Masonlar.org - Harici Forumu

Sanat => Diger Sanatlar => Mizah => Konuyu başlatan: ceycet - Şubat 09, 2013, 04:52:50 ös

Başlık: Aptal Çocuk
Gönderen: ceycet - Şubat 09, 2013, 04:52:50 ös
İş adamı traş olurken bir yandan da berberiyle sohbet etmektedir.
Derken, kapının önünden ağır ağır geçmekte olan paspal bir çocuk görürler. Berber, iş adamının kulağına fısıldar; "Bu çocuk var ya, dünyanın en aptal çocuklarından biridir! Bak; dikkat et şimdi..."
Berber çocuğa seslenir: "Ali, buraya gel!". Bunun üzerine çocuk sakince dükkana girer ve yüzündeki aptalca sırıtmayla berberi selamlar
.
Berber işadamının kulağına sessizce, "bak şimdi" diye fısıldar ve bir elinde 5 TL, diger elinde 20 TL lik bir banknot olduğu halde çocuğa sorar: "Hangisini istiyorsan alabilirsin?"

Çocuk dalgın dalgın bir 5 TL ye bir de 20 TL ye bakar ve sonunda 5 TL lik banknotu hızlıca çekerek berberin elinden alır.

Berber işadamına döner ve gülerek: "Gördün mü? Sana söylemiştim." der.Traş bitince işadamı sokağa çıkar ve az ileride kendi kendine oynayan Ali'yi görür. Yanına giderek, neden 20 TL değil de, 5 TL lik banknotu aldığını sorar.

Çocuk hiç de aptalca olmayan bir sırıtmayla yanıt verir:
"Hehehe... Eğer 20 TL yi alırsam oyun biter.
Başlık: Ynt: Aptal Çocuk
Gönderen: Melina - Şubat 09, 2013, 08:09:43 ös
Ava giderken avlanmak böyle bir durum olsa gerek :)
Başlık: Ynt: Aptal Çocuk
Gönderen: karahan - Şubat 09, 2013, 08:17:55 ös
Haklısınız sn.melina bende benzer ifadeyi kullanacaktım şimdi farklı bir şey demem gerekecek.Önyargı çok kötü bir şey adamın tipine ve davranışına göre hareket etmek aslında sonunda o tipin ve davranışın içine zınk diye seni sokuveriyor.