Masonlar.org - Harici Forumu

Diger => Guncel Konular => Konuyu başlatan: khanjar - Aralık 25, 2011, 11:47:06 öö

Başlık: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: khanjar - Aralık 25, 2011, 11:47:06 öö
Soykırım Hakkında..

“Yoktur” demek suç...

İlla “vardır” diyeceksin.
*
- Soykırım var mıdır?
- Yoktur.
- Doooğru hapse.
*
Uluslararası hukuka gidelim.
Gitmiyor.
Belge göster.
Gösteremiyor.
Gel arşivi incele.
Gelmiyor.
Yüzleşelim.
Telefona çıkmıyor.
Tartışalım.
Kaçıyor.
*
Kayıtsız şartsız...
“Vardır” diyeceksin.
“Yoktur” demek yasak.
*
E madem öyle...
Fransız yasalarına uyalım.
İstedikleri gibi cevap verelim.
*
- Soykırım var mıdır?
- Nah vardır!

(Yılmaz Özdil)
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: ARCHITECT - Aralık 25, 2011, 05:17:11 ös
Bunun kadar beğendiğim bir yazısınıda ben paylaşayım.


Tarihimizle yüzsüzleşelim

1972...

Fransa'da ilk soykırım anıtı dikildi. Paris Büyükelçimiz Hasan Esat Işık, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra bakıldı ki, Fransa jömanfu diyor, Eyfel'den aşşa Kasımpaşa bi nevi... Türkiye çark etti, Bizim Dışişleri Bakanı, Fransa Dışişleri Bakanı'nı aradı, büyükelçi göndermek istiyoruz dedi, Fransa Dışişleri Bakanı “keyfiniz bilir, nasıl isterseniz” dedi. Bizim Dışişleri Bakanı'nın keyfi yerine geldi, anıt meselesini açtı, “vatandaşlarımızı rahatsız ediyor, önüne bi ağaç dikelim de görülmesin, ne dersiniz” dedi. Fransız Dışişleri Bakanı ne cevap verdi biliyor musunuz? “O işe ben bakmıyorum, bizim Orman Bakanı'yla görüşün” dedi!
*
2001...
Fransa, soykırımı tanıdı. Paris Büyükelçimiz Sönmez Köksal, ilk THY uçağıyla geri çekildi, “adiyö” filan denildi, “elveda” yani... Sonra bakıldı ki, adamlar bizi sallamadığı gibi, arkamızdan el bile sallamıyor, anında u dönüşü yapıldı, büyükelçimiz tıpış tıpış geri gönderildi.
*
2006...
Fransa, soykırım yok diyeni hapse tıkan yasayı geçirmeye çalıştı. Paris Büyükelçimiz Osman Korutürk, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Yumurta kapıya gelene kadar
kılını kıpırdatmayan Türkiye, baktı ki, yumurta rafa kaldırıldı... Büyükelçimiz rafadan olarak geri gönderildi.
*
2006...
Kanada, soykırımı tanımakla kalmadı, devlet okullarında müfredata koydu. Ottawa Büyükelçimiz Aydemir Erman, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra
bakıldı ki, koyduklarını çıkarmıyorlar, bari biz çıkardığımızı koyalım denildi, büyükelçimiz geri gönderildi.
*
2007...
ABD Temsilciler Meclisi, soykırımı tanıdı. Washington Büyükelçimiz Nabi Şensoy, ilk THY uçağıyla geri çekildi.
Ankara'da yakıt ikmali yapıldı.
İlk THY uçağıyla geri gönderildi.
*
(İlk tanıyan ülke, teee Uruguay...
Angusları teee oradan alıyoruz.)
*
(Arjantin, iki-üç değil, yedi defa tanıdı... Bizi “insan kasabı” ilan eden Arjantin'in devlet başkanı, geçenlerde Türkiye'ye geldi, Çankaya'da onur konuğu olarak ağırlandı, Dışişleri Bakanım az önce
imzayı attı, Türkiye'ye 80 milyon dolarlık “sığır” göndereceğiz dedi.)
*
2009...
Kanada'da soykırımı anma gecesi yapıldı, Kanada Hükümeti resmen katıldı. Ottawa Büyükelçimiz Rafet Akgünay, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra bakıldı ki, en azından daha bi sene anma gecesi yok, öbür seneye kadar zaten bizim ahali çoktan unutur, büyükelçimiz geri gönderildi.
*
2010...
İsveç, soykırımı tanıdı. Stockholm Büyükelçimiz Zergun Korutürk, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra düşünüldü ki... Kardeşim biz daha önce soyadı Korutürk olan öbür büyükelçiyi geri çekip, gerisingeri göndermedik mi? Gönderdik... E madem öyle, bu Korutürk'ü niye göndermeyelim ki? Ha yaşa be denildi... Bu büyükelçi Korutürk de gerisingeri gönderildi.
*
2010...
ABD Temsilciler Meclisi, soykırımı bi daha tanıdı. Washington Büyükelçimiz Namık Tan, ilk THY uçağıyla geri çekildi.
Ankara'da yakıt ikmali yapıldı.
İlk THY uçağıyla geri gönderildi.
*
2011...
Fransa, soykırımı tanımakla kalmadı, soykırım yok diyeni hapse tıkan yasayı kabul etti. Paris Büyükelçimiz Tahsin Burcuoğlu, tahminim ilk THY uçağıyla...
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: agnusdei - Aralık 25, 2011, 08:08:35 ös
Ben Ermeni falan değilim ama, Türkiye de bir Ermeni soykırımı yapıldığını Ahırdaki eşekler bile biliyor, acaba kalem konuşturduğunu falan mı sanıyor bu Yılmaz efendi?

Türkiye sınırlarını dış direktiflerle, sırf bela olsun diye abuk subuk şekilde çizenler Türk müydü?

“Dünya Türk olacakmış…” Hayır efendim, bu Türkiye de yaşayan Nüfusun ¾’ü Türk falan değil ve de olmak zorunda da değil.  Barbarlık yapmaya çalışırsan, günün birinde “Nihai güç” devreye girer ve sana böyle haddini bildirir işte
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: ARCHITECT - Aralık 25, 2011, 08:12:36 ös
Beyefendi katliam ile soykırım aynı şey değildir. Ermenilere soykırım yapılmamıştır.
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: Tij - Aralık 25, 2011, 08:41:55 ös
Eeeee daha ne istiyorsunuz. THY bu sayede bayagi is yapiyor. :D :D :D
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: agnusdei - Aralık 25, 2011, 08:47:28 ös
Sayın Tij çok sevinmiş olmalılar, siyasi görüşlerinden dolayı…

Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: karahan - Aralık 25, 2011, 08:54:37 ös
SOYKIRIM NEDİR?

Yer değiştirme uygulaması Ermeni çevreleri ve hasım devletlerce "Ermeni katliamı ve soykırımı" olarak adlandırılmış ve Osmanlılara karşı büyük bir propaganda kampanyası başlatılmıştır.

Oysa soykırım; “ırk, milliyet, etnik ve din farklılıkları nedeniyle insan gruplarının yok edilmesi”dir. Bu suç, direkt olarak bir hükümet tarafından veya onun rıza göstermesi ile işlenebilir. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, dünyada soykırım suçunu önlemek ve cezalandırmak için 1948'de "Soykırım Sözleşmesi”ni kabul etmiş ve Türkiye de bu sözleşmeye 1950 yılında taraf olmuştur.

Soykırım dendiği zaman Nazilerin, Yahudilere ve diğer etnik gruplara karşı giriştikleri kitlesel kıyım akla gelir. 1939-1945 yılları arasında 5-6 milyon Yahudi, 3 milyondan fazla Sovyet savaş tutsağı, birer milyondan fazla Polonya ve Yugoslavya sivil halkı, 200.000 civarında Çingene ve 70.000 özürlü insanın canına kıyılmıştır. İşte soykırım budur.

Bunlara ilave olarak, Birleşmiş Milletler'in önleyici yönde sözleşmesi olmasına rağmen, modern çağda da sayısız soykırım olayı görülmüştür.

Örneğin, bizzat olayın kahramanı 2 emekli Fransız generalin Le Monde’da yayınlanan itiraflarına göre; Fransızlar 1954-1962 yılları arasında Cezayir’de en az 1 milyon Cezayirliyi katletmiş, 1965-1966 yıllarında Endonezya ordusu bir milyon komünisti ve ailelerini öldürmüş, 1975-1979 yılları arasında Kamboçya'da Kızıl Kmerler 1.7 milyon Kamboçyalı'yı katletmiş, 1994'de Ruanda'da 500.000 Tutsi, Hutular tarafından öldürülmüş ve nihayet 1991'den sonra Bosna-Hersek ile Kosova'da binlerce Müslüman Sırp vahşetine maruz kalmıştır.

Soykırım suçu, gerçek anlamda bu olaylarda işlenmiştir. Ermeni iddialarının ve yalanlarının aksine, 1915 yılında Doğu Anadolu bölgesindeki Ermenilerin daha güvenli topraklara göç ettirilmesi uygulaması, Ermenilerin ve cephelerin güvenliğini sağlamaya yönelik bir harekettir ve soykırımla hiç bir ilgisi yoktur. Ermenilerin Doğu Anadolu'da savaş ve göç sırasında kayıplar verdikleri doğrudur. Ancak bu kayıplar, Doğu Anadolu'da yaşanan savaş ve isyanlar nedeniyle asayişin sağlıklı olarak sağlanamaması, araç, yakıt, gıda, ilaç yetersizliği, ağır iklim koşulları ile tifüs gibi salgın hastalıklar nedeniyle meydana gelmiştir. Hiçbir şekilde kasıtlı ve planlı bir katliam söz konusu değildir.

Aslında Ermeniler, geçmişte hakimiyeti altında yaşadıkları devletlere ihanetlerinden dolayı bir çok kez buna benzer göç hareketlerine tabi tutulmuşlardır. Sasaniler 379'larda 70.000 Ermeni’yi İran'a, Bizanslılar 1025'lerde Doğu Anadolu'daki 40.000 Ermeni'yi Sivas ve Kayseri'ye, Memluklar 1250'lerde 10.000 kadar Ermeni'yi Mısır'a, 1743'de İranlılar 24.000 Ermeni'yi İran içlerine ve 1777'de Kırım'ı işgal eden Ruslar bölgedeki binlerce Ermeni'yi steplere sürmüştür.

Tarih boyunca sayısız göç ve sürgün olayına maruz kalan Ermeniler, bunların hiç birini gündeme getirmeden, sadece 1915'te Osmanlı devleti tarafından son derece haklı gerekçelerle yer değiştirmeye tabi tutulmalarını sözde soykırım adı ile sorun haline getirmeye çalışmaktadırlar. Bu tavır, maksatlı ve Türkiye'nin bütünlüğünü bozmaya yönelik politikaların bir ürünüdür. Bazı ülkelerin, Afrika ve Balkanlarda yaşanmakta olan gerçek anlamdaki soykırım hareketlerine seyirci kalarak, sözde Ermeni soykırımı iddialarına ve yalanlarına destek vermeleri de bunun en açık göstergesidir.
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: karahan - Aralık 25, 2011, 08:59:13 ös
Dünyadaki Soykırımlar ve Tarihleri

Birleşmiş Milletlerin verilerinden toplanıp gündeme getirilmeyen soykırımlar ve tarihleri:

1. İspanyol ve Amerikalıların Yerlilere Uyguladığı Soykırım
1492 yılında Kristof Kolomb'un ayak bastığında nüfusu 8 milyon olan Arawaks yerlilerinin sayısı 22 yıl içerisinde 28 bine indi.

2. Norveçlilerin Taterlere (Göçer) Uyguladığı Soykırım
Norveçliler 1920-30'larda çıkardıkları yasalarla Nordik irk‘ın arılığını korumak için etnik grup Tater (Göçerler) kızlarını zorla kısırlaştırdılar. Norveç toplumu ne kadar Tater'i kısırlaştırsa, o kadar kendi ırkını koruduğuna inanıyordu.
Kısırlaştırma yoluyla ehlileştirilemeyen Taterler üzerinde insülin ve elektroşok yöntemleri uygulanıldı.

3. İngilizlerin Avustralyalı Yerlilere Uyguladığı Soykırım
İngiltere Krallığı 1788-1938 tarihleri arasında sömürge amacıyla gittikleri Avustralya'da yerleşik yerli halk: Aborjinleri sistematik olarak yok ettiler.
İngilizler aralarına salgın hastalık yaydığı bununla da yetinmeyip yemeklerine zehir katarak yok etmeye çalıştığı750 bin siyah derili aborjinden geriye sadece 31 bin kişi sağ kalabildi.

4. Almanların Batı Afrika'da Namibyalılara Uyguladığı Soykırım
Almanlar 1891 yılında hammadde ve işgücü ihtiyaçlarını karşılamak için Güney Batı Afrika (Namibya)'ya sömürge kurmak amacıyla çıktılar. Bölgedeki çok zengin altın ve zümrüt madenlerini ele geçirmenin yolunun yerel Herero ve Nama halklarını yok etmek olduğuna karar veren Almanlar harekete geçti. Bu emir üzerine adanın yerlileri Herero ve Namalar üzerine taarruz eden Alman askerleri yaşlı, kadın, çocuk dinlemeden herkesi katlettiler. Katliamdan kurtulanlar işkenceyle öldürüldü. Yaklaşık 132 bin yerliden geriye 15 bini sağ kalabildi.

5. Almanların Yahudi ve Çingenelere Uyguladığı Soykırım
Almanlar 1933-45 yılları arasında Büyük Alman İmparatorluğu'nu kurmak ve mükemmel Alman ırkini yaratmak hedefiyle diğer milletlerden veya etnik gruplardan 21 milyon insanı topluca kurşuna dizerek, toplama kamplarında fırınlarda yakarak, gaz odalarında zehirleyerek soykırıma uğrattılar.
Alman yönetimi öncelikle kendilerinden olmadığına inandığı bütün ırkları tespit edip harflerle sınıflandırdı. Bu kampanya uyarınca Çingenelerin yüzde 94'ü kısırlaştırdı. ikinci hedef grup olarak Yahudiler seçildi. Gerek Almanya gerekse de Almanların işgal ettiği diğer ülkelerde yasayan milyonlarca Yahudi sistematik bir biçimde vurularak, asılarak, yakılarak ve zehirlenerek öldürüldü.

6. Amerikalı ve İngilizlerin Almanlara Uyguladığı Soykırım
Amerikalılar ve İngilizler Almanların savaşı kaybetmelerinin ardından, Dresden kentine sığınan Alman göçmenlerin üzerine 3 gün süreyle havadan bomba yağdırdılar. Savunmasız insanların sığındığı Dresden kentine intikam amacıyla uygulanan bombardıman sırasında 3 bin 900 ton tahrip gücü yüksek bomba ve 200 bin napalm bombası atıldı. Bu yok etme harekatında çoğunluğu çocuk ve kadınların oluşturduğu 200 bin kişi öldü.
Japonya'nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atılan atom bombaları sonucu 135 bin kişinin öldüğü gerçeği Dresden'e uygulanan soykırımın büyüklüğünü gözler önüne serdi.

7. Danimarkalıların Alman Mültecilere Uyguladığı Soykırım
İkinci Dünya Savası'nın bitiminde Sovyet Ordusu'nun Alman topraklarına doğru ilerlemesinden kaçan 250 bin Alman mülteci Danimarka'ya sığındı.
Üçte birini 15 yaşından küçük çocukların oluşturduğu Almanlar tel örgülerle çevrili toplama kamplarına alındılar. Binlerce çocuk ve yetişkin tifüs, bağırsak iltihabı, ishal sonucu yaşamlarını kaybettiler.

8. Rumların Kıbrıs'ta Türklere Uyguladığı Soykırım
İngilizler 1912-1974 döneminde Kıbrıs adası üzerindeki egemenliklerini sağlamak amacıyla Rumlar‘ın ENOSIS'i gerçekleştirmelerine göz yumup Türklere karşı saldırı başlattırdılar. 1912'de adada yasayan Rumlar Kıbrıs'ın 35 ayrı noktasında Türklere ait is-yerleri, camii ve evleri yakıp yıkmaya insanları katletmeye başladılar. 1952 yılında EOKA adli terör örgütü kuruldu. EOKA sistematik bir biçimde başlattığı saldırılarda 100 Türk'ü, 100 İngiliz vatandaşını öldürerek 30 Türk köyünü yaktı. 1963 yılında EOKA'cılar yeni bir etnik temizleme planını devreye soktular, bu saldırılarda 500 Türk öldürüldü, 130 Türk köyü yakıldı, 25 bin Türk evlerini terk etmek zorunda kaldı.

9. Yunanlıların Batı Trakya'da Türklere karşı asimilasyon yoluyla uyguladığı Etnik ve Kültürel Soykırım
1923 yılında Lozan'da imzalanan Türk ve Yunan azınlıkların karşılıklı mübadelesine ilişkin anlaşmanın ardından Yunan hükümeti Bati Trakya bölgesinde yasayan Türkler üzerinde sistemli olarak etnik ve kültürel soykırım başlattı. Bölgenin büyük bir bölümünü askeri bölge haline getirip sıkıyönetim ilan edildi. Köyler arasında geliş-gidişler izne bağlandı, Türk azınlığın pasaportlarına el konuldu. Türklerin hukuki, siyasi, kültürel ve dini haklarının kısıtlanması ibadetlerine izin verilmemesi gibi yoğun baskılar sonucu 400 bin Türk bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

10. Bulgarların Türklere karşı uyguladıkları Etnik ve Kültürel Soykırım
1970-89 yılları arasında Bulgar hükümeti Bulgarlaştırma adı altında ülkede yasayan 1,5 milyon Türk, Pomak ve Çingeneye karşı bir asimilasyon kampanyası başlattı. Ülkede yasayan 310 bin Türk'ün isimleri polis zoruyla Bulgar ve Hıristiyan isimleriyle değiştirildi. Türkçe eğitim veren okullar, üniversitedeki Türk filolojisi bölümleri, Türkçe gazeteler ve camiler devlet emriyle kapatıldı. Çocukların sünnet ettirilmesi yasaklandı. Çocuklar bu yasağa rağmen sünnet ettirilip ettirilmediğini kontrol edilmek için zorla sağlık merkezlerine gönderildi. Mezar taşlarının üzerindeki Türkçe isimler yüzünden mezarlar yıkıldı, talan edildi. Türklerin Türk motifli giysiler giymeleri yasaklandı. Bu baskılara dayanamayıp protesto gösterileri yapan Türklerin üzerine askeri birliklerce ateş acildi. 1.000 Türk Belene'deki toplama kampına gönderildi. Baskıların giderek artması sonucu 360 bin Türk zorunlu olarak Türkiye'ye göç etmek zorunda kaldı.

11. Amerikalıların Irak'ta yaptıkları Soykırım
Felluce'de 1500 sivilin sokaklarda öldürülüp çürümeye terk edildi, cesetlerin köpekler tarafından yenilmeye başlandı ve 250 bin kişi bölgeden sürüldü. Bununla yetinmeyen ABD, Irak’a özgürlük getirme bahanesiyle, 100 binin üstünde sivil halkı, katletti. Fransız, İngiliz ve Almanlar başta olmak üzere bütün AB ülkelerinin Felluce soykırımı karşısında kayıtsız kalmışlardır. Birleşmiş Milletler de kendi soykırım tanımına giren insanlık suçlarına karşı ses çıkarmamıştır.

20. Yüzyıldaki Etnik ve Kültürel Soykırımlar
1- Jozef Stalin (SSCB, 1934-39) 13,000,000 mülteci-100 binlerce ölü.
2- Adolf Hitler (Almanya, 1939-1945) 12,000,000 mülteci kamplarda 2 milyon ölü-kayıp.
3- Mao Tze Dong (Çin, 1966-1969) 11,000,000 kişiye kültürel asimilasyon-toplama kamplarında sayısı belli olmayan kayıplar.
4- İspanyol ve Amerikalı Kaşifler (1492-1800) 7,972,000 ölü- kayıp.
5- Hideki Tojo (Japonya, 1941-1944) 5,000,000 ölü-kayıp.
6- Pol Pot (Kamboçya, 1975-1979) 1,700,000 ölü.
7- Kim Il Sung (Kuzey Kore, 1948-1994) 1.600,000 mülteci ve toplama kamplarında ölü-kayıp.
8- Menghitsu (Etopya, 1975-1978) 1,500,000 ölü-kayıp.
9- Charles DeGaulle (Cezayir, 1954-1962) 1,000,000 ölü-kayıp.
10- Yakubu Gowon (Biafra, 1967-1970) 1,000,000 ölü-kayıp.
11- Leonid Brezhnev (Afganistan, 1979-1982) 900,000 ölü-kayıp.
12- Jean Kambanda (Ruanda, 1994) 800,000 ölü-kayıp.
13- İngiliz Krallığı (Avustralya, 1849-1938) 719,000 ölü-kayıp , 100 bin mülteci.
14- Suharto (Doğu Timor, 1976-9 600,000 ölü-kayıp.
15- Saddam Hüseyin (Iran ve Kuzey Irak 1980-1990) 600,000 ölü-kayıp.
16- Yahya Khan (Pakistan, 1971 ve Banglades,1990) 500,000 ölü- kayıp.
17- Savimbi (Angola, 1975-2002) 400,000 ölü-kayıp.
18- Molla Ömer - Taliban (Afganistan, 1986-2001) 400,000 ölü- kayıp.
19- Idi Amin (Uganda, 1969-1979) 300,000 ölü-kayıp.
20- B.Mussolini (Etiyopya,Yugoslavya 1936) 300,000 ölü-kayıp.
21- Danimarka (Danimarka 1945) 250,000 Alman Mülteci ölüme terk edildi.
22- Mobutu Sese Seko (Zaire, 1965-1997) 250,000 ölü-kayıp, 200 bin mülteci.
23- Charles Taylor (Liberya, 1989-1996) 220,000 ölü-kayıp.
24- Foday Sankoh (Sierra Leone, 1991-2000) 200,000 ölü-kayıp.
25- Amerika (Almanya Dresden,1943-1945) 200,000 sivil ölü (Dresden'e sığınan siviller).
26- S. Milosevic (Yugoslavya,1992-96) 180,000 ölü-kayıp.
27- Michel Micombero (Burundi, 1972) 150,000 ölü-kayıp.
28- Amerika (Hiroşima-Nagazaki 1944) 135,000 ölü (atom bombası).
29- Almanya (Namibya 1891) 117,000 ölü-kayıp, 15 bin mülteci.
30- Hassan Turabi (Sudan, 1989-1999) 100,000 ölü-kayıp.
31- Richard Nixon (Vietnam, 1969-1974) 70,000 ölü-kayıp.
32- Papa Doc Duvalier (Haiti, 1957-1971) 60,000 ölü-kayıp.
33- Marcos (Filipinler) 50,000 ölü-kayıp.
34- Hissene Habre (Çad, 1982-1990) 40,000 ölü-kayıp.
35- Vladimir Ilich Lenin (Rusya, 1917-1920) 30,000 muhalif infaz edildi.
36- Francisco Franco (İspanya) 30,000 muhalif infaz edildi.
37- Lyndon Johnson (Vietnam, 1963-1968) 30,000 ölü-kayıp.
38- Hafiz Esad (Suriye 1980-2000) 25,000 ölü-kayıp.
39- Khomeini (Iran, 1979-1989) 20,000 ölü-kayıp.
40- Eski Yugoslavya (1995 Bosna-Hersek) 15 ölü, 7500 kayıp, 45 bin mülteci.
41- Paul Koroma (Sierra Leone, 1997) 6,000 ölü-kayıp.
42- Usama bin Ladin(Dünya çapında,1991-2001) 4,000 ölü-kayıp.
43- Augusto Pinochet (Chile, 1973) 3,000 ölü-kayıp.
44- Efrain Rios Montt (Guatemala) 2,000 ölü-kayıp.
45- Sierra Leone 80,000 mülteci, kayıp rakamı belli değil.
46- Kıbrıs Cumhuriyeti (1912-1974) 25,000 sivil mülteci, 1000'ni aşkın ölü, 100 İngiliz ölü.
47- Yunanistan (Bati Trakya,1923-1990) 400,000 mülteci evlerini terk etti.
48- Bulgaristan             (1970-1989) 360      ,000 mülteci kültürel asimilasyon sonucu evlerin terk etti, 1000 kişi toplama kamplarına alındı.
49- Norveç (1920-1930) Tatar göçmenleri kısırlaştırma ve toplama kamplarında izole etme.
50- ABD –Felluce (2004) Devam ediyor..


Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: karahan - Aralık 25, 2011, 09:06:25 ös
sahi arkadaşlar bu soykırım nedir ne ola bilemedim.Tarihim fena değildir cengizhan tari,hin en büyük imparatorudur 1 milyondan fazla insanı yok ettiği söylenir tarihçiler tarafından şimdina soykırım denmezmi önüne çıkan her toplumu hırpalamış.Ya iskender dünyaya sahip olmak için önüne gelenle savaşıp yok etmiş nereden çıktı bu sıfat her ülke tarihi bu kadar feci olaylarla dolu iken kimse kendi kıçına bakmazmı herkesin birbirinden kara ama kimse burnundan kıl aldırmıyor.

tarihin geriye doğru yazıldığı nerede görülmüş özür dileme manyaklığı sarar devletleri bu işin sonunda sonra ne olacak yapılanlar yaşanılanlar hemen unutulacakmı bumudur hedeflenen,yoksa savaşın ve savaşa neden olan nefretin yada savaş halini ortaya çıkaran devleti yönetenlerin egoları dahamı huzurlu olacak.Ders nerede peki kim bu dersi çıkaracak ve insanlık adına şunu diyebilecek hangi ego sahibi insan biz kardeşiz aynı soydanız neden öldürüyoruz öldürmek bir hak değildir sdorusunu kim soracak
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: agnusdei - Aralık 25, 2011, 09:11:29 ös
sahi arkadaşlar bu soykırım nedir ne ola bilemedim.Tarihim fena değildir cengizhan tari,hin en büyük imparatorudur 1 milyondan fazla insanı yok ettiği söylenir tarihçiler tarafından şimdina soykırım denmezmi önüne çıkan her toplumu hırpalamış.Ya iskender dünyaya sahip olmak için önüne gelenle savaşıp yok etmiş nereden çıktı bu sıfat her ülke tarihi bu kadar feci olaylarla dolu iken kimse kendi kıçına bakmazmı herkesin birbirinden kara ama kimse burnundan kıl aldırmıyor.

tarihin geriye doğru yazıldığı nerede görülmüş özür dileme manyaklığı sarar devletleri bu işin sonunda sonra ne olacak yapılanlar yaşanılanlar hemen unutulacakmı bumudur hedeflenen,yoksa savaşın ve savaşa neden olan nefretin yada savaş halini ortaya çıkaran devleti yönetenlerin egoları dahamı huzurlu olacak.Ders nerede peki kim bu dersi çıkaracak ve insanlık adına şunu diyebilecek hangi ego sahibi insan biz kardeşiz aynı soydanız neden öldürüyoruz öldürmek bir hak değildir sdorusunu kim soracak

Sayın karahan! Nezaman ki, "Fetih" kelimesinin tanımı yapıldı, bilesinizki bütün süalleriniz cevaplandı...

Hürmet ediyorum.
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: Tij - Aralık 25, 2011, 09:14:05 ös
Alıntı
Sayın Tij çok sevinmiş olmalılar, siyasi görüşlerinden dolayı…

Neye cok sevindigimide söylerseniz daha cok sevinecem.
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: agnusdei - Aralık 25, 2011, 09:16:38 ös
Alıntı
Sayın Tij çok sevinmiş olmalılar, siyasi görüşlerinden dolayı…

Neye cok sevindigimide söylerseniz daha cok sevinecem.

Sayın Tij'in Siyasi görüşünü bildiğimi sanıyor ve de saygı duyuyorum.

Saygılarımla.
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: khanjar - Aralık 26, 2011, 08:52:38 ös
Bunun kadar beğendiğim bir yazısınıda ben paylaşayım.


Tarihimizle yüzsüzleşelim

1972...

Fransa'da ilk soykırım anıtı dikildi. Paris Büyükelçimiz Hasan Esat Işık, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra bakıldı ki, Fransa jömanfu diyor, Eyfel'den aşşa Kasımpaşa bi nevi... Türkiye çark etti, Bizim Dışişleri Bakanı, Fransa Dışişleri Bakanı'nı aradı, büyükelçi göndermek istiyoruz dedi, Fransa Dışişleri Bakanı “keyfiniz bilir, nasıl isterseniz” dedi. Bizim Dışişleri Bakanı'nın keyfi yerine geldi, anıt meselesini açtı, “vatandaşlarımızı rahatsız ediyor, önüne bi ağaç dikelim de görülmesin, ne dersiniz” dedi. Fransız Dışişleri Bakanı ne cevap verdi biliyor musunuz? “O işe ben bakmıyorum, bizim Orman Bakanı'yla görüşün” dedi!
*
2001...
Fransa, soykırımı tanıdı. Paris Büyükelçimiz Sönmez Köksal, ilk THY uçağıyla geri çekildi, “adiyö” filan denildi, “elveda” yani... Sonra bakıldı ki, adamlar bizi sallamadığı gibi, arkamızdan el bile sallamıyor, anında u dönüşü yapıldı, büyükelçimiz tıpış tıpış geri gönderildi.
*
2006...
Fransa, soykırım yok diyeni hapse tıkan yasayı geçirmeye çalıştı. Paris Büyükelçimiz Osman Korutürk, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Yumurta kapıya gelene kadar
kılını kıpırdatmayan Türkiye, baktı ki, yumurta rafa kaldırıldı... Büyükelçimiz rafadan olarak geri gönderildi.
*
2006...
Kanada, soykırımı tanımakla kalmadı, devlet okullarında müfredata koydu. Ottawa Büyükelçimiz Aydemir Erman, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra
bakıldı ki, koyduklarını çıkarmıyorlar, bari biz çıkardığımızı koyalım denildi, büyükelçimiz geri gönderildi.
*
2007...
ABD Temsilciler Meclisi, soykırımı tanıdı. Washington Büyükelçimiz Nabi Şensoy, ilk THY uçağıyla geri çekildi.
Ankara'da yakıt ikmali yapıldı.
İlk THY uçağıyla geri gönderildi.
*
(İlk tanıyan ülke, teee Uruguay...
Angusları teee oradan alıyoruz.)
*
(Arjantin, iki-üç değil, yedi defa tanıdı... Bizi “insan kasabı” ilan eden Arjantin'in devlet başkanı, geçenlerde Türkiye'ye geldi, Çankaya'da onur konuğu olarak ağırlandı, Dışişleri Bakanım az önce
imzayı attı, Türkiye'ye 80 milyon dolarlık “sığır” göndereceğiz dedi.)
*
2009...
Kanada'da soykırımı anma gecesi yapıldı, Kanada Hükümeti resmen katıldı. Ottawa Büyükelçimiz Rafet Akgünay, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra bakıldı ki, en azından daha bi sene anma gecesi yok, öbür seneye kadar zaten bizim ahali çoktan unutur, büyükelçimiz geri gönderildi.
*
2010...
İsveç, soykırımı tanıdı. Stockholm Büyükelçimiz Zergun Korutürk, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra düşünüldü ki... Kardeşim biz daha önce soyadı Korutürk olan öbür büyükelçiyi geri çekip, gerisingeri göndermedik mi? Gönderdik... E madem öyle, bu Korutürk'ü niye göndermeyelim ki? Ha yaşa be denildi... Bu büyükelçi Korutürk de gerisingeri gönderildi.
*
2010...
ABD Temsilciler Meclisi, soykırımı bi daha tanıdı. Washington Büyükelçimiz Namık Tan, ilk THY uçağıyla geri çekildi.
Ankara'da yakıt ikmali yapıldı.
İlk THY uçağıyla geri gönderildi.
*
2011...
Fransa, soykırımı tanımakla kalmadı, soykırım yok diyeni hapse tıkan yasayı kabul etti. Paris Büyükelçimiz Tahsin Burcuoğlu, tahminim ilk THY uçağıyla...


muhteşem bir yazıymış gerçekten..
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: khanjar - Aralık 26, 2011, 08:55:14 ös
Ben Ermeni falan değilim ama, Türkiye de bir Ermeni soykırımı yapıldığını Ahırdaki eşekler bile biliyor, acaba kalem konuşturduğunu falan mı sanıyor bu Yılmaz efendi?

Türkiye sınırlarını dış direktiflerle, sırf bela olsun diye abuk subuk şekilde çizenler Türk müydü?

“Dünya Türk olacakmış…” Hayır efendim, bu Türkiye de yaşayan Nüfusun ¾’ü Türk falan değil ve de olmak zorunda da değil.  Barbarlık yapmaya çalışırsan, günün birinde “Nihai güç” devreye girer ve sana böyle haddini bildirir işte

hangi belgelere göre böyle bir kanıya vardınız??
hangi devletin arşivlerine dayanarak soykırım vardır diyorsunuz??
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: Prometheus - Aralık 27, 2011, 01:51:13 öö
Alıntı
ABD Temsilciler Meclisi, soykırımı tanıdı. Washington Büyükelçimiz Nabi Şensoy, ilk THY uçağıyla geri çekildi.
Ankara'da yakıt ikmali yapıldı.
İlk THY uçağıyla geri gönderildi.

Çok hoş :)
Bu adamın tarzı harika, bir çok kişinin onu anlamaması ise çok normal. Zaten herkes anlayabilseydi hiç bir anlamı olmazdı.

Ben Türklerin soykırım falan yaptığını sanmıyorum. Ancak savaşa yatkın olmaları rahatsız edici. Gerçi Osmanlının gelişme döneminde islamiyetin etkisi ile cihat adı altında ve padişahların kafasız olmasıyla yozlaşmış ve Türklükten uzaklaşmışlardır.

Soykırıma veya katliama gelince; Bir kişi ölür milyonlar ağlar, milyonlar ölür bir kişi ağlamaz. İnsanlara dürtülen doğruların getirdiği sonuç bu işte..


Saygılarımla...
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: Prometheus - Aralık 27, 2011, 01:59:23 öö
İlave etmem gerekiyor ki, bir üye arkadaş beni ahırdaki eşşekten daha kötü bir yere koyuyor. Ben Ermenilere soykırım yapıldığını bilmiyorum çünkü...

Ne diyeyim ki şimdi ona? Ciddiye alınmayacak birisi olarak bir kenara koyuyorum. Daha önemli işlerim var, zamanım kıymetli.

Birazcık akıl yürüten birisinin, böyle bir şeyin niye olamayacağını bilmesi gerekir.
Mesela, Neden sadece Ermenilere yapılmış? Bu ülkede o dönemde yabancı uyruklu bir tek Ermeniler mi varmış?
Türkler eğer gerçekten böyle bir soykırım yaptıysa neden yer değiştirmişler? Oldukları yerde niye öldürmemişler?
Orada ki halk bu olayı bilmez ve anlatmaz mı? Biliyorlar ve anlatıyorlar. Evet Ermenileri biz öldürdük, yani kürtler.


Saygılarımla...
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: Masor1976 - Aralık 27, 2011, 07:25:59 öö
Sayın Karahan'ın sunduğu tablo korkunçtu okurken inanasım gelmedi çünkü katledilen insanların sayısı abartı değilse çok çok fazla. İnsan yaratılışı veya başka açıdan bakıyorsanız doğası gereği diyelim cani bir varlıktır. Bu gerçeği unutmamak gerekiyor. İnsan psikolojisini iyi bilmek bence önemli, ki bu milyonlarca insanın bir birini öldürmelerinde zeminde ciddi psikolojik telkinler ve zihin kontrolü mevzuları vardır. İzmler, dini dogmalar, intikam arzuları vb. bu insanlar öldürürlerken veya öldürülürlerken zevk aldıklarına inanıyorum o derecede bir psikolojik telkine maruz kalmışlardır.

Bir istihparatçının bir lafını anımsıyorum "şu ana kadar gelen tüm Türk devletleri en güçsüz dönemlerinde cesaret edip üzerine gelen güçlü orduları mucizevi şekilde yenmişler fakat hepsi iç çatışma yüzünden yok olmuşlardır." diye terörizmin ülkemiz açısından risklerinden bahsediyordu.  Burada da değinilmesi gereken şey vahşet, kıskançlık, intikam gibi duygular aslında alışkanlık yapıyor olabilir yani cinsel dürtüler gibi tatmin edilmesse olmuyor. Savaşmaya alışmış bir millet durağan yaşayamıyor dışardan bir düşman bulamassa içerde arıyor yani şizofrenik bir paranoya..

Sayın Karahan'ın sunduğu rakamlara bakıldığında terörize olmuş grupları bastırmak için savaş ortamında öldürülen veya sürgüne yollanan insanları bahane ederek Türkiye'yi ve Kemalizmi filan beğenmeyenler rakamları karşılaştırarak çenelerini kaşıyıp tekrar düşünerek T.C. ye dikdatör veya soykırımcı sıfatını yakıştırmaktan vazgeçmelidirler. Zaten yaşanan olumsuzlukların temelinde de insan doğasının ürünü olan ve nefsine yenik düşmüş kişiliklerin zalimce faaliyetleri vardır. Örnek veriyorum halkın elindeki tarlalardan 1 ton bugday çıkıyorsa 5 ton üzerinden vergi alınması gibi ekonomik zulümler, laiklik başlığı altında dini kutsalların toplatılıp yasaklanması vb. olumsuzluklar da yöre halkının ayaklanmasında bir unsurdur yani halkımızı terörist gibi görmek de hatadır. Kısacası ülkemizde bir dönem devlet terörü yaşandığını düşünüyorum, halkın tepkilerinde haklılık payı yok diyemiyorum.

Türkiye'ye birbirini yemekten vazgeçmeleri için dışardan bir baskı ve saldırı gerekiyordu, pkk ya tüm ülkelerin yaptığı yardımlar vb. dış saldırıların barizleşmesi ve Fransız'ların son hamleleri de bir bakıma kenetlenmemiz açısından hayırlı olmuştur diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: agnusdei - Aralık 27, 2011, 05:43:58 ös
İlave etmem gerekiyor ki, bir üye arkadaş beni ahırdaki eşşekten daha kötü bir yere koyuyor. Ben Ermenilere soykırım yapıldığını bilmiyorum çünkü...

Ne diyeyim ki şimdi ona? Ciddiye alınmayacak birisi olarak bir kenara koyuyorum. Daha önemli işlerim var, zamanım kıymetli.

Birazcık akıl yürüten birisinin, böyle bir şeyin niye olamayacağını bilmesi gerekir.
Mesela, Neden sadece Ermenilere yapılmış? Bu ülkede o dönemde yabancı uyruklu bir tek Ermeniler mi varmış?
Türkler eğer gerçekten böyle bir soykırım yaptıysa neden yer değiştirmişler? Oldukları yerde niye öldürmemişler?
Orada ki halk bu olayı bilmez ve anlatmaz mı? Biliyorlar ve anlatıyorlar. Evet Ermenileri biz öldürdük, yani kürtler.


Saygılarımla...

Demek ki... varmış değil mi? yedi ermeni öldürene Cennet'in anahtarı veriliyormuş... Kürt olmuş Türk olmuş ne farkeder? Hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Müslüman değiller mi? Şimdide topu birbirilerine atmasınlar!

Saygılarımla.
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: Masor1976 - Aralık 27, 2011, 06:01:22 ös
Sayın Agnusdei, Ermenistanın ilk başkanının ve aynı zamanda terörist ermeni örgütünün liderinin gizli bir raporu var. Büyük Yalan adında bir belgeselde izlemiştim. Adam İngiliz ve Rusların verdikleri sözler bizi büyüledi ve katliamlar yaparak Rus ordusunun yolunu açtık diye itiraf ediyor. Pkk da Asala adlı terör örgütünün adının değişmiş şeklidir ve çoğu yakalanan öldürülen pkk lı ermeni çıkıyor. Benim anlamadığım insanları öldürüyorsunuz madem sadece boğazını kesin fazla acı duymadan ölsünler, ermeniler müslüman köylerinde kadınların göğüslerini kesmeler, insanları kazığa oturtmalar, benzin dökerek yakmalar vb. akıl almaz işkence metodları uygulamışlar. Bence 7 tane ermeni öldürenin cennete gireceği fetvası bir edebiyat sanatıdır yani mevzunun ne kadar vahim olduğuna bir tepki verilmiş. Merak ettiğim konu ermenilere tarihte biz ne yaptık da bu kadar kin ve nefret sergileme ihtiyacı hissettiler?

Saygılarımla.
Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: agnusdei - Aralık 27, 2011, 07:12:36 ös
Sayın Agnusdei, Ermenistanın ilk başkanının ve aynı zamanda terörist ermeni örgütünün liderinin gizli bir raporu var. Büyük Yalan adında bir belgeselde izlemiştim. Adam İngiliz ve Rusların verdikleri sözler bizi büyüledi ve katliamlar yaparak Rus ordusunun yolunu açtık diye itiraf ediyor. Pkk da Asala adlı terör örgütünün adının değişmiş şeklidir ve çoğu yakalanan öldürülen pkk lı ermeni çıkıyor. Benim anlamadığım insanları öldürüyorsunuz madem sadece boğazını kesin fazla acı duymadan ölsünler, ermeniler müslüman köylerinde kadınların göğüslerini kesmeler, insanları kazığa oturtmalar, benzin dökerek yakmalar vb. akıl almaz işkence metodları uygulamışlar. Bence 7 tane ermeni öldürenin cennete gireceği fetvası bir edebiyat sanatıdır yani mevzunun ne kadar vahim olduğuna bir tepki verilmiş. Merak ettiğim konu ermenilere tarihte biz ne yaptık da bu kadar kin ve nefret sergileme ihtiyacı hissettiler?

Saygılarımla.
Sayın Masor,
Öncelikle, ben Ermeni değilim! hatta, tanıdığım iki ayrı ermeni tarafından çok uzun yıllara sığdırılan hileli dalavereli bir şekilde kandırıldığım için nefret bile ediyorum. Ama bence, yapılanın arkasında durulmalıdır...

Sizin hangi bölgede yaşadığınızı bilmiyorum ama Doğu ve Güneydoğu, katliam zamanında Ermenilerin ellerinden alınan Kadın ve kızların doğurduklarıyla kaynıyor! Pkk tespitiniz doğrudur! Peki ya, BDP nasıl bir bağlantı olduğunu ben çok iyi biliyorum. Siz hiç düşündünüz mü?

Saygılarımla.


Başlık: Ynt: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !
Gönderen: Masor1976 - Aralık 27, 2011, 07:24:18 ös
Sayın Agnusdei atalarımızın bir sözü vardır "Öfke gelir göz kararır, öfke gider yüz kararır" diye... Yüzyıllarca ciddi bir savaş ve cinnet görmemiş insanların tepkilerini ölçmek zordur, yani örneğin ne kadar hümanist edebiyatı yapan varsa Allah kimsenin başına vermesin evlerini psikopatların basıp kızlara ve kadınlara tecavüz işkence ile katliam yapılsa ve bu yapanları bu hümanist edebiyatı yapanların eline verseniz ne olur sizce.. Mutlaka olan masum insanlara oluyor zaten insanların içini acıtan da yaşlılar, çocuklar ve kadınlara yapılanlar. Cephede ölenlere kimse bir şey diyemez. Müslüman Türk ile Ermenileri karşılaştırma şansımız olsaydı, şerefli ve şerefsiz sayısı aynı çıkardı eminim. Neticede insanoğlu dini ve milliyeti ne olursa olsun aynıdır. Birkaç bin şerefsiz yüzünden milyonlarca insan mağdur olmuştur ve bu böyle devam da ediyor.

Saygılarımla.