Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: 4.EVRİM BOYUTU.......  (Okunma sayısı 12788 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 05, 2010, 03:39:56 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 304
  • Cinsiyet: Bay

4.Evrim Boyutu : CENNET' tir. 
     
      Dini Bilgilerde bizlere anlatılan Cennet ve Cehennem, aslında hiç bir yerde mekan olarak yoktur. Ancak 4. Boyutta ulaşılan yaşam biçimi ve düzeyi, Dinsel Bilgilerde anlatılan Cennet kavramına çok benzediği için 4.cü Evrim Boyutuna aynı zamanda Cennet de denmektedir.
Mesela, 4. Boyutta Ölüm yoktur. 4.Boyutta Düşünceler nakledilmekte, başkalarının düşünceleri ise aynen okunabilmektedir. 4. Boyutta Düşünce ile maddeye şekil verilebilmekte, Maddenin içeriği dahi değiştirilebilmektedir.
 
      4. Boyuta geçmek-yükselmek genelde 2 şekilde olmaktadır. 
     
      1.cisi = Bireysel Yükseliştir. Bireysel Yükselişi her zaman yapmak mümkündür. 3. Evrim Boyutunda Evrimini yapmakta olan bir İnsan, Bilgi ve Bilincini, 4. Boyutun Bilgi ve Bilincine ne zaman ulaştırırsa Öldüğünde, Işık Bedeni, 4. boyuttaki hazır Fizik Bedenine anında ışınlanarak 30 yaşındaki haliyle 4. Boyut ortamında canlanmaktadır. (İnsan bedeni en güçlü hücresel yapısına 30 yaşında ulaşmaktadır.)
Bilgi ve Bilincin diğer bir göstergesi de Hücresel vibrasyondur. Bunun için İnsanın Ölüm zamanında Hücresel vibrasyonu ölçülmekte, Vibrasyonu 4. Boyut vibrasyonuna uygun ise anında ışınlanarak, 4. Boyut ortamında hazırlanmış 30 yaşındaki fiziksel bedeniyle, Varsa bütün fiziksel arızaları giderilmiş olarak ve Mevcut tüm Bilinciyle ayağa kalkmaktadır. Onu orada karşılayanlar yine Hami Dostları, Eğiticileri ve 4. boyuta yükselmiş Yakınlarıdır.
 
      2.cisi= Kütlesel Yükseliştir. Kütlesel Yükseliş sadece Devre sonlarında yapılabilmektedir. Ruhsal Bilgilerin belirttiğine göre Dünya Evrim Mektebi devre olarak her 26.000 yılda bir bitmekte ve yeni baştan başlamaktadır. 26.000 yıllık bu devreye SİKLUS denmektedir.
Genel olarak 3. Evrim Boyutunda Evrimini sürdüren her İnsana 3 Siklus devresi hak tanınmakta ve en geç 3 Siklus içersinde 4. Boyuta geçebilecek Bilgi ve Bilinç seviyesine ulaşması beklenmektedir. Eğer İnsan kendisine tanınan sürede 4. Boyuta geçebilecek Bilgi ve Bilinç seviyesine ulaşamazsa başka Evrim Sistem' lerine nakledilmektedir
 
      Her Siklus bitişinde, Ruhsal ve Rabsal Boyutlar Kozmik Enerjileri kademe kademe arttırarak ve İnsanlara çeşitli kanallardan Bilgiler yansıtarak, İnsanların kütlesel olarak Bilgi ve Bilinçlerinin artmasını sağlamaktadır. Sera içersinde erken olgunlaştırılan Bitkiler gibi artan Kozmik Enerjiler ve Bilgi yağmuru altında, İnsanların kütlesel olarak Bilgi ve Bilinçleri artmakta, Hücresel vibrasyonları yükselmektedir.
Popcorn yaparken belli ısıya ulaşan Mısır tanelerinin arka arkaya patlaması gibi, artan kozmik enerjiler İnsanların hücresel vibrasyonlarını 4. Boyut ortamına ulaştırmakta, Hücresel vibrasyonlarını yükseltenler dalgalar halinde, kütlesel olarak 4. Boyut ortamına Dünyadaki fizik bedenleriyle (Ölmeden-Mevcut fizik bedenlerini Dünyada bırakmadan) geçmektedirler.

      Mevcut Fizik Bedenleri 4. Boyut ortamında 30 yaşındaki kusursuz haline bürünmektedir. 4. Boyuta yükselenler Dünyada kalanlar tarafından kaybolmuş olarak algılanmaktadır. Devre bittiğinde Enerjiler tekrar eski haline gelmekte ve Dünya Mektebi tekrar baştan başlamaktadır. Yani patlamamış Mısır tanecikleri yeniden başka metotlar uygulanmak üzere, yeni mısır taneleriyle birlikte Evrime alınmaktadır.

      İnsanın Özüne ulaşması demek içinin-özünün dışarıya taşması demektir. Mısır da patladığında Dış kabuğunu atmakta Özü tüm safiyetiyle dışarı taşmaktadır
 
      Ruhsal Bilgilerin belirttiğine göre Dünya 2000 yılından itibaren son 26.000 yıllık Devresini tamamlamış bulunmaktadır. Yani Dünya son Siklus' unu yaşamaktadır. Ancak Dünya mektebi yeniden açılmayacak, Dünya sadece 4. Boyuta geçebilenlerle yoluna devam edecektir.
 Şu anda bildiğimiz ve bilmediğimiz bütün Evrenler genişleyerek bir Merkeze doğru toplanmakta, Bütün Evrenlerde mevcut olan İnsani Bilinçlerin de seçimi yapılmaktadır. Eskiden Siklus sonlarında Kozmik Enerji kapakları açılmakta, belli bir müddet sonra kapatılarak Olmuşların Hasadı yapılmakta idi. Ancak Dünyanın son Siklusu olması ve Beta Nova seçimleri nedeniyle bu tatbikat değiştirilmiştir . Bu plan gereğince Dünya 1900 yılından itibaren (yani geçtiğimiz Son 100 yıl içersinde) devamlı arttırılan kozmik enerjilere maruz bırakılmıştır.

      1.ci yüzyılın sonu olan 2000 yılından, 2013 yılları arasında Hasadı hak edenler dalgalar halinde kütlesel Yükselişi (4. Boyuta kütlesel geçişi) başlatacaklardır. Ancak yine Ruhsal Bilgilerin bildirdiğine göre İnsanların büyük bir bölümü Yükseliş'i başaramayacak ve son defa Ölümü tadarak  4. Boyuta geçeceklerdir.4. Boyuta geçecek Bilgi ve Bilinç düzeyine ulaşamayanlar ise Ölümlerinden sonra başka Sistemlere nakledileceklerdir.
 
      4. Evrim Boyutunda, 3. Evrim Boyutundan tanıdığımız ve korktuğumuz ÖLÜM yoktur. 3. Evrim Boyutu DÜNYA da bulunan bir İnsan bütün KARMA' larını temizledikten sonra, yani alamadığı-idrak edemediği derslerini tamamladıktan sonra 4. Boyuta geçebilir. İnsan tek ve çok uzun bir yaşam süresi sonunda 4. Boyut Evrimini bitirmektedir. 4. Boyutta yine Biyolojik bir bedenle yaşanmaktadır. Kaliteli ve öz beslenme vardır. Vücut aldığı bütün gıdaları Enerjiye çevirdiği için ifrazat yoktur. Dünya güzellik ve zevklerinin hepsi 7 katman daha fazla vardır.

     Beden kendini devamlı İnsan hücresinin en güçlü hali olan 30 yaşındaki gücünde ve şeklinde tutmaktadır. Hücre ilk defa 4. Evrim boyutunda Ölümsüzlüğe kavuşmaktadır. Yaşam sırasında herhangi bir nedenle kaybedilen uzuvlar dahi komple kendini yenilemektedir. 4. Boyut Evrimi, hiç yaşlanmadan ve hiç ölmeden tek bir yaşamda tamamlanmaktadır.
 
     Hücresel Vibrasyon arttıkça, Hücrenin absorbe ettiği Kozmik Enerjide artmaktadır. Dolayısıyla 4. Boyutta İnsanlar, 3. Boyuttaki İnsanlara nazaran çok daha fazla Kozmik Enerji çekmektedir. Bu Kozmik Enerjiler 4. Evrim boyutundaki İnsanların DNA sarmallarını değiştirmekte, Hücre kendini en verimli ve en güçlü halinde tutabilmektedir.İnsanların Zihinsel ve Beyinsel kapasiteleri artmakta, İdrakleri gelişmekte, İnsanlar bilmedikleri Bilgilere ulaşmakta, bilmedikleri Enerjileri keşfederek İnsanlığın hizmetine almakta, İnsanların bütün ihtiyaçları Teknolojik düzenlerle ve Robotlarla sağlanmaktadır 4. Evrim Boyutunda Sevgi, Saygı, Kollektif çalışma, Toplum, Bilgi, İlim, Bilim, Araştırma, Teknoloji ve tüm Kozmos' u kavrayan Evrensel anlayış öne çıkmaktadır.

 4. Evrim Boyutu 4 katman halindedir.

     1.Katman, tatmin ve huzur katmanıdır. Bu katmanda, 4. Boyuta geçen İnsanların herhangi bir nedenle eksik kalmış olan Dünyevi tatminsizlikleri giderilmekte, İnsanlar istedikleri doyumu sağlayacak ortamlara alınarak eksik kalan hazlarını-duygularını doya doya tatmin etmektedirler.
 
     2. Katman, Manevi Bütünlük katmanıdır. Bu katmanda, İnsanlar Dünyadan tanıdığı-bildiği ve erişilmez olarak algıladığı Bütün Peygamberlerle, Dini, Uhrevi üstatlarla, Toplum liderleriyle, İlim ve Bilim adamlarıyla, Sanatkarlarla, kendince üstün kabul ettiği kişilerle temas etmekte, onlarla sohbet etmekte, onlardan dersler almakta, tüm mevcudatın madden ve manen Eşitliğini-Birliğini-Bütünlüğünü idrak etmektedir. 

     3.katmanda Teknolojik Boyut tanıtılmaktadır. Teknolojik Boyut, içinde bulunduğumuz Sistemleri, Düzenleri, Nizamları planlayan, kuran, yöneten ve denetleyen hiyerarşik bir düzendir.İnsanlar bu katmanda, Kozmik Hiyerarşiyi öğrenmekte, Uzay ve Evrensel yaşamlar hakkında bilgi almakta, Evrensel Gerçekleri kavramakta, Telepatik düşünce aktarımları üzerinde çalışmaktadır.İşbirlikçi, Sosyal ve komün tarzında toplumsal bir hayat sürmektedir. Her şey İlim ve Bilimle açıklanmakta, İnsanlar toplum yararı için daha fazla Bilgi, daha fazla İlim, daha fazla Teknoloji peşinde uğraş vermektedirler.
 
     4. katmanda ise Zihinsel seyahatler öğrenilmekte ve gerçek Uzay araçlarıyla yolculuklar yapılmaktadır. 4. Boyut Evrimindeki İnsanlar, Rabsal ve Ruhsal Boyutun çeşitli kademeleriyle tanışmakta, Sistem, Nizam ve Düzenleri öğrenmekte, Öğretici kademelerde görev almak isteyen İnsanlar, İlk defa burada Ruhsal Boyut ile Akit (Anlaşma) imzalamakta, Evrimini tamamladıktan sonra Sistemin denetiminde İleri ve Geri transferlerle çeşitli gezegenlerde, çeşitli görevler yapmaktadır.
Sistem'le anlaşma yapanlar Bu hizmetlerin karşılığında GÜRZ dışında sonsuz yaşama hak kazanırlar. Önce Ruhsal Boyuttaki görevlerde, Yani Eğitici ve Öğretici kadrolarda çalışmalar yapılmakta daha sonra Rabsal Boyut katmanlarında görev alınmaktadır. Sistemle anlaşma yapmayanlar ise Evrimlerini tamamladıktan sonra GÜRZ içinde istedikleri Boyutta yaşama hak kazanırlar.
 
Not. Çeşitli Ruhsal Kaynaklarda Hz. İSA' nın 4. Boyutta bulunurken Dünya İnsanlarına SEVGİ' yi tanıtmak için görev talep ettiği, gösterdiği olağanüstü arzu ve istek üzerine de seçilerek ekibiyle görev verildiği, Başarıyla bitirilen Görev'den sonra da Evrim Kademelerinde hızla yükseldiği bildirilmektedir.......
 

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......


Ekim 19, 2010, 11:59:37 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye
  • ***
  • İleti: 647
  • Cinsiyet: Bay

İyide bu saydıklarınızın hepsi bu dünyada zaten yaşanacak ve becerilecek şeyler. öyle bir boyuta ihtiyaç görmüyorum.
Aslında her satırı tek tek cevaplamak, sorular sormak isterdim.
Ayrıca İsa başarılı idiyse, niye insanlar hala yıkıcı, agresif, rekabetçi, çıkarcı. Niye hala savaşlar oluyor? Niye insanlar yeryüzünde sadece kendi değil bütün türlerin sonunu getirdi?  Her gün tedavi edilebilir hastalıktan binlerce çocuk ölmekte. Neden Dünya kaynaklarının %90'nı, dünyanın %5nin elinde.
Neden bir milyar insan hala 6000 yıl öncesinin şartlarıyla yaşamakta?
Ben bunlara başarı diyemem açıkcası.

Yıldırım Sayıta'ya Şahin'in selamı var deyin. :)
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
2534 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 19, 2008, 12:17:50 ös
Gönderen: bugfree
2 Yanıt
4251 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 05, 2009, 01:48:55 ös
Gönderen: KUZEYDOĞU
8 Yanıt
2803 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 07, 2013, 01:55:52 öö
Gönderen: GOASISG