Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: NUH'un GEMİSİ  (Okunma sayısı 1390 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2008, 08:44:01 ös
  • Ziyaretçi

ARKEOLOJİ TARİHİNİN EN BÜYÜK BULUŞUAhmet Erturğrul ve Japon dağcıların Ağrı Dağı'na yaptıkları tırmanışta Nuh'un Gemisine ait olduğu ifade edilen, büyük bir tahta "Strüktür"gün ışığına çıkarıldı.

15 Ocak 2008


Ahmet Tunç'un haberi

Doğubayazıt'ta faaliyet gösteren Dakut Dağcı gurubunda bulunan Ahmet Ertuğrul ve Japon dağcıların Ağrı dağına yapmış olduğu tırmanışlarda bulunan tahta parçasının Nuh'un Gemisine ait olduğu ifade edildi.

Ağrı Dağında bulunan tahta parçasının Hongong'a kriminal inceleme için gönderildiği belirtilirken,.16.Ocak 2008 Çarşamba günü Ulusal basın ve Dünya basınına yönelik yapılacak olan basın toplantısına yurt dışından ve ülke genelinde çok sayıda konuk davet edildi.

DOĞUBAYAZIT KAYMAKAMINDAN HUMMALI HAZIRLIK
Doğubayazıt Kaymakamlığının ev sahipliği yaptığı organizasyonda, Kaymakam Cemalettin Demircioğlu hazırlıkları yerinde inceleyerek herhangi bir aksaklığın yaşanmaması konusunda titiz bir çalışma yürütmekte.Kaymakam Demircioğlu;"Basın toplantısının yapılacağı Doğubayazıt Kültür Merkezinde incelemelerde bulunarak , Doğubayazıt ilçesinin turizm açısından önemli bir konuma sahip olduğunu söyledi.İlçenin tanıtımı için önemli olan organizasyonun bilincinde olduklarını hatırlatan Kaymakam Cemalettin Demircioğlu, "gelecek olan konuklarımızın rahat etmeleri konusundan tüm imkanlarımızı kulanıyoruz "dedi.

NUH'UN GEMİSİ NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Aslında Nuh Gemisi'nin nerede olduğunun İslam dünyası için pek bir önemi yok. Ama modern bilimle yıldızı bir türlü barışmayan ve akıl ile vahiy kavgasında son derece ketum davranarak aklı cendereye almaya çalışan Hıristiyan dünyası için aslında bu geminin bulunması çok önemli.

Önce Kopernik, daha sonra Galileo ve ardılı gökbilimcilerden yediği ilk büyük darbe ile sarsılan kilise otoritesi, daha sonra genetik bilimcilerin ard arda vurduğu darbelerle iyice prestij kaybetmişti. Özellikle Mendel'in bezelyeler ile yaptığı deneylerde elde ettiği sonuçları da koz olarak kullanıp kendi uç tezlerini destekleyen Darwin, kilise otoritelerini iyice çıkmaza sürüklemişti. Modern genetik çalışmalar ise hem Darwin'in tezine ciddi darbeler indiriyor hem de kilisenin bilim karşısında tutunmasına pek imkan sağlamıyor.

İşte böylesi bir çıkmaza giren Hıristiyan dünyası için Nuh'un Gemisi'nin bulunması aslında son derece önemli. Çünkü bir anlamda yerle bir olan prestiji vahiy kaynaklı bir bilginin somut olarak kanıtlanması ile nispeten kurtarılabilecek... Böylece ağlayan Meryem Ana ikonalarının varlığına insanları inandırmak için yapılan büyük gayretler de sonuç vermiş olacak

TURİZMCİLERİMİZ KONUYU ÖNEMSEMİYOR
Ama Türk yatırımcıları ve turizm uzmanları malesef bu konuda hâlâ programlı ve geniş tanıtımlı bir çalışma yapmayı akıl edebilmiş değiller. Böyle olunca da kulaktan kulağa yapılan tanıtımla her sene bölgeyi gelen turistlerin sayısında ciddi bir artış gözlenmiyor. Gelen bir avuç turisti ağırlamak da fahri kültür temsilcisi Hasan Özer'e kalıyor. Allah gecinden versin ama Hasan Özer de bu dünyaya veda ettiğinde Nuh'un Gemisini bölgeye gelen yabancılara acaba kim analatacak, dersiniz?

TİTANİK, NUH'UN GEMİSİNE RAKİP MİYDİ?
Konu Nuh'un Gemisi olunca iİlginç bir anektot olarak belirtelik ki, asla batmayacağı ileri sürülün ve daha ilk seferinde batarak bin 500 kişiye mezar olan Titanic gemisi de aslında Nuh gemisinin ebatlarında inşa edilmişti. Tevrat'taki bilgilere göre, Hz. Nuh'un Gemisi'nin uzunluğu 205 metre 27 santim, denizden yüksekliği ise 20,5 metre idi. Batıda Hıristiyan aleminin desteklediği en yayğın şehir efsanelerinden biri de Titanik'i suya indirenlerin Tanrı'ya kafa tuttukları ve bu yüzden de geminin ilk seferinde battığı üzerine.. Bu da Nuh'un gemisinin Batı dünyası için hâlâ ne kadar önemli olduğunun ispatı aslında


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
2 Yanıt
1054 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 03, 2013, 11:21:00 öö
Gönderen: Waldow