Masonlar.org - Harici Forumu

Mason ve Masonluk Nedir? => Masonluk ile ilgili Sorular ve Cevaplar => Konuyu başlatan: just_McCann - Nisan 30, 2007, 04:16:40 ös

Başlık: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: just_McCann - Nisan 30, 2007, 04:16:40 ös
1997 yılı masonlar açısından zor bir dönemdi. İlk defa mason mabetlerinde gizli çekimler gerçekleştirildi ve bu görüntüler Kanal 7 Televizyonu'nda günlerce yayınlandı. İki ayrı locada çekilmiş olan gizli kamera görüntüleri hem Türk halkını, hem de yüksek derecelere ulaşmamış masonları şok etti. Bu gizli kamera görüntülerinin birisinde, yalnızca 33. dereceden masonların katılabildiği "şeytana tapma ayini" icra edilmekteydi. Ayini yöneten Büyük Üstad, locanın ortasında kesilen bir keçinin kanını içiyor ve İbranice bazı dualar okuyarak şeytana tapma ayinini sonuçlandırıyordu. Diğer görüntülerde ise masonluğu kabul edilen iki yeni kişinin göğsüne, masonik ritüellere göre kılıçlar dayanıyor, bunlar açıkça ölümle tehdit ediliyordu. Aynı locada kaydedilmiş diğer bir görüntüde ise masonlar tarafından sürekli olarak inkar edilen masonik nikah töreni vardı.


Masonlarla ilgili gizli kamera görüntülerinin yayınlanması ile birlikte masonluk, gündemin en üst sıralarına yükseldi. Konunun üzerine giden diğer bazı gazete ve dergiler önemli yorumlarda bulundular. Aşağıda bu yorumların bazılarını aktarıyoruz:

7 Ocak 1997 Pazartesi... Kanal 7 Haber Saati'ne bakıyoruz. Günün önemli olayları sıralanıyor ve günün bombası patlıyor: 'Türkiye'deki 33. dereceden masonların ayin törenlerinden ilginç görüntüler.' ...Masonların ne oldukları, kime hizmet ettikleri, ne tür faaliyet gösterdikleri biliniyor. Fakat çok gizli çalışma metodu uyguladıkları için teşhir edilemiyorlardı. ... Masonlar gün ışığına çıktı. Üst düzey bürokratlar ve seçkinlerin girebildiği mason localarının ayinlerini izlerken dehşete düştük. Şeytana tapanların dinlediği müzik, baştan aşağı beyaz giysiler, kılıçlar, altı köşeli yıldız ve kesilen keçi. Kesilen keçinin kanının bir tasa doldurulması, kafasının bir çubuğa geçirilerek yakılması ve baş masonun İbranice duaları. Bütün bu garip sahneler Türkiye'nin göbeğinde ve İstanbul'da yaşandı. Törene katılanlara ettirilen yeminler ve kullanılan kelimeler içinden çıkılamayacak cinsten... 'Yüce Kadoş Şövalyeleri, verdiğin sözü yerine getirmezsen, kalbin, vücudun vahşi atlar tarafından parçalansın. Bedenin kül haline gelsin. Bu küller dört taraftan esen rüzgarlarla dağılsın..."

Ellerine geçen, rahatlıkla "Dünyada ilk defa gerçekleşen bir gazetecilik olayı" diyebilecekleri gizli kamerayla çekilmiş bir filmi, cuma gününden bu yana ekranlara taşıyan Kanal 7 yönetimi başlarına geleni anlamakta zorlanıyor. Nasıl zorlanmasın; bir mason locasında gizlice çekilmiş, üç adayın örgüte girişiyle ilgili tören ve bir başka mason nikah töreni, medyada hiç ilgi görmedi. Ne bir başka kanal çekimden görüntüler yayınladı, ne de bir gazete ve dergi, konuyu sütunlarına taşıdı. Tam bir sessizlik. Halbuki dini nikahın tartışıldığı bir ortamda mason nikahı ilgi çekmeliydi. Aslında sessizliğin sebebi Kanal 7'nin gizli çekimlerinde de anlaşılıyor. Mason örgütüne girerken adeta dini bir ritüel yaşıyorlar. Gizli kameranın giremediği bir düşünce odasında bir süre tutuluyor, sonra eğilmeye zorlanarak bir çıtanın altından geçiyorlar. İçeride gözleri bağlıyken, elleriyle yoklamaları istenen bir kılıç göğsüne dayanıyor. "Burada öğrendiklerini dışarıda açıklarsan sonucuna katlanırsın" mesajı bir kez daha sözlü olarak aktarılıyor. Gözlerini açar açmaz gördükleri 'biraderler' her hareket ve konuşmalarından önce ellerini boğazlarına götürerek kesme işareti yapan insanlar.

Kanal 7 kaç gündür masonluk ile ilgili görüntüler yayınlıyor. Dünya tarihinde ilk defa gerçekleşen bir gazetecilik başarısı bu. Bir masonun locaya kabulü gizli kamera ile elde edilmiş görüntüler aracılığıyla kamuoyuna aktarılıyor... Medyamızda, ya da alanen çağrı yapılmasına rağmen masonlarda en ufak bir kıpırdama yok... Yeryüzünün bilinen en eski ve en sürekli tarikatı ile ilgili görüntüler Kanal 7 ekranlarında yer almasına rağmen, henüz bir televizyon kanalı, bu görüntülere... ilgi göstermedi... Kanal 7'nin günlerdir açıklama beklemesine, masonluk ayininden inanılmaz görüntüleri ekrana getirmesine rağmen hiç ses çıkmamasında, tepki verilmemesinde, hele medyanın olayı tamamen görmezden gelmesinde, bu dünyanın içinde var olan etkili isimlerin, localarına karşı ettikleri sadakat yemininin payı var mı dersiniz?92

Bu görüntülerin televizyonlarda gösterilmesinin ardından masonluktan daha önceki yıllarda ayrılan, ancak kendilerine ayrıldıklarına dair hiçbir belge verilmeyen Mümin Kılıç ve Önder Aktaç, kameraların karşısına geçerek mason localarındaki kirli işler hakkında önemli açıklamalarda bulundular.

Konu TBMM çatısı altında da gündeme geldi. Tokat Milletvekili Ahmet Fevzi İnceöz, mason locaları konusunda İçişleri Bakanlığı'na soru önergesi verdi. Önergede, televizyonlara yansıyan görüntülere dayanılarak şu yorum yapılıyordu:

Görüldüğü gibi, Büyük Mason Mahfili Derneği adı altında faaliyet gösteren mason derneği, devletimizin güvenliğini ve milli menfaatlerimizi tehdit eden, insanların açıkça tehdit edildiği, emniyet birimlerinin kontrol ve denetiminden kaçan, içinde yasadışı nikahların kıyıldığı, usülsüz paraların toplanıp harcandığı, izinsiz silahların bulunduğu bir merkez durumundadır. Gerçek yönetim merkezi yurtdışında olan, enternasyonal yapısı olan, milli çıkarlarımız ve devlet güvenliğimiz açısından çok tehlikeli olan bu teşekkülün faaliyetlerinin durdurulması gerekmektedir.

Ancak başta belirttiğimiz gibi tüm bu çağrılar yanıtsız kaldı. Masonlar konu hakkında hiçbir açıklama yapmayarak ve kontrolleri altındaki medyayı konudan uzak tutarak gündemin değişmesini sağladılar. Birbirlerine "Kadoş Şövalyesi" (İntikam Şövalyesi) olarak hitap eden bu günümüz Tapınakçıları, asırlardır yaptıkları gibi yine yeraltında kalmaya başladılar ...
  sn arkadaslar bu bılgılerı okudugumda sok gecırdım arkadaslar vıdeoyuda ızlettı hersey anlatılanlar gıbıydı.ama boyle bır seye ınanmak ıstemıyorum.sn mason bır acıklama yaparmısnız?
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: just_McCann - Nisan 30, 2007, 04:29:17 ös
bana bu bılgılerı arkadasım gonderdı al oku dıye benım masonları merak ettıgım ve bu seteye uye oldugumu bılıyor.bana bunun komplo teorısımı oldugunu yada ne kadar mdogru oldugunu sordu sonrada vıdeoyu ızlettı goruntuler tam net degıl ama aynen anlatılanlar var.bu kadar kapalı bır orgutun locasında bır gızlı kamera nasıl olabılır kı?acıklamalarını beklıyorum.benı bu konuda aydınlatırsanız sevınırım.saygılarımla.
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: SublimePrince - Nisan 30, 2007, 04:39:28 ös
MAson Mahfili Dernegine uye kisiler muntazam masonlar degildirler ve yaptiklari eylemler muntazam masonlari baglamaz. Toplanti salonlarinda tek kale mac ta yapsalar bu bizleri ilgilendirmez.
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: Ittihatci - Nisan 30, 2007, 04:53:08 ös
1.'si Mason Mahfili Derneğinin muntazam Masonlarla ilgisi yoktur. Bunların cevapları daha öncedende yazılmıştı. Ayrıca böyle bir skandal yine bir zamanlar Türkçü Buduncu bilmem ney derneğindede çıkmıştı.
Başlık: Re: mason localarýnda gýzlý kameramý?
Gönderen: MASON - Nisan 30, 2007, 05:20:08 ös
Goruntulerin bir kismi Ozgur Masonlar Locasina aittir. Diger bir kismi ise, tamamen yalan ve duzmeceden ibarettir.
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: SublimePrince - Nisan 30, 2007, 05:22:05 ös
Tas at camur sicrasin... Kendi seyirci kitlelerinin arasinda ne kadar "koyun" bulundugunu iyi biliyorlar ;)
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: Itzhak - Nisan 30, 2007, 06:48:29 ös
 Bahsedılen goruntulerde Halkın bılgı arayısı ıcınde olmaması ve arastırma yetısının eksık olmasından faydalanılıyor.Muntazam olmayan bır locanın(ne kadar loca deselerde mason degıller) belırlı goruntulerıyle,tamamen oynanmak ıcın yazılmıs bir senaryoyu ıcra edıp halka Masonları yanlıs tanıtmaya tesebbus edıyorlar..Oysa kı bu goruntulerdekı kısılerın Muntazam masonlukla yanı esas masonlukla alakası bıle yok....
                                                            Saygılarımla


Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: SublimePrince - Nisan 30, 2007, 06:51:11 ös
Bahsedılen goruntulerde Halkın bılgı arayısı ıcınde olmaması ve arastırma yetısının eksık olmasından faydalanılıyor.Muntazam olmayan bır locanın(ne kadar loca deselerde mason degıller) belırlı goruntulerıyle oynanmak ıcın yazılmıs bir senaryoyu ıcra edıp halka Masonları yanlıs tanıtmaya tesebbus edıyorlar..Oysa kı bu goruntulerdekı kısılerın Muntazam masonlukla yanı esas masonlukla alakası bıle yok....
                                                            SaygılarımlaKeske bu yaziyi ben yazmis olsaydim :)
Altina imzami atarim, tesekkurler.
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: just_McCann - Mayıs 01, 2007, 01:16:09 ös
yanı bu locadakıler mason degılmı???mason degılse nıye locaları var ve mason gıbıler?masonlarsa sızlerden farkı ne sonucta mason masondur onların yaptıkları tum masonluga mal oluyor dıye dusunuyoyorum.ayrıca ozgur masonla muntazam masonlar arasındakı fark ne?merakımdan soruyorum bu soruları umarım cecaplarken sıkılmaszsınız.saygılarımla
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: Hamlet - Mayıs 01, 2007, 01:20:07 ös
Arkadasim herkes bas bas bagiriyor... ARAMA YAP BIRAZ... Bunlarin hepsi aciklandi bircok kez. Muntazam olan ve Muntazam olmayan Masonlar arasinda daglar kadar fark var. En buyuk farkta ne biliyormusun? Birisi Mason digeri degil :)
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: just_McCann - Mayıs 01, 2007, 01:26:02 ös
tamam sorumu gerı aldım ben.saygılarımla.
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: MASON - Mayıs 01, 2007, 01:31:52 ös
yanı bu locadakıler mason degılmı???mason degılse nıye locaları var ve mason gıbıler?masonlarsa sızlerden farkı ne sonucta mason masondur onların yaptıkları tum masonluga mal oluyor dıye dusunuyoyorum.ayrıca ozgur masonla muntazam masonlar arasındakı fark ne?merakımdan soruyorum bu soruları umarım cecaplarken sıkılmaszsınız.saygılarımla

Sayin McCann_illuminati,

Sorularinizin cevaplarini asagidaki linklerde bulabilirsiniz.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=101.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=104.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=641.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=684.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=638.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=580.15

Ozellikle en son link e bakmanizi rica ederim. Gereken bilgileri bulacaksinidir.
Bilgiler yeterli gelmezse, istediginiz soruyu sorabilirsiniz. Elimizden geldigince, yardimci olacagiz.

Saygilarimla
Başlık: Re: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: just_McCann - Mayıs 01, 2007, 01:37:06 ös
sn mason acıklamalarınız ıcın tesekkurler aradıgım bılgıye ulastım.saygılarımla.
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: producethegame - Temmuz 01, 2009, 01:30:44 öö
Goruntulerin bir kismi Ozgur Masonlar Locasina aittir. Diger bir kismi ise, tamamen yalan ve duzmeceden ibarettir.

görüntülerin hangi kısmı Özgür Masonlar Locasına ait? vede hangi kısmı yalan ve düzmecedir?  Gördüğüm kadarıyla görüntü tek parçave bütün halindedir. Bu konuya açıklık getirebilir misiniz?
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: poyraz06 - Temmuz 01, 2009, 01:45:19 öö
goruntuler eger montajlanirsa (eger tahmin ettigim videoysa) mesela son taraflari, video tek bir butun olur :)
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: producethegame - Temmuz 01, 2009, 02:34:34 öö
goruntuler eger montajlanirsa (eger tahmin ettigim videoysa) mesela son taraflari, video tek bir butun olur :)
Kesin bilgiler olmadan atıp tutmak kolay geliyor kanımca. Size montajın ne olduğunu sormadım ki. Görüntülerin hangi kısmının gerçeği yansıttığını ve hangi kısmının düzmece olduğunu sordum. Sn.Mason görüntülerin iki parça olduğunu bir kısmının özgür masonlara ait dier kısmının düzmece olduğunu söylemiş. Yani bizim farkedemediğimizi o görmüş ve videonun 2 parça olduğunu söylemiş. Ben o parçaların neler olduğunu bunu nasıl anladığını hangisinin gerçek hangisinin düzmece olduğunu soruyorum. Bu konuya açıklık getirilmelidir çünkü bu konu masonluğa ilgi duyan yada tam tersi karşıt tavır takınan herkesin aklnda olan bir konudur!
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: poyraz06 - Temmuz 01, 2009, 03:26:05 öö
Goruntulerin gosterildigi kanal : Kanal 7 (ki burada belli oluyor olayin ne oldugu, ortalikta gezinen dinciler, masonlardan nefret eder, iyiyi guzeli yakistiramazlar)
Goruntuleri ceken kisiler %99.9 ihtimalle (ki buna eminim) Harun Yahya ve yanindaki insanlar
Harun Yahya nin nasil bir insan oldugunu bu sitedekiler ve masonluk hakkinda dogru duzgun gercek bir arastirma yapmis olan kisiler bilir. Ozgur Masonlar Locasi (ki gercek mason sayilmazlar), Hur ve Kabul Edilmis Masonlar buyuk Locasina gore daha serbest bir loca oldugundan dolayi gizli bir kamera ile video cekilebilir. Ama siz HKEMBL de herhangi bir sekilde video cekimi yapamazsiniz. Ozgur Masonlar Locasi'nin rituelleri normal mason rituellerinden farklidir, bunlardan yola cikilmis olabilir. Harun Yahya ve arkadaslri, masonlari kotulemek icin ellerinden gelen her turlu seyi yaparlar. 2 parca da su sekilde olusuyordur: bir kismi Ozgur Masonlar Locasinda, diger kismi studyo da :) anlatmaya calistigim sey bu
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: producethegame - Temmuz 02, 2009, 02:01:42 öö
Peki neden bu haber büyük televizyon kanallarıında yayınlanmıyor? Düzmece olduğu için mi? Bugün o bahsettiğimiz kanallarda %100 dogru ve gerçek haberler mi yayınlanıyor?
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: poyraz06 - Temmuz 02, 2009, 02:22:44 öö
Gostermelik dinci kesiminkiler kadar uydurmaca haber yapmazlar ama. Normal insanlari haber izleyim dedigi kanallarin mutlaka birisinde gosterilirdi. Govde gosterisi yapan cok. Neden sadece Kanal 7? Ayricaligi ne? Cok dogru mukemmel haber yapiyorsa neden cogunlukla dunyaya at gozlukleri ile bakan, arastirmayip da duyduguna inanan insanlar tarafindan seyrediliyor? Bu tur bir kandirmaca Kanal 7 icin muthis bir firsat. Izleyenlerini, kendi istedikleri dogrultusunda inandiracak, masonlugu taslamis olacak. Gostermelik dincilerin de amaci bu degil mi? Amacina ulasmis olacaklar ve sonunda da kendi caplarinda kendilerini mutlu etmis olacaklar
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: quadriga - Temmuz 02, 2009, 02:33:48 öö
Hiçkimsenin aklına gelmiyor mu neden diğer kanalların bunu haber yapmaması da yok masonların parmağı var, izin vermiyorlar diğer kanallarda gösterilmesine tarzı spekülasyonlardan geçilmiyor ve buna benzer iddalar burdan da çıkıyor.

Düşünün bu görüntülerin gerçek masonlarla ilgisi olduğuna dair delil yok yani asılsız astarsız görüntüler silsilesi bunun da yanında Sn Mason onların mason olmadığını zaten güzel bir şekilde açıkladı.

Bunlar da inandırıcı gelmedi diyelim. Bir kere bir fotoğraf veya bir videoyu herhangi bir mahkemede bile 1. dereceden kanıt olarak ortaya koyamassınız çünkü hiçbir inandırıcılığı yoktur.

Saygılarımla...
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: baris - Temmuz 02, 2009, 01:13:56 ös
Sevgili quadriga;diğer kanalların bu görüntüleri haber etmemesinin sebebini Masonların parmağından değil,haberin inandırıcılığının ve gerçekliğinin olmamasından görüyorum.Ben de sizin gibi inandırıcılığının olmadığını ve fazla tartışılmasının dahi gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: producethegame - Temmuz 03, 2009, 04:42:46 öö
Bütün ülke saçma sapan belgeleri komploları aylarca konuşabiliyor (konuşturtulabiliyor) fakat yüzyıllardır gizliliğini sürdüren masonların gizli görüntülerinin üzerinde 5 dakika bile duramıyor (durdurulmuyor). En azından benim bildiğim hemen hemen her kanalda düzmece haberler yayınlanır sonrada kendine güvenen yetkili kişiler çıkar konuşur açıklar. Ve halk sonunda doğruyu kendisi görür. Eğer bu şekilde gizleme yoluna gidilirse olaydan 12 yıl sonra bile işte böyle şüpheler kalır ve belkide sonsuza kadar gider. Bunu engelleyemezsiniz
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: ceycet - Temmuz 03, 2009, 10:09:08 öö

Sayın producethegame, 

Yazılarınızdan,kısmen donanımlı ve dolu olduğunuz anlaşılıyor.Katılımlarınız forumu hareketlendirecektir.Umarım çabuk sıkılmazsınız.


Saygılarımla...
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: KUZEYDOĞU - Temmuz 03, 2009, 11:16:10 öö
Sayın producethegame ;

Sorularınızı sormadan önce keşke foruma bir göz atsaydınız.Masonlar her saçma sapan saldırıya cevap vermezler.Nedeni ne ? Diyeceksiniz söyleyelim ''kirli ile direk uğraşırsanız,temiz kalamazsınız''
Ayrıca yapılacak bunca iş varken kendine Mason diyen birilerinin video görüntüsünü muntazam bir Mason olarak neden tekzip etme gereği duyulsun? Tekzip HKMBL'nın Üstâdı Muhterem'i tarafından yapılsa idi şimdi neden üstünüze alındınız ? soruları ile karşılaşılacaktı değil mi ?

Saygılar.

Bütün ülke saçma sapan belgeleri komploları aylarca konuşabiliyor (konuşturtulabiliyor) fakat yüzyıllardır gizliliğini sürdüren masonların gizli görüntülerinin üzerinde 5 dakika bile duramıyor (durdurulmuyor). En azından benim bildiğim hemen hemen her kanalda düzmece haberler yayınlanır sonrada kendine güvenen yetkili kişiler çıkar konuşur açıklar. Ve halk sonunda doğruyu kendisi görür. Eğer bu şekilde gizleme yoluna gidilirse olaydan 12 yıl sonra bile işte böyle şüpheler kalır ve belkide sonsuza kadar gider. Bunu engelleyemezsiniz
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: producethegame - Temmuz 22, 2009, 04:16:29 ös
Sn. Mericcan

      Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım ki ben mason karşıtı yada savunucusu değilim. Yani herhangi bir uçta yer almıyorum. Gördüklerimi ve düşüncelerimi paylaşıyorum. Pekala bu görüntüler belli bir kesim tarafından masonluğu karalamak amacıyla ortaya atılmış da olabilir. Forum admini MASON un dediği gibi yarısı gerçek yarısı düzmece de olabilir. Veyahut tamamı gerçek de olabilir. Benim anlatmaya çalıştığım şey konunun üzerinin kapandığı yada kapattırıldığıdır.  Eğer bir topluluk hakkında bilgi almaya çalışıyor iseniz o topluluğun savunduğu görüşleri, yaşam tarzını, bakış açısını vede somut gerçekleşmiş olaylara karşı tutundukları tavırı incelersiniz. Söylemek istediğim şey uygulanan yoketme ve sansür koyma tavrıdır.
      Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derler. Özgürlük, doğruluk, barış gibi ilkeleri benimseyen masonluk bu tavrıyla benim kanaatimce bu kelimelerle pek bağdaşmadı
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: Universal - Temmuz 22, 2009, 04:30:53 ös
Sn. producethegame hangi sansür?

Bir sansür olsa Masonlar tarafından kurulduğu apaçık olan bir sitede 2007 yılında açılmış olan bu konu halen aktif olarak bulunabilir miydi?
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: ceycet - Temmuz 22, 2009, 04:44:48 ös
Sayın producethegame,

Ziya paşa'nın sözü biraz abes kalmış;çünkü masonlar rütbelerinin görünmesini istemiyorlarki,akl-ı eserlerini ifşa etsinler.Bahsettiğiniz görüntüler,herdaim internet ortamında izlenebilen,ancak akl-ı selim kişilerce hiç bir zaman ciddiye alınmamış görüntülerdir.Bu görüntüleri;tekzip etmek,yayınlıyanları suçlamak,saldırıya karşılık vermek olacaktır ki,bu da diyalog sürecinin derinleşerek,görüntülerin medyatik şova dönüşmesine sebep olacak,dolayısıyla karşı tarafın mimarlarının oyununa gelmiş olmak olarak algılanacaktır.Suskun kalmanın da manidar bir tepki olarak kabul edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla.
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: baris - Temmuz 22, 2009, 05:04:20 ös
Bazen Susmak,konuşmaktan bile daha iyidir.Görüntüler zaten muntazam olmayan bir Loca ile ilgilidir.Muhatapları da O Locaya bağlı kişilerdir.Forumumuzda bulunan Değerli Masonlar ise HKEMBL'e bağlıdırlar.Bu sorunun cevabını muhataplarından beklemek daha doğru olacaktır.
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: Universal - Ağustos 29, 2009, 02:33:05 ös
Aynı görüntüler iki ayrı başlıkta bulunduğundan tekrar aynı konuyu vurgulamak isterim.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6348.0;msg=55641
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: BULGARIA - Ekim 01, 2011, 11:33:39 öö
Peki bu mason olmayan fakat locaya sahip topluluğun tekris adı altında yaptıkları töreni hariciler bu kadar mı rahat izleyebiliyor. ? Rahatlıktan kastım içeri girdin tamam. Video telefon artık ne tür bi cihaz ile kayıt yapıldıysa ki o yıllarda henüz video ceken telefonlar sanırsam mevcut değildi. Bu da video camera cihazı ile içeri girebildiğini.. Girdikten sonra onu çalıştırıp kayda başladığını gösteriyor. Bu denli mi rahat içeri gir kaydet çık. Ki şuda ayrı bir konu video yu eskiden izlemiştim. Hatırladığım kadarıyla video nun son kısmında bahsi geçen olaylar esnasında o izleyici oraya nasıl girdi ? Ve son olarak harici değilde o video yu çeken bir o dernek üyesi ise harun yahyanın çektiği iddiası bence çürüyor. Harun yahyanın öyle bir dernekte bağlantısı olacağını sanmıyorum. Kendimce yani.

Eksiğim,yanlışım ve sıkıcılığım mevcutsa şimdiden afedersiniz.
Başlık: Ynt: mason localarında gızlı kameramı?
Gönderen: hyperbolic metamaterial - Mart 02, 2016, 04:01:31 öö
kubric filmini çekti olay olmadı da gizli kamera bu kadar ses getirdi.işte ben de bu garipliği anlamam.velev ki montaj olsun -ki değil- onu bir film gibi irdelemek gerekirdi. bir de birileri birilerini kabul etmiyor kendi varlığını tehlikeye düşürmemek için.böyle çıkmazlarda aklıma gelen tek şey 1b ile 1c sınıflarının birbirinden tek farkı sınıfların karşı karşıya olmalarıdır.