Masonlar.org - Harici Forumu

Diger => Diger Konular => Konuyu başlatan: Mozart - Ocak 18, 2010, 05:40:06 ÖS

Başlık: 13 Aralık 1980'de ne olmuştu?
Gönderen: Mozart - Ocak 18, 2010, 05:40:06 ÖS
Darbe sevdalıları ne kadar da korkaklar, kendi beceriksizlikleri nasıl da parlamakta. İlla ki askerin müdahale edip, aslında askerinde yaşanmasını istemediği olaylar mı olmak zorunda. Kimse elini taşın altına koymak istemiyor, sonra darbe darbe darbe diye bağırıyorlar. Ama, okullarda siyaset yapmak değil, gençler için önce eğitim sonra olacak bu işler.
Yazık değil mi Erdallara ya da diğer düşünce de olan insanlara. Protesto etmek ne zamandar beri suç oldu.


Amman amman yandım amman
Acı yüzler kurşun gibi izler
Son bakıştaki o gözler kaldı aklımızda  Erdal Eren  (25 Eylül 1964, Şebinkarahisar, Giresun - 13 Aralık 1980, Ankara);

12 Eylül Darbesi öncesinde bir askeri inzibat erini öldürdüğü gerekçesiyle hüküm giyen ve asılarak idam edilen Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği üyesi ve Ankara Yapı Meslek Lisesi öğrencisi.

Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği üyesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencisi Sinan Suner, 30 Ocak 1980 tarihinde Milliyetçi Hareket Parti'li Bakan Cengiz Gökçek'in koruması Süleyman Ezendemir tarafından vurularak öldürüldü. Erdal Eren, Suner'in öldürülmesini protesto etmek için 2 Şubat 1980 günü düzenlenen gösteride gözaltına alınan 24 kişinin arasındaydı. Gösteri sırasında çıkan çatışmada er Zekeriya Önge'yi öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Erdal Eren, yargılanarak 19 Mart 1980 tarihinde idama mahkum edildi. Milli Güvenlik Konseyi tarafından onaylanan karar, 13 Aralık 1980'de Ankara Merkez Cezaevi'nde infaz edildi.

Erdal idam edilmeden 16 saat önce kendisini ziyaret eden gazeteciler Savaş Ay ve Emin Çölaşan'a, "avukatıyla görüştürülmediğini, 18 yaşının altında olmasına rağmen idam edilmek istendiğini, yaşının 18'den küçük olduğunu tespit edecek olan kemik testi yapılması talebinin kabul edilmediğini, vurduğu söylenen jandarma erine çok uzaktan ateş açtığını ama otopside yakın atışla öldüğünün kanıtlandığını, kendisini ibret olsun diye asacaklarını ve ölümden korkmadığını" söyledi.

Ağabeyi Erkan Eren, Erdal'ın Mamak Askeri Cezaevi'nde tutuklu kaldığı dönemde gördüğü ağır işkencenin izlerine tanık olduğunu dile getirdi.Erdal'ın idam edildiği tarihte yaşının 18'den küçük olduğunu belirten Erkan Eren, infazı radyodan öğrendiklerini ve Erdal'ın kimsesizler mezarına gömülmek istendiğini söyledi.
Kaynak:  http://tr.wikipedia.org/wiki/Erdal_Eren
Başlık: Ynt: 13 Aralık 1980'de ne olmuştu?
Gönderen: Genius Loci - Ocak 18, 2010, 05:50:11 ÖS
Deliller incelenmeden, yaşının küçüklüğü dikkate alınmadan, "şüpheden sanık yararlanır" ilkesi göz ardı edilerek, tamamen 12 Eylül zihniyetinin "asmayalım da besleyelim mi", "bir onlardan bir bunlardan" düşüncesinin sonucunda, Yargıtay 3. CD. iki kez idam kararını bozmuş olmasına rağmen, Yargıtay Ceza Daireleri Kurulunun 13 e 2 oyla idamına karar verdiği, 12 Eylül Adaleti(!)nin ne olduğunu nasıl olduğunu gösteren bir örnektir Erdal Eren'in katli...

(http://img174.imageshack.us/img174/5402/erdal1rd8pl5.jpg)

ERDAL EREN YAŞIYOR!!!


"cellat uyandı yatağında bir gece
Tanrım dedi bu ne zor bilmece
Öldükçe çoğalıyor adamlar
Ben tükenmekteyim öldürdükçe"
Başlık: Ynt: 13 Aralık 1980'de ne olmuştu?
Gönderen: popperist - Ocak 18, 2010, 07:27:29 ÖS
Bir yerde hukuksuzluk başladı mı, böyle şeylere şaşırmamak gerek. Elinde silah tutan biri yönetmeye başladı mı, savcı da, hakim de, cellat da o olur. Yönetimde fiziksel güçle meşruluk taslayan birilerinden bence adaletli bir karar çıksaydı o zaman kafalar daha çok karışırdı. Bugünkü darbecilere selam olsun.