Masonlar.org - Harici Forumu

Mason ve Masonluk Ne Degildir? => Diger => Konuyu başlatan: Ittihatci - Nisan 21, 2007, 02:16:42 ÖÖ

Başlık: Bohemian Grove (Bohemian Klubü)
Gönderen: Ittihatci - Nisan 21, 2007, 02:16:42 ÖÖ
Bohemian Grove (BG), aynı Skulls and Bones Society gibi gizli amaçlar ve yöntemler için 1880'lerde California'da kurulmuş bir cemiyettir. Üyeleri, törenleri ve ne yaptıkları çok gizli tutulur. Merkezdeki çiftlik aynı anda yüzlerce kişinin hafta sonu toplantılarına katılabileceği niteliktedir. Her şehirde tapınakları vardır. Sembolleri Baykuş'tur. Kissenger ve Ronald Reagan'ın üyeleri olduğu bilinmektedir. Ama SBS, Pilgrem Society, Rotary Club gibi masonik cemiyetlerle iç içedirler. Bir söylentiye göre, BG'dan icazet alamayan bir istihbarat örgütünün başına getirilemez, başkan seçilemez. Üyeleri en kilit noktalardaki kişilerden oluşur; örneğin 1991'de BG'da olup da aynı zamanda önemli şirketlerde yönetici olanların sayısı şöyleydi: Bank of America 7 direktör, Pacific Gas and Electric 5 direktör, AT-T 4 direktör, First Interstate Bank 4 direktör, McKesson Corporation 4 direktör, Ford Motors 4 direktör, General Motors 3 direktör, Pacific Bell Telephone 3 direktör. Ayrıca pek çok istihbarat örgütünün başkanları veya üst düzey yöneticileri de BG veya SBS üyesidir. BG, SBS ile birlikte 1880'lerden beri Yeni Dünya Düzeninin ideologudur ve bu cemiyetlerdeki kişilerin çoğu ise Bilderberg, Trilateral Komisyon ve CFR'da yer alırlar.


Bu bilgiler internet ortamından elde edilmiştir güvenilirliği tartışmalı olabilir
Başlık: Ynt: Bohemian Grove (Bohemian Klubü)
Gönderen: BULGARIA - Mayıs 01, 2013, 08:25:19 ÖS
Konunun üzerinden oldukça bir süre geçmiş.. Fakat araştırma yapılacak listesine ancak ekleyebildim. Başlayalım bakalım. Oldukça ilginç şeyler çıkacağa benziyor. :)


Saygılar.
Başlık: Ynt: Bohemian Grove (Bohemian Klubü)
Gönderen: Melina - Mayıs 01, 2013, 09:45:11 ÖS
Skulls and Bones Society kelimesini, yıllar önce Sevgili amcacığım'dan duymuştum. O yıllarda daha çocuk olduğumdan idrak edememiştim asıl anlamını. Fakat şimdi anlamlandırabiliyorum.