Masonlar.org - Harici Forumu

Diger => Diger Konular => Konuyu başlatan: Novayst - Haziran 09, 2016, 04:49:21 ös

Başlık: E-Dergi Çalışması
Gönderen: Novayst - Haziran 09, 2016, 04:49:21 ös
Bir süredir düşündüğüm bir e-dergi çalışmasının temellerini atmaya başlamış durumdayım. Dergiyi burada yayınlamak üzere sayın Mason sağolsun izinde vermiş bulunmakta. Dergiyi burası dışında bir yerde yayınlamayı düşünmüyorum ve dergi çeşitli makaleleri kapsayacak bir e-dergi olacaktır. Gönüllü olarak e-dergiye makale yazmak isteyen kişiler makalelerini bana özel iletiden iletebilir, isterse bir dosyadan düzenleyip sunabilir. Makaleleri uygun görülen kişilerin makaleleri ve isimleri mutlak dergide geçer. Harici olarak çalışmada bulunmak isteyen birisi olursa diye konuyu açmış bulunmaktayım.
Başlık: Ynt: E-Dergi Çalışması
Gönderen: burakc - Haziran 09, 2016, 04:57:19 ös
Dergide işlenecek konular ne olacak ?
Başlık: Ynt: E-Dergi Çalışması
Gönderen: Novayst - Haziran 09, 2016, 05:03:41 ös
Masonluk, mason kişiler ve sitede ki genel konular. Tabii ki bir mason olmadığım ve masonluk üzerine tam bilgi sahibi olmadığımdan masonluk üzerine bilgi vermekten ziyade mason olan kişiler üzerinde ki sorular veya tarihte ki olaylar üzerine yazılar. Tamamiyle siteye özgü bir dergi bırakmak ve yarın bir gün siteye giremezsem yerime devam ettirebileceği bir dergi oluşturmak istiyorum. Bu yüzden çeşitli makaleler kapsayacağından sitede ki çeşitli konu bölümünde ki konular gibi bilgi verici şeyler içermesi gerektiğini düşünüyorum. Masonluk üzerine bilgiye geldiğimiz zaman ise akılda soru bırakan dış sorulardır örneğin geçenlerde sitenin eski konularından birisi olan; "Masonluk evrensel ve bütün dünya içinse;Ziya Gökalp hem türkçü hem de mason" gibi başlıklı ve insanı tereddütte bırakan yanıtlanabilir sorular hakkında geniş bilgi veren makalelere yer vermeyi düşünüyorum.
Başlık: Ynt: E-Dergi Çalışması
Gönderen: Risus - Haziran 10, 2016, 03:57:23 öö
Güzel bir çalışma olacağa benziyor bizler de bir yanda belgesel tadındaki kısa videolarımıza devam edeceğiz. Verimli bir yaz olmasını heyecanla ümit ediyorum. Çalışmalarınızın devamını dilerim.

Saygılarımla
Başlık: Ynt: E-Dergi Çalışması
Gönderen: Novayst - Haziran 10, 2016, 06:44:02 öö
Çok teşekkürler sayın Risus.
Başlık: Ynt: E-Dergi Çalışması
Gönderen: ayhanbakkal - Haziran 12, 2016, 04:07:24 ös
Novayst böyle güzel bir düşüncen olmasından dolayı sana teşekkür ederim
yapa bilecegim bir sey olursa benimlede kontak kura bilirsin maillerini bekliyorum
şimdiden emegin için teşekkürler kardeşim
Başlık: Ynt: E-Dergi Çalışması
Gönderen: Novayst - Haziran 12, 2016, 05:06:55 ös
Çok teşekkürler sayın Ayhan Bakkal. Şu anlık derginin kapağı hazırlanmış durumda ancak içerik konusunda kimseden makale elde edilmediğinden dolayı neredeyse hiç denilebilecek kadar az. Bu durumdan dolayı çalışma duraksatıldı, sonucu nasıl olacak hala belli denilemez.