Masonlar.org - Harici Forumu

Diger => Diger Konular => Konuyu başlatan: Ittihatci - Nisan 21, 2007, 02:12:33 ÖÖ

Başlık: CFR(Dış İlişkiler Konseyi)
Gönderen: Ittihatci - Nisan 21, 2007, 02:12:33 ÖÖ
Bill Clinton, Antony Lake, Al Gore, George Bush, Warren Christopher, Colin Powell, Les Aspin, James Woolsey (eski CIA direktörü) gibi isimlerin CFR isimli bir komisyona kayıtlı olmaları herhalde sizleri şaşırtmaz. Elimizdeki listeler burada yayınlanamayacak kadar fazladır. Ama dünyadaki en ciddi karar mercilerine gelenlerin bağlı oldukları bir örgüt olması herhalde doğal karşılanabilir, üstelik bunların bazıları Bilderberg veya Skulls and Bones Society üyesidirler. Yani hiç kimse hak ettiği ve olması gerektiği için bir pozisyonda değildir bu Yeni Dünya Düzeni'nde. İplerin altında ne kadar iyi oynayabildiği, ne kadar sır tuttuğu ve bu örgütlere ne kadar bağlı olduğu önemlidir onlar için.

CFR, 21 Temmuz 1921'de New York'ta kuruldu. Kurulusunda yahudi kökenli Walter Lippmann'in önemli rolü oldu. 2. Dünya Savasi'nda çok önemli bir rol oynadi. Foreign Affairs adli ünlü dergi bu örgütün yayin organidir. Bu dergi vasitasiyla dünya kamuoyu üzerinde bir politik yönlendirme yapmaya çalismaktadir. Görünüste CFR'nin çalismalarinin pek gizli olmadigi ileri sürülür. Gerçekte ise diger Gizli Dünya Devleti organlari gibi son derece gizli çalismaktadir. Ancak yönlendirme amaçli faaliyetlerini disa yansitmakta ve bu yansitma ile açiktan çalistigi intibai vermeye gayret etmektedir.

 
CFR'nin bugün finans, iletisim, akademi, istihbarat, teknoloji alanlarinda en etkin konumlarda bulunan 3500 civarinda üyesinin oldugu sanilmaktadir. Özellikle Amerika'daki istihbarat örgütleri üzerinde etkilidir.

 
Gizli Dünya Devleti'nde önemli etkinligi olan yahudi kökenli Rockefeller ailesinin bir ferdi olan David Rockefeller, CFR'nin onursal baskani olarak kabul edilmektedir.

 
Soros Vakfi vasitasiyla dünya ülkelerinin gelecegi için Gizli Dünya Devleti'ne hizmet edecek yöneticiler yetistirmeye çalisan yahudi kökenli George Soros ABD'nin CFR üyesi ünlülerinin basinda gelir. CFR üyelerinin birçoklari ayni zamanda Bilderberg ve/veya SBS üyesidirler. CFR'nin Türkiye'den de üyeleri mevcuttur.


Bu bilgiler internet ortamından elde edilmiştir güvenilirliği tartışmalı olabilir.
Başlık: Re: CFR(Dış İlişkiler Konseyi)
Gönderen: MASON - Nisan 21, 2007, 02:25:37 ÖÖ
Konunun Masonluk ile ilgisi yoktur. Bu nedenle konu, "Diger Konular" bolumune tasindi.
Başlık: Re: CFR(Dış İlişkiler Konseyi)
Gönderen: sun - Mayıs 04, 2007, 05:55:03 ÖS
CFR nin açılımı nedir ?
Başlık: Re: CFR(Dış İlişkiler Konseyi)
Gönderen: Ittihatci - Mayıs 04, 2007, 05:58:57 ÖS
CFR'nin açılımı Council Of Foreign Relations yani Dış İlişkiler Konseyi'dir.

Saygıyla!..
Başlık: Re: CFR(Dış İlişkiler Konseyi)
Gönderen: sun - Mayıs 04, 2007, 06:12:42 ÖS
teşekkür ederim.
Başlık: Re: CFR(Dış İlişkiler Konseyi)
Gönderen: Ittihatci - Mayıs 04, 2007, 06:19:01 ÖS
Rica ederim Sn. Alaaddin.