Masonlar.org - Harici Forumu

Masonluk Bilgidir. Bilimdir. Ilimdir. => Sosyoloji - Toplum bilimi => Konuyu başlatan: Isis - Aralık 17, 2007, 07:25:54 öö

Başlık: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Aralık 17, 2007, 07:25:54 öö
  Fransa’nın Londra Büyükelçisi Daniel Bernard bir kokteylde diplomatik teamülleri unutup “dünyanın karşılaştığı problemlerin hepsi bu b..tan ve küçücük ülke İsrail’den kaynaklanıyor. Niçin bu adamlar yüzünden III. Dünya savaşı tehlikesiyle karşı karşıya olalım?" dediğinde, bu sözlerine pek bir tepki verilmemişti. Ancak 2003 yılında bir AB kurumu olan Irkçılık ve Yabancı Düşmanlığını İzleme Dairesi’nin yaptırdığı ancak nedense kamuoyuna açıklanmayan bir araştırmanın sonuçları Daniel Kohn Bendit tarafından basına sızdırılınca sessizlik kırıldı. Araştırmaya göre El Aksa İntifadası olarak da anılan İkinci İntifada’nın başladığı 2000 Sonbaharı ile 2002 yılı yazı arasında AB üyesi 15 ülkede Yahudilere; sinagog, okul, mezarlık gibi kurumlarına ve dinsel sembollerine karşı sözlü ve fiziki saldırılar ciddi bir artış göstermişti. Üstelik bu saldırılarda Nazi sembolleri ve terminolojisi sık sık kullanılıyordu. Daha da kötüsü Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya, Avusturya ve Hollanda’da 500’er kişiden toplam 4000 deneğe yöneltilen “Yahudiler kendi ırklarından olmayan hiç kimseye değer vermezler” önermesini İspanyolların yüzde 34’ü, Avusturyalıların yüzde 29’u doğru bulduklarını söylüyorlardı. İspanyolların yüzde 33’ü, İtalyanların yüzde 27’si “Yahudiler istediklerini elde etmek için her yolu mübah görürler” yargısına katılırken, “Yahudiler İsrail’e halen yaşadıkları ülkelerden daha sadıktırlar” şeklindeki yargı cümlesine İspanyolların yüzde 72’si, İtalyanların yüzde 58’i, Almanların yüzde 55’i onay veriyordu. Üstelik 16.yy’dan beri Avrupa’nın tüm muhaliflerine kapılarını açmakla ünlü, “hoşgörü vahası” Hollanda’da bile bu oran yüzde 48 idi. Avrupa Konseyi’nce 2003 Ekim’inde yaptırılan bir başka araştırmaya göre ise, Avrupalıların yüzde 59’u İsrail’i dünya barışının önündeki en büyük tehlike olarak görüyordu. Yani medeni kıtada durum pek parlak değildi.


Makalenin devami icin:

http://www.hyetert.com/yazi3.asp?s=0&AltYazi=Makaleler+%5C%3E+Genel&Id=230&DilId=1

Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Aralık 17, 2007, 07:29:52 öö
Önce, Edirne, Kırklareli, Keşan, Çanakkale gibi merkezler olmak üzere Trakya’nın çeşitli bölgelerinde Yahudi cemaatinin önde gelen üyelerine ölüm tehditleri içeren mektuplar gelmeye, halkı Yahudi tüccarları boykot etmeye davet eden bildiriler boy göstermeye başladı. Yahudi cemaati, yerel yöneticilere duydukları endişeleri aktardılar ve koruma talep ettiler ama umursayan olmadı. İlk saldırılar 21 Haziran 1934’te, yaklaşık 1.500 Yahudi’nin yaşadığı Çanakkale'de başladı.

Devami icin:

http://www.diyarbekir.net/cgi-bin/index.pl?mod=news;op=author_id;id=554
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Anatolic - Aralık 17, 2007, 02:41:41 ös
Sn. Kirlangic,

Insana Dini, Irki veya degisik düsüncesinden dolayi yapilan fiziki saldirilar Insanliga yapilan ihanettir. Hosgörünün, Sevginin ve Aydinligin olmadigi yerde böyle karanliklarin cökmesi cok aci bir gercek. Almanya'da yasadigim icin Irk ve Din ayrimi olayini güncel hayatimda yasayanlardan birisiyim. Buradaki Alman'lar her ne kadar kendilerini gecmis tarihleri icin derin üzüntüde gibi göstermeye calissalarda, yapilan anketler baska sonuclar göstermekte.

Sevgi ve Saygilarimla

Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: arteizm - Aralık 23, 2007, 02:50:16 öö
Sn. Anatolic,

Yapılan anketler başka sonuçlar göstermekte derken kastettiğiniz, Almanya devletinin resmi anketleri midir?
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Anatolic - Aralık 23, 2007, 12:36:51 ös
Sn. arteizm,

evet, Federal Istatistik dairesinin verilerine göre islenen suc yapilan eylemlerde yabanci düsmanligi ve özellikle anti semitizm su an en üst seviyeye gelmis durumda. Bunu cesitli bagimsiz arastirma yapan kurumlarda destklemekte.

Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: arteizm - Aralık 23, 2007, 06:40:41 ös
Sn. Anatolic,

Cevabınız için çok teşekkürler. Müsade edeseniz benim size birkaç sorum daha olacak.

Türkiye'nin de yakın gelecekte buna benzer sorunlar ile yüzyüze geleceğine inanıyorum. Çünkü ulusalcılık adı altında örgütlenen, milliyetçilik terminolojisi ile akılları karıştıran akımın ortaya çıkatmış olduğu kaos hissi, Türkiye'de giderek çoğalmakta. Bunun sonucunda oluşabilecek her harekete karşı bir önlem alınması da şart olduğundan, daha önce veya şu an bu sorunlarla uğraşmış veya uğraşmakta olan ülkelerin, hangi önlem biçimini kullandıklarını bilmekte hak verirsiniz ki çok çok önemli.

-Peki Almanya bu araştırmalar sonucunda ortaya çıkan anti-semitist tavıra karşı ne gibi önlemler almaktadır?

-Uygulama konusunda ne gibi yaptırımlar uygulamaktadır?

-Uygulamadan kasıtım, sadece yapana karşı ceza uygulaması mıdır?

-Yoksa bu tip bir düşünceyi yok edecek düşüncelerin yaratılarak, ispatlanması mı yapılmaktadır?

Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Anatolic - Aralık 23, 2007, 11:46:43 ös
Sn. arteizm,

sorularinizi sirasiyla söyle cevaplamak isterim:

1. Irkcilik yasasi denilen (Antidiskriminierungsgesetz) cikardilar. Herhangi bir kurum, sirket, kamu dairesi tarafindan irkcilik ile karsilasan bu yasadan faydalanarak haklarini arayabilecekler. Önlem olarak Federal Hükümet Irkciliga karsi bazi kampanyalar yürütmekte. Etkisi tartisilicak durumda.

2. Uygulumada yukarda bahsettigim gibi Yasa cikarildi. Bu yasa ile kisilik haklari daha genis bir kapsama alani alabildi.

3. Para cezalari veriliyor....Genelde Ceza Hukuku bazinda davalar acilir. Onlarin sonuclari genelde para cezalari yada kisa vadele hapis cezalari.

4. Okullarda pedagoglar bu konu üzerinde senelerdir calisma yapmakta. Basarililarda, yoksa irkcilik ve antisemitizm daha cok yaygin olurdu.

Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: arteizm - Aralık 24, 2007, 12:45:13 öö
Sn. Anatolic,

Konunun ciddiyeti sebebiyle her yeni cevabınızdan sonra yeni sorular doğmakta. Cevap arayışıma sabırla eşlik ettiğiniz için size çok teşekkür ederim.Müsade ederseniz sizden öğrenmek istediğim bir kaç sorum daha olacak.

Anti-semitizm'in yasalaşması ciddi yaptırımları doğuracağından etkisi de büyük olacaktır.Fakat yanlış anladıysam beni lütfen düzeltin.

- Yasa, sadece herhangi bir kurum, sirket, kamu dairesi tarafindan irkcilik ile karsilasılması durumunda olduğunu söylemişsiniz. Peki ispatlanması durumunda kişiler düzeyinde bu yasa geçerli değil mi? Yani sokak kanunlarına karşı (kastettiğim dazlakların uygulamış oldukları Alman olmayan sivil vatandaşlar üzerindeki baskısına karşı) yasanın yaptırımı yok mu? 

- Pedagogların yıllar süren çalışmalarında, Alman'ların geçmişlerinden korktuklarını düşündürdü bana. Siz, o ülkede yaşayan biri olarak böyle bir korkunun olduğunu düşünüyor musunuz?

Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Aralık 24, 2007, 11:31:20 öö
Yahudilere karşı düşmanca duygular besleyen ve Yahudilere karşı.ayırt edici tedbirler alınmasını isteyenlerin görüşü veya tutumu. Roma imparatorluğunda (İskenderiye'de Yahudi katliamı) antisemitizm, bir cezalandırma (İsa'nın çarmıha gerilişinin intikamını almak) ve önleyici tedbir olarak tasarlanmıştı (Hıristiyan inancını her türlü Yahudi sızmasından koruma). Ortaçağda Yahudiler aleyhine saçma söylentiler (meselâ Hıristiyan çocuklarının Yahudi âyinlerinde kurban edilmesi) dolaştı:
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Aralık 24, 2007, 11:32:19 öö
Antisemitizm


Yahudilere karşı düşmanca duygular besleyen ve Yahudilere karşı.ayırt edici tedbirler alınmasını isteyenlerin görüşü veya tutumu.

Roma imparatorluğunda (İskenderiye'de Yahudi katliamı) antisemitizm, bir cezalandırma (İsa'nın çarmıha gerilişinin intikamını almak) ve önleyici tedbir olarak tasarlanmıştı (Hıristiyan inancını her türlü Yahudi sızmasından koruma). Ortaçağda Yahudiler aleyhine saçma söylentiler (meselâ Hıristiyan çocuklarının Yahudi âyinlerinde kurban edilmesi) dolaştı: Haçlı seferleri halkın bu inançlarını körükledi.

Yahudiler Fransa'dan, İngiltere'den, Almanya, İtalya ve İspanya'dan kovuldular. Batı Avrupa'da zulüm görünce Doğu Avrupa'ya sığındılar. Dini sebeplere iktisadi sebepler eklendi. Faizle para vermek Hıristiyanlara yasaktı; Yahudiler rehin karşılığı ödünç verir oldular. Toprak sahibi olamayacakları için şehirlere akın ettiler, borçluların kinini ve başarıları ile herkesin kıskançlığını uyandırdılar.

Yahudilere karşı alınan tedbirler kaldırılınca bazı Yahudiler, özellikle XIX. yy. da mali, iktisadi ve siyasi alanlarda önemli mevkiler edindiler; bunun üzerine Yahudi aleyhtarlığı birçok nazariyeci tarafından doktrin haline getirildi, XIX. yy. sonlarında da birçok memlekete yayıldı. Fransa'da daha çok bir doktrin çerçevesinde kaldı (Drumont, 1890'a doğru) ve Dreyfus meselesi ile doruğuna vardı. Fakat Çarlık Rusyası'nda ve Doğu Avrupa'da kanlı pogromlara ve soygunlara yol açtı.

Antisemitizmin en şiddetli şekillerinden biri 1933'ten sonra Hitler ve Nazi partisi tarafından ortaya atıldı, Almanya'da ve İkinci Dünya savaşında Alman orduları tarafından işgal edilen memleketlerde uygulandı. Yahudilere karşı alınan tedbirlerin hedefi, bu maksatla hazırlanmış toplama kamplarında sistemli bir şekilde yok edilmeleri idi.

1933 ile 1945 arası en azından altı milyon Avrupalı Yahudi öldürüldü; en büyük katliam Polonya'da yapıldı. Bugün, sosyal planda antisemitizm bazen Yahudilerle temastan kaçınma şeklinde olur. Bu durum birçok memlekette, özellikle A.B.D.'de, hattâ en önemli Yahudi cemaatinin toplu olarak bulunduğu New York'ta bile görülmektedir.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Aralık 24, 2007, 11:37:11 öö
Yeni Şafak'ta antisemitizm
Gazetenin yazarlarından Yusuf Kaplan, 'Yahudiden dost olmaz. Müslümandan nefret eder. Yahudiler güçlerini, laik Türkiye'nin varlığına borçlu' diye yazdı

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, dün yayımlanan "Ilımlı İslam ve Türk İslamofobisi" başlıklı yazısında "İstisnalar elbette ki hariç ama Yahudi'den dost olmaz. Yahudi, Türk'ten, Müslüman'dan nefret eder" ifadelerini kullandı.
Yahudilerin güçlerini dünyanın en güçlü ülkesinde ABD'de teksif ettiğini belirten Kaplan, "İslam'ın şeytanlaştırılması, İslam'a ve Müslümanlara yönelik her tür hakaretin ve saldırının meşrulaştırılması, ABD'nin terörle mücadele bahanesiyle bütün İslami oluşumları düşman ilan ederek yok etme projeleri geliştirmesi için gerekli her türlü mühimmatı da yine onlar sağlarlar" diye yazdı. Kaplan şöyle devam etti:
"Yahudiler, laik Türkiye'yi ve Türkiye'deki bütün laikleri, laik kurumları, laik uygulamaları sonuna kadar desteklerler ve Türkiye'nin İslami bir yörüngeye kayma ihimaline karşı bütün güçlerini ortaya koyarak savaşırlar.
Çünkü İslami iddialara sahip bir Türkiye'nin, Yahudilerin bölgesel ve küresel emellerinin önündeki en büyük engel olduğunu iyi bilirler. Yani, Yahudiler, bölgesel güçlerini, laik Türkiye'nin varlığına borçludurlar."


http://www.milliyet.com.tr/2007/09/05/guncel/gun13.html
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Aralık 24, 2007, 01:00:00 ös
Bana biri şu `anti -semitizm ` konusunda bilgi vermeli.


Mesela ünlü Hollywood yıldızı Mel Gibson `Yahudiler ` hakkında bilerek veya bilmeyerek bir söz sarfetti.


Adamın burnundan fitil fitil getirdiler. Ünlü olmasına rağmen, rezil kepaze ettiler .


Artık Gibson `un üzerinde bir etiket var:


`Anti /semitist.`


Birçok projesi de yarım kaldı. Hollywood `da iş yaptırmadılar.


Judith Regan ... ABD kitap yayıncılığın önde gelen isimlerinden...


Önceki gün CNN `deki söyleşisinde şöyle bir söz sarfetti.


Dedi ki:


`Amerikan medyası, Yahudiler tarafından kontrol ediliyor.`


Vayy sen misin bunu diyen?


`Pis anti/semitist!`


Regan , bu sözlerinden dolayı, çalıştığı ünlü yayınevinden apar topar kovuldu. Tekmeyi yedi.


Peki işten atan kim?


Amerika `nın en büyük medya gruplarından biri olan Fox Grubu `nun patronu Rubert Murdoch ... Yani, TGRT `yi satın alan kişi... Yani, Yahudi !


Bizzat devreye girerek Regan `ı işten kovması onun `hassasiyeti`ni gösteriyor.


Peki Regan `ın söyledikleri yalan mı? Ki, bu sözleri söylediğinden dolayı kovulsun?


Tam tersi: doğru!


Bugün dünyada çok satan dev medya kuruluşların arkasında `Yahudi ` işadamları var.


Peki, doğru bir söz yüzünden insanlar işinden atılabilir mi?


Eğer `anti /semitizm ` izi taşıyorsa `suç .`


Üstelik bu bazı ülkelerde kanun olarak kayda geçilmiş.


Şu antisemitizm denen olayı bir incelemek lazım. Dünyanın başka hangi ülke `anti ` denen bir kavramla sorgulanıyor? Misal, `antisemitizme karşı` tüm dünyada kanunlar var ama `anti -İslamizme` karşı kanunlar hiç yok.


`Antimesimizm` kavramı aslında Batı`ya ait bir söylem. Batı tarihinde ortaya çıkmış olan bu kavram, bir dönem Yahudi karşıtı Hiristiyanlardan gelen bir olgu...


Tarihe bakıldığında özellikle Hıristiyanlar , Yahudileri kendi toplumlarından uzaklaştırmış hep. Yani `getto`laştırmış.


Ne İslam tarihinde, ne de Türkiye `de `antisemitizm ` yoktur. Osmanlı , İspanya (dan kovulan Yahudilere kucak açmadı mı? Üniversitelerimizde bu gün Yahudi bilim adamları yok mu?


Dikkat edin, biz `Yahudi düşmanlığını` filmlerde gördük. Üstelik, Yahudi sermayesiyle çekilen filmlerde.


1948`e kadar Yahudilere karşı hiçbir tavır görülmemiştir bizde... Hıristiyanlar ise binyıllardır antisemit! Batıda antisemitizm belli açılımlar kazanmıştır. Yahudi devletinin kurulmasına batının destek oluşu da bir bakıma günah çıkarmadır. 1800`lerden itibaren batı yoğun şekilde Yahudi sorununu tartıştı. Komünizmin babalarından Karl Marx bile bu konuda bir kitap yazmış...


Batı bu sorunu kendi bünyesinin dışına atarak çözmek istemiş... Başardılar da... İsrail devleti bu başarının ürünüdür.


Medya Türkiye `de Yahudi düşmanlığı olduğunu söylerken, İslam karşıtı tavrın bir parçası olarak ifade ediyor bunu.


Çünkü, `Kimdir Yahudi düşmanı?` sorusuna, `Müslümanlar` diye cevap veriyorlar. Batılılar da Yahudilere düşmanlıklarını bu şekilde kamufle ediyor...


Peki neden zaman zaman bazı gazetelerde kimi `İsrail politikaları eleştirildiğinde` antisemitizm var deniyor?


İşte bu bir aldatmacadır.


Türkiye Müslüman bir ülke ve bu insanların inançları `antisemitizm `e izin vermez. Çünkü bu mukaddes din, ırktan, kavimden yola çıkarak bir övgüyü yahut yergiyi kabul etmez, etmiyor da.


Peki, `antisemitizm ` tartışmaları en çok kimin işine yarıyor?


Bu soruya cevap vermek yerine Yahudilerin, son asır içinde kendilerine yönelik antisemitizm dalgasını nasıl sömürdüğünü, nasıl politik ve iktisadi mevkiiler kazandığına bakmak lazım.
10.01.2007


E-Posta :2007-01-10 03:40:03 Yeni Asya

Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Aralık 30, 2007, 04:58:39 öö
Bugune kadar Yahudilerin yeterince saklandigi kanaatindeyim. Artik cekinmeden kendi kimlikleriyle bulunduklari yerde yasayabilmeliler diye dusunuyorum. Ozellikle Ikinci Dunya savasindan sonra Araplar'in Hitler'den ilham alarak gunumuz yahudilerini de sindirme ruyalari gormesi her ne kadar anti semitizm'i cig gibi buyutmeye neden olsa da, Araplar'in da dunya kamuyondaki yerlerini dusununce ne yaparlarsa yapsinlar gunumuz diasporasinda basarili olamayacaklari kanaatindeyim.

Gecenlerde 2 senedir alis veris ettigim bir Pakistanli kebapci ile konusurken bana nereli olduugmu sordu. Ben de melez oldugumu ve annemden dolayi yahudi oldugumu soyledim. Adam bir anda afalladi ve "Nasil yani" dedi. Ben de " bayagi" dedim :D. Birden bire konusma tarzi ve muamelesi degisti. Ben de bu durumu kabullenip oradan uzaklasmak ve 2 senelik tanisikligimizi bir kalemde sokup atan muhatabim gibi olmamak icin, biraz icini deseledim. Meger adam tam bir Yahudi dusmaniymis. Bana israrla "Gercekten Yahudi" misin diye sormasi ve benim gulerek " Evet, ama once insanim" demem karsi tarafta bir dusunmeye yol acti. "Sen Yahudilerin bir uzayli oldugunu mu dusunuyordun, bak karsinda bir tanesi seninle konusuyor, bunda sasilacak ne var" demem, adamin kafasinda bir anda benim ona kafa tutacagim imajini olusturdu. Sohbeti iyice koyulastirdim, tarihten girdim, sosyolojiden dem vurdum, psikolojiden ciktim ve 2 saaatlik bir konusmamin neticesinde "Hayatimda ilk defa senin gibi bir Yahudi benim kafamda olusturdugum Yahudi imajini sokup atti" deyiverdi. Bu sefer sasirma sirasi bendeydi ve oradan bir kisinin daha kafasinda irkim hakkindaki kotu imaji yikmis olmanin sevinciyle ayrildim. Belki beni uzun zamandir tanimasaydi dinlemeyebilirdi. Bu kredinin de avantajini yasadim...

4 Sene once calistigim yere iki Yahudi musterim gelirdi. Bir tanesi 60 yaslarinda Hasidik ama muhtemel bir alzhemir'den dolayi pesine oglu mutlaka torunlarindan birini yollardi. Adam torunlari duymasin diye kulagima her gelisinde Israil'e ve Zion'lara bir dizi kufrederdi. Adeta kulagim kufur makinesi gibi olmustu. Basinda kipali bu yasli amca bana, Filistinlileri destekledigini, Hamas'in ve Iran'in Israil'i haritadan silme planlarinin hakli oldugunu savunurdu. Araplar olmasa bu sefer Yahudiler birbirlerini yerler yine de huzur icinde yasamazlar diyordu.Sonradan kendisinin bir Polonya Yahudisi oldugunu ogrendigim bu sevimli amca, Askenazlar ve biz Polonya'da diri diri yanarken dunya Yahudileri sadece bu olaya seyirci kaldi. ALlah onlarin belasini versin diyordu. Ama dogru ama yanlis, bir alzhemir hastasi bile olsa bir Yahudi'nin icinde biriktirdikleri hafizama boyle yansimisti...

DIgeri de orta yasli Israilli Ateist bir Yahudi kadindi. "Musa'nin kurdugu dine inanmiyorum.Dahasi Musa gibi bir kahraman yasamis mi, efsane mi o bile belli degil. Bence Haham'lar senelerce kandirdiklari halki somurme pesindeler. O yuzden boyle bir kahraman icad etmisler." diyordu. Kendisinin nezamandir ateist oldugunu sordum. "Sen ne zamandir deistsen ben de o kadarim" deyiverdi bu sari sacli kadin. Hafta ici kurulan pazarda manavlik yapiyor ve kazandigi uc bes kurus maaasla haftada iki gun mutlaka piyango oynardi. Kaybedecegini bile bile sirf malinin mulkunun (cocuklari da olmadigindan) Yahudilere kalmasini istemediginden piyango oynadigini soyluyordu. Kendisine defaatle Islam'a girmesi icin teklif edilmis ancak o Tanri'ya inanmadigindan Islam'i kabul etmesinin mumkun olmadigini soyluyordu bu enteresan kadin...


Yine bir Amerikan Yahudisi kadin , Almanya'daki Soykirim'da babasini kaybettigini, kendisinin mucizevi olarak yasadigini soyluyordu.Benim Turk oldugumu ogrenince de birden tavri degisiyor ve "Siz Turkiye'de rahat rahat yasarken bizim dedelerimiz firinlarda yakildilar ve Turk yahudileri gikini bile cikarmadi" diyordu bu isyankar kadin. Ona hic bri zaman anlatmadim benim de dedemin ayni kaderi paylastigni...

Kalemime yansiyanlar bunlar simdilik..Hafzalama indikce paylasacagim...


saygilar


Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Aralık 30, 2007, 01:09:10 ös
ANTİ-SEMİTİZM

http://www.youtube.com/watch?v=telguTowIVM&feature=related
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Aralık 30, 2007, 01:23:30 ös
FREIES ARABIEN

http://www.youtube.com/watch?v=NiUg05sbkG4&feature=related
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Aralık 30, 2007, 01:31:11 ös

History Of The Bosnian Muslim Nazi 13th SS Handzar Division

http://www.youtube.com/watch?v=z-VNfgmdoq8&feature=related
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Aralık 30, 2007, 01:39:23 ös
NAZİ İŞBİRLİKÇİSİ BOSNALILAR

http://www.youtube.com/watch?v=w09ux7wV8xQ&feature=related
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Aralık 31, 2007, 03:27:02 ös
Nazi işbirlikçisi Bosnalılar derken ne kastediliyor? Bosnada yakın zamana kadar devam eden Müslüman soykırımını haklı çıkartmak için adeta bakkal kurnazlığı kullanır gördüm sizi Nazilere birçok kişi gerek isteyerek gerek de istemeden yardım etmiştir aralarından bilhassa Bosna lılar neden seçildi anlamış değilim.

Anti-semitizm dilinziden düşmüyor hiç Yahudiler bundan dolayı kendilerinde hata arıyorlarmı -bunu 2. Dünya savaşındaki soykırımı tenzih ederk söylüyorum- soykırım için gerçekten kelimeler kifayetsiz kalır onu ancak o acıları yaşayan Yahudiler bilir.

Ancak ortada öyle bir görüntü var ki sanki bütün dünya tek yumruk olmuş Yahudilere karşı tüm insanların arasında ayrılıklar var bu gün en çok İslamafobi ve anti-İslam gibi hareketler yükselme göstermede Yahudiler bu antisemitizmi neden bu kadar dert ediyorlar yoksa Hıttin korkuları halen devam ediyormu ben açıkcası bunu düşünüyorum.

Forumda hep bu konularda başlık açılır oldu bir başlıkta belki bu başlıkta da olabilir arkadaşın birisi demiş ki "TÜRKİYEDE HER 2 KİŞİNİN 3. SÜ ANTİ SEMİTİST"  eee bravo Türkçedeki bütün kural ihlallerini bir cümlede toplayın deseler bu tam bir örnek olur heralde bir kere yanlış mantıkla kurulmuş bir cümle tam olarak ne dediğini bile anlamadım ayrıca türkiye antisemtizm yok antisiyonizm var Türk halkını israil in dostluğuna inandıramassınız Türk halkı haklı bir paranoya ile yaşar ve hiç bir komşusuna güvenmediği gibi İsrail gibi bir devlete hiç güvenmez Türkleri 2000 küsür yıldır ayakta tutan mantalite budur Sevgili Yahudi arkadaşlarım haliyle size de "CANINIZ  İSTERSE" diyebiliyoruz ancak...:)
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Genius Loci - Aralık 31, 2007, 03:45:35 ös
sn. luckyeye2,

bu paranoyaya takıldım diğer hususlarda herhangi bir diyeceğim yok

"kendini düşmanıyla ifade etme", "dört yanı düşmanla çevrili olma" paranoyası öyle 2000 yıllık bir paranoya değildir. eni topu osmanlının gerileme döneminin sonunun ürünüdür. şunun şurasında taş çatlasın bir 250 yıl yani:) Ne zaman ki Kavalalı M. Ali Paşa Mısır'dan çıkıp yola Osmanlı ordusunu, donanmasını yene yene Kütahya'ya kadar varıp da 1833 tarihli Kütahya Anlaşması imzalandı, ondan sonra böyle bir paranoya başladı, devam edegider.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: cardiffmonster - Aralık 31, 2007, 10:47:28 ös
Bosna konusunda bilgim yoktu ancak Kafkas bolgesinde Almanyanin desteklendigini ve sonrasinda Sovyetler tarafindan agir bir sekilde buradaki halklarin cezalandirildigini biliyorum (-ki Almanlarin desteklenmesini temel nedeni de Sovyet Rusyasinin gayr-i ahlaki ve adaletsiz yonetimi bolge uzerindeki).

Ancak bu konulari tarihsel bilgi olarak arastirmaya sicak bakmakla beraber, gunumuzde Alman taraftari olan kucuk, zayif, ve donemin kosullari geregi safini belirleyen milletlerden ziyade asil soykirim sorumlusu olan Almanlarin ne kadar pismanliklarini ifade etmeye calissalar, ne kadar Nazi donemini kinasalar da halen asiri boyuttaki irkci siyasetleri ve yasamlarini sorgulanmasi daha yerinde olacagi kanaatindeyim....

saygilar
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 01, 2008, 01:33:22 ös
Türk halkını israil in dostluğuna inandıramassınız Türk halkı haklı bir paranoya ile yaşar ve hiç bir komşusuna güvenmediği gibi İsrail gibi bir devlete hiç güvenmez Türkleri 2000 küsür yıldır ayakta tutan mantalite budur.

İsrailin Türk Halkının dostluğuna iktiyacı yokturki :D Sonuçta İsrail kendi başına ayakta durabilen bir devlettir.Ama halkların dostluklara iktiyacı vardır
Ayrıca konumuz Türkkiye-İsrail dostluğu değil...
Ayrıca bosnalılar zamanında kendilerini satmışlardır..E ne oldu Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
Dünde aynı katliamı Sırplar kendilerine yaptı.
bosnalılar İşbirlikçidir bu gerçektir kimsenin zoruna gitmesin olayı getirip müzlüman,yahudi yada hristiyan meselesine getirmeyin.Özellikle benim konularım üzerinde kimse böyle bir yorum yapmasın.Çünkü hiç bir din benim için bir anlam ifade etmiyor

Sevgili Lucky ayrıca kimseye güvenmeme  olayı  tamamen ruhsal bir hastalıktır.Sizden ricam bu hastalığı Türk milletine mal etmeyin..Ben marsta yaşamıyorum.Bu toplumun içindeyim.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Supeluta - Ocak 01, 2008, 05:17:46 ös


İsrailin Türk Halkının dostluğuna iktiyacı yokturki ,,

Sonuçta İsrail kendi başına ayakta durabilen bir devlettir.İsrail, ancak kendi ayakları üzerinde duran son devlet olabilir.!.!

Etrafındaki tüm komşuları düşman bellemesi,bu halka osmanlının son zamanlarında ve cumhuriyetin kurulmasının başlarında öğretilmiştir,,konu ile ilgili Ahmet Altan ın bir yazısını foruma eklemiştim..

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3460.0
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 01, 2008, 06:19:26 ös


İsrailin Türk Halkının dostluğuna iktiyacı yokturki ,,

Sonuçta İsrail kendi başına ayakta durabilen bir devlettir.İsrail, ancak kendi ayakları üzerinde duran son devlet olabilir.!.!

Etrafındaki tüm komşuları düşman bellemesi,bu halka osmanlının son zamanlarında ve cumhuriyetin kurulmasının başlarında öğretilmiştir,,konu ile ilgili Ahmet Altan ın bir yazısını foruma eklemiştim..

[url]http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3460.0[/url]


Sevgili hiario konumuz İsrail değil
Antisemitizmden söz ediyoruz yani sami kökenli bir halka olan düşmanlıktan
Devlet politikaları beni ilgilendirmez ve Ahmet Altanın ne dediğide  hiç önemli değil ...sonuçta o kişi tarafsız değildir.
Varsa bildiğiniz başka Nazi işbirlikçileri  söyleyin bilelim açısından söyledim.
Bu gün İran örnek gösterilecek bir İslam ülkesidir.Cumhurbaşkanı İsrail karşıtı söylemlerde bulunsa bile ülkesinde 25 bin Yahudi vatandaşı yaşamaktadır.bu vatandaşlar itibar görmektedir.Burada her hangi bir antisemitizmin görüldüğü söylenemez.
Anlata bildimmi konumuz Antisemitizm

hristiyanlık,musevilik,islamiyet v.b. gelenekleri ne korurum nede düşmanlık ederim.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 01, 2008, 08:42:08 ös
   Sn. Shemuel Türkiye nin İsrail in dostluğuna ihtiyacı yok ama İsrail in Türkiye nin dostluğuna ihtiyacı var bu bölgede ona tek düşman olmayan devlet Türkiye aman onuda kaybetmesin.

  Etraftaki herkesi düşman görme mevzu bahsine gelince Şekil A da bir önrke yaşıyoruz biraz G.Doğuya yönelelim dedik hemen Batı dan Yunanistan bastırdı ayrıca bu olay 200-300 yıllık değil Çin le olan savaşlarımızdan gelir Osmanlı Bizans gelecek o gelmeden biz gidelim Haçlılar gelecek o gelmeden biz gidelim gibi mantıklar güderek kısa zamanda büyümüştür bu hastalık değil GERÇEKTİR.Asıl hastalık atasının yaptığını torununa ödetmektir Bosna işbirliği yaptı diye torununu kıymak olmaz öyle bi mantıkla gidecek olursak ilerde İsrail parçalandığı zaman Yahudilerde kurşuna dizmek lazım bakın ben antisemitist değilim sadece İsrail i sevmiyorum ben Arabistan ıda sevmiyorum ama Müslümanım bence Yahudilerde ırf Yahudi şeriatıyla yönetiliyor diye İsrail in tarafında olmasın (Yahudi şeriatıyle yönetilme hususu mübalağadır) İsrail siyonist bir devlet...
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 01, 2008, 09:01:42 ös
   Sn. Shemuel Türkiye nin İsrail in dostluğuna ihtiyacı yok ama İsrail in Türkiye nin dostluğuna ihtiyacı var bu bölgede ona tek düşman olmayan devlet Türkiye aman onuda kaybetmesin.
Dediğim gibi işin o kısmı beni ilgilendirmez :D
Devletler arası çıkar ilişkileri kim kime ne satarsa satsın...Türkiyenin nufusu ve İsrailin  parası ne yapalım
 herkes iyi birbirine karşı siz merak etmeyin.
Bu gün kanlı bıçaklı Araplar ile Yahudiler Yarın bir çıkar söz konusu olduğunda aynı bardaktan su içecekler
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 01, 2008, 09:07:31 ös
“Yeryüzünde kabara kabara yürüme. Çünkü sen yeri yırtamazsın; boyca da dağlara erişemezsin”
(el-İsra, 17/37)

Bu ayeti niye yazdım çünkü İsrail in parası kısmı dikkatimi çekti bilhassa Yahudilerin son zamanlardaki finansal güçlülüklerini ileri sürerek dünya bizim tavrı takınmalarında dolayı yazdım sözüm sana değil sn. shemuel genel yargı bence bu kadar kendine güven zarar verir görüntüye bakılırsa Yahudilerde pek iyi durumda değil biraz özeleştiri yapmalılar.

Ayrıca Araplarla Yahuiler aynı bardaktan su içebilir ama Türklerle Yahudiler aynı bardaktan su içmez ilerde susayan Yahudi olursa biz bardak verebiliriz.Neyse konuyu saptırdım özür dilerim.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: blossom - Ocak 01, 2008, 10:21:52 ös
FREIES ARABIEN nedir diye soracaktım sevgili shemuel, ama ekşi sözlük sağolsun hemen çıktı...:)
Benim herhangi bir ırk, din veya milletle hiçbir sorunum yok. Sadece ülkemdeki teröre karşı büyük bir tepkim var, onun dışında insanları ayırt etmeksizin seviyorum... Çünkü tüm semavi dinlerde ve inanış biçimlerinde esas budur, insanları koşulsuz sevin... Mevlana gibi büyük bir tasavvuf düşünürü boş yere mi demiştir, "Ne olursan ol gel..." diye... Tabii ki Yahudilere karşı çok uzun zamandır düşmanlıklar beslenmiştirki tarih bunun şahididir. Fakat sakın kimse yanlış anlamasın, neden Yahudiler? Neden bu ırka karşı bu kadar çok düşmanlık söz konusudur? Kusura bakmayın tarih bilgimin eksikliğinden kaynaklanan bir sorudur bu, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardan değilimdir, o nedenle öğrenmeden de herhangi bir değerlendirme (kualktan dolma) yapmak istemiyorum...
Saygılarımla
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Ocak 02, 2008, 08:51:13 öö


Anti-semitizm dilinziden düşmüyor hiç Yahudiler bundan dolayı kendilerinde hata arıyorlarmı

Tabiki ariyorlar.Supheniz olmasin Sn Lucky.

Ancak ortada öyle bir görüntü var ki sanki bütün dünya tek yumruk olmuş Yahudilere karşı tüm insanların arasında ayrılıklar var   


Bunu gormemek icin herhalde gercekten gozlerini bilerek insanin kapatmasi lazim. Daha gecen yil GKB yahudi kokenli diye olmadik iftiralar bas gostermedi mi bu ulkede? Sonra muslumanlarin mutemadiyen  cesitli firmalari hedef gosterircesine soz konusu firma logolarinin altina karni sarapnel parcasiyla delinmis bir bebek resmi koyarak kullanmama boykotu yapmalarini nereye koyuyorsunuz? Ya Vitali Hakko'nun ardindan olmadik cirkin ifadeler kullanan bir takim Islamci gazetenin tavirlari?Yok efendim  Gulen cemaatinin Yahudiler tarafindan icad ve finanse edildigi iftiralari?Her tasin altinda bizi aramaktan vazgecmeyecek bu insanlar.Daha ne deyim ki.


 
  Bu gün en çok İslamafobi ve anti-İslam gibi hareketler yükselme göstermede 
Evet haklisiniz maalesef Arap Milliyetciligi ve Radikalligi sayesinde dunyada insafsiz baska bir problem de Islam dusmanligi. Size bu konuda katiliyorum. Peki Muslumanlar da bu konuda kendilerini sorguluyorlar mi deme saygisizligina girmeyecegim zira herkesin muhasebesi kendine!

Yahudiler bu antisemitizmi neden bu kadar dert ediyorlar yoksa Hıttin korkuları halen devam ediyormu ben açıkcası bunu düşünüyorum.
Sizin de yahudi oldugunuzdan dolayi isten atilma gibi yasadiginiz bir talihsizlik olsaydi veya kendi Y isminizi rahatca kullanamamak gibi  (kaldiki 28 Subat doneminde bunu bir cok Turk Musluman'da yasadi) bunu daha iyi anlardiniz .Yahudi firmalarin surekli Yahudi oldugu icin IL'e yardim ettigi suclamasi ve amborgusuyla karsi karsiya kalmalari, nukleer guce sahip Iran'in yanina Suriye ve diger komsu devletleri de alarak aleni olarak IL'i haritadan yok etme beyanlari ve planlari , her an uykusunda bir fuze atisi olacak mi, intihar saldirisi olacak mi diye korku ile hayatini idame ettiren  IL 'llilerin zehir zemberek hayatlari  dunyada gittikce Anti Semitizm'in yayildigi isaretini gostermekte ve biz de bundan endise ediyoruz dogal olarak sn Lucky.Bu ornekler yiginla ve cogaltilabilir. 

  Forumda hep bu konularda başlık açılır oldu
.
Burasi ozgur bir forum.Kimseye hakaret niteligi tasimadigi muddetce herkes kendi alaninda uzman veya ilgi alaninin yogun oldugu bir konu acip tartisabilir. Nitekim siz de kendi sahanizda uygun gordugunuz konulari acabilirsiniz saniyorum.

 
arkadaşın birisi demiş ki "TÜRKİYEDE HER 2 KİŞİNİN 3. SÜ ANTİ SEMİTİST"  eee bravo Türkçedeki bütün kural ihlallerini bir cümlede toplayın deseler bu tam bir örnek olur heralde bir kere yanlış mantıkla kurulmuş bir cümle tam olarak ne dediğini bile anlamadım

Turkcedeki hangi imla veya dilbilgisi kuralini ihlal etmisim daha acik olursaniz yanlisimi duzeltebilirim Sn Lucky. Ayrica bunda anlasilmayacak bir sey oldugunu sanmiyorum. Gayet acik degil mi?

  ayrıca türkiye antisemtizm yok antisiyonizm var
Ikisi de ayni sey Sn Lucky. Bunun icin Siyonizmin once ne demek oldugunu bir kere daha muzakere etmekte fayda var sanirim. Siyonizm ilk defa 19. yy'da Avusturyali Yahudi bir gazeteci olan Theodor Herzl tarafindan ortaya atilmis, Dunyadaki Yahudilerin Filistin ve Kenan bolgesinde bir devlet kurma hakki oldugu tezini savunmustur.Nitekim onun bu tezi 1948'deki BM karariyla bir devlet statusu seklinde hayata gecmistir.  Siz simdi diyorsunuz ki biz Yahudilere dusman degiliz ama dunyada da asla ve kata bir devlet statusunde olamazlar, kendilerine ait bir devletleri olamaz. Bu ne demek simdi?Ben size dersem ki Turklere dusman degilim ama Turklerin bir devlet sahibi olma hakki olamaz dersem siz ne anlarsiniz? IL politikacilarini elestirirsiniz, yeri gelir yerden yere vurursunuz ama bugun kusura bakmasin hic kimse "Yahudilerin IL'de bir devlet sahibi olma hakki yoktur"  diyemez cunku BM karariyla bu zaten gerceklesmistir.!

Türk halkını israil in dostluğuna inandıramassınız 


Turk halki inanmak zorunda tabiki degil. Kaldiki daha 60 yillik bir komsusuna ve kendi ic guvenligini saglayamamis surekli Araplarla cekismeli halde olan bir devlete kim olsa guvenmez. Bir de IL'in zalim, kiran geciren bir devlet teroru imajinin hakim oldugu bir medyanin haberleriyle Israil'e guvensizlik olusumunun olmasi kadar normal bir sey yok... Bu on yargi ancak zamanla asilabilecek bir sey.

 
Türk halkı haklı bir paranoya ile yaşar ve hiç bir komşusuna güvenmediği gibi İsrail gibi bir devlete hiç güvenmez .Türkleri 2000 küsür yıldır ayakta tutan mantalite budur

Turkiye'nin paranoya ile yasamasi normal. Osmanli dagilirken bir cok komsusu, Ermeniler Ruslarla bir olup, Araplar Ingilizlerle bir olup Osmanli'ya ihanet ettiler. Iste bugun de IL'in Filistinlilere karsi siki denetim altinda tutmasi, her dogum ambulansinda bile bomba var mi diye arama yapmasi bu paranoyanin bir neticesidir. Nitekim hamile olan bir Filistinli bayan uzerine bomba sarili oldugu halde IL ambulansinin icinde hastaneye giderken guvenlik guclerine yakalniyorsa siz de artik bundan sonra butun ambulanslari kontrol etmez misiniz?

Bugunku Turkiye 1908'deki Jon Turklerin ortaya attigi milliyetcilik fikriyle ilk defa yonetimi altinda olan bugunku komsulari tarafindan ihanete ugramaya baslamistir. Neden?Cunku Osmanli'da millet sistemi vardi. Bugunku Turkiye ise millet sistemini yikip, tamamen bir ulus devleti haline gelince bugunku komsulari da birer birer ihanet etmeye basladilar. Yahudiler ise hic bir zaman Osmanli'ya ihanet icinde olmamislardir. Oyle olsaydi ne diye Kurtulus Savasinda bir cok yahudi zorunlu olmadigi halde Turklerle ayni cephede omuz omuza savasirdi? Canakkale'de bir cok Yahudi Canakkale sehit mezarinin olmasi bunun ispatidir.

Turkleri 2000 yildir ayakta tutan mantalite nedir pardon daha acik olursaniz iyi olur. Zira ona gore 2000 yilda kurulan ve yikilan  Turk devletlerini muzakere ederiz yeniden.


sevgilerimle..
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 02, 2008, 12:56:27 ös
Sn. Kırlangıç verdiğiniz detaylı cevaptan ötürü teşekkürler....

Bakın halen siyonizmi devlet kurma hakkı olarak görmekte ve savunmaktasınız siyonizm devletçilik değil aşırı millyetçiliktir Yahudilerin de elbette devlet kurma hakkı vardır hatta nşu anki sınırlarında kalmasınada artık kimse ses etmiyor amma ve lakin arzu mevud tehlikesinide herkes biliyor Yahudilerde bunu hiç inkar etmiyor İsrail Devletinin güttüğü politikada tam buna endeksli olunca insanlar ister istemez anti-siyonist olur.Arapları bilmem ama Türk halkı  genel olarak konuşuyorum ne zaman bir Yahudini tavuğuna kışt demiştir bir kaç fevri olaydan yola çıkarak tüm Türk halkını antisemitst ilan edemessiniz bu gün başta Bursa, İzmir ve İstanbul olmak üzere bir çok yerde Yahudi olduğunu gizlemeyen büyük işletmeler var eğer ki o adam gidip karının belli bir miktarını Mossad a haraç vermesse Mossad gidip o parayla K.Irak ta PKK yı eğitmesse kimsenin o tacirlere sesi çıkmaz karalamlar kampanyalar elbette olacaktır bu her din için geçerli İslam içinfde geçerli siz ce İslam dünyası özeleştiri yapmıyormu bence fazlasıyla yaptığı için özgüvenini kaybetmiş durumda.Yahudilerde ise genel bir megalomanite görüyorum ben...

Türkler 2000 yılda 16 devlet kurmuş yıkılmıştır 17. yi kurmuştur oda yıkılırsa Allah göstermesin 18. kurulur bu 17 defa başarısızlık anlamına gelmez Türklüğü bir ÇAM gibi düşünürsek bu devletler bu ÇAM ın kozalakları vakti gelen kozalak dökülüyor velhasıl kelam ÇAMDA BİZİM KOZALAKTA...Bu devletçilik başarsının arkasında özgürlüğü düşkünlük, iman, cesaret ve tecrübe yatmaktadır biz bazı sıcak ev kedileri gibi binlerce yıl başka devletlerin hükmünde yaşayamayız başımız ağrımasın diye..!Bu uğurda canımızı nasılda verebileceğimizi her daim göstermekteyiz.
 
Forumda bu konuların sıklıkla açılmasından bir şikayetim yoktur sadece çok açılıyor dikkatimi çekti dedim şikayetim olduğundan değil yanlış anlaşılmasın.

Ayrıca her 2 kişinin 3. sü cümlesinde mantık hatası vardır o hata şöyle düzeltilebilir her üç kişiden birisi Antisemitisttir deseydiniz bir sorun olmazdı...
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 02, 2008, 01:11:11 ös
Ayrıca bir taraftan bütün finansal güç elimizde deyip bir taraftan da bütün dünya bize düşman demek ne oluyor bence bu gün en çok korkulan din İslam bunun sebebiyse CIA güdümlü Ladin füzeleri ikincisi Yahudiler olabilir onun sebebinie giremeyeceğim belkide siyonist güdümlü Yahudilerdir bilemem saygısızlık etmeyeyim bende...

Siyonistlerle Yahudileri özellikle ayırıyorum çünkü siyonizmin dinsizliğe kayan bir çizgisi var ve arkasından Yahudileride sürüklüyor bence Yahudiler bir an önce bırakmalılar...
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 01:24:09 ös
Bir şeyleri savunayım derken bazı kurumları lekeleme  Yahudilerin Pkk ile ne gibi bir ilişkisi olabilirki..Bizim kürtler ile bağlarımız var şu açıdan aynı coğrafyadan geliyoruz...

Pkk olayı ile ilgili 97 senesinde bir paşanın aşağıdaki sözleri insanı düşündürüyor.

Ancak şuda bir gerçektir ki, 1974 de ülkeden ayrılan abdullah öcalan ve
arkadaşlarına ilk kez gerilla eğitimini filistinli direnişçiler vermiştir.
Bekaa vadisinde bu eğitim pkk nın temeli olmuştur.
Yine deniz gezmiş ve arkadaşlarına filistin direnişçi örgütleri de yasadışı
olarak gerilla kamplarında eğitim vermişlerdir ve Türkiyeye gelip eylemler yapmasına sebep olmuşlardır.
pkk içinde aynısı geçerlidir.filistin direnişçi örgütlerinin pkkya eğitim vererek ve bekaada onlara kamp kurarak eğitim alabilmelerini sağlayarak bir bakıma
terör örgütünün bu güne kadar gelmesinin temelini atmışlardı.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 01:26:45 ös
Şu anda İsrail kendi sorunlarını bırakıp başka işlerle uğraşacak durumda değil
Filistinlilere gelince ise Ne diyeyim Doğalselexyon.Onlar olsaydı belkide daha fazlasını yapardı

İsrail 14 Mayıs 1948 de kuruldu.O günden bu güne kadar filistin sürekli
mücadele veriyor vs. arada bir birbirlerini yiyorlar.

Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 02, 2008, 01:29:13 ös
Sanki Filistinli örgütleeri örgütleyenleri bilmiyoruz HAMAS ın resmi tarihini bile ibretle izler insan bence sizde iyice bir araştırın imkanınız varsa ben Türkiye ve Türklerden başkasını savunmuyorum bir de Filistinli sapan taşlı çocuklar var ve tüm samimiyetimle söylüyorum eğer ölen Yahudi çocuğu varsa onun içinde üzülürüm.Yahudilerin PKK ile ilişkisi var demedim lakin daha bu yaz MİT raporlara Mossadın K.rak taki peşmerge eğitim kamplarında PKK lı olduğunu düştü veİsrail devletide bunu kabul etti mazeret olarak ta GÖRMEMEMİŞİZ dediler siz Mossad la Yahudiliği eş değer görüyorsanız o zman Yahudilerinde ilişkisi resmen ortaya çıkıyor..! PKK ya İran da Suriye de yardım etmiştir ben bunları yok saymıyorum.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 01:30:04 ös
Öncelikle filistinliler Türklerin kardeşleri  değildir.Bunda mutabık olmalıyız.Kardeşlik sadece soy ve kan bağı ile olabilir.Din kardeşliği ise 1400 yıl önceydi bunuda artık iyi düşünerek ve tartarak söylemelisiniz.Çünkü günümüzde Türkler ne gördüyse hep ""din kardeşlerinden ""den gördüler ortada bir çok delil var...
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 02, 2008, 01:35:13 ös
Masum olan her Müslüman benim kardeşimdir Shemuel siz Yahudiler bunu belirleyemessiniz Türkiye Devleti Filistin direnişine maddi bir yardımda bulunmuyor çünkü direnişin ne olduğu belli değil sivil İsrail bölgelerine saldırılıyor ve direniş örgütleri İsrail askerinden çok Müslüman öldürüyorlar.

Mesela Çeçenistan hem köken olaraktan Türklüğe yakındıır hem de her daim arkamızda olmuşlardır bu sebeble 95-96 döneminde bilhassa bölgeye Çeçen mücahitleri eğitmek için Türk devleti gizliden adam göndermiştir.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 01:38:55 ös
Yahudilerin PKK ile ilişkisi var demedim lakin daha bu yaz MİT raporlara Mossadın K.rak taki peşmerge eğitim kamplarında
Kuzey ırakta mosad yok demiyorumki bende ama Pkk ile ilşkisi yok .peşmergelere yardım edebilir.Ama pkk yı Türkiyeye silah olarak kullanmaz.
Dediğim gibi Mosad Irakta olabilir.Sen bana söylesene Irakta kim yokki? Sadece sen veben yokuz orada,sadece Masad değilki herkesler orada pastadan pay kapma peşinde.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 01:41:46 ös

Mesela Çeçenistan hem köken olaraktan Türklüğe yakındıır hem de her daim arkamızda olmuşlardır bu sebeble 95-96 döneminde bilhassa bölgeye Çeçen mücahitleri eğitmek için Türk devleti gizliden adam göndermiştir.

Onlarda gelsin Türkiyeye soydaşlar ;D
O zaman Kürtlerde köken olarak İsrailoğularına yakındır  :D
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 02, 2008, 01:48:03 ös
Alıntı
O zaman Kürtlerde köken olarak İsrailoğularına yakındır 

Öylemi...Belli...
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 01:54:03 ös
Almanlar İkinci Dünya Savaşı’nda milyonlarca Yahudi’yi çoluk çocuk demeden fırınlarda yakarak soykırımı gerçekleştirdi... Bugün de “Yeni Naziler” Türkler ve yabancılara ait ev ve işyerlerini sistemli olarak yakıp yıkıyorlar. Bu ırkçılık da her yıl katlanıyor.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 02:15:40 ös
Kafatasçılık Irkçı Almanların, Faşizm de Irkçı İtalyanların geliştirdiği kavramlardır.Türklere yakışmaz bu şeyler.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 02:48:31 ös
Bursa, İzmir ve İstanbul olmak üzere bir çok yerde Yahudi olduğunu gizlemeyen büyük işletmeler var eğer ki o adam gidip karının belli bir miktarını Mossad a haraç vermesse Mossad gidip o parayla K.Irak ta PKK yı eğitmesse kimsenin o tacirlere sesi çıkmaz


sevgili lucky komplo teorilerin güzel ama sana yakışmıyor.. :D  İsrail her zaman çağdaş ve Demokratik Türkiye`nin yanındadır..Her zamanda olacaktır.Tabiki İsrailinde Türk Halkından bir ricası var.Filistine destek adı altında ortadoğudaki gerici yoz kafaları savunmaktan vaz geçsinler

PKK'nın artan saldırılarına karşı TSK, yüksek teknoloji ürünü silahlar kullanacak. Bu kapsamda mayın önleyici Jammerler, insansız hava uçakları ve mağaraların içini gözleyecek 'elektronik top'lar alınıyor
TSK'nın acil ihtiyacı olduğu için ilk aşamada İsrail'den İHA satın alındı bile.

http://www.guncelhaber.com/Guncel-Haberler/Pkkya-Tekno-Darbe-17184.html
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 03:23:58 ös
sn. luckyeye2,

bu paranoyaya takıldım diğer hususlarda herhangi bir diyeceğim yok

"kendini düşmanıyla ifade etme", "dört yanı düşmanla çevrili olma" paranoyası öyle 2000 yıllık bir paranoya değildir. eni topu osmanlının gerileme döneminin sonunun ürünüdür. şunun şurasında taş çatlasın bir 250 yıl yani:) Ne zaman ki Kavalalı M. Ali Paşa Mısır'dan çıkıp yola Osmanlı ordusunu, donanmasını yene yene Kütahya'ya kadar varıp da 1833 tarihli Kütahya Anlaşması imzalandı, ondan sonra böyle bir paranoya başladı, devam edegider.
paranoyak toplum
Milletlerin kaderine hükmeden,hükmetmek isteyen kaba kuvvet temsilcileri, öteden beri, ideolojileri adına veya yaptıkları kötülükleri meşru ve mâkul gösterme hesabına yığınlarda her zaman ürperti hâsıl edecek şeyleri kullanagelmişlerdir

sürekli değişik düşmanlar yaratırlar aslında  milletin düşmanı kendileridir.Biz onlara kan emiciler diyoruz..
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: King_David - Ocak 02, 2008, 04:37:02 ös
Kim diyorsa İsrail ve onun içindeki kurumlardan birisi Pkkyı Türkiyeye karşı kullanıyor.gerçektende yanılıyor

Bu çok komik :D
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Ocak 02, 2008, 04:51:31 ös
Sanki Filistinli örgütleeri örgütleyenleri bilmiyoruz HAMAS ın resmi tarihini bile ibretle izler insan bence sizde iyice bir araştırın imkanınız varsa ben Türkiye ve Türklerden başkasını savunmuyorum bir de Filistinli sapan taşlı çocuklar var ve tüm samimiyetimle söylüyorum eğer ölen Yahudi çocuğu varsa onun içinde üzülürüm.Yahudilerin PKK ile ilişkisi var demedim lakin daha bu yaz MİT raporlara Mossadın K.rak taki peşmerge eğitim kamplarında PKK lı olduğunu düştü veİsrail devletide bunu kabul etti mazeret olarak ta GÖRMEMEMİŞİZ dediler siz Mossad la Yahudiliği eş değer görüyorsanız o zman Yahudilerinde ilişkisi resmen ortaya çıkıyor..! PKK ya İran da Suriye de yardım etmiştir ben bunları yok saymıyorum.

Mossad Israil Devletinin bir gizli istihbarat servisidir. Her yaptigini tabiki onaylamiyoruz. Kaldiki Mossad artik siyasi islere kayarak kurulusunun cok aksi yonde hareket etmektedir. Siz MIT veya JITEM'in her yaptigini onayliyor musunuz?Kendi iclerinde bile derinlerden derin bir devlet var. Ama sizin su MIT raporlarina dustu dediginiz sey benim gozumden kacmis hayret. Bunu size ispata davet ediyorum lutfen.

Sizin dediginiz sey su sekilde cereyan etti. Bir Amerikali ordudan atilmis asker yuzunu gostermeden kameralara gecip PKK teroristlerine Israil'in egitim verdigini iddia pardon iftira etti. Bunu da Milliyet gazetesi mansetten vererek her zamanki gibi yalanla dogru haberi ayristirmadan okuyucularini yaniltti.

sevgiler
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 05:03:10 ös

Sizin dediginiz sey su sekilde cereyan etti. Bir Amerikali ordudan atilmis asker yuzunu gostermeden kameralara gecip PKK teroristlerine Israil'in egitim verdigini iddia pardon iftira etti. Bunu da Milliyet gazetesi mansetten vererek her zamanki gibi yalanla dogru haberi ayristirmadan okuyucularini yaniltti.

sevgiler

sevgili  Kırlangıç çok güzel

Demekki yüzünü saklayan ordudan kovulmuş bir asker.Başka kim hangi densiz böyle bir iftirayı atabilirki ;)
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Genius Loci - Ocak 02, 2008, 06:05:35 ös
öncelikle israil-kürt ilişkisi ile ilgili olarak şunları söylemek isterim.

Iraklı Kürtlerin İsrail'le derinleşen ilişkileri, geçtiğimiz dönemde gündemi oluşturan konulardan biri oldu. Bu, Türkiye'yi rahatsız etmeye yetti ve İsrail'le ilişkilere yansıdı. Başbakan Erdoğan'ın İsrail'e yönelik "Filistin'e devlet terörü uyguluyor" biçimindeki sözleriyle başlayan ve son olarak "İsrail, Güney Kürdistan'da Kürt komando yetiştiriyor" iddialarıyla süren tepkilere İsrail'in cevabı sadece "yalan" oldu. Hatta TR'ye gelen IL Başbakanı Olmert'e randevu vermemeye kadar ilerledi.

Türk medyası ve siyasi çevreleri de, İsrail'in Iraklı Kürtlere ilgisini yeniymiş gibi yansıtmaya çalışıyorlar. Stratejik bir müttefikin federe Kürt devletinin kurulmasına destek sunmasını hayretle karşılıyorlar.

Eğer Türkiye'den bazı çevreler, İsrail'in ırak kürtleriyle ilişkisini yeni duyduğunu söylüyorsa, bu koca bir yalandır. Çünkü 1995'te Kuzey Irakda PKK'ye yönelik operasyon haberindeki şu cümle Türk medyasına aitti: "Barzani'ye bağlı peşmergelerin, karada Türk tanklarının ve havada İsrail helikopterlerinin desteğinde PKK'yi temizleme harekatı başlattığı bildiriliyor."

O dönemde Londra, Ankara, Şarm El Şeyh ve Washington toplantılarında PKK'yi ezme karşılığında federe Kürt devletinin geliştirilmesi, ABD, Türkiye ve İsrail tarafından onaylanmıştır. Bunun gereği olarak, askeri alandaki Türk-İsrail işbirliği, 1996'da stratejik düzeye çıkarılmıştır. Bu ortaklık, öalanın Türkiye'ye tesliminde İsrail'in aktif rol almasıyla sürmüştür. İsrail'in Arap milliyetçiliği karşısında zorlandığı ve 1960'tan bu yana Kürtlerle yakın ilişki kurduğu ve bunu da Arap-Kürt çelişkisine dayandırdığı bilinmektedir. Kısacası İsrail'in Irak Kürtleriyle ilgisi, Türkiye'nin bilgisi ve desteği dahilinde kurulmuş, gelişmiş ve derinleşmiştir.

Gelelim filistin - israil mevzuuna,

31.12.2007 tarihli bir haber aktarayım bu konudaki bakış açım da belli olsun

"İsrail insan hakları örgütü B'Tselem tarafından yayınlanan raporda, "2007'de, öldürülen Filistinliler'in yüzde 35'inin hasmane olaylara karışmayan siviller olduğu" ifade edildi.

Öldürülen 373 Filistinli'den 131'inin, İsrail'e yönelik tehdit içeren hiçbir eyleme iştirak etmediği belirtildi. Raporda ayrıca 2006'da öldürülen sivil oranının yüzde 54 olduğu hatırlatıldı.

Raporda, bu yıl İsrail güçleri tarafından öldürülen Filistinli sayısının ise bir önceki yıla göre neredeyse yarı yarıya daha az olduğu işaret edildi. Raporda, 2006'da 657 Filistinli'nin öldürüldüğü belirtildi.

Bu yıl İsrail ateşiyle öldürülen Filistinliler'in büyük çoğunluğunun, Haziran ayında bir hafta süren kanlı sokak çatışmalarının ardından Hamas'ın kontrolü ele geçirdiği Gazze Şeridi'nden olduğu kaydedildi. "

2006'da hiçbir şekilde olaylara karışmayan  355 sivil  öldürülmüş (totalde 657) 2007 de ise 131 sivi (totalde 373) yani %54 - %37 olarak öldürülen terörist/masum dengesinde bir azalma söz konusu. ancak bu 131 kişiyi geri getirmeyecektir. Bunu tutup da doğal seleksiyon gibi saçma bir açıklamayla örtbas etmeye kalkışmak ise açıkça kam emcilik demektir.

IL'in uygulamış olduğu şiddetin dayanağının olmadığını değil, olan bu dayanağa rağmen kontrolsuz ve aşırı güç kullanıldığını iddia ediyorum. Bu israil'in uygulamış olduğu şiddetteki dozun aşırılığının yanı sıra sivil-savaşçı ayırt etmeksizin eylemlere cevap verme stilinin de yanlışlığını vurgulamaktadır.

IL'in paranoyaklık hususunda TR'den geride durmak bi yana olabildiğince ve ulaşılamayacak derecede ileride olduğunun da kabulü gerekir... Özellikle binyıllar sonra ilk kez bir devlete sahip olmuş hatta bu devlete sahip olmadan önce 6 Milyon insanını fırınlarda, toplama kamplarında, gettolarda, sürgün yollarında kaybetmiş, tarifi zor bir şiddete maruz kalmış, dünya tarihinin en anlatılmaz soykırımını yaşamış ve bu soykırımdan sonra bir nebzede olsa kendini soykırımla anlatabilen ve kendine soykırımı devamlı hatırlatan bir ulustan bahsediyorsak, bu paranoyanın nasıl bir hal alabileceğinin tahayyülünü size bırakıyorum.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Ocak 02, 2008, 06:37:11 ös
Sn SkullG, .IL-Filistin iliskilerine kadar olan paragrafiniz kapsaminda sunlari soylemek isterim.Inanin bana Israil,  Turkiye'nin haberi olmadan adimini bile atmaz.Bunu Islamci cevreler nasil yorumlarsa yorumlasin bu boyle.

Evet IDF bazi yer ve zamanlarda haddi asiyor.Yalniz su raporu degerlendirirken lutfen sunu da hesaba katin. Daha 20'lerinde kani deli deli kaynayan genc askerlerin heyecanini ve ayrica Hamasli Fasistlerin sirf IL;'e duygu somurusu yapmak icin ve IL'in cocuklari oldurmemesi veya oldurmeyecegine guvenerek bir suru cocuk ve sivili eylemlerde kullandigini.on saflara surdugunu veya bu sivillerin arasina girip saklandiklarini lutfen hatirlayin. Bu durumda IL ne yapsin? Hanginiz masumsunuz, hanginiz degil ayrilin mi desin? Daha oncede soyledim ve yine soyluyorum. IL her zaman masum Filistinllerin ve cocuklarin olmesinden olabildigince rahatsiz olmustur. Kendinizi bir de bu IDF'teki askerlerin yerine koyun lutfen. Bolgeye gidip gormeden haricten gazel okumak kolay arkadaslar. Biraz da bizi anlamaya calissaniz ne guzel olacak.

sevgiler
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Genius Loci - Ocak 02, 2008, 06:47:00 ös
Sn Kirlangic,

dikkat ederseniz aktarımlarımı İsrailli İnsan Hakları Örgütü B'Tselem'e dayandırıyorum. bu örgüt düzenli olarak insan hakları ihlalleriyle ilgili raporlar yayınlıyor. Yani Bölgedekilerin görüşleri bunlar.

İsrail ordusunun şiddetinden ziyade İsrail Devletinin şiddeti diyorum ben... yani anlık ve üç beş kendini bilmez delikanlının şiddetinden değil kurumlaşmış şiddetten...

Aynı örgütün 2007 yılında yayınladığı bir başka rapordan sizin görüşlerinizin zıddı çıkarımlara el verir bilgileri de aktarıyorum.

"İsrail insan hakları örgütü B'Tselem, İsrail ordusunun, Nablus'a 1 Mart'tan itibaren beş gün boyunca düzenlediği operasyonlar sırasında Filistinli çocukları canlı kalkan olarak kullandığını öne sürdü. Açıklamaya göre, 11 yaşındaki Cihan Daduş adlı Filistinli kız, örgüt çalışanlarına 'İsrail askerlerinin evlerine geldiğini, baskın sırasında ateş açan silahlı kişiler hakkında kendisini ve akrabalarını sorguladıklarını' anlattı. Cihan, askerlerin kendilerini komşu eve götürmesini, yoksa tutuklayacaklarını söylediklerini belirtip, "Üç asker arkamdan yürüdü. Eve ulaştığımızda birçok asker vardı. Askerler eve girmemi emretti, içeri girdim" dedi. Cihan, askerlerin etrafı el feneriyle aydınlatarak kendisine odalar hakkında sorular sorduklarını, daha sonra iki askerle eve döndüğünü belirtti. Askerlerden birinin kendisine teşekkür ettiğini ve bu olayı kimseye anlatmamasını istediğini söyleyen Cihan, "Beni öldürürler ya da hapse atarlar diye korktum. Hâlâ, askerler yeniden gelip burayı işgal eder beni götürürler diye korkuyorum" dedi.
B'Tselem, 15 yaşında bir çocuk ve bir adamın da aynı şekilde kullanıldığını iddia etti. İsrail ise konunun araştırıldığını belirtti."

saygıyla
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 06:50:44 ös
Kırlangıç sana katılıyorum :)

sevgili skullG kusura  bakma... Önce can sonra canan :D
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Genius Loci - Ocak 02, 2008, 06:52:13 ös
başka bir haber daha aktarayım ;

"İsrail'in Channel 8 televizyonu, İkinci İntifada sırasında yaşananları anlatan bir belgesel yayınladı. 6 İsrailli kadın asker şahit oldukları vahşeti anlattı..

Yedi yıl önce patlak veren İkinci İntifada büyük yankı uyandıracak bir belgesele konu oldu... 6 İsrailli kadın asker şahit oldukları işkence ve vahşeti yönetmen Tamar Yarum'un "To See If I'm Smiling" isimli belgeselinde anlattı. İkinci İntifada sırasında görev yapan ve yaşadıkları "vicdan azabı" yüzünden şimdi konuşmaya karar veren askerlerin "anıları" Amerikan Washington Post gazetesinde geniş yer aldı. Asıl mesleği doktorluk olan Meytal Sandler belgeselde şahit olduklarını şöyle anlattı: "Hayat kurtarmak için orduya girdim. Oysa tek yaptığım İsrailli askerlerin işkence izlerini Filistinlilerin cesetlerinden silmeye çalışmaktı. Bir gün işkence yapılan bir odaya girdim. Orta yaşlı Filistinli kafasına sopayla vurula vurula öldürülmüştü. Çok kan kaybetmişti. Kıvrana kıvrana ölmüştü..." Sınır karakolunda görevli olan Carmela Menashe ise birliğinde görevli askerlerin 13 yaşındaki Filistinli bir çocuğun üzerinde sigara söndürdüklerini, olayın örtbas edildiğini anlattı.

'SORUŞTURMA YAPILDI'

Libi Abramov da, "Bir arkadaşım ölmüştü. Gördüğüm her Filistinli'de onun yüzünü görüyordum. Bir akşam hiçbir suçu olmayan bir Filistinli'yi yakaladık. Çırılçıplak soyduk ve ölesiye dövdük" dedi. Eğitim görevlisi Dana Behar, "Askerler girdikleri evlerden, öldürdükleri Filistinlileri hatırlatsın diye Kuran'ları ve seccadeleri çalıyorlardı" diye konuştu. Tal Ben Sira- Morag ve Inbar Michelzon ise askerlerin camilere girip teyplerdeki ezan kayıtları yerine "I got the power" (Güç bende) isimli şarkının kaydını yerleştirip çaldıklarını anlattı. İsrail ordusu tarafından belgeselle ilgili olarak yapılan açıklamada belgeselde anlatılana benzeyen "tek tük" olayların yaşanmış olduğu, bu olaylarla ilgili olarak da soruşturmalar yapıldığı belirtildi. " Kasım 2007

---0---

tüm bunlar bir araya geldiğinde bunun kurumlaşmış bir şiddet olduğu apaçık ortaya çıkmaktadır. diyorsunuz ki "bizi de anlayınız"... sizin tarafınızdan da hadiseye baktığım sizin cevap verdiğiniz iki önceki mesajımda anlaşılabilir. tekrar ifade ediyorum, "IL'in uygulamış olduğu şiddetin dayanağının olmadığını değil, olan bu dayanağa rağmen kontrolsuz ve aşırı güç kullanıldığını iddia ediyorum"

saygıyla...
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 06:55:21 ös
Sevgili skullG olabilir böyle vakalar
Ama bunlardan İsrail sorunlu değilki
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Ocak 02, 2008, 06:59:56 ös
ASAGIDAKI LINKLERDE HAMAS'IN IL'E KARSI YAPTIGI FUZE VE INRIHAR SALDIRILARI VE DETAYLARI VAR. INCELEMENIZI ONERIRIM..


(Communicated by the GPO)
March 22, 2004
Since the beginning of the current wave of Palestinian violence, in September 2000, Hamas has perpetrated 425 terrorist attacks of various kinds, in which 377 Israelis were murdered and 2,076 civilians and soldiers were wounded.
Since the beginning of the current wave of Palestinian violence, in September 2000, Hamas has perpetrated 52 suicide attacks, in which 288 Israelis were murdered and 1,646 were wounded.
See list of all deadly terrorist attacks -  http://www.mfa.gov.il/MFA/Terrorism-+Obstacle+to+Peace/Palestinian+terror+since+2000/Victims+of+Palestinian+Violence+and+Terrorism+sinc.htm  including those perpetrated by Hamas - since September 27, 2000.
Among the more infamous Hamas suicide bombings and terrorist attacks were (the following is a representative, not exhaustive, list):
The 1 June 2001  http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2001/6/Tel-Aviv+suicide+bombing+at+the+Dolphin+disco+-+1-.htm  suicide bombing of a Tel Aviv discotheque, in which 21 people were murdered and 120 were wounded; The 9 August 2001 http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2000/10/Suicide+bombing+at+the+Sbarro+pizzeria+in+Jerusale.htm   suicide bombing of a Jerusalem restaurant, in which 15 people were murdered and 130 were wounded; The 1 December 2001 http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2001/12/Suicide+bombing+at+the+Ben-Yehuda+pedestrian+mall.htm   double suicide bombing on the Ben Yehuda Street pedestrian mall in Jerusalem, in which 11 people were murdered and 188 were wounded; The 2 December 2001http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2001/12/Suicide+bombing+on+Haifa+bus+-+2-Dec-2001.htm  suicide bombing of a #16 bus in Haifa, in which 15 people were murdered and 40 were wounded; The 9 March 2002 http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2002/3/Suicide+bombing+at+Cafe+Moment+in+Jerusalem+-+9-Ma.htm  suicide bombing of a Jerusalem cafe, in which 11 people were murdered and 54 were wounded; The 27 March 2002http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2002/3/Passover+suicide+bombing+at+Park+Hotel+in+Netanya.htm    suicide bombing of a Netanya hotel on the first night of Passover, in which 30 people were murdered and 140 were wounded; The 18 June 2002  http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2002/6/Suicide+bombing+at+Patt+junction+in+Jerusalem+-+18.htm  suicide bombing of a #32A bus in Jerusalem, in which 19 people were murdered and 74 were wounded; The 4 August 2002  http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2002/8/August+4-+2002-+13+dead+in+a+day+of+terror.htm  suicide bombing of #361 bus at Meron junction, in which nine people were murdered and 50 were wounded; The 21 November 2002   http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2000/10/Suicide+bombing+of+No+20+Egged+bus+in+Kiryat+Menah.htm   suicide bombing of a #20 bus in Jerusalem, in which 11 people were murdered and 50 were wounded; The 5 March 2003  http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2004/1/Suicide+bombing+of+Egged+bus+No+37+in+Haifa+-+5-Ma.htm   suicide bombing of a #37 bus in Haifa, in which 17 people were murdered and 53 were wounded; The 17 May 2003 http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2003/5/Palestinian+Terrorism-+A+Wave+of+Suicide+Bombings.htm  suicide bombing in Hebron, in which two people were murdered; The 18 May 2003 http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2003/5/Palestinian+Terrorism-+A+Wave+of+Suicide+Bombings.htm#bus6   suicide bombing of a #6 bus in Jerusalem, in which seven people were murdered and 20 wounded; The 11 June 2003 http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2003/6/Suicide+bombing+of+Egged+bus+No+14A+in+Jerusalem+-.htm  suicide bombing of #14A bus in Jerusalem, in which 11 people were murdered and over 100 were wounded; The 19 August 2003  http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2003/8/Suicide+bombing+of+No+2+Egged+bus+in+Jerusalem+-+1.htm   suicide bombing of a #2 bus in Jerusalem, in which 23 people were murdered and over 130 were wounded; The 9 September 2003 http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2003/9/Suicide+Bombings-+Tzrifin+and+Jerusalem+-+Septembe.htm   suicide bombing of a hitchhiking post near the IDF base at Tzrifin, in which nine soldiers were murdered and 10 were wounded; The 9 September 2003http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2003/9/Suicide+Bombings-+Tzrifin+and+Jerusalem+-+Septembe.htm#hillel   suicide bombing of a Jerusalem cafe, in which seven people were murdered and 70 were wounded; The 29 January 2004 http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2004/1/Suicide+bombing+of+Egged+bus+no+19+in+Jerusalem+-.htm   suicide bombing of a #19 bus in Jerusalem, in which 11 people were murdered and 44 were wounded; The 14 March 2004 http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2004/3/Suicide+bombing+at+Ashdod+Port+14-Mar-2004.htm  double suicide bombing at Ashdod port, in which 10 people were murdered and 16 were wounded. On Aug 31, 2004  http://www.mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2000_2009/2004/8/Double+bombing+in+Beersheba+31-Aug-2004.htm 16 people were killed and 100 wounded in two suicide bombings within minutes of each other on two Beersheba city buses, on route nos. 6 and 12.
      
   
       
      
   
 
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 07:01:13 ös
Başka bir haberde şöyle diyor:

Filistinli militanlar, bu sabah İsrail’in güneyindeki Sderot şehrine 10 civarında roketle saldırdılar, 1 İsrailli yaralandı.
      Filistin’de bir süre önce seçimleri kazanarak hükümeti kuran Hamas örgütüyle bağlantısı olduğu belirtilen militanlar, saldırılarının süreceği tehdidinde bulundu.
      Hamas sözcüsü Ebu Ubeyde, "Sderot’u hayalet şehir yapmaya karar verdik. Onlar buradan gidinceye kadar roketlerimizi fırlatmayı sürdüreceğiz" dedi.(nereye gidecekler tabiki kendilerini bu barbar araplardan  korumalılar)
      Ebu Ubeyde, şafaktan bu yana Sderot’a 9 roket atışı yaptıklarını belirtirken, İsrail topraklarına 10 kadar roketin isabet ettiğini açıkladı.
    
      
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 07:04:35 ös
Çok güzel sevgili kırlangıç  ;)
 İsrailin sadece kendini savunduğuna inanıyorum
bence herkes bunu bilmelidir
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Genius Loci - Ocak 02, 2008, 07:05:03 ös
Sn. Shemuel,

İsrail sorumlu değil de kim sorumlu? İran mı* Irak mı? Kuzey Kore mi? yoksa Patagonya mı?

herşey hesaplaşabilme ile başlar, bunlar fevri şeylerdir, İsrailin suçu yoktur felan şeklinde bir kaçışla olaylar görmemezlikten gelmeye devam edilemez.

eğer bunlar gerçekten anlık şiddet hareketleri olsaydı bile İsrail'in bunda sormluluğu vardı. Ki bu öyle anlık bir şiddet de değil, bu apaçık devlet terörü bunun başak bir anlatımı yok.

Çocuklara Koruma-Filistin (DCI/PS) örgütünün yayınladığı rapora göre 2007 yılının ilk yarısında Batı Şeria ve Gazze'de 30 Filistinli çocuk İsrail ordusunun askeri eylemleri nedeniyle hayatını kaybetti. İntifada'nın başlamasından bu yana öldürülen çocukların sayısı 882'ye yükseldi. Rapor, protestolara katılan ya da taş atan çocuklara karşı ölümcül güç kullanımı, tutuklanmaktan kaçmaya çalışan veya İsrail'e geçmeye çalışan çocuklara yönelik ölümcül güç kullanımı, hedef gözetmeksizin yapılan bombardımanlar ve ateş açılmasını çocukların ölüm nedenleri arasında saydı. Öldürülen 30 çocuktan hiçbiri silahlı değildi. cinayetlerin yüzde 40'ı İsrail'in 2002 sonrasında yeniden işgal ettiği yerleşimlerde gerçekleşti.

Yaşam hakkı tüm diğer insan haklarının gerçekleşmesi için temeldir ve İsrail'i de bağlayan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Sivil ve Medeni Haklar Sözleşmesi (ICCPR) ve Çocuk Hakları Sözleşmesi'yle (ÇHS) güvence altına alınmıştır. Bir ülkenin kendi güvenliğini tehdit eden durumlarda bile bireyleri keyfen yaşam hakkından mahrum bırakamaz. rağmen İsrail ordusu uluslararası insani hukukun temel prensiplerini ihlal etmeye devam etmektedir. Siz yoktur deseniz bile uluslararası hukuk kuralları gereğince; İşgalci bir güç olarak, İsrail'in Batı Şeria ve Gazze'de de temel insan hakları standartlarını koruma sorumluluğu vardır. Patagonyanın değil...

en kalbi sevgilerimle
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Genius Loci - Ocak 02, 2008, 07:12:21 ös
Sn kirlangic sayı işine girmeyelim isterseniz. 4 yılda HAMAS eylemlerinde ölen sayısı 665tir sadece 2006 yılında İsrail tarafından gerçekleştirilen şiddet sonucu ölenlerin sayısı 657... Ayrıca HAMAS'ın yapmış olduğu hiçbir eylemi hoşgördüğümü felanda söylemedim. Yine HAMAS'ın yaptığı eylemler İsrail'in kontrolsuz güç kullanmasının haklı dayanağı olamaz. Zaten ben dikkat ederseniz İsrail'in haklı nedenler vardır diyorum. Bu haklı nedenlere dayalı olarak şiddet eyleminde bulunabilir. Ancak bu şiddet eyleminin ölçülülük ilkesi gereğince, oranlı olması amaca ulaşmaya elverişli olması ve nihayetinde böylesi bir şiddetten başak bir yolun bulunmaması yani gerekli olması lazımdır. Bu çağdaş insan hakları teoreminin ölçülülük ilkesi adını verdiği ve olağanüstü zamanlarda dahi hatta en çok da olağanüstü hallerde Devlet tarafından uygulamalarında dikkate alınması gereken bir ölçüttür. Yine kaldı ki en zor zamanda dahi, hiçbir Devlet hiçbir kişinin yaşama hakkını, vucüt bütünlüğü hakkının özüne dokunacak eylemlerde bulunamaz.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 07:26:33 ös
Sn. Shemuel,

İsrail sorumlu değil de kim sorumlu? İran mı* Irak mı? Kuzey Kore mi? yoksa Patagonya mı?Ben suriye`yi ve destek verdiği terör örgütlerini sorumlu görüyorum.
Bence en kısa zamanda Suriye tarih olmalıdır.Suriye bu gün olmasada yarın için Türkiyeninde ayağına bağdır.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Ocak 02, 2008, 07:35:35 ös
başka bir haber daha aktarayım ;

"İsrail'in Channel 8 televizyonu, İkinci İntifada sırasında yaşananları anlatan bir belgesel yayınladı. 6 İsrailli kadın asker şahit oldukları vahşeti anlattı..

Yedi yıl önce patlak veren İkinci İntifada büyük yankı uyandıracak bir belgesele konu oldu... 6 İsrailli kadın asker şahit oldukları işkence ve vahşeti yönetmen Tamar Yarum'un "To See If I'm Smiling" isimli belgeselinde anlattı. İkinci İntifada sırasında görev yapan ve yaşadıkları "vicdan azabı" yüzünden şimdi konuşmaya karar veren askerlerin "anıları" Amerikan Washington Post gazetesinde geniş yer aldı. Asıl mesleği doktorluk olan Meytal Sandler belgeselde şahit olduklarını şöyle anlattı: "Hayat kurtarmak için orduya girdim. Oysa tek yaptığım İsrailli askerlerin işkence izlerini Filistinlilerin cesetlerinden silmeye çalışmaktı. Bir gün işkence yapılan bir odaya girdim. Orta yaşlı Filistinli kafasına sopayla vurula vurula öldürülmüştü. Çok kan kaybetmişti. Kıvrana kıvrana ölmüştü..." Sınır karakolunda görevli olan Carmela Menashe ise birliğinde görevli askerlerin 13 yaşındaki Filistinli bir çocuğun üzerinde sigara söndürdüklerini, olayın örtbas edildiğini anlattı.

'SORUŞTURMA YAPILDI'

Libi Abramov da, "Bir arkadaşım ölmüştü. Gördüğüm her Filistinli'de onun yüzünü görüyordum. Bir akşam hiçbir suçu olmayan bir Filistinli'yi yakaladık. Çırılçıplak soyduk ve ölesiye dövdük" dedi. Eğitim görevlisi Dana Behar, "Askerler girdikleri evlerden, öldürdükleri Filistinlileri hatırlatsın diye Kuran'ları ve seccadeleri çalıyorlardı" diye konuştu. Tal Ben Sira- Morag ve Inbar Michelzon ise askerlerin camilere girip teyplerdeki ezan kayıtları yerine "I got the power" (Güç bende) isimli şarkının kaydını yerleştirip çaldıklarını anlattı. İsrail ordusu tarafından belgeselle ilgili olarak yapılan açıklamada belgeselde anlatılana benzeyen "tek tük" olayların yaşanmış olduğu, bu olaylarla ilgili olarak da soruşturmalar yapıldığı belirtildi. " Kasım 2007

---0---

tüm bunlar bir araya geldiğinde bunun kurumlaşmış bir şiddet olduğu apaçık ortaya çıkmaktadır. diyorsunuz ki "bizi de anlayınız"... sizin tarafınızdan da hadiseye baktığım sizin cevap verdiğiniz iki önceki mesajımda anlaşılabilir. tekrar ifade ediyorum, "IL'in uygulamış olduğu şiddetin dayanağının olmadığını değil, olan bu dayanağa rağmen kontrolsuz ve aşırı güç kullanıldığını iddia ediyorum"

saygıyla...


Arkadaslar, el insaf ve-l izan! Munferit hadiseleri mi simdi buraya yaziyorsunuz. Ona bakilirsa Turkiye'de ordu sudan cikma ak kasik mi? Semdinli daha aydinlanamadi. Kimlerin yaptigini veya yaptirdigini sizin cok iyi bilmeniz lazim Sn SkullG. Sonra Danistay' saldirisinda kullanilan silahlarin orduya ait oldugu tescillendi.  (Bkz:Aksiyon.com'u arsivinde arayiniz.).Hemen ardindan emekli bir suru pasalarin parmaklari cikti oradan buradan ve bir suru ordudan emekli veya hali hazirdaki askerlerden olusan bir suru cete desifre edildi.Ustelik cetelerin her birinde mutlaka bir veya ikiser askerlerin parmaklari oluyor. Simdi bana kimse " Ama onlar emekli " demesin. Ne yani bunlar gorevdeyken ay parcasiydilar da emekli olunca bu suclara hobi olsun diye mi bulastilar?


Ben de birkaç yer bombalattım" diyen emekli Korgeneral Altay Tokat'ın görev yaptığı 1995-1999 yılları arasında, Güneydoğu'da toplam 727 yer bombalandı, yüzlerce insan hayatını kaybetti.

http://www.savaskarsitlari.org/arsiv.asp?ArsivTipID=5&ArsivAnaID=34359


Kanas suikast silahı, Kalaşnikof ve patlayıcılarla ele geçirilen emekli Binbaşı Fikret Emek'in 'Atabeyler Çetesi' kapsamında arandığı ileri sürüldü. Danıştay saldırısından kısa süre sonra Ankara Eryaman'da ortaya çıkarılan çete, çok sayıda silah, düzeneği hazırlanmış C-4 patlayıcı ve 4 uzaktan kumandalı bombayla birlikte yakalanmıştı.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=557036

Umraniye'deki Cephanelik' ile ilgili "Mayinlari dereden buldum" diyen emekli astsubay tam sahanelik. Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, önceki gece İstanbul Ümraniye`de bir eve düzenlediği operasyonda kasa içinde gizlenen 27 el bombası ele geçirdi. Operasyonda, aralarında Kuvvai Milliye Derneği İstanbul İl Başkanı malulen emekli edilen astsubay Oktay Y.`nin de bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.

http://www.avukatgazetesi.com/habergoster.asp?Haber_id=124

Danistay  Saldirilarinin ardinda Semdinli bombacilari var: Tesev'in raporunu incelemenizi oneririm.

' http://www.tesev.org.tr/eng/events/TESEV_MonthlyReportmay06.pdf

Semdinli iddianamesi hazirlayarak TSK yi elestiren Van Cumhuriyet Savcisi Hakimler ve Savcilar Kurulunun karariyla gorevinden ihrac edildi.

http://www.tesev.org.tr/eng/events/TESEV_MonthlyReportmay06.pdf   SAYFA: 7

Savcılık, Cumhuriyet gazetesine atılan ve patlamayan el bombalarını da
araştırıyor. Makina Kimya Endüstrisi (MKE) ürünü olan bu bombaların kime
teslim edildiği, seri numaralarından hareket ederek ortaya çıkarılmaya
çalışılıyor.

"Emniyet ve MİT'e göre, çetenin başında emekli bir general var"


Bunlar sadece bir kac ornek.Gundemi takip eden insanlar zaten daha baska neler oldugunu cok iyi bilir.

Sevgiler...
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Genius Loci - Ocak 02, 2008, 07:48:20 ös
Sn. Kirlangic,

araştırmacı kişiliğinizi takdir ediyorum. 90larda Güneydoğu'da gerçekleştirelen kimi Devlet eylemlerinin destekleyicisi felan değilim. Herhalde hususla ilgili görüşümü tahmin edebilirsiniz. İSrail yapıyor da Türkiye yapmıyor mu şeklinde özetlenebilecek hamlenizin de görüşlerimde diretmem ve/veya görüşlerimin haklılığını ortadan kaldıracak veya geri adım attıracak şeyler olmadığın bilmenizi isterim :)

SOnuçta Türkiye'de bir demokratikleşme sürecinden geçti/geçiyor... Bizler bu tarz eylemlerin de "kurumlaşmış şiddete" örnek teşkil etttiğini ifade ettik. kaldı ki bu tip eylemlerin yanlışlığını da vurguladık. Terörle mücadelenin yalnızca terörle sınırlı kalması gerektiğini, teröre bulaşmamış, masum halkın terörle mücadele yöntemlerinden etkilenmemesi gerektiğini, bu tip eylemlerin demokratikleşme sürecini ve halkın devlete olan güvenini ve Türkiye'nin haklılığına gölge düşürdüğünü de söyledik. Bakınız TESEV raporları... Demokratikleşme ile ilgili en son TESEV raporunu da okumanızı öneririm. Benimde o raporda tuzum olmuştur.

Sonuçta ya görmezden geldiğiniz ya da görmediğiniz sözümü tekrarlıyorum. İSRAİL'İN TERÖRİZMLE MÜCADELEDE HAKLILIĞI VARDIR. ANCAK BU HAKLILIK AŞIRI GÜÇ KULLANMASINA ve DEVLET TERÖRÜNE GEREKÇE OLAMAZ. Kusura bakmayın büyük harfle yazdım ama ancak böyle dikkatinizi çekebileceğini tahmin ettim.

En kalbi sevgilerimle...
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Ocak 02, 2008, 08:03:01 ös
Sevgilli SkullG,

TESEV raporu 2007 mi? Kisa zamanda inceleyecegim, tavsiyeniz icin tesekkur ederim.

Geri adim atmamak sizin insiyatifinizde elbette. Zaten ben buna da calismiyorum. Sadece IL'i dunya medyasinin surekli suclayici tavirlari artik rahatsiz ediyor fena halde. Sinirsiz guc kullandigi ise izafeli, yoruma acik. IL kuruldugu gunden beri terorizmle mucadele veriyor. Kimse bunu hesaba katmiyor herhalde.Size komsunuz 40 yil boyunca eziyet etse artik bir yerde patlarsiniz . Eyup Sabri herkeste yok malum.

Fakat yildan yila sizin de ifade ettiginiz gibi demokratiklesme sureci Turkiye oldugu kadar, IL icin de daha da gelisecek ve terorizmle mucadele sureci yerli yerine oturacaktir buna inaniyorum.

Ve neticede Ortadogu'da en kisa zamanda kalici baris ve sukunetin saglanmasini diliyorum Allah'tan

sevgiler
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Genius Loci - Ocak 02, 2008, 08:09:41 ös
Sn. Kırlangıc,

demokratikleşme süreci en başta bu tip ihlallerin -durum nedenli vahim olursa olsun- karşısında durabilmekle başlar... bir ülkenin demokratikleşmesi için o ülkenin yurttaşlarının -en başta- var olan ihlal ve aşırılıklara bir şekilde tepki göstermesi gereklidir. bakınız Türkiye örneği...

söylediklerinize katılıyorum. İsrail kurulduğundan beridir farklı biçimlerde şiddete maruz kaldı. Ama aynı zamanda İsrail bu şiddeti de bir şekilde var etti. Kediye gel pisi pisi yapınca kedi gelir malum...

Eyüp Sabri yok ise PE RE JA da mı yok :)

evet ... "Algılar, Zihniyet Yapıları ve Kurumlar: Yargı Kurumu  Raporu"...

en derin saygılarımla...
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Itzhak - Ocak 02, 2008, 08:17:43 ös
Bugün Türkiye Cumhuriyeti nasıl haklı olarak Iraq topraklarında silahlı takip yapabiliyorsa elbette İsrael de silahlı takip ve buna muteakıp gerektıgı zaman sılah kullanma hakkına sahıptır..İL onlarca arap muhalıf devletlerın arasında kaybolup gıtmemek ıcın buna mecburdur....Turkıyede vatandaslarının ve devlet stratejısının gerekcesı sebebıyle bu hakkı kullanmaya mecburdur ve kullanacaktır....Ayrıca bu ıkı devlet gereklı oldugu halde bırbırlerıne yardım edecek ıkı muttefık guctur aralarını kımse bozmaya yeltenemez....
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 02, 2008, 08:25:45 ös
Kediye gel pisi pisi yapınca kedi gelir malum...

Bak onu doğru dedin ama ilk pisi pisiyi yapanda ürdün,mısır ve suriye oldu.
aslında  pisi pisi yapmadılar ellerine sopa alıp kedinin üzerine saldırdılarki öldürüp denize atalar.Galiba kediyi küçümsediler.Kedi kendini kabartıp mavvvvvvv dedi.
Önüne geleni çırmaladı.
Eeee ne diyelim bazıları akılandılar ama şu andada şansını zorlayanlar var.Ne isterlerki zavallı kedicikten ::)
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 02, 2008, 09:54:53 ös
Benim yorumlarımdan sonra epey yazıl yazılmış ama okuyamadım çok uzun lakin biz boşuna uğraşıyoruz ortada dökülen bir kan var bu bir gerçek o dostuydu bu bunun düşmanıydı demenin manası yok kim düşman kim dost herkes biliyor.

AMAAAA madem bu kadar diretiyorlar Yahudi arkadaşlardan bir ricam olacak burda diyebilirlermi arzu mevud bir efsaneden ibarettir bizim Nil ile Fırata arasında kalan topraklarda gözümüz yok biz bize yeteriz kimsenin toprağında gözümüz yok bunu için lobileşme yapmıyoruz hatta ve hatta bölgenin gelişmesine önderlik edecek GAP gibi projeleri durdurmak için PKK gibi örgütler türetip sonra bol bol silah satıp köşe olmuyoruz son kısım benim fantezim gibi gözükebilir sadece ve sadece istediğim şudur "BİZİM ARZ-U MEVUD TA BAHSEDİLEN TOPRAKLARI ELE GEÇİRKMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOKTUR" desinler helal olsun diyeceğim belki özür bile dilerim.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Itzhak - Ocak 02, 2008, 10:58:38 ös
Yok Lukyeye valla yok....
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Ocak 02, 2008, 11:27:33 ös
Benim yorumlarımdan sonra epey yazıl yazılmış ama okuyamadım çok uzun lakin biz boşuna uğraşıyoruz ortada dökülen bir kan var bu bir gerçek o dostuydu bu bunun düşmanıydı demenin manası yok kim düşman kim dost herkes biliyor.

AMAAAA madem bu kadar diretiyorlar Yahudi arkadaşlardan bir ricam olacak burda diyebilirlermi arzu mevud bir efsaneden ibarettir bizim Nil ile Fırata arasında kalan topraklarda gözümüz yok biz bize yeteriz kimsenin toprağında gözümüz yok bunu için lobileşme yapmıyoruz hatta ve hatta bölgenin gelişmesine önderlik edecek GAP gibi projeleri durdurmak için PKK gibi örgütler türetip sonra bol bol silah satıp köşe olmuyoruz son kısım benim fantezim gibi gözükebilir sadece ve sadece istediğim şudur "BİZİM ARZ-U MEVUD TA BAHSEDİLEN TOPRAKLARI ELE GEÇİRKMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOKTUR" desinler helal olsun diyeceğim belki özür bile dilerim.

Sn Lucky,

Maalesef yazilanlari okumadiginiz icin ibrenizin ayni yerde cakili oldugunu gormek ne esefa!Hani size aslinda sirf  okumadiginiz icin cevap vermezdim zira o kadar arsivimden arastirma yapip gonderiyorum ama heyhat ki geldigimde ayni tas ayni hamam hesabi  sizi ayni yerde buluyorum. Hem yazilanlari uzun diye okumuyorsunuz (madem vaktiniz yok, ne zaman vakit buldunuz okudunuz,  o zaman cevap yazma adabi hasil olsun) ve malumatiniz oradan buradan duydugunuz objektif olmayan haberlerle dolu, hem de kendi bildiginizi defaatle dile getirmek icin siteye tekrar girip "okumadim ama kimin hakli oldugunu herkes biliyor" gibi bir ifadeyle gayet derecede gulunc bir duruma dusuyorsunuz.


Hal boyleyken, ben simdi size Arz-i Mevud ile alakali olarak istedigim kadar yazayim siz yine okumayacak ve yine ibre ayni yerde duracak olduktan sonra ne kiymet-i harbiyesi var ki? Yahudi arkadaslarinizin size kaynakli arastirmalarindan gondermek icin vakitleri heba olsun ama siz okuma zahmetine bile katlanmayin oyle mi?Kalkmis diyorsunuz ki "Bir de bana bu konuda bilgi verin ne dusunuyorlar merak ediyorum."

 Oncelikle guzel insan, bir isin felsefesi, bilimdeki aciklamasi, teolojik aciklamalarini okumadan bir insan direk o mevzu hakkinda baskalarindan bilgi almaya calismamali. Tr'de nasil bilmiyorum ama yuksek egitim kurumlarinda, universitelerde hocalar bir dahaki ders anlatacagi konu hakkinda ogrenciden arastirip gelmesi icin talimat verir.Yoksa ne diye hoca bosu bosuna vaktini harcasin ki? Ustelik internet kaynak dolu. Once siz Arz-i Mevud hakkinda internetten geniiiiiiiiiiiis bir malumat edinin, en azindan bir fikriniz olsun. Tevrattan gerekli ayetleri okuyun gelin.Anlamadiginiz yer olursa biz yardimci oluruz. Ben konustugum zaman bileyim ki karsidakinin az da olsa bi seviyesi olustu konu uzerinde. Ona gore konusurum degil mi?


Okuma istegi ve bereketinin bol oldugu gunler dilegiyle...Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 03, 2008, 10:55:26 öö
Benim yorumlarımdan sonra epey yazıl yazılmış ama okuyamadım çok uzun lakin biz boşuna uğraşıyoruz ortada dökülen bir kan var bu bir gerçek o dostuydu bu bunun düşmanıydı demenin manası yok kim düşman kim dost herkes biliyor.

AMAAAA madem bu kadar diretiyorlar Yahudi arkadaşlardan bir ricam olacak burda diyebilirlermi arzu mevud bir efsaneden ibarettir bizim Nil ile Fırata arasında kalan topraklarda gözümüz yok biz bize yeteriz kimsenin toprağında gözümüz yok bunu için lobileşme yapmıyoruz hatta ve hatta bölgenin gelişmesine önderlik edecek GAP gibi projeleri durdurmak için PKK gibi örgütler türetip sonra bol bol silah satıp köşe olmuyoruz son kısım benim fantezim gibi gözükebilir sadece ve sadece istediğim şudur "BİZİM ARZ-U MEVUD TA BAHSEDİLEN TOPRAKLARI ELE GEÇİRKMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOKTUR" desinler helal olsun diyeceğim belki özür bile dilerim.

Sn Lucky,

Maalesef yazilanlari okumadiginiz icin ibrenizin ayni yerde cakili oldugunu gormek ne esefa!Hani size aslinda sirf  okumadiginiz icin cevap vermezdim zira o kadar arsivimden arastirma yapip gonderiyorum ama heyhat ki geldigimde ayni tas ayni hamam hesabi  sizi ayni yerde buluyorum. Hem yazilanlari uzun diye okumuyorsunuz (madem vaktiniz yok, ne zaman vakit buldunuz okudunuz,  o zaman cevap yazma adabi hasil olsun) ve malumatiniz oradan buradan duydugunuz objektif olmayan haberlerle dolu, hem de kendi bildiginizi defaatle dile getirmek icin siteye tekrar girip "okumadim ama kimin hakli oldugunu herkes biliyor" gibi bir ifadeyle gayet derecede gulunc bir duruma dusuyorsunuz.


Hal boyleyken, ben simdi size Arz-i Mevud ile alakali olarak istedigim kadar yazayim siz yine okumayacak ve yine ibre ayni yerde duracak olduktan sonra ne kiymet-i harbiyesi var ki? Yahudi arkadaslarinizin size kaynakli arastirmalarindan gondermek icin vakitleri heba olsun ama siz okuma zahmetine bile katlanmayin oyle mi?Kalkmis diyorsunuz ki "Bir de bana bu konuda bilgi verin ne dusunuyorlar merak ediyorum."

 Oncelikle guzel insan, bir isin felsefesi, bilimdeki aciklamasi, teolojik aciklamalarini okumadan bir insan direk o mevzu hakkinda baskalarindan bilgi almaya calismamali. Tr'de nasil bilmiyorum ama yuksek egitim kurumlarinda, universitelerde hocalar bir dahaki ders anlatacagi konu hakkinda ogrenciden arastirip gelmesi icin talimat verir.Yoksa ne diye hoca bosu bosuna vaktini harcasin ki? Ustelik internet kaynak dolu. Once siz Arz-i Mevud hakkinda internetten geniiiiiiiiiiiis bir malumat edinin, en azindan bir fikriniz olsun. Tevrattan gerekli ayetleri okuyun gelin.Anlamadiginiz yer olursa biz yardimci oluruz. Ben konustugum zaman bileyim ki karsidakinin az da olsa bi seviyesi olustu konu uzerinde. Ona gore konusurum degil mi?


Okuma istegi ve bereketinin bol oldugu gunler dilegiyle...

Sn. Kırlangıç anlık bir olayı neden bu kadar büyütüyorsunuz o an işim olduğundan okumamış olabilirim bundan nasıl oluyorda benim seviyem, arz-u mevud hakkındaki bilgim ile ilgili tahminlere varabiliyorsunuz okuyamadığımı bir hata yapmayayım ve ilerde okuyaraktan cevap vereceğimi bildireyim gibisinden bildirdim yoksa kimseyi hafife almak gibi bir niyetim olamaz haddimde değil bu bence olayı kişiselleştirmeyin.
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 03, 2008, 01:40:16 ös

AMAAAA madem bu kadar diretiyorlar Yahudi arkadaşlardan bir ricam olacak burda diyebilirlermi arzu mevud bir efsaneden ibarettir bizim Nil ile Fırata arasında kalan topraklarda gözümüz yok biz bize yeteriz kimsenin toprağında gözümüz yok bunu için lobileşme yapmıyoruz "BİZİM ARZ-U MEVUD TA BAHSEDİLEN TOPRAKLARI ELE GEÇİRKMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOKTUR" desinler helal olsun diyeceğim belki özür bile dilerim.

Bir kere senin o dediğin vaatedilmiş topraklar bir efsanedir.Doğru kitapta yazıyor.Musaya vaatedilen topraklar.Şu anda o topraklarda yaşayacak kadar Yahudi  var dersem yalan olur.Amerikadaki hiçbir Yahudi oradaki hayatını bırakıp gelipte Fırat kenarındaki kulübesinde balıkçılık yapmaz..
Bir efsaneye dayalı komplo teorilerine aldanma sevigili lucky..

Son olarak şunu diyorum: BİZİM ARZ-U MEVUD TA BAHSEDİLEN TOPRAKLARI ELE GEÇİRKMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOKTUR
Umarım sözünü tutar helal olsun der ve  özür dilersin :D
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 03, 2008, 02:16:42 ös
haha :D peki shmuel ben size döneceğim bu tarihi kaydedin.Ayrıca Kırlangıç hanımefendi gibi siyasi eğitim alan biriylede ortadoğu hakkında daha mevzuatlı daha  çok bilgiye dayalı konuşmak isterim lakin bilmem dikkatinizi çekiyormu ama foruma eskisi kadar giremiyorum işlerimi biraz savayım hepinize daha açıklayıcı daha net ve bilgiye dayalı olacağım :) arasıra kısa kısa giriyorum birilerine dayanamayıp cevap veriyorum üstü kapalı sonra izahat istediklerinde olay havada kalıyor ama bu burda bitmez eylemlerim devam edecek :D to be continued
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 03, 2008, 02:38:01 ös
haha :D peki shmuel ben size döneceğim bu tarihi kaydedin.

Nereye gidiyorsun sevgili Lucky önce sözünde dur.Söz vermiştin
Delikanlı birisine yakıçmaz :D
Bak yukarıda yazdıklarını oku özür dilemeden bırakmam
 :D
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 03, 2008, 07:06:11 ös
יום השואה 2007

http://www.youtube.com/watch?v=U5Y8LS7F4Jc&feature=related
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: LuckyEye2 - Ocak 03, 2008, 09:13:11 ös
1-Eğer samimiyseniz diğer dindaşlarınıza uymadığınız için HELAL OLSUN.
2- Yargısız infaz yaptığım için sözümü tutarım sizin samimiyetiniz derecesince sizden ÖZÜR DİLERİM bu da iki.

ama bide bunu okuyun :)  http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3469.msg24298;topicseen#msg24298
Başlık: Re: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: shemuel - Ocak 12, 2008, 09:06:16 ös
okudum çok güzel kim bana ne derece samimi ise bende o derece samimiyim :D
Başlık: Ynt: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Isis - Şubat 23, 2008, 02:50:30 ös
http://www.bugun.com.tr/yazar.asp?yaziID=15741


Nuh Gonultas/ Israil ve Yahudiler Hakkindaki Ezberimizi Bozmaliyiz


Israil Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ehud Barak Türkiye'de. Türkiye'ye bir uydu satmak veya bir kısım teknolojileri transfer etmek niyetinde. Önce şu noktaları bilmekte fayda var:

1- İsrail Türkiye'ye teknoloji satışında ve transferinde diğer ülkelere göre mesela Almanlara, Amerikalılara, İngilizlere, Fransızlara göre vs. daha cömert.

2- İsrail, Türkiye'ye verdiği teknolojilerle ilgili olarak diğer ülkeler gibi, özellikle Almanya ve Amerika gibi kayıt ve şartlar ileri sürmüyor. Yine bu ülkeler gibi cihazı verip teknolojisini vermemezlik gibi bir politika gütmüyor. Almanlardan tank alıyorsunuz, şart koyuyor. Bunu Güneydoğu'da kullanamazsın. Amerikalılardan bir silah alıyorsunuz, bunu Kıbrıs'ta kullanamazsın vs. diyorlar.

Ama İsrail bu konuda Türkiye'ye şartlı ve kayıtlı gelmiyor. En son uydu projesinde İsrail'in tek şartının İsrail üzerinde bazı noktaları iki metreden daha yakın görmeyin oluyor. Bu da anormal bir durum değil. İsrail'in yerinde Türkiye olsa ve böyle bir şart ileri sürse kim ne diyebilir ki! Türkiye'de özellikle dindar kesimlerdeki İsrail ve Yahudi ezberlerinin bozulması gerektiğini düşünüyorum. "Yahudi" ve "İsrail" kavramlarına yüklediğimiz anlamların Kuran ile ne derece uzlaştığını, Yahudi ve İsrail düşmanlığının bir program olup olmadığını düşünmemiz gerekiyor.

"Nerde bir zulüm, yalan, fitne, fesat varsa orada mutlaka Yahudi vardır" düşüncesi çok genel ve konformist bir yaklaşım. Bu millet sanki yaratılıştan gelen bir kanı bozukluk taşıyor, genetik olarak kötü, ve lanetli bir kavim! Bu konuya "Acaba" diye girip ezberlerimiz bozmaktan yanayım. Bir kere Kur'an'da bine yakın ayet Yahudiler'den bahsediyor. Bütün Yahudiler aynı mı, yoksa "lanetlik Yahudiler" kimler?

 Kuran, Yahudi ırkından olan herkesi, Beni İsrail soyundan gelen herkesi "lanetlik Yahudiler olarak görme fırsatı vermiyor. Bir kere İsrail Hz. Yakub'un diğer adı. Allah için savaşan, Allah'a sımsıkı bağlanan anlamlarına geliyor. Yakub Peygamber Hz. İbrahim'in torunu, İshak'ın oğlu, İsmail'in yeğen, Hz. Yusuf'un da babasıdır. Beni İsrail, esasen Hz. Yakub soyundan gelenleri temsil ediyor. Bu soyun içinden lanetlikler kadar Kur'an'ın "Ne güzel kuldu" diye belirttiği nice insan çıktı.

Hz. Yusuf, Musa, Harun, Yuşa, İlyas, Yunus, Elyesa, Davud, Süleyman, Zekeriya, Yahya ve İsaÖ Hepsi Yahudi ırkından ve damarlarında Yahudi kanı dolaştı. Dolayısı ile "Lanetlik Yahudiler" derken bu peygamberleri nereye koyduğumuzun farkında mıyız? Efendimiz, Hz. Peygamber'in hanımı, müminlerin annesi Hz. Safiye de Yahudi ırkından değil miydi? Ölüm döşeğinde Peygamberimizi yanında görmek isteyen ve onun kolları arasında Kelime-i Şahadetle ruhunu Rahmana teslim eden Yahudi gencini hatırlıyor muyuz?

Siyon yıldızı da Hz. Süleyman'ın mühründen mülhem bir şey. Allah hiçbir kulunu doğuştan lanetli, ya da doğuştan temiz kılmaz. Öyle olsa hayatın anlamını açıkladığımız "imtihan sırrı" anlamsız hale gelmiyor mu? "Biz ırk meftunu, coğrafya müptelası anlayışlarla oynaşırken, onlar, yani Yahudiler nebevi bir ismi, nebevi bir bayrağı alıp ülkelerine isim ve bayrak yaptılar. Yahudilerin "Yalnız bizim kavim kurtulacak. Biz seçilmiş bir halkız" tavrından rahatsız oluyoruz elbet.

Ama biz de "Bir Türk dünyaya bedeldir" "Ne mutlu Türküm diyene" demiyor mu, kanımızın asaletinden söz etmiyor muyuz! Ne farkı var? Bilmeliyiz ki, en büyük günahkar Yahudi içimizdeki "Nefis" kod adlı Yahudidir.
Başlık: Ynt: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: semih_tatar - Aralık 10, 2008, 10:17:32 ös
yahudileri anlamak icin yuzyillar boyunca vatansiz yasamak vatanindan bi kac senede olsa ayri kalmak zorunda  olmak soykirima ugramak dunyayi daha iyi analiz edebildiginden dolayi edemeyenlerden nefret kazanmak korku ile yasamak  ve bir turk icin kurtulus savasinin kaybedildigini hayal etmek atalarinin savunmak icin canini verdigi dusman ulkelerin bayragi marsi dini ve kulturu altinda ezik duygularla yasamak  gerekir. bunlardan hicbirini yasamayan hissedemeyen  kendine durust olamayan insanlarin yahudi karsitligi yapmaya "haklari" bile yoktur.
Başlık: Ynt: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm
Gönderen: Nueva - Aralık 11, 2008, 06:09:01 ös
Sayın semih_tatar ,

Forumda yer alan yazılarınızda , noktalama imlerine uygunluk , küçük-büyük harf kullanımları, "dahi" anlamındaki "de" sözcüğünün ayrı yazımı ve konuşma dili değil yazı dili esaslarına azami ölçüde uymanız mesajlarınızın üyelerimiz tarafından okunuşunu kolaylaştıracaktır .

Saygılarımla