Masonlar.org - Harici Forumu

Masonluk Bilgidir. Bilimdir. Ilimdir. => Genel Bilim - İlim => Konuyu başlatan: Farmakoloji - Haziran 15, 2017, 01:12:45 ös

Başlık: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Farmakoloji - Haziran 15, 2017, 01:12:45 ös
Yutupta bir belgesel izlerken ilgimi ceken bir video oldu.Paylasmak istedim.Saygilarimla.                                                     https://m.youtube.com/watch?v=vwGCEo57vIg   
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Alşah - Haziran 27, 2017, 11:19:26 ös
      İlgi çekici bir paylaşım. Daha doğrusu benim ilgimi çeken bir konu. Yalnız merak ettiğim şey, kitabın kabındaki Masonik olduğunu tahmin ettiğim sembolün kitabın kabına neden konmuş olduğu.
       Saygılar-sevgiler.
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Tık-Tik-Tak - Haziran 28, 2017, 12:33:45 öö
Konu başlığı içinde paylaşılan video da bahsedilen bayan'ın (Madame Blavatsky) hakkında bu paylaşılan bilgiyi pekiştirebilecek ve detaylı sayılabilecek bir bilgi form içinde paylaşılmış.İlgilenenler,aşağıdaki linki göz gezdirebilirler.

"Madame Blavatsky (Teosofi)"

https://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=11888.0

Konu ve bu bayan hakkında detaylı bilgisi olanların fikirlerini öğrenmek isterim.Bu bayan gibi yoğun bilgi birikimi olan kişilerin, yazılarından kurgu ile gercek olanların ayıklanabilmesi, oldukca güç olabiliyor.

Bu tip kişiliklerde fark ettiğim olgu,muhattap oldukları kişilerin sorgulama mekanizmasını kırabilecek kadar cok bilgi sahibi oldukları ve bu sorgu mekanizması kırıldıkdan sonra istedikleri fanteziyi empoze edebildikleri.Okuduklarımdan yola cıkarsam, kişilerde ego ile oynamayı ve vaad etme yöntemini de mükemmel kullanmış.

Sevgiler
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Farmakoloji - Haziran 29, 2017, 02:03:14 öö


Madam Blavatsky


1877 yılında yazdığı İsis Unveiled adlı kitabında paganların İnsan anlayışını şu şekilde açıklar Madam Blavatsky ‘İnsan küçük alemdir.Tıpkı cenin gibi ,üç ruhunun yardımıyla,makrokozmosun rahminde asılı durur.Dünyevi bedeni ,onun ebeveyni olan yer ile sürekli ilişki içindeyken,astral ruhu yıldızlara ait anima mundi ile birlikte yaşar.Dünya da her şeye nüfuz eden elementler ,uzayı da doldurduğu ve uzay kıyısız ve sonsuz olduğu için ,insan uzay birbirinin içindedir.İnsanın üçüncü ruhuna gelince ,o en yüksek sebep,alemin Ruhani nurundan yayılan sayısız ışınımlardan biri olarak sonsuz bir ışından başka ne olabilir? Bu organik ve organik olmayan ,ruhani ve fiziksel doğanın teslisidir.Bu teslis üçteki birdir’.

Helena Petrovna Blavatsky 12 Ağustos 1831 tarihinde Ukrayna’nın Dnepropetrovsk şehrinde doğdu.8 Mayıs 1891 ‘de Londra’da öldü.
Aristokrat Alman asıllı bir aileden Albay Peter Hahn’ın kızıydı.Öte alemlere temas göstergeleri daha çocuk yaşlarında başlamıştı.18 yaşında Nicephore Blavatsky ile evlendirildi.3 ay evli kaldı,kocasını terk ederek kaçtı. 18 yaşında iken yaklaşık 20 yıl sürecek seyahatlerine başladı,bu seyahatler sırasında Hindu Mahatmalardan dersler aldı.Birçok defa o vakitler yabancılara yasak olan Tibet’e gitti. Mahatmaların reenkarnasyon zincirinin son halkasına varmış,çok uzun ömürlü ,beden olarak kusursuz kamil ve bilge kişiler olduklarını aktarmıştır.

İlk kitabı 1500 sayfa iki ciltten oluşan İsis Unveiled ‘Peçesiz İsis’dir.1.cillte ‘Bilim’ ikinci ciltte ‘Din ‘ konularını işlemiş olup Viktorya çağı batıda adeta bir bomba etkisi yapmıştır bu kitap.Din konusunu işlediği ikinci ciltte Kadim felsefe ve inançların Hıristiyanlıktan daha ileri olduğunu ortaya koyar.

İkinci kitabı tam bir başyapıt olan Secret Doctrine ‘Gizli doktrin’ dir.1888 yayınlanmış ve tam 1800 sayfadır.İki cilt olarak yayınlanmıştır.1891 ‘de ölümü nedeniyle tamamlanamamıştır.İlk cilt evrenin yaratılışı ,yapısı ve arkasındaki kozmik yasaları anlatmakta .İkinci cilt ise insan ırkının devinimleri ,Mu ,Atlantis gibi kayıp uygarlıklar ,reenkarnasyon ve insanların ruhsal ve psişik tekamülü anlatılmaktadır.Çok ilginçtir bu kitapta tam 50 000 kitap kaynak olarak gösterilmektedir.

Amerika’ya gelişinden yaklaşık 2 yıl sonra Teosofi Cemiyetini kurdu.Kurucuları Din ve Bilim adına en yararlı şeyin Sanskrit,Pali,Zend ve diğer dillerdeki Bilgelerin ve inisiyelerin insan ve doğaya dair yüksek hakikatleri insanlığın kullanımına sunduğu kadim metinlerin yeniden canlandırılması olduğuna inanmaktadır.3 amacı vardır Teosofi cemiyetinin;

–   Irk , renk veya din ayrımı yapmadan İnsanlığın evrensel kardeşliği için bir çekirdek oluşturmak
–   Dünya dinleri ile ilimlerine ait kutsal metinlerinin incelenmesini teşvik etmek ve eski Asya metinlerinin yani Brahmanik,Budist ve Zerdüştçü felsefelerin önemini kanıtlamak.
–   Doğanın saklı gizemlerini ,insanda uyur halde bulunan psişik ve ruhsal güçleri mümkün olan her açıdan soruşturmak.

Teosofik harekat kısa sürede 100 bine yakın taraftar toplamıştır.daha sonra merkez Hindistan’da Adyar’a taşınmıştır.

‘Ahlaki acının sona erdirilmesinin fiziksel olanın sona erdirilmesinden daha erdemli olduğuna inanıyoruz’ diyerek teosofi cemiyetine her yıl çok sayıda üyenin katılmasını sağlamıştır.

Ölümüne kadar yaptığı çalışmalarla teozofi,okültizm ve ezoterizm alanında büyük çığırlar açmıştır.Dünyayı dolaşırken daha önce kimselerin bulamadığı bir çok eski yazıt bulmuş ve bunlar sayesinde bir çok öğretiyi açığa çıkarmıştır.

Bu yazımda elimden geldiğince çok ilginç bir kişiliğe ve yaşam biçimine sahip olan Helena Petrovna Blavatsky ya da nam ı diğer Madam Blavatsky hakkında bir takım bilgiler vermeye çalıştım.

Kaynakça:
–   Tüm Çağların Gizli Öğretileri ‘ Manly P.Hall ‘
–   Teosofinin Anahtarı ‘H.P Blavatsky’.                                                  http://www.felsefetasi.org/madam-blavatsky/ (http://www.felsefetasi.org/madam-blavatsky/)
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Farmakoloji - Haziran 29, 2017, 02:08:15 öö
https://youtu.be/88pgy-3qtVc
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Farmakoloji - Haziran 29, 2017, 02:09:38 öö
Alttaki belgeseli izlemenizi tavsiye ederim.Saygilarla.                           https://youtu.be/BhuGgyKvI1s 
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Farmakoloji - Haziran 29, 2017, 02:25:12 öö
Dear Madam Blavatsky, Ezoterizim (KABALA) bilgisine sahip bir bilim insani.Yazdigi kitaplar ruhsal ,psiko analizi  terimleri şifreli,anlamak insanoglu icin üstün yetenekler istiyor.Biz hariciler anladığımız kadariyla bilgiyi ulaşabiliyoruz.Saygilarimla.
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Farmakoloji - Haziran 29, 2017, 03:01:12 öö
 Belgeseli izlerken bilgiyi ulaştıkça;bilgiler sira dizisi içerisinde karşıma video paylaşımı olarak cikiyor.Saskinlik ve izlerken heyecan veriyor.İzlemenizi tavsiye edecegim bir video daha paylasmak istedim.Saygilarimla.                                                                                    https://youtu.be/RPnFlKG4fD4 
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Arais - Haziran 30, 2017, 05:57:49 ös
Sayın Farmakoloji

Burada paylaştıgınız bir cok linkin başlıkla ilintili bir tarafı kalmamış yanı kendi başlığınızı neden bu şekilde kirletiyorsunuz.


Saygılarımla
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Farmakoloji - Haziran 30, 2017, 06:51:18 ös
Sayin Arais,Son iki link videonun basliğiyla alakasi yok.Aslinda  Madam Blavatsky'inde paylastigim videoda  cok kisa bir yerde geciyor.Konular dağılmış oldu.Ozur dilerim.Bu sekilde belkide konu içeriğinde Madam Blavatsky anmis olduk.saygilarimla.
Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Tık-Tik-Tak - Haziran 30, 2017, 11:58:17 ös
Sayin Arais,Son iki link videonun basliğiyla alakasi yok.Aslinda  Madam Blavatsky'inde paylastigim videoda  cok kisa bir yerde geciyor.Konular dağılmış oldu.Ozur dilerim.Bu sekilde belkide konu içeriğinde Madam Blavatsky anmis olduk.saygilarimla.

Sayın Farmakoloji;

Derlediğiniz değerli bilgilerden dolayı teşşekkürlerimi sunarken, konu başlıklarındaki gercek değerin ardı sıra düzensizce verilen cevaplardan ziyade, dikkatlice hazırlanmış tek bir paylaşımla taçlanacağını da belirtmeden geçemem.

En Derin Saygılarımla

Başlık: Ynt: Dünyada Yaşamış Kadim Irklar ve Yedi Kök Soy
Gönderen: Farmakoloji - Temmuz 01, 2017, 12:20:59 öö
Sayin Tik-Tik-Tak, Tesekkur ederim.Aslinda konuya yüzeysel degilde bütünüyle görebilirsek linkteki videolari inceledim.Birbirini barindiran halkalar zinciri içerisinde.Yutupta konuyla ayni oldugu icin bu konulari zincirleme baglamis.Yani Paylastigim konudan dolayi son linkteki video arkasından tiklanabiliyor.Aslinda sorun benim konun dağılmasına sebebiyet vermemde tekrardan özür dilerim.O linkleri baska baslikta toplayabilirdim.Ama o videolar ve bahsedilen konulardan ilk defa haberim oldu.Teoloji ve bahsi geçen konular ilgimi yeni çekmeye basladi.Madam Brovesky degerli bir teoloji uzmani.Paylastigim videolarda onu anlatiyor.Onu ve kitaplari Dunya Üniversitelerinde ders konusu.Onu yakindan tanimis olmakta onur verici.Tabi konuyu dagittigim icinde ayriyetten üzgünüm.Baska başlıkta toparlamak dileğiyle.Saygilarimla