Masonlar.org - Harici Forumu

Mason ve Masonluk Nedir? => Masonluk ile ilgili Sorular ve Cevaplar => Konuyu başlatan: KEMAL_7 - Ocak 30, 2014, 11:14:28 ös

Başlık: Üniversitelerden başarılı genç insanların mason olması
Gönderen: KEMAL_7 - Ocak 30, 2014, 11:14:28 ös
Merhabalar. Bir hocamla okulda sohbet ederken nasıl mason olabileceğimi sormuştum. O da bana üniversite de yap bir derece ve gör bak teklif nasıl geliyor demişti.
Masonların aralarına kardeş seçiminde seçici davrandıklarını bilmekteyim fakat illa üniversite de derece yapmak şart mıdır? Nasıl bir başarı sergilemek gerekli. Üniversite de ve ya dışarıda nasıl masonların dikkatini çekebilirim. Neler yapabilirim? Konuyla ilgili bilgisi olanlardan, mümkünse Mason üyelerden katkı beklemekteyim...
Başlık: Ynt: Üniversitelerden başarılı genç insanların mason olması
Gönderen: asimov - Ocak 31, 2014, 02:17:03 öö
Mason olmak için derece yapmış olmak değil, aydın, çağdaş ve iyi bir insan olmak yeterlidir. Masonluğun öğretisini anlayabilecek asgari düzeyde de eğitim gereklidir. Derece yapmak herhalde doktorayı kastediyor meslek yaşamın için sana katkı sağlar, onun ötesinde masonlar bir kişiye teklifte bulunacakları zaman aradıkları öncelikleri farklıdır.

Aydın, öğrenmeye istekli, eğitimli, iyi ahlaklı, dürüst, çevresinde iyi bir kişi olarak tanınan, masonluğun ilkelerini ve ülküsünü benimseyebilecek vb. özellikleri ararlar.

Masonların dikkatini çekmek için masonlarla aynı ortamda bulunmalısınız. Belki mason hocaların vardır  ama siz onları tanımıyor olabilirsiniz.

Hocan sana yanlış bir bilgi aktarmış. Genelleme yapmak doğru değil ama buradaki hocaların masonluğa nasıl baktıkları belli. Benim Gazi Üniversitesi'nde tanıdığım bir çok akademisyen var. Hatta iki doçent ile bir eğitim kitabı yazmıştık. Maalesef akademisyen olmak başka, aydın olmak başkadır.

Masonluğu öğrenmek için doğru yerdesin. Ayrıca bu forumun geniş bir arşivi var. Zaman ayırarak okursan masonluğu doğru bir şeilde tanırsın. Belki bir gün karşına aydın hocalar da çıkar.

Başlık: Ynt: Üniversitelerden başarılı genç insanların mason olması
Gönderen: KEMAL_7 - Ocak 31, 2014, 12:14:41 ös
Siz değerli insanların katkılarıyla yoluma dediğiniz gibi devam edeceğim. Çok teşekkür ederim...
Başlık: Ynt: Üniversitelerden başarılı genç insanların mason olması
Gönderen: ABCDEF - Ocak 31, 2014, 07:51:57 ös
Sayın "KEMAL_7" senden bilgilerini biraz daha açmanı isteyebilir miyim? Yani hangi bölümde okuduğun, kaçıncı sınıfta olduğun gibi.

Saygılar.
Başlık: Ynt: Üniversitelerden başarılı genç insanların mason olması
Gönderen: KEMAL_7 - Ocak 31, 2014, 08:04:41 ös
Kim olduğumun bir önemi yok. Bunu neden istediniz?
Başlık: Ynt: Üniversitelerden başarılı genç insanların mason olması
Gönderen: Tij - Ocak 31, 2014, 08:33:09 ös
Sayin KEMAL-7, asimov arkadasim cok güzel söylemis.

Mason olmak icin illahi üneversiteler bitirmek gerekmiyor, yeterki yaptiginiz isi layikiyla yapiniz.

Ben gecen gün kuaför bir mason tanidim. Yaptigi isi gercekten severek yapan ve buyüzdende basarili olan bir kuaför.
Başlık: Ynt: Üniversitelerden başarılı genç insanların mason olması
Gönderen: KEMAL_7 - Ocak 31, 2014, 08:37:02 ös
Evet sayın Asimova, sayın ADAM' a ve size bir kez daha teşekkür ederim. Ben yolumu bu forumdan çizmeye karar verdim. Kendimi buradan ispatlamaya  çalışacağım sizlerin yardımıyla...Araştıracağım, daha çok ve daha da çok... Kavuşma günü sanırsam o zaman daha yakın olacak