Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Kaldırılan Bir Konu Sonrası Zaruri Bir Açıklama  (Okunma sayısı 5533 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 28, 2011, 10:45:05 ÖS
 • Skoç Riti Masonu
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 3742
 • Cinsiyet: Bay

Sn. Üyeler,

Sn. Eser tarafından açılan ve şahsen tasvip etmediğim bir konunun neredeyse bir milleti tamamen aşağılar içeriğe girmesi üzerine ilgili başlığı kaldırmış bulunmaktayım. Benzeri bir olayın tekrarı halinde yaptırım da uygulanacağını buradan ihtar ediyorum.

Ancak konuyu sadece kaldırmanın yeterli olmadığını düşündüğümden görüşlerimi bu ileti ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sn. Üyeler,

Burası www.Masonlar.org sitesinin Harici Forum bölümüdür. Sizler buraya herhalde Masonluk hakkında bilgilenmek için geldiniz. Bunun yanı sıra Forum siz üyelere başka konularda  paylaşımlarda bulunabileceğiniz alanlarda sunuyor. Ancak bu alanlarda da paylaşımlarda bulunurken belli kurallar çerçevesinde hareket edilmesi beklenir. Bu çerçevede Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesinde belirlenmiştir. Bu sözleşmeyi de üyelik bilgilerinizi doldururken sizlere sunduk. Okuduğunuzu düşünüyoruz. Okumamışsanız bile okuduğunuzu kabul ediyoruz.

Yıllar önce benzeri bir konu üzerine uyguladığımız yaptırım sonrası yine böyle bir duyuru yapmış idim. Orada yazdıklarımı buraya aynen aktararak iletime son veriyorum:

Sn. Üyeler,

www.Masonlar.org sitesi ve bu sitenin Harici üyelerinin paylaşımda bulundukları "Harici Forum" bölümü diğer internet paylaşım platformlarından daha ciddi ve daha seviyelidir. Forumun yozlaştırılmasına asla izin verilemez. Tüm Forum üyeleri buraya niçin geldiklerini, neden bu foruma üye olduklarını tekrar kendilerine sormalıdırlar. Eğer anlamsız tartışmalar yaparak günlük sıkıntılardan ve gerçek hayattaki dertlerden sıyrılmak ve bunların stresini sanal dünyada atmak gayesiyle ise ne yazık ki www.Masonlar.org bu isteklerini gerçekleştirebilecekleri bir platform değildir. www.Masonlar.org'un Harici Forum bölümününde bilgi paylaşımının en üst düzeyde olduğu, üyelerin birbirleriyle anlamsız tartışmalara değil güncel bir mevzu üzerinde bile konuşurken bilgi birikimlerini birbirlerine aktardıkları, birbirlerini değil fikirlerini eleştirdikleri bir platform olması çabası içerisindeyiz. 

"Hınca hınç ile karşılık verilince hınç nasıl biter"  diye sorar veya çok güzel bir ders verir Buddha. Hakarete hakaretle, aşağılamaya aşağılamayla, hınca hınçla karşılık verilen değil, hıncın, hakaretin, aşağılamanın, hor görmenin olmadığı buna karşılık Hoşgörünün Toleransın karşılıklı saygının, sevginin, yüceltmenin, farklı fikirlerin özgürce tartışılabildiği ve katılmasam bile söz hakkınızı sonuna dek savunuyorum denilebilen bir Japon şiirinde denilen "Kör bir dilenci de hiç olmazsa çiçeklerin kokusunu duyar" derinliğine sahip, başkalarının kusurlarını gösteren değil onları örten ve kendi kusurlarını açık bir dille söyleyebilen, Protogaras'ın "evrenin ilkeleriyle uğraşmayı bırakın... herşeyden önce kendinize dönün, kendinizi tanıyın. Kendinizi tanırsanız evreni de tanımış olursunuz" Hz. Muhammedin "kendini bilen rabbini bilir" sözüne kulak verip başkalarını değil kendini bilen Şeyh Galipçe "Hoşca bak zatınakim zübde-i alemsin sen / merdüm-ü dide-i ekvan olan ademsin sen" deyip sevgiye ulaşacak olgunluğa erişme yolundaki paylaşımcıların çoğunlukta olduğu bir platformdur www.Masonlar.org ve oyle de kalmalıdır.

Farklı düşünmeliyiz ki tartışabilelim, tartışalım ki ilerleyebilelim. "Hiçbir şey bilmeyen hiçbir şeyi sevemez" der Paracelsus ve şöyle devam eder; "Anlayan kişi aynı zamanda sever, farkına varır, görür. Bir şeyin aslında ne kadar bilgi varsa daha fazla sevgi vardır." Bunun için daha fazla sevelim, daha fazla sevdikçe eminim ki etrafımıza daha fazla ışık sacacağızdır.


Sevgi ve Saygılarımla. 
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2011, 10:52:25 ÖS Gönderen: skullG »


Haziran 28, 2011, 11:39:50 ÖS
Yanıtla #1
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 162
 • Cinsiyet: Bay

Kaldırılan konuyu görmedim içeriği açısından yorumda bulunamam ancak her ne ise açıklamalarınız sanırım cevabı olmuştur. Ellerinize ve ağzınıza sağlık
bekle, izle, gör, hisset, anla...


Haziran 29, 2011, 12:14:11 ÖÖ
Yanıtla #2
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 501
 • Cinsiyet: Bay


 Ben her zaman bu forumun üyesi olmaktan mutluluk duydum. Çok güzel arkadaşlıklar ve çok güzel paylaşımlar yaşadım... Fakat sayın skullG'nin şu son iletisi beni ayrıca gururlandırdı... Çünkü biliyorum ki bu forum doğru bir yerdir ve biliyorum ki '' Masonluk , masonlardan öğrenilmelidir''...

 En içten sevgi ve saygılarımla.
enelsır


Haziran 29, 2011, 01:05:27 ÖÖ
Yanıtla #3
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1757
 • Cinsiyet: Bay

      Sayın  skullG,  uygulamanızı yerinde buluyor ve kişilerin etnik kimlikleri veya dini inançları ile ilgili fikir teatilerinde daha dikkatli davranmalarını diliyorum.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"


Haziran 29, 2011, 01:28:38 ÖÖ
Yanıtla #4
 • Seyirci
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 647
 • Cinsiyet: Bay

Burada hiç çekinmeden tavır koyacağım, kafasına vuracağım(sadece bir benzetme) tek insan enelsırdır. Sonrasında elini öpeceğim insan sayın üstadım, bana sevgiyi öğreten değil yaşatan büyüğüm sayın Alşahtır.
Dostlarım burada ciddi anlamda saygı duyduğum insanların başında skullG gelir. Kendisi ilk geldiğimde “bilgi” kelimesini combızla çekip aldı ki, benim kitabım, peygamberim bilgidr. Bütün hayatımı bilgiye adadım. Bilgi yoksa gözümde peygamber bile yoktur. Bu derece aşığım bilgiye.
Ama
Bu başlığa şerh koyuyorum.
Her ne kadar kafatasçı tarzda bile olsa milliyetçi olan sayın Eserin sonuna kadar arkasındayım.
Masonluk masonlardan öğrenilir demiş sayın enelsır.
Belki öyledir.
Ama insanlığı öğrenmek için masonluğa gerek yoktur. Hatta dine, yüksek okullarda eğitim görmeye bile gerekyoktur veya yetersizdir.
O aşık olan, tıpkı yunus emrem gibi, Ömer hayyamım, aşık veyselim gibi öğrenilir.
Hayatı anlamlandırdığımız, bir varoluşu anlamamız bu büyüklerimizden geçer.
Yunus Emre mason değildir. Aşık Veysel zaten kör, sırf fakir olduğu için bile mason olamaz.
Peki ne yapacağız?
Aşık Veyselsiz bir dünya neyi ifade eder?
Sayın skullG Budha demiş, ki ben çok çok iyi bilir ve çok severim. Budha o tanım değildir. Hatta Budha tanımsızlıktır.
Her ne olursa olsun bütün hatalarına, Sayın Alşah'a edilmiş her lafı üzerime alıyorum.
Yok böyle bir insan.
Sayın ADAM en çok mesajlaştığım insandır. Ama sayın Eser'in, sayın (gönül dostu)enelsırın, sayın Alşahın ve arkadaşım diyorum sayın Mustafa kemalin yeri apayrıdır.
Burada ilk dostum, sırtımı dayayacağım insan oasis oldu. Sağolsun, bana çok güzel şeyler yaşattı. Burada sırf onun tavsiyelerini dinlediğim ve onlara değer verdiğim için küstüğüm zamanlara rağmen hala buradayım.

Toplayacak olursam, İnsanı sevmek için hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Herkesin ayrı bir renk olduğunu görmeyen aptaldır. Bu başlığa itiraz ediyorum, sayın Eser'e koyulacak her yaptırımı koşulsuz olarak üzerime alıyorum. Ve bu başlığı kabul etmiyorum. Geri çekmenizi bekliyorum.
Çünkü,
sayın Eser'in çektiği sıkıntıları ben dahil hiçbirimiz bilmiyoruz. Hangimiz azarbeycalıyız? Hangimiz korkular içinde yaşadık.
BİLMİYORUZ.
Burada herkes çok şeyi biliyor ama, enelsır olmayı bilmiyor(ben dahil).
Biz nasıl ATATÜRK ü çok seviyorsak, bu insanda ülkesini seviyor. Kim ne diyebilir? Ermenilere olan kinini nefretini yaşadıklarından laıyor bu insan. Bize göre boş şeyler olabilir ama ne diyebiliriz ki?
Bu adamı kim satın alabilir? Soruyorum(özellikle amerikadan giren mason kardeşimize). Eser kaç para eder? kaça satın alırsınız bu insanı?
Onu maddiyatla kim ölçebilir ki?
Ben sayın Eser'i bütün hataları bütün korkuları, bütün sevecenlikleri ile seviyorum.

Lütfen. Kim hatasız, hangimizin korkuları yok?

Tamam bir ileti hatalı veya yanlış yerlere gönderme yapabilir, silinir ve açıklaması yapılır. Ancak tekrarı konusunda ceza vaad edilmesi hoş değil.


Saygısızlıklarımla.....
« Son Düzenleme: Haziran 29, 2011, 11:58:12 ÖÖ Gönderen: skullG »
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.


Haziran 29, 2011, 09:54:34 ÖÖ
Yanıtla #5
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 501
 • Cinsiyet: Bay


 Sevgili Prometheus,

 Bu konu hakkında genele yazdığım son ileti budur. Benim için konu burada kapanmıştır. Sürdürmeyeceğim. Fakat sen eğer devam etmek istersen bana nasıl ulaşabilileceğini biliyorsun. Tartışırız... Fakat şu yazdıklarına bakınca üzülerek şunu anlıyorum: Sevgili Prometheus, sen ya sayın Eser' in son iletisini okumadın, ya da okuduğunu başka anladın. Şu başlığın kaldırılmasına olan itirazına gelince. Şaşkınlık içindeyim ama bana daha önce yazdığın bir ileti de en doğrusunu yine sen söylemişsin '' sayımız azalıyor dostum''... Şimdi ne demek istediğni daha iyi anlıyorum. Baksana sen bile böyle davranarak sayıyı iyice azalttın.

 Bütün bunları özelden yüz yüze söylemek gibi bir şansım var biliyorsun. Buraya yazışımın sebebini de biliyorsun sevgili dostum. Fakat ''delikanlılığın'' benim hayatımdaki yerini de biliyorsun. Şimdi sana susarsam aynaya bakamam. Madem sen açtın , bunu senin var ettiğin bir fırsat olarak alıp anlatmak isterim. Sen zaten biliyorsun.

 Saygıdeğer forum üyeleri,

 Ben bu foruma üye olduğumdan beri çok güzel şeyler yaşadım. Yeni ve her yerde öğrenilemeyecek bilgiler edindim. Birbirinden değerli insanlarla arkadaşlık, dostluk kurdum. Bunların başın da sevgili Prometheus gelir. Hemen hemen hergün telefonlaşır uzun sohbetler ederiz. Bu sohbetlerimiz çoğu zaman forum veya forum da tartışılan bir konu üzerine olur. Özel şeylerden de bahsederiz tabiki. Hatta bazen site yönetimi ve site de bulunan Mason üyelerle ilgili öyle eleştirilerimiz olur ki bunu forum da yayınlasak ikimizi de karga tulumba postalarlar forumdan. Sevgili dostumun mason olmak gibi bir dileği yoktur. Onun başka ve bana göre de çok güzel planları ve gerçekleştirmek üzere olduğu hayalleri vardır. Dediği doğrudur, bilgiye aşıktır. Bir çok konuda da gerçekten çok bilgilidir. İşte tam da bu sebebten her konu da yazar, görüş bildirir. Çünkü o bu foruma öğrenmek ve bildiklerini paylaşmak için gelmiştir.

 Fakat sevgili üyeler; ben bu foruma sadece masonluğu öğrenmek için geldim. İtiraf ederim ki Masonluğa kabul edilmek gibi bir umut da taşıyorum. Sevgili dostum da biliyor. Benim bu konu da yaptığım aylık kitap masrafı bile neredeyse evimin mutfak masrafı kadardır. Bu konu benim için bu kadar önemlidir. Şimdi kimse kusura bakmasın hal böyleyken bu forumun böyle konularla kirletilmesine izin veremem. Vermemeliyim. Çünkü bu forum bir harici forumu. Ben bir hariciyim, yani bu forumun gerçek sahiplerinden biriyim. Masonlar zaten öğrenmek istediklerini ( bu konu da) öğrenebilirler. Fakat bizim elimizdeki en değerli kaynak, bu gün için bu forumdur.

 Bu demek değildir ki sadece masonlukla ilgili şeyler yazalım, paylaşalım. Tabiki başka konularda da görşlerimizi paylaşmalıyız... Fakat saldırmadan, kırmadan. Faşizmin ve hamaset dialoğunun tuzağına düşmeden. Bunu yapabileceğimiz binlerce site ve forum var.

 Bir üyesi olarak benim bütün üyeler ve yöneticilerden ricam naçizane şudur: Lütfen çevremizi temiz tutalım.

 Konumuzun başlığına dönersek. Bu konunun kaldırılmış ve kapatılmış olması, benim bu foruma üye olduğumdan beri tanık olduğum en yerinde ve yararlı tutumdur. Sayın Eser'in hasasiyetini anlıyorum. İlk iletimde de yazmıştım. Fakat iş ırkçılığa döndüğünde ,ki dönüyordu... Karşısında durmak benim boynumun borcudur... Benim de delikanlılıktan anladığım budur. Sayın Eser ,Şehidimizin toprağı bol olsun. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın...Hiçbir ırka, hiçbir millete yaşatmasın...Barış olsun. Belli ki sizi çok etkileyen bir konu. Ama kabul edin, uslup bozulmaya başlamıştı.

 Her neyse , sevgili dostum Prometheus; sayın Eser'in bu konudaki son iletilerini okumadığını , okuduysan da anlamadığını, anladıysan da benim bu yazılanlardan ne anladığımı, anlamadığını düşünüyorum... Zararı yok. Canın sağ olsun. Ben sana anlatırım...Köprü altında biralarımızı içerken...Hele şu belin bir düzelsin de...

 En içten sevgi ve saygılarımla.
enelsır


Haziran 29, 2011, 12:22:45 ÖS
Yanıtla #6
 • Skoç Riti Masonu
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 3742
 • Cinsiyet: Bay

Sn. Prometheus,

Yazınız üzerine bazı açıklamalarda yapma gereği hissettim.

www.Masonlar.org'un Harici Forum bölümü Mason olmayanların da üye olabildikleri, çeşitli konularda görüşlerini, düşüncelerini aktarabildikleri bir Forum alanıdır. Bu Forum alanında ssadece üyeler paylaşımda bulunabilir ancak ziyaretçiler de bu bölümü okuyabilirler.

Her üye, Foruma üye olurken koşulsuz olarak FORUM KURALLARI ve ÜYELİK SÖZLEŞMESİ'ni kabul etmiştir. Ben okumadım diyebilirsiniz. Okumalıydınız. Çünkü biz tüm üyelerin o sözleşmeyi ve kuralları okuduğunu kabul ediyoruz. Ve burada paylaşımda bulunurlarken o sözleşme ve kurallar çervesinde kalmaları gerektiğini söylüyoruz.

Harici Forum bölümüne Mason Yöneticiler fazla müdahil olmak istemiyoruz ve olmuyoruz da. Bizler, bu bölümdeki paylaşımlarda üyelerin öz denetim (self contol) ile  paylaşımda bulunmasını istiyoruz. Burada kişilerin kendilerini özgür hissetmesi gerektiğine inanıyoruz.

Takdir edersiniz ki, çok daha değişik bir Forum alanı düzenleyebilirdik. Sanat, Diğer Konular vs. gibi bölümleri foruma yerleştirmez, sadece Masonlukla İlgili Sorular diye bir kısım koyar ve Harici üyelerin orada soru sormasına izin de verebilirdik. Ama istediğimiz bu değildi. Biz burada üyelerin değişik konularda görüşlerini aktarabilmesini, bu konular üzerinde tartışmaların yapılabilmesini istiyoruz. O yüzden forumda birbirinden farklı konu başlıkları mevcut. Ama  bunlar yapılırken istenen şey forum kurallarına uygun davranılmasıdır. Bundan ne kastettiğimizi anladığınızı biliyorum.

bu düşünce çerçevesinde, Harici forum bölümüne moderasyon anlamında fazlaca karşımıyoruz. Hatta Forum Yönetimi Şemasında da görüleceği üzere, bu bölümlerin moderasyonu ile yetkilendirilmiş Harici üyelerimiz/yöneticilerimiz de mevcut. Ancak kimi kez müdahil olmak moderasyon yetrkisini kullanmak bir zaruret olarak ortaya çıkıyor. Ve bunu da mümkün olabildiğince az yapmaya gayret gösteriyoruz. Ancak gerektiği zaman bu yetkiyi kullanmaktan da imtina etmiyor, geri durmuyoruz. Bunu da forumun selameti için yapıyoruz.

Konu ekseninde konuşacak olursam, sayın üyemiz Eser tarafından açılan bir başlıktaki tartışmanın evrildiği yön ve geldiği nokta, tartışmada kullanılan söylemler ve sözcükler müdahil olma zorunluluğunu doğurmuştur. Elbette sn. Eser'in yaşadığı coğrafyadaki sorunlar sebebiyle olaylara daha duygusal yaklaşması mümkündür. Hatta bu neredeyse tüm bir halkı kötü görme, aşağılama gibi bir duyguyu da doğurmuş olabilir. Ama bu duygunun paylaşım yeri www.Masonlar.org olamaz! Konu öyle bir noktaya gelmişti ki, üyeler birbirlerinden şikayetçi olmuşlardı. Sn. Eser, Sn. Zagzagel'in kendisine hakaret ettiğini iddia ederek müdahil olmamızı, sn. Zagzagel'de sn Eser'in bir ulusu toptan aşağıladığı kendisine hakaret ve tehdit ettiği iddiasıyla konuya müdahalede bulunmamısı ister duruma gelmişti. Biz her iki üyeye de yaptırım uygulayabilirdik. Nihayetinde bana göre Forum Kuralları o konuda ihlal ediliyor idi. Bunu tercih etmedik bunun yerine konuyu kaldırarak, genelde tüm üyelere bir açıklama yaptık.  Üyelerimizin görüşlerine son derece saygılıyız. Ama biz üyelerimizin de başta kendilerine, sonra karşısındakilere ve bulundukları ortama saygılı olmalarını bekliyoruz. Bunu bekleme hakkımız vardır herhalde.

Demokratik bir çerçevede Forumun işlemesini istiyoruz. Bunun için de çabaladığımızı düşünüyorum. Şu anda bu mesajı yazıyor olmam bile bu çabanın bir ürünüdür. Ama bu çaba, yozlaşmaya, demogojiye izin vereceğimiz anlamını da taşımaz.

Bu arada iletinizdeki talebinizde eğer ileride herhangi bir yaptırım uygulanmasına gerek olursa dikkate alınacaktır.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Sevgi ve Saygılarımla.Haziran 30, 2011, 02:58:21 ÖS
Yanıtla #7
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 125
 • Cinsiyet: Bay

Sayin uyeler sizlere veda etmeden once bir kac aciklama yapma zorunlulugu duydum.
Ilk once Sayin Enelsirin kalbini istemeden kirdigim icin cok ozur diliyorum.
Actigim konuda ermeni halki ile genel konusmagimin sebebini aciklamak istiyorum. Ben Daglik Karabag bolgesinde uzun yillar gorev yaptim. Gorev yaptigim yillarda cok olaylarin canli sahidi oldum. Savunma hattimizi provokativ, kesif, tahribat, istihbarat bilgisi toplamak maksadiyla gecmeye calisan cok sayda Ermenistan askeri, askerlerimiz tarafindan oldurulmustur. Fakat oldurulen Ermenistan askerleri arasinda, ermeni asilli Turkiye vatandasi, ermeni asilli Lubnan vatandasi,  ermeni asilli Suriya vatandasi, ermeni asilli Iran vatandasi, ermeni asilli Fransa vatandaslari da vardi.Hatta iclerinde ermeni asilli Amerikada yasayan Fransiz vatandaslari vardi. Ben anlamiyorum biz Ermenistanla savasiyoruz yoksa dunya ermenileriyle? Biri bana aciklaya bilirmi bir Turkiye, Lubnan, Suriya, Iran, Fransa vatandaslarinin elinde kalasnikov tufeyi belinde makarov tabancasiyla ermenistan silahli kuvvetlerinin uniformasiyla benim topraklarimda ne ariyor? Hani bu insanlar askerlik caglarinda olsalar, dusunurum ki, askerlik gorevlerini kendi vatanlarinda yapmaya ermenistana gelmisler ordanda Daglik Karabaga sevk edilmisler. Hepsi 35-50 yas arasi ermeni fedaileri.
Konuda ermenilerle ilgili genelleme yapmamin sebebi budur.

Forumda bazi arkadaslarim beni irkcilikla sucladi veya elestirdi. Hatta bazi arkadaslarim bana humanizmden, kardeslikten, sevgiden, baristan bahsetti.

Degerli arkadaslarim, benim forumdaki ozel imza bakaraniz- 1283-leriz biz yazmisim. Belki 1283-un ne anlama geldigini bilmeyenler var aramizda. Buyuk Ataturkun Kara Harp Okulunda ogrenci oldugu yillarda omzunda tasidigi apolet numarasidir. 1283 numarali apolet  Kara Harp Okulunda yaklasik 100 yildir hic bir ogrenciye verilmiyor. 1283 numarasi ulkesi, milliyeti, dini, irki ne olursa olsun butun Kara Harp Okulu mezunlarinin  kalbindedir. Ataturk ilkeleri bir tek Turkiyenin yolunu aydinlatmiyor, Ataturk ilkeleri butun dunyayi aydinlatiyor. Buyuk Ataturk vatan, seref, vazife, sevgi, durustluk, harbiye kavramini bizlere emanet etmistir. Ben Azerbaycan Silahli Kuvvetlerinde gorev yapan Ataturk askeriyim.

Beni irkcilikla suclayan arkadaslarim, ben irkciligin butun kavramlarini en az sizin kadar iyi biliyorum. Ben insanlari sevmeyi, insanlar tarafindan sevilmeyi, hosgoruyu, insanligi, kardesligi, baris icinde yasamagi, humanizmi en az sizler kadar iyi biliyorum.Buyuk Ataturkun yurtda sulh, cihanda sulh  sozlerini her zaman kulaklarimda kupe etmisim. Beyler lutfen irkcilik kavramina  bir daha goz atin, irkciligin temellerinin neye dayandigini bir de okuyun. O zaman irkcilikla, dusmanina nefret etmeni ayird ede bilirsiniz. 
Gurcustanla  yuzyillardir komsuyuz. Bir kere bile gurcu halkiyla aramizda sorun yasamadik. Gurcustanla da aramizda arazi sorunlari oldu. Her iki taraf karisik komissiyon kurdu. Bazi yerlerde biz, bazi yerlerde gurcu kardeslerim tavizler verdik ve is uygarca cozumunu buldu. 
Ermenistan cumhuriyeti 100 yildan coktur ki her firsatda halkima karsi katliam yapiyor. Artik Ermenistan bu hasta ruhlu siyasetinden vazgecmelidir diye dusunuyorum. Yoksa bu durum boyle cok devam etmeye bilir.

Sayin Zagzagelin bana etdigi hakaretlere gelince, gercekten  cok kizdim. Sayin Zagzagelin  cok yazilari alay edici niteliktedir.
Lutfen yalnis anlamayin ben tehdit etmek anlaminda soylemiyorum. Kavga edecek yasta ve seviyyede bir insanda degilim. Kafaya koymusum bir gun Sayin Zagzagelin bir cayini icmeye gelecem.

Sayin Skullg formun sayginligina, degerliligine hic subhem yoktur. Gercekten burasi bir hayat akademisi. Ben bu forumda yazmaktan cok okumayi seviyorum. Dikta rejiminde yasayan bir ulkenin vatandasi olarak ben bu forumda ozgurlugumu buluyorum. Bu forum benim her seyi korkmadan, cekinmeden paylastigim TEK yer.Fakat yonetim ekibinin disiplin cezasini adaletli bulmadim. 
Sayin Skullg lutfen kusura bakmayin ama  disiplin cezaniz AKP-nin yargi sistemine benzedi.
Ergenekonda, balyozda, eldivende, sarikizda, ay isiginda, yakamozda, mehmetcik vakfinda, Ozden Ornek gunluklerinde yesil isik, son suret, tutuklamalar pes-pese. Deniz  Fenerinde kirmizi isik dur. Belki yanlis bir benzetme yaptim ama suan aklima o geldi.
Ben cezami aldim, benim deger verdigim bir konu tamamen silindi, uyari aldim, tamam. Ama sayin Zagzagele ettigi hakaretler sebebiyle bir uyari bile yapilmadi.
Ben bunu kendime yapilmis ikinci sinif insan muamelesi gibi kabul ediyorum.
Bu saygin forumu bu gun itibariyla terk ediyorum.
Sayin Masona, sayin yonetim ekibine ve butun uye arkadaslarima  Azerbaycandan en icden sevgilerimi ve saygilarimi gonderiyorum,   yolunuz, bahtiniz acik olsun,Tanri yardimciniz olsun.
Sevgi ve saygilarla.
« Son Düzenleme: Haziran 30, 2011, 05:03:31 ÖS Gönderen: Mustafa Kemal »
1283 - leriz biz.


Haziran 30, 2011, 03:48:12 ÖS
Yanıtla #8
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 320

Sayin Eser, tum dediklerimi ispatladi. Ne diyeyeyim. Bir deyimi bile hakaret olarak algilayan bir kafa yapisina sahip. Dost-dusman algisi icinde kalmis bir yapi.

Beni bwdbahtlikla suclarken kendisi ordusunun bir subayi oldugu ulkeyi diktatorluk olarak adlandirabiliyor. Kafa karisikligi?

Uygulanan bir yaptirim yok. Konu kaldirilmis ve bir daha bu denli abartmayin reca ederiz, yoksa yaptirim uygulamak zorunda kalacagiz, demisler. Alinmis arkadasimiz, ne yapalim!

Eh cayimi icmeye gelecekmis. Beklerim. Nasil gelecek o da belli iste. :) kurtlar vadisi pusu. Arkadasin arkafaslari varmis. Birgun kapim calinirsa o ismi gecen her kurum hakkinda sikayetci olurum. Artik eskisi gibi degil. Uniforma gorunce hazir ola gecmiyoruz. Kafasina gore geceleyin insanlar kaybedilemiyor. Sukurler olsun! İkincisi bulundugum yer o ismi gecen kurumlarin yetki alani disinda galiba :) ama arayin sayin eser malum arayan bulurmus :)

Kurtlar vadisi bitisi yapalim:

Eliiffffff didiiimmm beeeeee dediiiiimmmm ammaaaannn
Kiz ben sanaaaaaaa aaaaaa ne dediiiiim

si yapalim:

Eliiffffff didiiimmm beeeeee dediiiiimmmm ammaaaannn
Kiz ben sanaaaaaaa aaaaaa ne dediiiiim


Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.


Haziran 30, 2011, 05:36:46 ÖS
Yanıtla #9
 • Seyirci
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 647
 • Cinsiyet: Bay

Oldu mu sayın Zagzagel?
Zaten forumdan uzaklaştırılmış bir insanın üzerine gitmenin, tehdide dalga geçer gibi cevap vermenin ne gereği vardı?. Açıkçası sayın Eser'in verdiği tepkinin aynısını veriyorsunuz.
Şunu özellikle belirtmek isterim ki, bizim tahmin edemeyeceğimiz acıları yaşamış, görmüş insanların neler düşündüğünü hiç bilmeyiz. Bir Ermeni katliamından geriye kalan bir fotoğraf hatırlıyorum. 3-4 yaşlarında bir çocuk, yüzünün dörtte biri sol tarafı yok, yanında da yaşlı bir adamın cesedi. Bir düşünün böyle bir çocuk cesedi gördüğünüzü, kendi çocuğunuz olsun demiyorum, herhangi bir çocuk, resmen yüzünün yarısı yok, koparılmış. Kahroldum.

İşte bu yüzden sayın Eser'in milliyetçilik hisleri ile yazmış oldukları amacını aşan şeyler olabilir, hata yapabilir demek istedim. Bu yüzden arkasında durmak istedim.
Ancak konunun sayın Zagzagel ile olan tartışma yüzünden olduğunu bilmiyordum. Hatta o yazıları görmedim bile.
Elbette ki nasıl o insanın acılarını anlamaya çalışırken nasıl tepki koyuyorsam, çay içmek için kapıya gelecek adamında ilk karşısında bulacağı kişi olmasını da bilirim.
Sayın Eser, bana lütfen bu konuyla ilgili yazınızı gönderin ve ben gerekirse tek tek herkese ileteceğim. Şahsi bir kızgınlıktı geldi geçti, bunu devam ettirmeniz ilk önce ve en çok beni üzer. Asla olmayacağına dair yazınızı bekliyorum.


Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
28 Yanıt
10143 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 02, 2008, 09:51:35 ÖS
Gönderen: blossom
10 Yanıt
9733 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 27, 2012, 03:59:09 ÖS
Gönderen: Hacamat
0 Yanıt
3874 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 10, 2010, 04:17:10 ÖS
Gönderen: ADAM
2 Yanıt
4969 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 14, 2014, 12:19:03 ÖS
Gönderen: ADAM
0 Yanıt
4182 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 19, 2011, 04:53:48 ÖÖ
Gönderen: moonlight
4 Yanıt
6415 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 06, 2020, 08:11:59 ÖÖ
Gönderen: Muharrem Yılmaz
31 Yanıt
8701 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 04, 2013, 11:33:29 ÖÖ
Gönderen: Felix Steiner
6 Yanıt
1956 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 30, 2013, 01:57:51 ÖÖ
Gönderen: yazbenide
0 Yanıt
995 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 14, 2014, 01:43:30 ÖS
Gönderen: edebiyat_ogr
1 Yanıt
1380 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 15, 2014, 11:02:35 ÖÖ
Gönderen: symbol