Masonlar.org - Harici Forumu

Diger => Guncel Konular => Konuyu başlatan: oasis - Nisan 15, 2011, 11:18:07 öö

Başlık: FIFA'dan gelen sorular çalındı.......
Gönderen: oasis - Nisan 15, 2011, 11:18:07 öö
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Futbolcu Temsilci Sınavı'nda çalınan sorulara açıklık getirdi.
 
Futbolcu temsilciliği için yapılan sınava da değinen Özgener, "Biliyorsunuz aslında bu bizim değil FIFA'nın yaptığı bir imtihan. FIFA, bu sınava dünyanın her ülkesinde yapıyor. Sınav 20 sorudan oluşuyor ve soruların 15 tanesi  FIFA'dan geliyor, 5 tanesini de biz ekliyoruz" dedi.
 
Sınav sistemindeki hataları FIFA'yla paylaştıklarını söyleyen Mahmut Özgener, "FIFA'yla bu sistemin eksikleri konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Gördüğümüz yanlışlıkları FIFA'ya aktardık. Sorular ve cevap anahtarları aynı anda federasyonlara gönderiliyordu. Bu hassas bir konu. Biz FIFA'ya cevap şıklarını imtihandan sonra göndermesini istedik" dedi.
 
FIFA'NIN GÖNDERDİĞİ SORULAR ÇALINMIŞ
Türkiye'de yaptıkları FTS'nın ardından inceleme yaptıkları ve FIFA tarafından gönderilmiş soruların sınavdan önce bir takım kişilerin eline geçtiği intibaına vardıklarını vurgulayan Özgener şöyle devam etti; "Bizim hazırladığımız sorularda bir sıkıntı olmadığını gördük. Bunun neticesinde bu sınavı iptal ettik. Bu, FIFA adına yaptığımız bir sınav olduğu için kamuoyuyla paylaşmadan önce FIFA'yla endişelerimizi paylaştık. Onun ardından kamuoyuna olayları aktardık"
 
Sarıyer savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen Özgener, "İntibaımız, sınav sorularının yurtıdışı kaynaklı olarak belli kişilerin eline geçtiği yönünde. İç bünyemizde soruşturma yapıyoruz. Soruşturma tamamlandığında sonuçları kamuoyuyla paylaşacağız. Sarıyer Savcılığı'nın soruşturmasını beklememiz gerek" dedi.
 
FIFA'nın sınavdan önce soruları  gönderdiğini belirten Özgener, "Biz bu soruların sızmaması için FIFA'dan özel kuryeyle alıyoruz. Buna karşın yurtdışı kaynaklı olayları engellememiz mümkün değil. Arkadaşlarımız FIFA'yla temasa devam ediyor. Ancak bu imtihan şekliyle dışarıya soru sızma olasılığı fazla. Bu sistemin değişmesi gerekir. Bu konuyla ilgili olarak FIFA'yla görüşmelerimiz devam edecek" şeklinde konuştu.......


IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Başlık: Ynt: FIFA'dan gelen sorular çalındı.......
Gönderen: Genius Loci - Nisan 15, 2011, 04:15:56 ös
açık sözler gelmişti
ve açık sözleri açıklayan sözler gelmişti
ve açık sözleri açıklayan sözleri açan sözler gelmişti
bilenler için
onlarsa sözleri değil
tahtaları bile
yıkılmazdan önce ağlayan
anlamayan olmuşlardı.

Cahit Zarifoglu'nun stad siirindeki dipnot bolumudur ve ben cok severim. Paylaşmak istedim.

Saygılarımla.