Masonlar.org - Harici Forumu

Diger => Diger Konular => Konuyu başlatan: Risus - Şubat 25, 2015, 12:23:31 ÖÖ

Başlık: Mimar Sinan & Mason Dergisi Temin Etmek
Gönderen: Risus - Şubat 25, 2015, 12:23:31 ÖÖ
Merhabalar. Mimar Sinan ve Mason Dergisi temin etmek isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten temin edebilirler. Bunun dışında ben, bu dergileri alıyorum. Konularını forumda paylaşacağım. Ardından dergileri, isteyen arkadaşlara ücretsiz gönderirim.


http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=mason+dergisi (http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=mason+dergisi)
Başlık: Ynt: Mimar Sinan & Mason Dergisi Temin Etmek
Gönderen: Zaharoff - Mayıs 17, 2016, 12:54:17 ÖÖ
Hep eski sayılar. Güncel sayılarına nereden ulaşabilirim? Bu dergiye nasıl abone olabilirim? Abonelik masonlara has olabilir. Belki... Eğer böyle birşey varsa gittigidiyor gibi 2. El satış sitelerinde bu derginin ne işi var?
Başlık: Ynt: Mimar Sinan & Mason Dergisi Temin Etmek
Gönderen: proxima - Mayıs 17, 2016, 02:50:41 ÖÖ
Bildiğim kadarı ile Mimar Sinan ve Tesviye Dergileri artık devam etmiyor. Diğer yönden bu dergiler kurum içi dağıtım idi. Yani HKEMBL'na kayıtlı olmanız gerekmektedir. 2. El satış sitelerinde daha neler var neler, araştırmasını bilene hele ki yabancı diliniz de varsa muhteşem kaynaklar bulabilirsiniz. Ancak bu dökümanları elde etmek isterken amacınız masonluğu tanımak ve anlamak ise, bu internet sitesi içerisindeki açıklamalar ile eşsiz bir arşive zaten sahiptir. Dahası; soru sorabileceğiniz insanlar da var :) Basılı bulacağınız şeyler sizi bu siteden daha fazla tatmin etmeyecektir.
Başlık: Ynt: Mimar Sinan & Mason Dergisi Temin Etmek
Gönderen: Birisi - Mayıs 17, 2016, 09:19:18 ÖÖ
Ancak bu dökümanları elde etmek isterken amacınız masonluğu tanımak ve anlamak ise, bu internet sitesi içerisindeki açıklamalar ile eşsiz bir arşive zaten sahiptir. Dahası; soru sorabileceğiniz insanlar da var :) Basılı bulacağınız şeyler sizi bu siteden daha fazla tatmin etmeyecektir.

Şahsen forumda konuları okurken veya yanıt yazarken kendimi eski ahşap bir masanın etrafında oturmuş, sırayla söz hakkı alarak düşüncelerimizi belirtiyor ve masonlara sorular sorup onları yakından tanıyormuş gibi hissederim. Şuanda da sanki öyle, sorduğumuz sorular masonluk hakkında araştırma yapanlar değilde bizzat masonlar tarafından cevaplanıyor, bundan daha kesin bilgi ne olabilir ki?
Başlık: Ynt: Mimar Sinan & Mason Dergisi Temin Etmek
Gönderen: Arais - Mayıs 17, 2016, 11:33:25 ÖÖ
İngilizce kaynaklar gerçekten harika hatta bizimkine benzer forumlarda var. Açıklamalar buradakinin 10 katı acık ve net. Onun dışında masonluk uzrıne ''Tarihte ve Günümüzde Masonluk - A. Yazıcı'' adlı kitabı tavsiye ederim.

Sayglarımla
Başlık: Ynt: Mimar Sinan & Mason Dergisi Temin Etmek
Gönderen: burakc - Mayıs 17, 2016, 11:32:37 ÖS
Academia' da bir kişi Mimar Sinan Dergisinin yakşalık  100 adetini pdf olarak yüklemiş. Hepsini indirdim, zaman buldukça inceliyorum.

https://www.academia.edu/9422219/M.S_143 (https://www.academia.edu/9422219/M.S_143)
Başlık: Ynt: Mimar Sinan & Mason Dergisi Temin Etmek
Gönderen: mbulut - Mayıs 18, 2016, 12:38:15 ÖS
Son sayı dahil olmak üzere Mimarsinan dergisi temin etmek istiyorsanız aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.
http://www.iktisadiisletme.com/Mimar-Sinan-DVD-1-170,PR-22.html (http://www.iktisadiisletme.com/Mimar-Sinan-DVD-1-170,PR-22.html)

Türk mason dergisi ise bildiğim kadarıyla devam etmiyor.Eski sayılarına yine link içerisinden ulaşabilirsiniz.