Masonlar.org - Harici Forumu

Inanc => Diger Inanclar => Konuyu başlatan: Nicolus - Ekim 11, 2014, 08:23:59 ÖÖ

Başlık: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Nicolus - Ekim 11, 2014, 08:23:59 ÖÖ
Sayın Fay Frin'in açmış olduğu konu üzerine bazı araştırmalar yaptım ve de Şeytan İncili ve Şeytani İncil hakkında bazı aktarmalar yapmaya karar verdim.

(https://encyclopediasatanica.files.wordpress.com/2013/09/antonlaveyritual5.jpg)

Şeytan İncili

Diğer adlarıyla Zina Yapan İncili veya Günahkar İncili, 1631 yılında Londra Kraliyet Matbaacıları Robert Barker ve Martin Lucas tarafından Kral James İncili'nin yeniden yapılan basımına verilen addır. İsim, yapılan bir dizgi hatasından gelmektedir. On Emir bölümünde "Zina yapmamalısın" (Thou shalt not commit adultery) emri, bir hata sonucu "Zina yapmalısın" (Thou shalt commit adultery) olarak basılmıştır. Bu hata farkedilmeden önce birçok kopya hazırlanmıştır. Yaklaşık bir yıl sonra İncil'in basımcıları £300 para cezasına çarptırılmışlar ve basım izinleri ellerinden alınmıştır. İncil'deki bu son derece belirgin hata Kral 1. Charles ve Canterbury psikoposunu kızdırmıştır.

Şeytan İncili'nin kopyalarının çoğu hemen yakılarak yok edilmiştir. Günümüzde sadece 11 örneği kalmıştır. Bu kitabın bir kopyası New York Halk Kütüphanesi'nin ender kitaplar bölümündedir, çok seyrek olarak gösterime konulur. Bir diğer kopya ise Branson, Missouri, ABD'deki İncil Müzesi'nde sergilenmektedir.

HATALI VERSİYON
Tevrat Çıkış (Exodus) / Bap 20 (…) "Annene babana saygı göster. Öyle ki, Tanrın RAB'bin sana vereceği ülkede ömrün uzun olsun.
13 * Adam öldürmeyeceksin.
14 Zina edeceksin (Thou ?halt commit adultery.)
15 Çalmayacaksın.
16 Komşuna karşı yalan yere tanıklık etmeyeceksin. (…)

Stockholm kraliyet kütüphanesinde muhafaza edilen "Şeytan İncili" kitabının ağırlığı 350 kg.dır.


Şeytani İncil

(İngilizce: The Satanic Bible), Anton Szandor Lavey tarafından yazılmış, Laveyan Satanizm kitabı.

Kitabın içindeki 4 bölüm sırasıyla; Satan, Lucifer, Belial ve Leviathan'a ithaf edilmiştir. Aynı zamanda bu 4 varlık sırasıyla; Güney-Ateş, Doğu-Hava, Kuzey-Toprak ve Batı-Su temel yönlerine ve elementlerine izafe edilir.

Kitapta, satanistlerin hayat kuralları şu 12 maddeyle sıralanmıştır;


Şeytanın dokuz bildirisi1

Dokuz Şeytani Günah2

Bir sonraki konuda Şeytan Kilisesi hakkında bir aktarma yapacağım...

KAYNAKÇA:
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eeytan_%C4%B0ncili (http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eeytan_%C4%B0ncili)
Eisenstein, Elisabeth L. - Rewolucja Gutenberga, translated by: Henryk Hollender, Prószy?ski i S-ka publishing, Warsaw 2004, ISBN 83-7180-774-0
Ingelbart, Louis Edward - Press Freedoms. A Descriptive Calendar of Concepts, Interpretations, Events, and Courts Actions, from 4000 B.C. to the Present, Greenwood Publishing 1987, ISBN 0-313-25636-5
_________________________________________________

1: http://www.thesatanicbiblefree.com/files/Download/The%20Satanic%20Bible%20Ebook.pdf (http://www.thesatanicbiblefree.com/files/Download/The%20Satanic%20Bible%20Ebook.pdf)
2: http://en.wikipedia.org/wiki/Church_of_Satan (http://en.wikipedia.org/wiki/Church_of_Satan)
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: MEDUSA - Ekim 14, 2014, 12:33:26 ÖÖ
Paylaşımınız için teşekkürler Sayın Nicolus.

Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: karahan - Ekim 14, 2014, 04:16:01 ÖÖ
Bak sen şu şeytana ,usenmemis bildiri bile hazırlamış. Önemli olan inanc tabiki, mesela bu yazıyı okuyunca aklima nedense bambaska seyler ve sorular geliyor. Allah incili hz.isa'ya vahiy etmis inananlarina nakletsin diye,görünen o ki seytanda kendi muridleri icin ayni yolu izlemiş sorun kullandigi ve muhatap oldugu araci kimdir? Bu emirleri nasil insana nakletmistir? Mesele sorgulamadan inanmaksa problem zaten yok.Seytan ve seytani incil her ikiside insan işi bence son besyuzyila bakıldığında seytan bu dunya islerinden ve insanlardan bana ihtiyac yok diye köşe bucak kaciyordur.Benim burada merak ettigim bu alintilanan yazilara inanan varmı?

Karahan
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Alialumbra - Ekim 14, 2014, 08:20:57 ÖÖ
Sayın karahan,
  İnanan olsa da olmasa da ne bu şiddet bu celal sakin olmalısınız.
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: karahan - Ekim 14, 2014, 03:36:17 ÖS
Sayın karahan,
  İnanan olsa da olmasa da ne bu şiddet bu celal sakin olmalısınız.

Nerede siddet nerede celal anlamadim.Yazdiklarim oldukca net.
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Nicolus - Ekim 14, 2014, 07:34:03 ÖS
Sayın karahan güzel bir soru sormuş: "Bunlara inanan var mı?"

Burada anlatılan şey LaVeyan Satanizmi yani Ateistik Satanizm'in temeli olan Şeytan İncili ve Şeytani İncil. Nedir bu LaVeyan? Bu zat-ı muhteremler, Şeytan'ın ve Tanrı'nın varlığına (hiçbir ilahi şeye) zaten inanmıyorlar. Şeytan onlar için bir sembol. İnsanın içerisinde bastırmış olduğu hayvansal, tam olarak ifade etmemiz gerekirse içgüdüsel yönlerini temsil eder. Özetle LaVeyan Satanizmi; insanın içgüdülerini takip etmesi gerektiğini, hayatı boş boş işlerle değil zevk ve heyecan dolu şeylerle geçirmesi gerektiğini savunan bir ateistik dini inanıştır.

"Bunlara inanan var mı?" sorusu yerine "Bunları yerine getiren var mı?", "Böyle bir hayat tarzı olan var mı?" soruları sorulsa daha mantıklı olur. Hatta cevabını da verebiliriz; evet, var. Hayat felsefemize hiç dikkat ediyor muyuz sayın karahan? "İçinde bulunduğunuz sıkıntıları, mutlaka duymak isteyenler dışında kimseye açmayın", "Bir başkasının evinde misafirseniz ev sahibine saygılı olun veya daha işin başında oraya gitmeyin", "Sizinle alakalı olmayan hiçbir şeyden şikayette bulunmayın", "Küçük çocuklara zarar vermeyin", "Hayvanlara zarar vermeyin" gibi hayat kurallarıyla yaşıyorken LaVeyanları kötülemek hiç hoş olur mu?
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: karahan - Ekim 15, 2014, 12:23:55 ÖÖ
Bunlari bilmek icin laveyanlara ihtiyac yokki zaten. Akli basinda olanin yapacagi seyler zaten.

karahan
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Nicolus - Ekim 15, 2014, 06:42:53 ÖS
Burada mühim olan bunları bilmek değil, Şeytan'ın uşağı olarak adlandırılan Satanistlerin sanıldığı kadar şeytani olmadığını bilmektir sayın karahan.
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: MEDUSA - Ekim 15, 2014, 10:11:12 ÖS
Sayın Nicolus,

Aklıma bir soru geldi ve bu sorunun cevabıyla ilgili sizin de düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Sizce de Satanistler, kendi ilkeleriyle çelişmiyorlar mı ? 'Neden ?' derseniz. İlkelere baktığımız zaman sizin de dediğiniz gibi sanıldığı kadar şeytani olmadığını görüyoruz fakat Satanistlerin yaptıkları o ayinlerle ilgili internette küçük çaplı bir araştırma bile yaptığımızda, inanılmaz derecede korkunç şeylerle karşılaşabiliyoruz, ayrıca Satanistlik düşüncesini savunanların da aslında ne kadar korkunç fikirleri zihinlerinde barındırdığını biliyoruz. Bana sorarsanız o ilkeler, insanları Satanizme yöneltebilmek için 'şeytani olmayan' şekliyle gösteriliyor olabilir. Çünkü eğer bu ilkeler,  Satanizm'i savunanların 'gerçek ilkeleriyse', bu da demek oluyor ki Satanistler kendi ilkeleriyle ve gerçekte yaptıklarıyla çelişmektedirler. Ne dersiniz ?

Saygılarımla
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: eyghon - Ekim 15, 2014, 10:52:59 ÖS
Bunlari bilmek icin laveyanlara ihtiyac yokki zaten. Akli basinda olanin yapacagi seyler zaten.

karahan

Sayın Karahan çok güzel yazmış.
Herhangi bir art niyet olmadan sormak istiyorum.
"Akli basinda olanin yapacagi seyler zaten." dediniz.
Algılarımızı serbest bırakıp, art niyetsiz aynı şekilde Kuran-ı Kerimi düşündünüz mü ?
Gerçekten bir insanın günah diye yazılmış ama sizin deyiminizle "Akli basinda olanin yapacagi seyler zaten." diyebileceği birçok ayet var.
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Nicolus - Ekim 15, 2014, 10:57:08 ÖS
Sayın fay frin,

Satanizm, Ateistik Satanizm ve Teistik Satanizm olarak ikiye ayrılır.

Teistik Satanizm, Spiritual Satanizm ve Lusiferizm olmak üzere ikiye ayrılır.

Spiritual satanizm, içerisinde kara büyü ve çeşitli ritüeller barındırmaktadır. Okültizm ve maji ile yakın ilişki içerisindedir. Ruhani bir boyutta yaşadığına inanılan şeytan ile iletişim kurma, ondan yardım isteme veya şeytana tapınma gibi eylemleri de barındırır. Spiritual satanistlerin çoğunluk bir kısmı; Şeytan'ı bilge, insanlara yol gösterici ve dost bir varlık olarak görmektedir.

Lusiferizm ise kendilerini, şeytanın en seçkin topluluğu olarak gören ve gizliliğe önem vermeleri nedeniyle günümüzde de ne tür törenler ve etkinlikler yaptıklarına dair çok fazla bilgi bulunmayan bir teistik satanizm mezhebidir. Eski Mısır, Eski Roma ve Eski Yunan uygarlıklarında izlerine rastlanmaktadır.

Ateistik Satanizm de LaVeyan Satanizmi ve Sembolik Satanizm olarak ikiye ayrılır.

LaVeyan satanizm, ateizm ve materyalizm temelli bir inanıştır. Felsefi yönden: bireycilik, egoizm, kısasa kısas ve belirli sınırlar dahilinde hazcılığı savunmaktadır. LaVeyan satanistler birer ateisttir, ve Şeytan'ın varlığına inanmazlar. Şeytan'ın varlığına inanmadıkları gibi, "Tanrı, Ruh, Büyü, Cennet, Cehennem" gibi doğaüstü kavramların hiçbirine inanmazlar. LaVeyan satanistler materyalisttir. Metafizik kavramların hepsini reddederler.

LaVeyan satanizm, Şeytan kavramını doğa üstü bir varlık olarak kabul etmez. Şeytan'ı felsefi bir öğretmen, bir figür veya bir sembol olarak kabul eder. LaVeyan satanistlere göre, Şeytan; insanın vahşi doğasını temsil etmektedir. Şeytan, insanın içindeki hayvani duyguları, içgüdüleri ve dürtüleri temsil eder. İnsanlar içlerindeki bu içgüdüleri temel alarak yaşamalıdır. LaVey'e göre: İnsanlar tarafından uydurulan "Tanrı" kavramı bunları yasaklamıştır ve günah olarak kabul etmiştir. Şeytan simgesi bunun tam zıttını oluşturmaktadır. Satanist bir birey, Şeytan'ın temsil ettiği bu kavramlara göre yaşamalıdır.

Sembolik Satanizm ise LaVeyan satanizm'de yer alan "Şeytan = Sembol/Öğreti" kavramını ilham alan satanizm türüdür.

Şeytan'a sadece sembolik olarak inanılır. Bu akımın temsilcileri, egemen ahlak sisteminden bağımsızlaşmak için şeytani semboller kullanırlar. Temsilcileri için şeytan sembolü, insanlığın kurtuluşu ve güçlenişi yolundaki en ilham verici örneklerden biri olarak algılanır.

Bu konuda bahsettiğimiz şey Satanizm'in bir dalı olan Ateistik Satanizm'in yapı taşını oluşturan düşünce ve inançlardı fakat tüm Satanist inançların üzerinden geçmiş olduk. Konu üzerine fazla durdum, yanlış anlaşılmasın Satanist değilim.
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: MEDUSA - Ekim 18, 2014, 03:35:23 ÖÖ
Sayın Nicolus,

Bilgilendirici paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Yazınızın sonunda 'yanlış anlaşılmasın, satanist değilim.' şeklinde bir şey paylaşmışsınız ve bence iyi yapmışsınız. Çünkü eğer farkettiyseniz, Şeytan İncili romanıyla ilgili bilgi verirken ben, 'Şeytan İncili'ni isteyen araştırabilsin diye Wikipedia'dan bir site paylaşımı yapmıştım. Satanizm konusundan, Forumumuzda bahsetmek istemedim. Peki ama neden ? Çünkü,

Bazı insanlar okur, araştırır, yazar. Fakat bazı insanlar okudukları her şeyi eleştirir, güzel veya çirkin her şeyi eleştirir, konuşmak için konuşur, eleştirmek için eleştirir. Bazı insanlar 'sıfat' takmayı sever. Eğer 'satanist değilim.' şeklinde bir not koymamış olsaydınız, belki size 'bu konuyla neden bu kadar ilgilisin, yoksa Satanist misin ?' diyen eleştiri severler olabilirdi. Bu sebepten ötürü, Satanizm ile ilgili bir yazıyı ben de paylaşmış olsaydım eğer, kesinlikle sizin yaptığınızı yapardım, 'yanlış anlaşılmasın, satanist değilim.' şeklinde yazımın sonuna bir not koyardım.

Sevgilerimle ve Saygılarımla

FAY FRIN
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: glory - Ekim 23, 2014, 11:00:23 ÖS

Sayın Nicolus,

Bilgilendirici paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Yazınızın sonunda 'yanlış anlaşılmasın, satanist değilim.' şeklinde bir şey paylaşmışsınız ve bence iyi yapmışsınız. Çünkü eğer farkettiyseniz, Şeytan İncili romanıyla ilgili bilgi verirken ben, 'Şeytan İncili'ni isteyen araştırabilsin diye Wikipedia'dan bir site paylaşımı yapmıştım. Satanizm konusundan, Forumumuzda bahsetmek istemedim. Peki ama neden ? Çünkü,

Bazı insanlar okur, araştırır, yazar. Fakat bazı insanlar okudukları her şeyi eleştirir, güzel veya çirkin her şeyi eleştirir, konuşmak için konuşur, eleştirmek için eleştirir. Bazı insanlar 'sıfat' takmayı sever. Eğer 'satanist değilim.' şeklinde bir not koymamış olsaydınız, belki size 'bu konuyla neden bu kadar ilgilisin, yoksa Satanist misin ?' diyen eleştiri severler olabilirdi. Bu sebepten ötürü, Satanizm ile ilgili bir yazıyı ben de paylaşmış olsaydım eğer, kesinlikle sizin yaptığınızı yapardım, 'yanlış anlaşılmasın, satanist değilim.' şeklinde yazımın sonuna bir not koyardım.

Sevgilerimle ve Saygılarımla

FAY FRIN
Sayın FAY FRIN e katılıyorum . Her kafadan gerekli gereksiz bir ses çıktığı kanaatindeyim.
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Aydinlanmisadam - Mayıs 29, 2018, 08:07:01 ÖS
Bunlari bilmek icin laveyanlara ihtiyac yokki zaten. Akli basinda olanin yapacagi seyler zaten.

karahan

Sayın Karahan çok güzel yazmış.
Herhangi bir art niyet olmadan sormak istiyorum.
"Akli basinda olanin yapacagi seyler zaten." dediniz.
Algılarımızı serbest bırakıp, art niyetsiz aynı şekilde Kuran-ı Kerimi düşündünüz mü ?
Gerçekten bir insanın günah diye yazılmış ama sizin deyiminizle "Akli basinda olanin yapacagi seyler zaten." diyebileceği birçok ayet var.


Sayın eyghon,cevabınız çok düşündürmeye yönelik ve bana mantıklı gelen bir soruydu.Teşekkür ederim.
Saygılarımla
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Tık-Tik-Tak - Mayıs 31, 2018, 07:28:24 ÖS

Şeytan kavramının,"Pozitif" varlığın nesnel ve soyut düşünce yaratımındaki bir yan etki olma ihtimali varmıdır?

Sevgiler
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Farmakoloji - Haziran 04, 2018, 05:34:17 ÖÖ
Şeytan ilk insan Hz.Ademin yaratılması ile Allah'a karşı çıkan kovulmuş  bir melekti.Seytan ve şeytana tapanlar ateşgillerden.Ona tabi olanlar ise aldatilan mahluk insanlar.Şeytana tabi olanlarda şeytanımsı özellikler ise;kibir, haset, kıskançlık,hırs,aç gözlü,riyakar, sadakatsiz, ahlaksız,kan akıtma,yalan,ihtiras,daleverecilik,aldatan-aldatilan,sahtekar, hırsız,her türlü kötülükleri içlerinde barındiranlar vs..Saygılarımla.
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Tık-Tik-Tak - Haziran 04, 2018, 04:26:03 ÖS

 "Peyami Safa"'nın "Cingöz Recai" romanından uyarlanan, ve sonsuz doğuya göçen "Ayhan IŞIK"'ın oynadığı film içinde şöyle bir replik vardı:

 
Aradığı bir sırrı çözdükten sonra şu cümleyi kurar -"Hakikat daima bu kadar sadedir, onu biz büyütür biz süsleriz"
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: FAUST - Haziran 04, 2018, 04:35:11 ÖS
Mefistoyu çağırabiliriz isterseniz :)))
Saygılarımla...
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Tık-Tik-Tak - Haziran 04, 2018, 04:46:32 ÖS
Mefistoyu çağırabiliriz isterseniz :)))
Saygılarımla...

O beceriksiz şeytan'ı mı?  :) ;) :)
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: FAUST - Haziran 04, 2018, 05:13:22 ÖS
MEPHISTOPHELES. Yetti mi yaşadıklarınız?
Uzun uzadıya nasıl sevindirebilir?
Bir kez denemek iyidir!
Sonra ama yine yeni şeylere uzanınız.
FAUST. İsterdim, işin gücün başından aşsın,
Tanrı'nın günü benimle uğraşmak yerine.
MEPHISTOPHELES. Aman aman! istemem huzurun kaçsın, Gerek yok bunu bana ciddi ciddi söylemene.
:) :) :)
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Farmakoloji - Haziran 04, 2018, 05:49:16 ÖS
Şeytanı burda şirin gostermek isteyenlere bakmayalim.Seytan ve peşinden giden sürüler ebedi cehennemlik.Seytanla ilgili Kur'an'ı Kerim'de ayetler mevcut.Īnsanlar neden şeytana empati duyup onu savunur, anlamıyorum.Paylasacağim video "Satanist Church" videolari.Gayri ahlaksiz olaylarda en alttaki dördüncü videoda mevcut..Saygılarımla.

https://m.youtube.com/watch?v=Jk6gQhKa9YQ

https://m.youtube.com/watch?v=3kaJVbTM2qE

https://m.youtube.com/watch?v=mWDkMnRopWo

https://m.youtube.com/watch?v=T1zsIk6WcNM


Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: smyrnali - Haziran 05, 2018, 01:51:29 ÖÖ
Seytan insanda sakli ...
Erdemlere sahip olanlarin seytanla isi yok..
Dinlerde seytani ayartici gosterselerde ,
Seytana uydum diyenlerin gosterecegi bir seytan yok ..
Eger ödul varsa ,cezada var..
Bu durumda ,
Seytanda cezalandirici ....kötu olan seytan mi kotulukleri yapip  suçu atan mi ?
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: Likya - Haziran 05, 2018, 01:05:52 ÖS
Şeytanı burda şirin gostermek isteyenlere bakmayalim.Seytan ve peşinden giden sürüler ebedi cehennemlik.Seytanla ilgili Kur'an'ı Kerim'de ayetler mevcut.Īnsanlar neden şeytana empati duyup onu savunur, anlamıyorum.Paylasacağim video "Satanist Church" videolari.Gayri ahlaksiz olaylarda en alttaki dördüncü videoda mevcut..Saygılarımla.

https://m.youtube.com/watch?v=Jk6gQhKa9YQ

https://m.youtube.com/watch?v=3kaJVbTM2qE

https://m.youtube.com/watch?v=mWDkMnRopWo

https://m.youtube.com/watch?v=T1zsIk6WcNM

Bence buradaki sorun şu ; Tanrının yüce bir yaratan olduğunun kabulü  herkes tarafından yapılır. Ama semavi dinlerde anlatılan yaratılış hikayesinden varsayım yapılarak şeytanın beni serbest bırak bende insanlığı yoldan çıkarayım ve bunun sonunda kim kazanacak sözleri üzerine tanrının buna izin vermesi ile şeytanı serbest bırakmıştır. Semavi dinlerde özellikle Müslümanlıkta böyle lanse edilir. Bunun sonucununda kutupsal olarak şeytan kendisinin kazanmasını istiyor. İnsanların em-pati duyması bundandır ki ya şeytan kazanırsa diye...
Başlık: Ynt: Şeytan İncili ve Şeytani İncil
Gönderen: ruzber - Haziran 08, 2018, 02:21:42 ÖS
Kendini bilen Rabbini bilir... şeytanı bilse ne olur bilmese ne olur... kişi kendini bildikten sonra...