Masonlar.org - Harici Forumu

Diger => Guncel Konular => Konuyu başlatan: karahan - Ekim 22, 2016, 03:03:53 öö

Başlık: Teklif
Gönderen: karahan - Ekim 22, 2016, 03:03:53 öö
Forum üyeleri için bir teklifim var.
Şöyleki;
Malum burası bir mason sitesi,bu sitede yıllardır varım forumun bir özelliği ve bugüne kadarda sorusu dahi sorulmamis bir konu ,herkes iyi kötü muhabbet eder tartışırız tartisirizda biz kimiz?simalarimizi dahi bilmeyiz. Önerim şu harici arkadaşlar için dır çünkü masonlar buna muhtemeldır katılamazlar,

Forumdaki özel bölümden harici arkadaşlar kişisel bilgi bölümlerinde kendi resimlerinide yayınlasınlar ki birbirimize hayal olmaktan çıkalım.

Arzu eden arkadaşlar  la yeterli çoğunluk olursa moderasyondan böyle bir istek için çalışma yaparız.
Bundaki amaç forumda süregiden gerginliklerede bir çözüm getirebilir.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: Arais - Ekim 22, 2016, 09:05:49 öö
Sayın karahan,

Bu teklifiniz güvenlik ve özel hayatı koruma nedenleri ile red edilmiştir.


Saygılarımla
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: karahan - Ekim 23, 2016, 03:16:11 öö
Sayın karahan,

Bu teklifiniz güvenlik ve özel hayatı koruma nedenleri ile red edilmiştir.


Saygılarımla

Zaten teklifim masonlar için değildi. Haricilerı içeren bir teklif ve sadece üyelere özel bir bölümde üyelerin gördüğü biçimde olacaktı.
Öne sürdüğünüz sebep tam facia biz burada gizli kapaklı bir iş yapiyoruzda benimmi haberim yok.
Tehlike dediğiniz nedir?
Bu soruya forum üyeleri cevap verse daha sık olur.
Merak ettim şimdi herkes onaylasa sizden de talep etsek cevabınız ne olurdu?
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: kurt - Ekim 23, 2016, 11:04:40 öö
Bence de çok gereksiz ve yanlış bir öneri. Aklınıza neden böyle bir fikir geldi anlamadım.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: Risus - Ekim 23, 2016, 11:19:04 öö
Sayın karahan,

Forum üyelerimizden vaktiyle harici olup daha sonra mason olan birçok kişi bulunmaktadır.  Ayrıca forumumuzu bilmeyen birçok dış kaynakta sanki forum üyeleri masonmuş gibi bir hava da estirilmekte. Hatta bir sözlükte forumumuz için ''Masonluğa girenlerin kabul edildiği yer'' olarak tanım da bulunmakta. Bu bakımdan çeşitli emellerle foruma üye olup, üye kimliklerinin sağda solda teşhirini sağlayıp, hem üyelerimizin özel hayatını, hem forumumuzu hem bu fiilleri gerçekleştirenleri zorlu hukuki süreçlere sokmanın bence bir anlamı yoktur. Dileyen üyelerimiz elbette özel ileti yoluyla tanışıp görüşebilirler bunda bir mahsuru yoktur.

Saygılarımla
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: karahan - Ekim 23, 2016, 01:58:12 ös
Bence de çok gereksiz ve yanlış bir öneri. Aklınıza neden böyle bir fikir geldi anlamadım.
Sadece merak ve önemseme.Kiminle yazistigimi,fikirlerimi kiminle paylastigimi bilmek isteği. İnsan sadece bilmediğinden değil gormedigindende korkar.Önerim gayet mantıklı kişisel bilgilerimizi herkese açık değil üyelere açık olacak şekilde görünür kilinirdi.
Foruma biraz renk getirir kanısındayım.
Masonların da hariciler inde daha cesur olmaları gerekir biz doğruyu ve doğru işleri yapıyoruz. Yolumuzda budur diyebilmeli olmuyorsa biz hariciler bu cesareti göstermeli sn.mason un forumu kurarken motto şunda yazdığı mason lugu masonlar dan öğrenmeyi daha cesur göstermeliyiz.

Bu biraz cesaret işi anlayacağınız.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: Zaharoff - Ekim 23, 2016, 02:14:41 ös
Vaktiyle forum adına Facebook'da grup açılmış. Hala görebilmekteyim kim var kim yok. Üstelik bu gruba foruma üye olmadan da erişebiliyordum. Bence ciddi anlamda bir sorun olsa şimdiye kadar illaki olurdu. Eskiden Tapatalk uygulaması vardı. Bazı kişilerin resimleri de görünüyordu.

Bence güzel bir teklif. Tabi art niyetli kişilerin varlığınıda unutmamalıyız.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: Risus - Ekim 23, 2016, 04:12:33 ös
Forumumuzda zaten kendi kimliğiyle aktivitesini sürdürmek isteyen üyelerimize herhangi bir engel yoktur. Keza bunu görüyoruz da. Birçok üyemiz kendi bloglarını paylaşıyor, kendi sosyal hesaplarını paylaşıyor ya da ad soyad şeklinde nickname alıyor. Bu konuda herhangi bir engel yoktur. Ayrıca dileyen üyelerimiz kendi fotoğraflarını herhangi bir engel olmaksızın paylaşabilirler. Bunun için de ayrı bir bölüm açmaya gerek olmadığı kanısındayım.

Saygılarımla
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: Kadim - Ekim 23, 2016, 04:41:06 ös
Bende zamanında ortak buluşmalara yönelik bir konu açmıştım lakin reddedilmişti.

Keşke şu dediğimiz aşırılar, okumayanlar, bilmeyenler, anlamayanlar, algılamayanlar gibi sorunlarımız olmasa da herkes güvenliği kendine bir dert bilerek kapalı kutu kalmasaydı.

Lakin yaşadığımız dünya önce yaşam gereksinimlerimizi yani güvenlik gibi durumları bize öncelikli olarak sağlatmayı diretiyor.

Sevgili  ADAM Siz bilirsiniz;
Şu 1770'ler de adını hatırlamadığım Almanya merkezli bir loca vardı kapatılan. Ticari ve menfaat ilişkileri ile loca üzerinden iş görüyorlardı sonrasında gerçek Masonlar tarafından locaları kapatılarak Masonluktan uzaklaştırılmışlardı. Onlar da dünya geneli Mason'luğu çok kötü lanse ettiler diye hatırlıyorum. ("Sonrasında adına İlluminati dediler sanırım.")

Eğer bu yukarıda ki sorunlar olmasaydı güzel bir fikirdi yazdığınız.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: ANARCHOSA - Ekim 23, 2016, 05:58:29 ös
1770 lerde ki illuminati bir mason locası değildi. O kurumu 1. bugünkü illüminati ile 2. Masonlukla karıştırmamalı...
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: karahan - Ekim 23, 2016, 06:54:09 ös
Konumuz bir tekliften ibaret.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: Perseus - Ekim 24, 2016, 01:33:53 ös
Selamlar;
Güzel bir teklif fakat benim gibi pekte fotojenik olmadığını düşünen üyeler muhakkak olacaktır, fakat ben bir sohbet penceresinin olmasını çok arzu ediyorum. Gerçek zamanlı,sohbet edebileceğimiz bir platform sizce de güzel olmaz mıydı ?
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: karahan - Ekim 24, 2016, 01:49:02 ös
İnsanın görmesi ile körlük hali arası bir durumu var forumda.Görmediğineden bazen duvara karşı söz sarfettigimi düşünürüm.
Görmek kıymetli bir olgu değerini bilmeli,görmek aynı zamanda kavramamizi sağlar. Ortaya konulan nedenler benim gibi biri ne söylenecek şey degil teferruattır. Ben foruma yenilik öneriyorum ve bu yenilik için istenirse öncülük yaparım. Gerçi forumda resmim var bunu yaptım ben.Sadece biraz cesaret ve yenilenme ,buda forumun bir reformu olsun.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: Tij - Ekim 24, 2016, 02:57:45 ös
Bende bu Teklif´e pek sicak bakmiyorum, biz bir birimizi görmedende dost veya düsman olabiliriz sanirim. Insan denilen mahlukati diger hayvanlardan ayiran önemli özelliklerden biride budur bence.

Atatürk söyle bir söz söylemis, " Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.["

Güzel söylemis ve bizde bir birimizi görmedende birbirimizden bir seyler ögrenebiliriz, birbirimize bir seyler ögretebiliriz.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: proxima - Ekim 24, 2016, 03:08:37 ös
Bunun "zorunluluk" olmaması kaidesi ile forumda isteyen kişi kendi resmini koyabilir. Tabi ki son karar site yönetiminin olacaktır. Ancak;

1 - Bu siteye üye olan birey kendi resmini üye profiline yükleyerek sağda solda "ben masonum benle iş yapacaksınız vs... veya başka yollar ile nüfuzunu genişletmeye veya çıkar sağlamaya kalkarsa" Unutmayalım, suçlar arasında nitelikli dolandırıcılık diye bir madde var. Bunun önüne nasıl geçilecek ?

2 - Malumunuz; ülkemizdeki mason düşmanlığı azımsanmayacak derecede fazla, hele şu yeni yetme yazarlar "...sırrı , .... gizemi" konuları altında yazdıkları kitaplarda masonluğa bol bol ithamlarda da bulunmaktan geri kalmadıkları için maşallah hiç unutmuyor konu... Tirajı düşen gazeteler şöyle fiyakalı bol olumsuz ve entrikalı masonlukla ilgili haberler basınca satışlar patlayıveriyor... Neyse konumuza dönelim. Diyelim kişi siteye üye oldu. Kendi fotoğrafını da yükledi. Bu üye sivil hayatında maaşlı olarak işini çok güzel yapmasına karşın, belki mason düşmanı patronu yüzünden işinden olacak ve büyük ihtimalle aynı patron onun bu siteye üye olunca Mason olduğunu zannedecek. Belki de sadece Masonluğu merak eden bu birey için böyle bir deneyim yaşaması adaletsiz olmaz mı ?

3 - Forumdaki gerginlikler konusuna gelince bu biraz kişinin kendi ahlakı ile alakalıdır diyorum. Ben kendi adıma burada nasıl insanlar ile konuşuyorsam; dışarıda da aynı şekilde hitap ederim. İnsanları sevmek zorunda değilim. Ancak bu karşımdaki insana saygısızlık yapacağım anlamına gelmez. Ancak bana karşı yapılan nezakete veya nezaketsizliğe aynı oranda karşılık verebilirim. Bu durumda bence forumdaki yönetime daha çok iş düşüyor. Konuşmalar daha dikkatli izlenmeli ve tartışma çıkaracak konuların (masonluk harici) forumda yer almamalarına özen göstermelidirler.

Bireysel kanaatim böyle bir uygulama için (bütün üyeler resimli olsun) baya bir erken diyorum.

Saygılarımla,
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: karahan - Ekim 24, 2016, 04:09:41 ös
Sanırım yazımı kimse ciddi anlamda okumamış.
Benim teklifim şu idi kişisel bilgiler sadece üyelere açık olacak genele değil.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: ADAM - Ekim 24, 2016, 08:09:32 ös
İsteyen kişisel bilgilerini profiline yerleştirebilir.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: ANARCHOSA - Ekim 24, 2016, 09:59:28 ös
İnsanların bazıları kendini olmaması gerektiği kadar gizemli tutmaya,bazıları ise olmaması gerektiği kadar göstermeye/tanıtmaya/reklam etmeye meraklı. Buradakilerde insan elbette  benzeri yaklaşımlar olabilir. Sn karahan çok samimi birisi. İyi niyetli bir teklifte bulundu,aslında negatif ve pozitif yanlarını kendi de düşünecek durumda. Kastı muhtemelen başkadır.

Yalnız şunu gündeme getirmek istiyorum; Özel mesaj diye bir fonksiyon mevcut.Herhangi birisine size karşı çıkıyorum şu sebepten ya da sizinle görüşlerimiz oldukça örtüşüyor sizi tanıyabilirmiyim diye mesaj atılabilir.Atılıyorda. İnsanlar tanışabilir,tanışıyorda. Bu sebeple facebook a çevirip sürekli enteresan yerlerde çekilmiş profil fotoları koymak buraya pek yakışmaz. insanlar ben öyle yapmam ki diyebilir ama işin sonunda varacağı yer malumdur.

Ha, yeri gelmişken akan canlı sohbet iyi bir fonksiyon olurdu, ancak moderasyon açısından çok zorlayıcı olacağı şüphe götürmez.

Saygılar
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: karahan - Ekim 25, 2016, 02:26:25 öö
Teklifim sadece üyelerin göreceği şekilde idi,profil bölümünde tıpkı facebook yahut twitter daki gibi kişiyi gösteren bir resim sadece bu.
Sn.adam i forumda merak etmeyen biri varmı yahut sn.tik-tak yada sn.anorshasayi mesela ben sn.tij i merak ediyorum çünkü habİre didisiyoruz.

Bu gizem niye?
Biz mason değiliz kaldıki sn.arais güvenlik kaygısı duyuyorsa forumda bulunan herkes forumun şu halinden tirsmali çünkü sanırım tüm bilgilerimiz genele açık durumda.Benim teklifim sadece üye olanların gördüğü bir sistem.

Sn.arais keşke hemen reddedilmiştir diyeceğine biraz sabretse idi biz hariciler in fikirlerini söylemlerine fırsat verse idi sık olurdu.

Bu forumda nihayetinde jandarma karakolu değil.
Biz hariciler için kurulduğu açık dolayısı ile sizlerin kurallariniza uyuyorsak ta bizim fikirlerimizin ve isteklerimizi de ciddiye alınmasını dahi seri sekilde reddedilmesinide arzulamayiz.

Son kez tekrarlıyorum kişisel bilgilerimizi aleni ve açık değil sadece biz harici ve mason dostların göreceği şekilde kapalı olmasını rica ve talep ediyorum.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: kerberos - Kasım 01, 2016, 04:16:44 öö
Sayın Karahan;
Bakınız , yasadıgımız gunlerde tv'de yayınlanan bazı dizilerde bile halen mason locaları türkiyeyi bölmeye claısan dıs kaynaklı gücler gibi gösterilirken;
Siz kalkıp eger profilleri seffaf hale getirelim derseniz taktir edersinizki direk bir red ile karıslasırsınız.
Bakınız su ana bu bölgede kim yada ne oldugu belli olmayan sadece ses yada kendi isimlerini duyurup rant ve malzeme saglamak icin her turlu eylemi gerckelestirecek bircok
illegal yapılanma ve terorist gurup var. Su an herkesin farkında oldugu gibi sokakta yanımızda kimin yurudugununu bile bilmez durumdayız.
Acıkcası 2 yanı savasan tarafları bile belli olmayan bir anomal savas durumunda ve ulke icinde ne yada nereden geldigi belli olmayan toplamda 4-5 milyon insan varken..
Bu ne kadar akıllıca ve dogru olur bilmek mumkun degil.
Sizinde bu noktaları göz onune alarak yönetimin bu kararını anlayısla karıslayacagınıza inanıyorum..

Umarım gelicek bize yasayısımız ve fikirlerimizi daha rahat paylasabilecegimzi bir türkiye sunar..
Ancak yenilemem gerek ulkesini seven, halkına milletine guvenen, onun gecmisi ve gelecegi ile barısık bir milletten bahsediyorum..

Saygılarımla; Kerberos..
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: karahan - Kasım 01, 2016, 01:42:09 ös
Sizde isteğimi anlamamışsınız.
Şu an profillerimiz genele açık ben ise sadece üyelere açık olacak şekle gelsin üstelik resimde olabilir diyorum özetle.
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: kerberos - Kasım 02, 2016, 10:20:30 öö
Degerli Arkadasım;

Aynı sey uyeler icinde gecerli;
Size soyle anlatıyım.. Su an bu forumda 10 milletten casus ta vardır , CAI , MOSSAD , MIT
10 mezhepten , 10 cemaatten insanda...
Bu forma uye olanlarında ne yada kim olduklarını bilme sansımız yok..
Ama; Adminler facebook vesair yollarla belki azda olsa profillerin sahiplerini inceliyor olabilirler.
Ancak dedigim gibi hiç kimse oldugu gibi cıkmayabilecegi gibi herkes göründügü gibide olabilir..

Saygılarımla ; Kerberos..
Başlık: Ynt: Teklif
Gönderen: malang - Kasım 04, 2016, 12:43:18 ös
Sn. Karahan;

Ülkede hergün binbir türlü olaylar. Bu teklif ise üyeleri tehlikeye atar.

saygılarımla.