Masonlar.org - Harici Forumu

Mason ve Masonluk Nedir? => Masonluk ile ilgili Sorular ve Cevaplar => Konuyu başlatan: ruzber - Mart 03, 2012, 07:31:15 ös

Başlık: hazır olup olmama
Gönderen: ruzber - Mart 03, 2012, 07:31:15 ös
Kendimizin mason olma yolunda hazır olup olmadığımızı bireysel olarak kendimiz nasıl anlarız? Şu an bulunduğum ilde bir mason locası yok ve tanıdığım herhangi bir mason da bulunmamakta,bu nedenle sordum.
Başlık: Ynt: hazır olup olmama
Gönderen: karahan - Mart 03, 2012, 09:56:25 ös
Sn.Ruzber

Bu sorunuza en iyi cevabı siz verebilirsiniz,Böyle bir şey için test yapmanıza yada araştırma yapmanıza gerek yok,lakin masonluktaki şu desturu çok iyi anlamak lazım masonluk insanın kendini inşa etme sanaatıdır.Böyle bir kelimeden ne anlayıp neler çıkarmanız gerektiğine bakın ayrıca mason olmak gereklilikmi neden gereksinim duyarsın mason olsan neyi daha iyi anlayıp sorgulayıp daha iyi yapacaksın.İnsanın kendini inşaa etme zenaatı ise bu iş daha hatıl betonu atmadan kat çıkamazsın bir sürü ön hazırlığını hem kafa hemde ruhen yapmalısın nedenleirinin niçinlerinin cevaplarını masonlukta alıyor isen zaten kendini hazır hissedersin.

Ben bunca yıl bu sitede varım lakin kendim için mason olmalıyım demedim ,diyemedim gerekli olduğunu bile düşünmedim lakin faydalanmaksa sonuna kadar.

saygılar
Başlık: Ynt: hazır olup olmama
Gönderen: park10 - Mart 04, 2012, 12:32:10 öö
ben ce bu soruyu kendimizden başkası cevaplayamaz...