Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Dünya'yı yöneten örgütler!  (Okunma sayısı 10611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 15, 2007, 04:33:34 öö
 • Ziyaretçi

ABD'ye yerleşen ve pek çok tüketim aracını kontrol altından tutan ve etkin ailelerden SBS'ye üye verenlerden bazıları şunlardır (çok uzun süredir bu ailelerin mutlaka bir kaç ferdi SBS üyesidir):


·        Whitney Ailesi ( yerleşim 1635, Watertown, Massachusets),

·        Perkins Ailesi ( yerleşim 1631, Boston Mass.),

·        Stimson Ailesi (yerleşim 1635, Watertown, Mass.),

·        Taft Ailesi (y. 1679, Braintree, Mass),

·        Wasdworth Ailesi (y. 1632, Newtown, Mass.),

·        Gilman Ailesi (y. 1638, Hingham, Mass.)

·        Payne Ailesi (Standard Petrolün sahibi),

·        Davison Ailesi (J. P. Morgan ve şirketinin sahibi, her iki dünya şavaşında da etkili olmuşlar ve büyük paralar kazanmışlardır),

·        Pillsburr Ailesi (Un ticareti),

·        Sloane Ailesi (Ticaret ve parekende satışıın dev ismi),

·        Weyerhauser Ailesi (Kereste ve orman ürünleri tröstü),
Harriman Ailesi (Demiryolu Kralları),

·        Rockefeller Ailesi (Standard petrol, Chase Manhatten Bank ve binlerce şirketin sahibi CFR, Trilateral Komisyon ve Bilderbergin başındaki aile),

·        Lord Ailesi (y. 1635, Cambridge, Mass.),

·        Bundy Ailesi (y. 1635, Boston, Mass.),

·        Phelps Ailesi (y. 1630 Dorchester, Mass.),

·        Bush aileleri (Baba Bush CIA ve ABD başkanı, oğul Bush bu örgütlerin bir entrikasıyla ABD başkanlığına getirildi, her ikisi de SBS üyesi).


SBS toplumdaki hemen her yapıya girmiştir. Bunların içinde Beyaz Saray, Yüce Divan, Medya, İş ve Endüstri, Federal Banka sistemi, Kanun yapıcı kurullar, Mahkemeler vb vardır. SBS'nin temel ideolojisi Anglo Sakson ve Protestan beyazların dünyadaki hakimiyetini sağlamaktır, ideolojisi oldukça faşistir ve her iki dünya savaşında da bu cemiyet çok önemli roller oynamıştır. Bohemian Grove ve CFR ile birlikte Skulls and Bones Society Yeni Dünya Düzeni'nin yaratıcısıdır
(Marrs 2000; Marrs 2001; Sutton 1986, 1988, 1990; Ironhouse 2002).

Bohemian Grove (Bohemian Klübü)
Bohemian Grove (BG) aynı Skulls and Bones Society gibi gizli amaçlar ve yöntemler için 1880'lerde Kaliforniya'da kurulmuş bir cemiyettir.


Üyeleri, törenleri, ritüelleri ve ne yaptıkları çok gizli tutulur. Merkezdeki çiftlik aynı anda yüzlerce kişinin hafta sonu toplantılarına katılabileceği niteliktedir. ABD'nin hemen her eyaletinde tapınakları vardır. Sembolleri BAYKUŞ'tur. Ritüellerde baykuşa hitap edilir ve bir fetiş olarak baykuş motifi kullanılır.

Bohemian Grove'a üye olanlar başka mistik klüplere de üye oldukları için bu rituellere ve sembolizme alışıktırlar.
1970'li yıllarda en kilit noktadaki ve zengin 1000 civarında üyesi olan Bohemian Grove üyelerinin ünlülerinden bazıları şunlardı
(Domhoff 1974):


·        Dwight David Eisenhower (ABD başkanı),

·        Herman Wouk,

·        Robert Kennedy (ABD Başkan adayı),

·        Johson (ABD Başkanı),

·        Richard Nixon (ABD Başkanı),

·        Gerald Ford (ABD Başkanı),

·        Ronald Reagen (ABD Başkanı),
Bill Clinton (ABD Başkanı),

·        Nelson Rockefeller,

·        David Rockefeller,
Henry Kissenger,

·        Edgar Kaiser (Kaiser Industries başkanı),

·        Henry Morgan (J.P. Morgan Şirketi),

·        Charles Morgan (J.P. Morgan Şirketi),
Neil Armstrong (aydan döndükten sonra katılmıştır),

·        Hoover Enstitüsünün bazı ileri gelenleri,

·        Wernhern Von Braun (Alman roket ve uzay bilimcisi),

·        David Sarnoff (İşadamı),

·        Senator Robert Taft (Taft ailesinin SBS ile yakın ilgisini hatırlayınız!),

·        Lucius Clay, American Express, Standard Brands, Int. Investment Corporation
başkanı,

·        Earl Warren (Yüce Divan üyesi),

·        Kalifornia valisi Goodwin Knight,

·        Kalifornia valisi Pat Brown,

·        Başkan Herbert C. Hoover (1913'te klube katılmıştır),

·        Rudolph Peterson ( Bank of Amerikanın eski başkanı),

·        Melvin Laird (eski Savunma Bakanı),

·        William Rogers (Eski CIA bağlantılı Devlet Bakanlığı sekreteri),

·        Francis Baer (United California bank eski başkanı),

·        Stephen D. Bechtel: J.P. Morgan şirketi direktörü,

·        Gilbert Humprey(: National Steel, General Electric, Texaco, National City Bank of Cleveland, Sun Life Insurance
direktörü),

·        Lewis Lapham: Mobil Oil, Heinz, TriContinental Corp. Başkanı),

·        Edmund Littlefield): Wels Fargo Bank, Hewlett-Packard, General Electric eski başkanlarından),

·         Leonard McCollum ( Morgan Trust, Capital National Bank eski başkanı)

Dikkat ederseniz Bohemian Grove hem çok zengin hem de en kilit noktalardaki elitlerin oluşturduğu daha üst ve çok daha gizli bir
seçkin klübüdür (Daha detaylı listeler ilerideki çalışmamızda yayımlanacaktır, yer tutmaması açısında sadece bazı kritik görevlerdeki kişileri verdik). Dikkat edilirse en fazla ABD başkanı üyesi olan klüp Bohemian Grove'dur. ABD'de kaldığım 7 yıl boyunca her gittiğim kütüphanede ve kitapçıda bu klüple ilgili bilgi aradım. Bu konuda sadece William Domhoff'un yazdığı bir kitap ile bir kaç makale geçti elime.


Düşünün 1000'e yakın ABD eliti sürekli bir hafta sonu California'da veya diğer eyaletlerdeki çiftiklerde toplanıp kadınlı, erkekli törenler yapıyorlar ve gizli ritüeller uygulanıyor, inisiasyon törenleri yapılıyor; insanlar komik komik kılıklara veya durumlara giriyor çeşitli dramalar ve roller oynuyorlar. Bunlara bir sürü hizmetçi hizmet ediyor, bir sürü polis bunları koruyor, bir sürü kişi bu klübe geliyor ve bu klüp 1880'den beri var. ABD'de elime geçen pek çok kütüphanenin veritabanında bu klübe ait bilgi aradım, ama çok sınırlı bilgiye ulaşabildim.

Kaynak: Hakan TURAN

Eğer sorun teşkil etmezse 150 sayfalık bu çalışmanın bazı kısımlarını daha yayınlayabilirim ileride.Haziran 15, 2007, 05:13:56 ös
Yanıtla #1
 • Ziyaretçi

Yayınlamanı dört gözle bekliyorum kardeşim..Çok eğlenceli olacağa benziyor :D


Haziran 15, 2007, 07:02:08 ös
Yanıtla #2
 • Ziyaretçi

 Skulls and Bones Society (SBS) konusunda da elime geçebilen kitap sayısı bir avuçtur.

SBS de Bohemian Grove gibi çok gizli bir örgüttür. Bu örgütleri ABD'de sorduğum hiç bir Amerikalı bilmiyordu. Üstelik bu kitapta
diğer örgütlerle ilgili listeleri yayınlayan kitaplar veri tabanlarından çıkarılmıştı, elimdeki kitapların çoğuna direkt yazarlarına ulaşarak eriştim. Neden ve nasıl sağlanır bu gizlilik bunu anlamaya imkan yok! Bu gizliliğin tek hedefi olabilir, törenlerde ve toplantılarda çok ciddi bazı kararların alınması.

Örneğin atom bombası projesinin kararının verildiği yerin, siklotronu ilk kurgulayan Prof. Ernest O. Lawrence'a bu kararın verdirildiği yer olan Bohemian Grove'dur (Nuel Pharr Davis, Lawrence and Oppenheimer, New York: Simon and Schuster, 1968).


Vietnam'a savaş açılması kararının verildiği yer de Bohemian Grove'dur. Kaliforniya'daki çiftlikte bazı zamanlarda ciddi güvenlik önlemli toplantılar yapılır. Çiftlik San Fransisco'nun 65 mil kuzeyindedir 300-500 kişiyi barındırabilecek ve anayoldan ulaşılamayacak, ancak bilenlerin helikopterle veya arazi araçları ile gidebilecekleri bir alanda tüm çevre yerleşim merkezlerinden uzaktadır ve çok yoğun koruma altındadır. Bu ana merkezin haricinde başka şehirlerde de merkezleri vardır. Bohemian Grove üyeleri belirli aralıklarla toplanıp klasik ritüelik törenlerini yaparlar. Törenleri bir rahip ile bir rahibe yönetir. Törenlerde genellikle allogerik ve yukarıda tanımını yaptığımız sembolik dramalar oynanır, fakat törenlerle ilgili yazılanlar da çok sınırlıdır.

Bohemian Grove'un merkezinin bu kadar izole olmasına karşın, Bohemian Grove SBS, Pilgrem Society, Rotary Club gibi  cemiyetlerle iç içedirler. Bir söylentiye göre BG'dan icazet alamayan bir istihbarat örgütünün başına getirilemez, başkan seçilemez; devletle ilgili pek çok önemli karar buradaki toplantılarda verilir.


Üyeleri yukarıda saydığımız gibi en kilit noktalardaki kişilerden oluşur; örneğin 1991 de BG'da olup da aynı zamanda önemli şirketlerde yönetici olanların sayısı şöyleydi: Bank of America 7 direktör, Pacific Gas and Electric 5 director, AT-T 4 direktör, First Interstate Bank 4 direktör, McKesson Corporation 4 direktör, Ford Motors 4 direktör, General Motors 3 direktör, Pacific Bell Telephone 3 direktör. Ayrıca pek çok istihbarat örgütünün başkanları veya üst düzey yöneticileri de BG veya SBS üyesidir. BG, SBS ile birlikte 1880'ilerden beri Yeni Dünya Düzeni'nin ideoloğudur ve bu cemiyetlerdeki kişilerin çoğu ise Bilderberg, Trilateral Komisyon ve CFR'da yer alırlar. 1974'teki Domhof'un kitabında belirtildiği üzere Bohemian Grove'a üye olan azınlık, ABD'deki o tarihteki tüm malların yaklaşık yüzde 30-40'ına, özel sektörün tüm servetinin yaklaşık yüzde 70-80'nine sahipti.


CFR, Trilateral Komisyon ve Bilderberg örgütleri

Diğer  örgütlerin iç çatısı ve yapısı altında CFR, Trilateral Komisyon ve Bilderberg günümüzün BÜYÜK AĞABEYİ haline gelmiştir.

·        CFR (Council on Foreign Relations-Dış İlişkiler Konseyi) Clinton, Antony Lake, Al Gore, George Bush, Warren Christopher, Colin Powell, Les Aspin , James Woolsey (CIA direktörü) gibi isimlerin CFR (Council on Foreign Relations-Dış İlişkiler Konseyi) isimli bir komisyona kayıtlı olmaları herhalde okuyucuyu bunca bilgiden sonra şaşırtmaz. Ama dünyadaki en ciddi karar mercilerine gelenlerin bağlı oldukları bir örgüt olması herhalde doğal karşılanabilir, üstelik bunların bazıları BİLDERBERG veya Skulls and Bones Society üyesidirler.


Yani hiç kimse hak ettiği ve olması gerektiği için bir pozisyonda değildir Yeni Dünya Düzeninde. İpleri ne kadar iyi oynatabildiği, ne kadar sır tuttuğu ve bu örgütlere ne kadar bağlı olduğu önemlidir onlar için.

Globalizasyon ideolojisinin Bohemian Grove ve Skulls and Bones Society gibi mistik örgütlerden daha az gizli bir branşı olan CFR 21 Temmuz 1921'de New York'ta kurulmuştur (Ross 2000; Marrs 2000). Zaten yüzyıllardır ülkü piramiti, Süleyman mabedi, tek hükümetli dünya, Sionun oğullarının vaad edilmiş birleşik krallığı, evrensel kardeşlik gibi fikirleri savunan gizli cemiyetlerin bu ideolojisini ilk harekete resmi olarak geçiren kuruluş CFR'dır. Globalizmin gizlilikten çıkıp dünyaya ilanı CFR'ın kuruluşu ile başlamıştır.1917'de Başkan Wilson savaş sonrasında yüze yakın elit adamını toplamış ve global barış (!) planları yapmışlar ve Wilson'ın bilinen
on dört nokta teorisini 8 Ocak 1918'de kongreye sunmuşlardır. Bu plan özünde tüm ekonomik sınırları kaldırmayı amaçlayan ve ABD sermayesini tüm dünyaya hakim kılmaya yarayan bir plandı. Ama 1919'da Paris Barış Görüşmelerindeki Versailles anlaşması Almanya'ya ağır koşullar koymuştu. 30 Mayıs 1919'da Paris'in Majestic otelinde toplanan İngiliz ve Amerikan delegeleri bir `Uluslararası İlişkiler Enstitüsü' kurmaya karar verdiler. Bunun adı daha sonradan İngiltere'de `Royal Institute of International Affairs' oldu.


21 Temmuz 1921'de de ABD'de CFR gizli koşullar altında kuruldu, 1945'e kadar merkezi New York'taki Prat House oldu (Halen merkezi burasıdır: The Harold Pratt House, 58 East 68th Street, New York, NY 10021). Bu bina Rockefeller tarafından bağışlanmıştı. CFR üyelerinin büyük çoğunluğu New York ve Washington D.C.'de yaşayan elitlerden oluşuyordu. Daha ziyade New York ve Washington, D.C.'de yaşayan elitlerden oluşan CFR'ın bugün finans, komünikasyon, akademi, istihbarat, teknoloji alanlarda en etkin konumlarda bulunan 3300 üyesi mevcuttur. Bu sayı bir zamanlar 1600 ile sınırlıydı. Özellikle tüm CIA, DIA, DEA ve başka istihbarat şefleri bu örgütün de elemanıdır ve CFR'ın ilkelerinden dışarı çıkamazlar. İlk üyeler arasında New York senatörü Colonel House, Devlet Bakanlığı Sekreteri John Foster Dulles, CIA'da uzun süre çalışmış Allen Dulles, kurucu başkan milyoner John W. Dawis ( J. P. Morgan'ın finansörlerinden) vardı. CFR için ilk para John D.


Rockefeller, Bernard Baruch, Jacob Schiff, Otto Kahn, Paul Warburg gibi milyonerlerden geldi.


Bugün CFR için finans şu kuruluşlardan gelir:

·        Xerox,

·        General Motors,

·        Bristol-Myers-Squip,

·        Texaco,

·        Alman Marshal Fund,

·        McKnight Vakfı,

·        Ford Vakfı,

·        Andrew Mellon Vakfı,

·        Rockefeller kardeşler vakfı,

·        Starr Vakfı vb.


CFR yönetim üyeleri bugün dünyadaki her işe burnunu sokan ve ekonomik kontrolü amaçlayan kurum, vakıf, enstitü ve gizli örgüt ile içiçedir.

CFR İkinci Dünya Savaşı'nda çok önemli bir rol oynamıştır. Yayınladığı Foreign Affairs isimli dergi ile de çalışmalarını tüm dünyaya duyurur. CFR her ne kadar gizli olmayan bir görünüme sahip olsa da, bu gerçek değildir. CFR, SBS, Bilderberg gibi çok gizli bir örgüttür. Her yıl hazine sekreteri, CIA veya NSA yöneticileri ile çok gizli, halka açık olmayan toplantılar yapar. Normal koşullarda CFR'ın anayasaya bile aykırı olduğu iddia edilmişse de bunu yargılayacak olan Anayasa Mahkemesi veya Yüce Divan üyelerinin büyük çoğunluğu da CFR üyesidir.


J.P. Morgan ve Rockefeller gibi devler CFR'ye büyük paralar yatırırlar, ama işadamlarına devletin güvenlik sırları hakkında brifing verilmesini kimse anlayamaz ve anlatmakla bitip tükenmeyen Amerikan demokrasisinin neresine koyacağını bilemez.


Bu demokrasi ise neden hiç bir şey halka ve basına açıklanmamaktadır?

Orası da pek anlaşılamaz. Gerçi basına açıklansa da farketmez, çünkü CFR tüm medyayı kontrol eder. 1988'den beri 14 devlet bakanı, 14 hazine bakanı, 11 Savunma bakanı ve bir sürü federal büroya ait görevli CFR üyeleri arasından seçilmiştir. Özel şirketlerin devletin bu kadar içine girmesi nasıl demokrasi ve hukuk sistemi ile bağdaşır bunu J.P. Morgan'a ve Rockefeller'a sormak gerekir tabii. Dullestan beri her CIA direktörü, örneğin Richard Helms, William Colby, George Bush, William Webster, James Woolsey, John Deutsch, ve William Casey hep CFR üyeleri arasından seçilmişlerdir. Ne işi vardır Rockfeller'ın kurduğu bir konsülde halkın ulusal güvenliğini korumakla görevli onca insanın? Hukuk ülkesi ve demokrasinin beşiği olduğu iddia edilen Amerika'nın bu gerçeklerini Amerikalıların çoğu bilmez, onlar kredi kartı borçlarını ve ev taksitlerini ödeyip, evde patlamış mısır yiyerek biralarını içerler. ABD'li pek çok yazar CIA'ın Amerika ve Amerikan halkı için değil, CFR'ın dostları ve gizli ilişkide olduğu dernekleri için bilgi topladığını dile getirmişler, ama komünistlikle suçlanmışlardır.

CFR bu işadamlarının istediği kişileri hep yükseltmiş en üst ve dokunulmaz noktalara getirmiştir. Bunun en güzel örneği sıradan bir akademisyen olan ve David Rockefeller ile tanıştıktan sonra şansı açılan Henry Kissenger olmuştur. Clinton döneminde de tüm devlet yetkilileri CFR üyeleri arasından görevlendirilmiş neredeyse yurt dışına yollanan büyükelçilerin yarısı CFR içinden seçilmiştir.
Başkanların seçiminde de aynı yol izlenmektedir, seçmenler bir CFR üyesi ile öteki arasında tercih yapmak zorunda bırakılmaktadırlar, zaten Demokrat Parti ile Cumhuriyetçi Parti birbirinden çok farklı değildir ki! CFR'ın gizli raporlarından ve konferanslarından birinde şöyle denilmektedir (Ross 2000):

"Silahsızlanma, Amerika'nın bağımsızlığı ve bu bağımsızlığın tek dünya hükümetine dönüşmesi CFR'nin 1551 üyesinin yüzde 95'ine 1975'te açıklanmıştır. CFR'nin üyelerin yüzde 75'ine açıklanmamış ve yazılmamış iki amacı daha vardır. Bu oluşumun hedefleri size biraz garip gelebilir, bunları biraz tartışalım.


"Bu inancımızın temelinde yatan, monopolistik kapitalizmin dünyanın her yerindeki farklı para birimlerini, banka sistemlerini kredi ve üretim sistemlerini, temel kaynaklarını tek hükümetle kontrol edilebilir hale getirmek ve aydınlatılmış dünya sistemindeki
üstünlüğümüzü kendi dünya ordumuzla temin etmektir."

Kendi kurduğu dünya ordusu ile tüm dünyadaki kaynakları ve para sistemini kontrol edip, tüm kaynaklara el koyacakmış. CFR'ın amacı buymuş! Skulls and Bones Society'nin 1880'lerdeki faşist ideolojisinin bir devamıdır bu! Bu mentalite bugün Ortadoğuyu bir
ordu indirerek kontrol altına almak istemektedir.

CFR'ın gizli bir organizasyon olmadığını söyleyenlere de CFR'in 1992 yıllık raporundan bir cümle ile yanıt verelim. Sayfa 21: "Tüm toplantılardaki konuşmalar ve açıklamalar bu toplantılar dışında kimseye açıklanamaz!" (Ross 2000). Aynı raporun, 122, 169, 174, 175 ve 176 ıncı sayfalarında da bu gizlilik sürekli tekrarlanmakta ve gizlilik bozulup da medya veya birisine bir bilgi sızdırılırsa nasıl
cezalandırılacağı ima ediliyor. Daha önceki ezoterik ilkelerin tümünün uygulandığı bir örgütlenmedir CFR. Ayrıca CFR'ın ve gizliliğinin ve faşist ideolojilerinin ABD anayasına aykırı olduğu defalarca zikredilmiştir.

IMF ve Dünya bankası da CFR'in tamamen etkisi ve yönetimi altındadır (Ross 2000; Sklar 1980). Geri kalmış ülkeleri fakirleştirmek ve ekonomilerini yoketmek yolunda IMF, CFR'ın emirleri doğrultusunda çalışmaktadır.

Bilderberg gizli örgütüCFR'in temel globalizasyon planları daha kurulduğu günden beri bilinmekteydi. Ama CFR ABD içinde tam bir kontrol sağlamak ve tek jandarmalı kapitalizmi Avrupa'ya yaymak ve sosyalizm ve komünizm ile mücadele etmek zorunda idi. Eski CFR başkanı ve Rockefeller'in Chase Manhatten Bankası başkanı olan John McCloy OSS (Office of Strategic Services) isimli istihbarat örgütünün (Bill Donovan tarafından 1941-1942'de kurulmuştur) kurulmasını ve CFR ile karşılıklı iletişim içinde çalışmasını sağladı. 1947'de OSS, CIA'ya (Central Intelligence Agency'e) dönüştürüldü. 1947 Ulusal Güvenlik Kanunu ile de gerek sivil gerekse kriminal yasalara karşı korunan bir örgüt haline getirildi. Yani CIA, anayasaya rağmen ulusal güvenlik adına her türlü suçu işleyebilen bir örgüt yapısına kavuştu. 1950'de General Walter Bedel Smith CIA başkanı olduğu zaman, CFR'den aldığı emir üzerine Avrupa'da etkin bir örgüt kurulmasını istedi.


Daha sonra CIA ve Ulusal Güvenlik Konseyine konan bu şemsiye daha da güçlendirildi ve 1982'de Reagan tarafından Executive Order 12333 (Etkin Yasa 12333) devreye sokuldu (Montalvo 2000).

Bilderberg, CFR ve öteki örgütlerin Avrupa ayağını ve etkinliğini teşkil etmek için CIA tarafından Hollanda'da Oosterbeek şehrinde
Bilderberg otelinde 1954 de kurulmuştur. Dünyanın yönetimi ve globalizasyon konusunda her yıl farklı ülkelerde toplantılar yapar
(Ross 2000; Marrs 2000). Toplantılar son derece gizli koşullarda ve özel ortamlarda yapılır. Katılanlar bu konuda hiç bir bilgi
vermezler. Spotlight isimli bir dergileri de vardır. Liberty Lobby Inc, 300 Independence Ave., SE, Washington D.C. 20003 adresindenyayın yapar.

Bilderberg örgütünün Avrupa adresi: Maja-Banck Polderman, Bilderberg Meetings, Amstel 216, 1017 AJ, Amsterdam, Hollanda. Bilderbergin ABD adresi ise Charles W. Muller, American Friends of Bilderberg, Inc. 477 Madison Ave., 6th Floor, New York, NY 10022.


Bilderbergin kurucuları arasında Hollanda prensi Bernhard ve Polonyalı sosyolog Dr. Joseph Hieronim Retinger de vardır, Retinger Bilderbergin babası olarak bilinir. Bilderbergin kuruluşunda ABD istihbarat örgütlerinin, özellikle CIA'in rolü olduğu çok iyi bilinmektedir. Prens Bernhard ise eski bir NAZİ SS üyesidir, 1937 de Hollanda prensesi ile evlenmiştir, ama Nazilerle olan yakın bağları çok iyi bilinmektedir (Marrs 2000). ABD'li gizli örgüt ve CFR üyelerinin bazıları da Bilderberg üyesidir. Retinger ABD'ye CFR başkanlarından Averell Harriman tarafından getirilmiştir. David ve Nelson Rockefeller, John Foster Dulles ve CIA direktörü Walter Smith ile görüştükten sonra CIA güdümünde bu gizli örgütü oluşturmuştur.


Bilderbergin oluşmasında etkili diğer isimlerden birisi de Başkan Eisenhover'ın psikolojik savaş danışmanı C.D. Jacksondır. Bilderberg, merkezi Hollanda olmak ve içine İngiliz kraliyet ailesini de dahil etmek üzere CFR'nin Avrupa ayağını oluşturdu. Önemli işadamları, politikacılar, bankerler, medya sahipleri, askeri kilit isimler ve istihbarat örgütlerinin üst sınıfı ile ilişki kurup onları üye yaptılar ve her yıl gizli toplantılar düzenlemeye başladılar.

1991'de Bilderberg başkanı İngiliz Lord Peter Carrington idi. Carrington NATO genel sekreteri, kabine üyesi, CFR'nin İngiliz kuruluşu olan Royal Institute of International Affairs'ın başkanı idi. Kendisi Rothschild banka imparatorluğu ile hem evlilik, hem iş
bağlantılarına sahipti.

CFR'nin resmi olmadan uluslararası düzeyine taşınmış bir şekli olan Bilderberg yine İngiliz ve ABD CFR'lerini finanse edilen kişiler ve CIA'in örtülü ödeneği tarafından destekleniyordu. Bilderberg diğer bir kardeş grup olan Trilateral Komisyona çok benzemektedir. Bunlarda her ne kadar daha önce bahsedilen ezoterik ritueller yoksa da zaten bu grupların çoğuna katılanlar bahsedilen  gizli örgütlenmelerin içinde de olan insanlardır. Her yıl yapılan çok gizli ortamdaki toplantıları hem CIA, hem de o ülkenin istihbarat örgütü kontrol eder.


Türkiye'de son 50 yıldır başa geçen ünlü politikacıların çoğunluğu Bilderberg üyesidir, halen bu gizli Bilderberg üyeleri Türkiye'nin etkin yönetiminde rol almaktadırlar. Türkiye’deki toplantılar şu ana dek 18-20 Eylül 1959'da Yeşilköy-İstanbulda, 25-27 Nisan 1975'de (Çeşme'de Hotel Altın Yunus'da) yapılmıştır. 2001'deki toplantı ise İsveç'de gerçekleşmiştir.

(Bazı kısımları kurallar dahilinde makasladığım için bazı cümleler yarımve anlamsız olabilir bunun sebebi benim uygunsuz gördüğüm yerleri makaslamamdır.)

Kaynak: Hakan TURAN


Haziran 15, 2007, 07:08:44 ös
Yanıtla #3
 • Ziyaretçi

Hakan Turan sadece bir kod isimdir bu şahıs ABD bazı incelemerde bulunmuş ve bu incelemerinin sonuçlarını e-mail olarak tanıdıklarına dağıtmıştır yazılı bir kitabı mevcut değildir aşırı derece araştırmacıdır yazılarından sanılanın aksine klasik bir antimason değildir aile fertlerinden birinci sıradaki akrabaları mason olduğu için genelde bu oluşum hakkında olumlu yada olumsuz bir yorumda bulunmamıştır bildiğim kadarıyla kendisine masonluk teklifide gitmiştir cevabını ve sonuçlarının bilmiyorum Hakan Turan adını bazı forumlarda kullananlar çıksada hiç bir gerçeği yansıtmamaktadır çünkü şahıs geçtiğimiz yıl trafik kazasında ebediyete intikal etmiştir bilmenizi istedim.
Saygılar.


Haziran 15, 2007, 07:23:28 ös
Yanıtla #4
 • ZiyaretçiHaziran 16, 2007, 06:47:58 ös
Yanıtla #5
 • Ziyaretçi

Makaslanmamış halini de bekliyoruz sevgili kardeşim..


Haziran 16, 2007, 06:55:15 ös
Yanıtla #6
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 566
 • Cinsiyet: Bay
  • Yok site mite...

Anladim ben onu :D Eger Sn. Lucky Eye makaslamissa, ve dusundugum sebepten dolayi makaslamissa, sapka cikariyorum...
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.


Temmuz 12, 2007, 10:47:04 ös
Yanıtla #7
 • Ziyaretçi

Türkiye'de bu klübe üye olan aileler var mı acaba?


Aralık 11, 2008, 09:30:35 ös
Yanıtla #8
 • Ziyaretçi

Bu durumda türkiye yönetimindeki kişilerin Sabancı-Koç-Zorlu-Çalık-Demirören-Aziz Yıldırım gibi sayılı zenginlerin seçtiği kişiler olma ihtimali nedir??Bu saydığım kişilerin bir G-9 kurma ihtimalleri nedir?


Aralık 11, 2008, 09:44:44 ös
Yanıtla #9
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Sadece küçük beyinli insanlar sürekli o örgüt dünyayı yönetiyor,bu örgüt dünyayı yönetiyor diyerek kendi kendine kompleks ve düşman yaratır, eğer varsaki dünyayı yöneten örgütler,bu kadar düşmansanız bu örgütlere; çok çalışın, kendinizi geliştirin siz de bir örgüt kurun, dünyayı siz yönetin.

esenlikler


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
3961 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 06, 2009, 03:34:12 ös
Gönderen: karahan
3 Yanıt
4723 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 29, 2009, 05:56:43 ös
Gönderen: ceycet
5 Yanıt
6947 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 01, 2011, 12:51:47 öö
Gönderen: Eagle35
1 Yanıt
2459 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 21, 2014, 02:04:15 ös
Gönderen: yazbenide
52 Yanıt
16131 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 18, 2018, 02:38:18 öö
Gönderen: night manager
2 Yanıt
2906 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 30, 2013, 09:38:14 öö
Gönderen: evvah
18 Yanıt
6582 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 18, 2014, 06:42:38 ös
Gönderen: Waldow
0 Yanıt
1351 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 05, 2014, 04:42:33 ös
Gönderen: Don Corleone
4 Yanıt
2891 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 10, 2014, 01:39:27 öö
Gönderen: Attis
1 Yanıt
1784 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 25, 2017, 12:58:14 öö
Gönderen: denizhan