Masonlar.org - Harici Forumu

Masonluk Bilgidir. Bilimdir. Ilimdir. => Tarih => Milletler Tarihi => Konuyu başlatan: Legatuslegionismüselles - Kasım 24, 2011, 02:53:02 öö

Başlık: Thule Tarikatı ve Baron thule gesellchaft
Gönderen: Legatuslegionismüselles - Kasım 24, 2011, 02:53:02 öö
Örgüt, adini “Thule Kornen”den almisti. “Thule”, Izlanda efsanelerindeki batik bir kitanin adidir. Ayrica, Grönland’in batisinda, halen bir Thule kenti bulunmaktadir. “Kornen” ise, hem yarimada, hem de “boynuz” anlamina gelmektedir. “Thule Kornen”, Thule Yarimadasi anlamina gelmekle beraber, Thule kentinin gerçek adi Qaanaak'tir. Iki ismi beraber okudugumuzda “Zülkarneyn” (K165) kelimesi açikça görülmektedir (Aiberg, yaptigimiz konusmada bu konuya deginmisti). Thule Örgütü’nün sembolü, çift boynuzlu Viking migferidir. Kökleri, kayip kita “Mu” uygarligina dayanan bu ögretinin temel taslari, insan psikolojisinin bilinmeyen yanlari ve zaman boyutlari idi. Amaçlari, “zamanda insan ve tasit naklini” gerçeklestirerek, Dünya‘nin kaderini degistirip üstün bir irk meydana getirmek ve “üst zekalilarla” diyologa geçmekti.
Vladimir Terziski tarafindan hazirlanan “The Secrets of The Third Reich” (Üçüncü Reich’in Sirlari) isimli video filminde, Nazi Thule ve Vril Örgütü üyelerinin, Dünya disi canlilarla telepatik temas kurduklarini ileri sürülmüstür (S78).
Thule Örgütü’nde, Günes, “Aryan”larin kutsal sembolü olarak bilinirdi. “Aryan”in lügat anlami, “Ari Irk” ve Hint-Avrupa dilini konusan tarih öncesi kavim (Hint-Avrupali) demektir. Bir Tibet efsanesine göre, üç-dört bin yil önce, Orta Asya’da, Gobi’de çok büyük bir uygarlik vardi. Bu uygarlik, bir felaket, belki de bir atom savasi sonucu yikilir; Gobi bir çöle dönüsür. Bu felaketten canini kurtarabilenler, Kuzey Avrupa’ya ve Kafkasya’ya göç ederler (Bu olay, tarih kitaplarinda okudugumuz, Orta Asya’daki kuraklik ve göçler konusu ile uyumludur).Thule Örgütü’nün ermisleri, bu Gobi göçmenlerinin, insanligin temel irkini (ari soyunu) olusturduguna inanmaktaydilar. Haushofer, “kaynaklara dönmeyi”, yani Dogu Avrupa’yi, Türkistan’i, Pamir’i, Gobi’yi ve Tibet’i ele geçirme geregini savunmaktaydi. Ona göre, bu bölgeleri ele geçiren Dünya’ya egemen olurdu.
Hint-Tibet mitoslarinda, “uzay üstü uzay”a çikip zaman yolculugu yapan “Dhurakhapalam”a, “Vaidor”; UFO benzeri uçan disklere de “Vimana” denilmekteydi (D68). Hint esatirinde, Vaidor’larin, Turan Dagi’nda; Vimana’larin ise, Tor Dagi’inda bulundugu, daha dogrusu inip, çiktiklari yazilidir. Hatta, Çinliler’in, Fransizlar’in (Kont Sédir) ve Ruslar’in (Çar Nikola) büyük paralar harcayarak kurduklari ekiplerle Dhurakhapalam’i arattirdiklari söylenir. General Haushofer’in de, Tibet’te bu konuda arastirmalar yaptigi söylenmistir. Diger taraftan, Tibet’teki Lama rahiplerinin agizbirligi ile sakladiklari bir sirra göre, Dhurakhapalam’in, saklandigi kutsal beldeden çalindigi ileri sürülmüstür.
Bu konu ile ilgili olarak, Aiberg’in kitaplarindan birinde, satir aralarinda sadece söyle bir cümle yer aliyor: “G’nin bu aygiti bularak, Rusya üzerinden Grönland’a tasimasi ve Paul Kamenberg isimli birini zamanda iki yil geri göndermesi ile ilgili olarak süper devletleri sok eden deneyler”.
Burada sözü edilen “G”nin, Gurdjieff oldugu anlasiliyor. Ancak ne yazik ki, Aiberg’in kitaplarinda bu konu ile ilgili daha fazla bilgi bulunmuyor.
Thule Örgütü, 1943 yilina kadar Tibet’le yakin iliskiler içersinde olmus, karsilikli heyetler gönderilmistir. Hatta, 1926 yilinda, Berlin ve Münih’e, küçük bir Hindu kolonisinin yerlestirildigi bilinmektedir (Ruslar’in Berlin’e girisi sirasinda, ölenler arasinda, Himalaya irkindan gelme, Alman üniformasi giymis, üzerinde kimligi ve rütbesi bulunmauyan bin kadar cesede rastlanmistir). Nazi’lerin “Odessa” adli bilim örgütünde de, üst rütbeli Tibetli’lerin çalismis oldugu saptanmistir. Tibet kökenli “Yesil Ejder” adli bir örgütün de, Thule Örgütü ile baglantili oldugu bilinmektedir (K18, K38, K65).
Thule Örgütü’nün merkezi, Birinci Dünya Savasi’ndan sonra, Istanbul’a tasinmistir. Örgütün baskani, Hitler tarafindan Istanbul’a gönderilen, ancak daha sonra Istanbul’da intihar süsü verilerek öldürülmüs olan (Türk literatüründe “Gizli Müslüman Baron” diye anilan), “Baron Rudolf von Sebottendorff” (diger adiyla, “Rudolf Glauer”) dir. Arastirmaci yazar Jason Bishop, Baron Sebottendorff’un, Islam mistizmi ve süfizmini tüm ayrintilari ile çok iyi bilen ve tarikatlarla dogrudan temasi olan bir kisi oldugunu belirtmektedir.
Baron Sebottendorff, 1933 yilinda yayinlanan, “Before Hitler Came” (Hitler’den Önce) isimli kitabinda, Nazi liderlerinin gizemli çalismalarini konu almis ve kitap, bu nedenle Gestapo tarafindan yasaklanmistir.
Haushofer ve Hanussen ile birlikte, Gurdjieff de Müslüman olmadan önce bu örgüte mensuptu. Diger bir örgüt üyesi olan Rudolf Hess’in de Müslüman oldugu ileri sürülmüstür. Hitler’in, Thule Örgütü’ne 1920 yilinda katildigini daha önce belirtmistik. Zig-Zag Grubu ile bir süre bagintili olarak çalisan Thule Örgütü’nün Hitler tarafindan Nazi’lestirilmesinden sonra, Zig-Zag Grubu bu örgütle iliskisini kesmistir (K163).
En büyük hedefi, zaman yolculugunu gerçeklestirerek Dünya’nin kaderini degistirmek olan Thule Örgütü’nün, bu amaca ulasacak teknolojiye erisebilmek için, tarih öncesi üstün Aryan uygarliginin yasadigi Hindistan ve Tibet’e kadar uzandigini görüyoruz Hazreti Hizir’in ögrencisi olarak zaman yolculugunun sirrina eren Mevlana Halid-i Bagdadi’nin de, Mekke-i Mükerreme’de kendisine söylendigi üzere, Hindistan yollarina düstügünü ve Cihanabad’da irsad edildigini daha önce belirtmistik (K43).
Dolayisiyla, görüyoruz ki, zaman yolculugunun sirri, her iki taraftan da Hindistan veTibet taraflarina dogru uzaniyor. Diger taraftan, Gurdjieff ve Haushofer’in hem Thule, hem de Zig-Zag mensubu olmalari, Thule Örgütü’nün, Bagdadi’nin zaman yolculugu etkinliginden haberdar oldugunu akla getiriyor. Zig-Zag Grubu’nun, Thule Örgütü ile iliskisini kesmesi, belki de Nazi’lerin, zaman yolculugu teknolojisini siyasi amaçlarla kullanmak istemelerinden kaynaklanmistir.
L. Pauwels - J. Bergier ikilisinin, yukarida belirttigimiz “Le Matin des Magiciens” (Büyücülerin Sabahi) adli kitabinda (K111), Thule Örgütü ile ilgili daha ayrintili bilgiler bulunmaktadir. Ayrica, Türk arsivlerinde de, bu örgütle ilgili bilgiler bulunmaktadir (G6).
Başlık: Ynt: Thule Tarikatı ve Baron thule gesellchaft
Gönderen: Legatuslegionismüselles - Kasım 24, 2011, 03:01:40 öö
Horbiger Öğretisi konusunda daha ayrıntılı bilgi, L. Pauwels - J. Bergier ikilisinin 1973 yılında yazdıkları “Le Matin des Magiciens” (Büyücülerin Sabahı) kitabından (K113) elde edilebilir. Bu kitap, Türkiye’de, 1973 yılında, “Evrenin Sahipleri” adıyla yayınlanmıştır (K113). 
Başlık: Ynt: Thule Tarikatı ve Baron thule gesellchaft
Gönderen: Waldow - Ağustos 02, 2013, 01:35:40 ös
Bu yazının bence biraz düzenlemesine ihtiyaç var. Okurken kör oldum resmen :D
Başlık: Ynt: Thule Tarikatı ve Baron thule gesellchaft
Gönderen: imhotep - Ağustos 02, 2013, 01:49:36 ös
HZ Alinin son cini öldürmesi hikayesini araştırırsanız,İslamiyetle alakasını çöze bilirsiniz.
Saygılar
Başlık: Ynt: Thule Tarikatı ve Baron thule gesellchaft
Gönderen: ADAM - Ağustos 02, 2013, 02:11:18 ös

Bunu değil de Sayın Arais'in açtığı diğer başlığı izlemekte yarar var.

Zaten bu yazının başlığı bile yanlış hatta saçma.

Üstelik konuyu açan üyemiz çok zamandır yok.
Başlık: Ynt: Thule Tarikatı ve Baron thule gesellchaft
Gönderen: imhotep - Ağustos 02, 2013, 02:35:48 ös
Konuyu acan arkadaşın sanırım başka bir üyeliğide var bu sitede.Mason bir arkadaşın kendini rütbesiz tarif etmesi için acılmış sanırım.sayın thoth sizsiniz sanırım.(yada öle zannettim)
Saygılar
Başlık: Ynt: Thule Tarikatı ve Baron thule gesellchaft
Gönderen: Arais - Ağustos 02, 2013, 04:52:30 ös
Sayın imhotep,

Öncelikle masonlar.org'a hoşgeldiniz.

Masonlar.org'da Sayın MASON (MAS1O) dışında iki kullanıcı adı taşıyan hiç, bir üyemiz bulunmamaktadır. Sayın MASON parantez içinde belirttiğim ikinci kullanıcı adını da masonlar.org' ta hiç bir zaman kullanmamıştır. Lütfen zanlarla, örnek olma derecesinde özen gösterdiğimiz, masonlar.org yönetim ve yöneticileri bu şekilde zan altında bırakmayınız. Elimizdeki imkanların hepsini siz değerli üyelerimize dürüst, güvenilir, sevecen, müstesna bir ortam kurmak için kullanıyoruz. Sizleri kandırmak için değil.

Saygılarımla
Başlık: Ynt: Thule Tarikatı ve Baron thule gesellchaft
Gönderen: imhotep - Ağustos 02, 2013, 04:57:21 ös
Sayın imhotep,

Öncelikle masonlar.org hoşgeldiniz.

Masonlar.org'da Sayın MASON (MAS1O) dışında iki kullanıcı adı taşıyan hiç bir üyemiz bulunmamaktadır. Sayın MASON parantez içinde belirttiğim ikinci kullanıcı adını da masonlar.org' ta hiç bir zaman kullanmamıştır. Lütfen zanlarla, örnek olma derecesinde özen gösterdiğimiz, masonlar.org yönetim ve yöneticileri bu şekilde zan altında bırakmayınız. Elimizdeki imkanların hepsini siz değerli üyelerimize dürüst, güvenilir, sevecen, müstesna bir ortam kurmak için kullanıyoruz. Sizleri kandırmak için değil.

Saygılarımla
Haklısınız sayın Arais sadece paylaşımın daha ehil ellerdenmi paylaşıldını merak etmiştim. Bu paylaşıma ulaşmak kolay değilde o yüzden.
Saygılar