Masonlar.org - Harici Forumu

Diger => Diger Konular => Masonluk Harici Sorular => Konuyu başlatan: Mozart - Aralık 03, 2008, 09:11:03 ÖS

Başlık: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Mozart - Aralık 03, 2008, 09:11:03 ÖS
Sevgili üyeler başımdan geçen ve çevremden de sık sık duyduğum bir olayı aktarmak istiyorum.

Benim elimde 2 tane 2-3 cm arayla siğil çıkmıştı bundan 5 sene evvel.Öncelik doktora gitmiştim bir krem vermişti hergün sürmem için 1 hafta kadar sürdüm sonra sürmedim,daha sonra lazerle aldırmak istedim iz kalır dediler,bu zaman zarfında da sevgili annanem anneme 3 defa İhlas,1 defa Fatiha oku geçer demiş.Annemde bir gece kalkmış ve okumuş,bir kaç hafta sonra o iki siğil yok oldu,iz bile kalmadı.Siğil teyzemin kızının eşininde varmış onu da annanem okumuş geçti.

Sonra öğrendim ki daha değişik yöntemler de mevcut mesela bir internet sitesinden alıntı olarak
Sual:  Bir yakınımın elinde siğiller var, ilaçla tedavi edemedik, aksine büyüdüler. Bir çaresi var mı?
CEVAP  :Üç adet boğumlu arpa çubuğu alınır boğumları siğillerin üzerine sürülür ve Taha suresinin 105, 106 ve 107 âyetler bir defa okunur. Sonra çubuklar rutubetli bir yere gömülür ve çürümeye terk edilir. Çubukların çürümesiyle siğiller de Allahü teâlânın izniyle düşer.

Bir Dermatoloji Uzmanı; Telkin yöntemlerinin, eğer kişi inanıyorsa bağışıklık sistemini harekete geçirdiği düşünülmektedir. Bazı siğiller kendiliğinden de geçebildiği için faydasını ayır etmek zordur demiş.

Ama ben bilmeden gerçekleşti.

Yani nasıl bir çelişkidir anlıyamıyorum.Annemin okuduğu dualar siğillede alakalı değil bu da ayrı bir çelişki.
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: akasya - Aralık 03, 2008, 11:15:33 ÖS
Sayın: Akyol,
Duayla geçer mi, bilemiyorum, ancak, tabiatın mucizeleri bitmez, aktarlarda eminim söylediğiniz konuya ilişkin, bir cevap vardır, yalnız, yalnış anlamazsanız, dostça bir tavsiye, öncelikle doktora danışın, bir de facebook'da bir grup var, bu gruba sorduğunuz soruyu sorup yanıt alabilirsiniz. Dini bir grup değil.  Grubun adı: Tabiatın Mucize İlaçları, adresi aşağıda, bir hastalığın geçmesinde inancın dini ya da septik, şüphesiz faydası vardır...

http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=91559040191&ref=ts

Saygılar.
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Mozart - Aralık 04, 2008, 12:27:03 ÖÖ
Verdiğiniz site üyelik istiyor.Benim üyeliğim mevcut değil.Yine de teşekkür ederim

saygılar
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: akasya - Aralık 04, 2008, 11:02:29 ÖÖ
Üzüldüm, işinize yaramadığına saygılarımla.
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Mozart - Aralık 04, 2008, 05:58:23 ÖS
Bugün bir cildiyeciye danışdım tesadüftür dedi.
Bu olayı başkası anlatsa inanmam git işi derdim :)

saygılarımla
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Anubis - Aralık 04, 2008, 06:28:06 ÖS
Arkadaşlar parapsikolojide telkin yöntemi vardır aynı şey büyü için de geçerlidir, inanmazsanız sizi tutmaz yani iç benliğiniz eğer büyüyü kabul etmişse bunu yaptırdığınızda gerçekleşebilir ancak tersine bilinçaltınız buna inanmıyorsa işlemin gerçekleşmesi zordur mucize insanın kendisi sayılabilir irade sizde ama ilk önce inanmayı bilmeli neye inandığı önemli değil temelinde inanç vardır...
saygılarımla
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: akasya - Aralık 04, 2008, 06:54:14 ÖS
Keza, geçmiş olsun, Sayın: Akyol, en doğrusunu yapmışsınız,

saygılarımla.
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Mozart - Ocak 25, 2009, 01:51:56 ÖÖ
Bir insan yeni bir bilgi öğrendiğinde heyecanlanır mı ya.Ben heyecan yapıyorum,neyse konumuza gelelim.Özer Uçuran Çiller Beyefendi ilk olarak kendisiyle yapılan bir röportajla ilgilimi çekmişdi ve daha sonra yazdığı kitaplarla.Sonradan da öğrenmiş olduğum Mason olmasıyla.Geçen gün bir haber kanalında programa katılacağını duyunca sevinmiştim ancak vaktim olmadığı için sabaha karşı tekrarını izlemek zorunda kaldım.Özer Uçuran Çiller hergün sabit olarak yaptıklarından bahsederken iki şey dikkatimi çekti.Birincisi her sabah saunadan sonra aldığı duşda dua ederek abdest alması,ikincisi ise her sabah içdiği portakal ve nar karışımı suyuna önce dua okumasıydı.Öncelikle şaşırdım hemen beynimde taşlar yerine oturmaya başladı çünkü benim bu konudaki iletimle bir benzerlik farkettim.Ardından dua okumasının nedenini Sırrın Sırrı kitabında da olan, okunmuş su ile okunmamış suyun çekilmiş fotoğraflarını göstererek devam etti ve dua etmenin çok önemli olduğundan sözetti.Çünkü su kristallerinde farklılıklar olduğu gözlenmiş.Kitabının kapağına da bu resmi koymuş.
Acaba benim elimde ki siğil gerçekten de dua edildiği için mi geçti kafam karıştı?

Ahmed Hulisi'nin şu sözleri de çok ilginç;
1986 yılında yayınladığım “İNSAN VE SIRLARI” isimli kitabımda “abdest” olayının tanrıya tapınmak için değil, kişinin bedeninin biyoelektrik enerjinin, sudaki enerjiden yararlanması amacına dönük olduğunu açıklamıştım. Su bulunmayan ortamda yapılan teyemmümün ise bünyedeki statik elektriğin topraklanması amacına dönük olduğunu anlatmıştım. Taklit ehli olarak yetiştirilen kitle ise o zamandan bu yana hep karşı çıkmıştı bu gibi açıklamalarıma, biz tanrıya tapınmak için abdest alırız hikmeti bizi ilgilendirmez, diye!!!.

Şimdi bir adım daha ileriye gidip, bu konudaki çok önemli bir sırrı daha açıklayalım...

Allah Rasûlü muhteşem insan Hazreti Muhammed aleyhisselâm daima “abdest” alırken dua ediyordu; herkese de abdest alırken dua etmesini tavsiye ediyordu...
Niçin?...

Gökteki tanrıya seslenip, “ey tanrı bak senin peygamberinin dediğini yapıyorum; sen de beni nur eyle”, diye mi?
Yoksa?...

İşte geldik, Allah Rasûlü Muhammed Mustafa’nın bir mucizevî tesbitine daha...
Kişi, abdest alırken, dua etmek suretiyle, belli bir anlam ihtiva eden beyin dalgalarıyla su kristallerini değiştirerek, etkileyerek, iyonize ederek vücüduna yararlı su iyonlarının girmesini sağlar!.

Su içerken veya birşey yerken elindekine besmele “OKU”manın (beyin dalgalarını içtiğine veya yediğine yönlendirmenin) anlamı da buradadır!.

Kurşun döktürmek ise dinsel bir ritüel olmayıp, başta birikmiş bunalım oluşturan statik elektriğin, akıtılan eriyik kurşuna boşaltılması amacına yöneliktir.

Beyni, göz ve kulağına esir düşmüş; gördüğünün ötesini düşünmekten âciz; çağdaş bilimlerden ve dünyadaki tesbitlerden bîhaber kimselerin bunları anlaması elbette çok zor! Ne var ki dünya dönüyor ve bir kısım insanlar hâlâ yüzyıllarca önceki kulübelerinde yaşamakta ısrar etseler dahi; öte yanda gökdelenler uzaya yükselip, uydudan bahçesindeki böcekler seyredilebiliyor!.

Ve dahi, su kristallerinin insanların yaydıkları düşüncelere göre nasıl şekil aldıkları  mikroskoplarla açık seçik tesbit edilebiliyor!.

İnsan beyninin farkında olarak veya olmayarak yaydığı dalgalar, aynı esasla, suyu, sudan varolmuş canlıları sürekli etkilemektedir. Bu yüzden de “insan düşüncelerini açıklasa da  açıklamasa da sonucunu yaşayacaktır” anlamına gelen bilgi verilmiştir Bakara suresi 284. âyetinde.

İnternette bu su olayıyla ve çekilmiş fotoğraflarla ilgili biraz araştırma yaptım.İlgilenenler;
http://www.life-enthusiast.com/twilight/research_emoto.htm
http://www.hado.net/
http://www.wellnessgoods.com/messages.asp
http://www.adhikara.com/water.html
http://cerncourier.com/cws/article/cern/29542
http://www.ahmedbaki.com/turkce/yeniyazilar/mucizevi.htm
http://www.sizinti.com.tr/konular.php?KONUID=4356
http://www.masaru-emoto.net/english/e_ome_home.html
http://www.zaferdergisi.com/article/?makale=1501
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Waldow - Ocak 25, 2009, 04:31:11 ÖÖ
Hersey enerji ve onun transferi ile ilgilidir insan beyni acıklayamadıgı her seyi ilahi diye yorumlar halbukı kendi potansıyelının farkında degildir.
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: ozak1977 - Ocak 25, 2009, 07:05:06 ÖS
Sayın M.Akyol,
Öncelikle geçmiş olsun.HPV denen 100 civarında tipi ve bir yığın alttipi olan bir virüsün cildimize yaptığıdır siğil...Toplumda neredeyse %100 insan bu bela ile enfektedir ancak ;bağışıklık sisteminin gücüne göre hastalık ya olur ,ya olmaz. Ve bu virüsle bir kez enfekte olundu mu kurtuluş yoktur. Görünüşte siğil geçmiş olabilir ama, herhangibir vücut zaafiyetinde tekrardan palazlanacaktır. Göründüğü kadar masum değildir yaptıkları ,prekanseröz lezyonlardır bunlar. Şimdi ev hanımlarının dahi bildiği siğilden kanser olduğu lafı doğrudur ancak endişe etmeyiniz el ve ayakta çıkan tiplerinden ziyade genital bölgede konuşlanan tipler daha çok kanserle bağlantılıdır. Siz yine medikal yoldan ayrılmayın bence ,tabi ki moral de önemlidir Arapça okuyup üflemek, Türkçe okuyup üflemek hangisi sizi rahatlatıyorsa onu yapabilirsiniz ama sizden ricam bilimden uzaklaşmayınız.
Saygılarımla...
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Mozart - Ocak 25, 2009, 09:57:38 ÖS
Bayan ozak1977 Tıp mezunumusunuz bilemiyorum ancak,ben bilime sonsuz inanmama rağmen,son 3 yıldır tıpta oluşan tezatlıklardan ben de bunaldım.Hergün bol meyve yiyen ve her gün 1.5 saat yürüyen bir adamım.Sağlıma dikkat etmeye çalışıyorum.Ancak tıp okadar tezat ki insanları alt yapısı olmayan alternatif tıpa yönlendiriyor.Bundan dolayı ben de hergün bir bardak yeşil çay içmeye başladım.Biliyorsunuz ki kolesterole bile iyi birşey demeye başladılar.HDL(iyi),LDL(kötü) diyerek ilaç firmalarının insanlara pazarlama taktiği olarak söylenmeye başladı,bununla ilgili kitaplar yazılmaya başlandı.Ayrıca özel hastanelerde çalışan doktorların belki de çoğunun hastane para kazansın mantığı ile hareket etmeleri beni tıptan uzaklaştırmaya başladı.Bundan dolayı da ÇAPA'dan vazgeçmem,hatta tek geçerim.
Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde bir doktor tanıdığımız var,diyor ki bana birşey olursa sakın Cerrahpaşa Tıp fakültesine yatırmayın.Düşünebiliyormusunuz doktorlar kendi hastanelerinden korkuyorlar.
Bundan 4-5 sene evvel dizimde bir sorun çıktı menüsküs gibi birşey,Alman Hastanesine gittik,rotgen çektirdik,doktor hemen dedi ki ameliyat, yok dedik hayır.Çapaya gittik ,orada ki doktor ne gerek var ameliyata dedi ve dizlik kullandım belirli bir süre düzeldi.
Çok yakın bir tanıdığım bir rahatsızlığından dolayı Kadıköy Şifa hastanesine gitti ve doktorlar pankreas kanseri teşhisi koydular,Cerrahpaşaya gitti daha sonra hiç öyle birşey olmadığı ortaya çıktı.
Sadece bu olaylar devlet hastanesi ve özel hastaneler arasında yaşanmıyor.Doktorlarda aralarında farklılıklar yaşıyor.Senelerce ıspanak yedirdiler,sonra fos çıktı,yumurta yeni aklandı.Hele hele ilaç firmalarının pazarlama için  dünya üzerinde sağlıkla ilgili oynadığı oyunlar.Bunlar çok acı şeyler.Cahil insanımızda sağlık bakanlığı uyuduğu için TVlerde gösterilen sözde şifa veren alternatif tıppa körü körüne inanıp,yanlış yollara sapıyorlar.Devlet hastanesine gidiyorsunuz,orada da doktorlar kendi kartını verip özel muaynasesine çağırıyor.
Türkiye'de bütün sektörler gibi tıpıda kirletiyorlar.Çok üzücü gerçekten.Sağlıklı girip hasta,hatta ölü çıkıyorsunuz.


Sayın M.Akyol,
Öncelikle geçmiş olsun.HPV denen 100 civarında tipi ve bir yığın alttipi olan bir virüsün cildimize yaptığıdır siğil...Toplumda neredeyse %100 insan bu bela ile enfektedir ancak ;bağışıklık sisteminin gücüne göre hastalık ya olur ,ya olmaz. Ve bu virüsle bir kez enfekte olundu mu kurtuluş yoktur. Görünüşte siğil geçmiş olabilir ama, herhangibir vücut zaafiyetinde tekrardan palazlanacaktır. Göründüğü kadar masum değildir yaptıkları ,prekanseröz lezyonlardır bunlar. Şimdi ev hanımlarının dahi bildiği siğilden kanser olduğu lafı doğrudur ancak endişe etmeyiniz el ve ayakta çıkan tiplerinden ziyade genital bölgede konuşlanan tipler daha çok kanserle bağlantılıdır. Siz yine medikal yoldan ayrılmayın bence ,tabi ki moral de önemlidir Arapça okuyup üflemek, Türkçe okuyup üflemek hangisi sizi rahatlatıyorsa onu yapabilirsiniz ama sizden ricam bilimden uzaklaşmayınız.
Saygılarımla...

Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Waldow - Ocak 25, 2009, 10:37:59 ÖS
Doktorlardaki uyusmazlık acaba para hırsındanmı yoksa kendilerini gelistirmemeleri yani bilgi ekdikligindenmi sizce??
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Mozart - Ocak 25, 2009, 11:15:06 ÖS
Pazarlama olduğunu düşünmekteyim,yoksa bu kadar birbirinden farklı düşünceler ortaya çıkmaz.Düşünsenize beni ameliyat etmeye kalkan bir doktor çıktı,tanıdığımıza pankreas kanseri teşhisi konuldu.Yani bu teşhislerin çok acımasız olduğunu düşünmekteyim.Doktara gidiyorsunuz hangi ilaç firmasıyla anlaşmalıysa onun ilaçlarını veriyor,düşünebiliyormusunuz.Bu tarz olaylar çok fazla duyuyorum.

Elbetteki düzgün doktorlar var,ancak İstanbul'da oturanlara tavsiyem ÇAPA'dan vazgeçmesinler ve özel muaynaneye gideceklerse de Çapa'nın doktorlarını tercih etsinler.Bu arada ben Çapa doğdum belki ondan Çapacı oldu :)
Rahat diye özel hasteneleri tercih ediyoruz ancak Alman Hastanesi olayından sonra özel hastane olayını kapattım hayatımda.
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: ozak1977 - Ocak 26, 2009, 10:37:00 ÖS
Sayın M.Akyol,
Ben  Cerrahpaşa mezunu  Genel Cerrahi uzmanıyım. Ülkemizin kanayan yarasıdır eğitim ve sağlık sorunu...Türkiye gelişmekte olan bir ülkedir; dolayısıyla herşeyin  Amerikan filmlerindeki  gibi olmasını bekleyemezsiniz. Tıp eğitimi üniversite yıllarında başlar ve ömür boyu sürer.Devamlı okumayan araştırmayan,kongre ve yenilikleri takip etmeyen geri kalır. Polisleri de toplumda kimse sevmez ,ancak başımız derde girince hemen polise koşarız.Hekimlik de öyledir.Kimse hekimleri sevmez,ama hastalıkta gidilicek adres bellidir.İyi polis ,kötü polis olduğu gibi;iyi hemşire kötü hemşire olduğu gibi;iyi doktor kötü doktor da vardır.Yalnız bizim toplumumuzda hekimleri karalama kampanyası mevcuttur. Ticaretle uğraşan birinin 1 liraya aldığı malı 50 liraya satması normal karşılanır; ancak pankreas kanseri  nedeniyle yapılan (ki, Cerrahinin en baba amaliyatlarındandır ) Whipple ameliyatında profesöre verilen katkı payı 400TL dir.Böyle olunca da hocanın çalışma şevki kırılır,kartını uzatmak zorunda kalır...Çünkü hocaların da bakmak zorunda oldukları aileleri ,üniversitede okuyan çocukları vardır.Beni sorarsanız ; benim kartım yok,hiçkimseden bıçak parası istemedim,nasıl istenir onu da bilmem tek bildiğim bunu talep edenleri kınamıyorum.Toplumda şarlatan hekim dediklerimizin artmasıyla ve medyanın abartılarıyla hekim düşmanlığı da tırmanmıştır. Sağlıklı günler dilerim.
Saygılarımla
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Mozart - Şubat 02, 2009, 02:32:30 ÖÖ
Bayan ve Bay üyeler Prof. Dr. Kerem Doksat ile Özer Uçuran Çiller birlikte katıldığı programda; Prof. Dr. Kerem Doksat, Özer Uçuran Çiller'in tıp dışı olan uygulamalarını yanlış olduğunu ve bunların gerçek dışı olduğunu net bir şekilde ifade etmiştir.
Bu konuyla ilgili Prof. Dr. Kerem Doksat'ın yazısı;
Program ve Özer Uçuran Çiller ile ilgili düşünceleri;
http://www.keremdoksat.com/2009/01/27/dun-istirak-ettigim-%e2%80%9cokan-bayulgen%e2%80%99le-sade-vatandas%e2%80%9d-programi-hakkinda-kisa-bir-yazi/
Özer Uçuran Çiller ve uygulamalarıyla ilgili düşüncleri;
http://www.keremdoksat.com/2008/12/25/ucurmak-asmak-ve-guruluk/
İkisinin de birlikte katıldığı programı izlemek için;
http://www.ntvmsnbc.com/modules/habervideo/video.asp?CatID=0&cbVideo=10231&cbQuality=1

Not: İki Mason'un(Özer Uçuran Çiller ve Prof. Dr. Kerem Doksat) nasıl farklı düşüncelerde olduğunun da kanıtıdır.Masonluğu sadece belirli bir siyasi düşünceye ya da Masonluk dışında da her konuyu hep aynı düşünürler gibi gerçek dışı düşüncelere sahip olanlara ve Mason karşıtlarına cevaptır, ayrıca Masonluğun ve Masonların evrensel olduğu ve Masonların, Masonluğun dışında farklı düşüncelerde olabileceğine kanıttır.

saygılar
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: Waldow - Şubat 02, 2009, 02:45:05 ÖS
Örn: 2 gun önce amcam öldü sebebi bacagındaki plastik damarın yapısması doktorlar havayla acalım demisler damarı patlatmıslar kan kaybindan öldü ve bu uyusturulmadan yapılıyormus acılar icinde ölmüs simdi bu doktorun cahilliginden degilmi?
Başlık: Ynt: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım
Gönderen: shemuel - Şubat 02, 2009, 05:57:53 ÖS
İncir yaprağındaki sütü sürdüğünüzdede geçiriyor.