Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: ŞEYTANIN KİTABI  (Okunma sayısı 3128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 12, 2015, 05:50:06 ös
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 647
 • Cinsiyet: Bayan

CEHENNEM, ŞEYTAN VE RUHUNU SATMAK

ŞEYTAN, kilisenin şu ana kadar sahip olduğu en iyi arkadaştır, çünkü yıllardır etkin olmasını sağlamıştır. Cehennem ve Şeytan hakkındaki yanlış öğretiler, çok uzun zamandır Protestan ve Katolik Kiliselerinin büyümesine imkan vermiştir. Parmaklarıyla gösterecekleri bir şeytan olmadan, dinci sağın, müritlerini tehdit edecek bir şeyi olmazdı. 'Şeytan sizi baştan çıkarır'; 'Şeytan kötülüklerin efendisidir' ; 'Şeytan kötü, tehlikeli ve zalimdir,' diye uyarırlar. 'Şeytana uyarsanız, muhakkak sonsuza kadar lanetlenecek ve Cehennem'de yanacaksınız.'

Anlambilimde, Şeytan'ın anlamı 'muhalif' ya da 'baş kaldıran' ya da 'suçlayan'dır. İBLİS kelimesinin özü, Sanskritçe'deki TANRI anlamına gelen DEVİ kelimesinden gelir.

Şeytan, doğal içgüdülerinden dolayı insana engel olmaya ve onu suçlamaya çalışan bütün dinlere karşı çıkmayı gösterir. Sadece hayatın maddi, dünyevi ve şehvetli taraflarını temsil ettiği için, ona kötü bir rol verilmiştir.

Şeytan, Batı Dünyası'nın baş iblisi, aslında görevi insan hatalarını Tanrı'ya bildirmek olan bir melekti. Fakat on dördüncü yüzyılda, yarı insan yarı hayvan, keçi gibi boynuzları ve toynakları olan kötü bir ilah olarak betimlenmeye başladı. Hristiyanlık ona Şeytan, Lucifer gibi isimler vermeden önce, insan doğasının dünyevi tarafı, o zamanlar Dionysos ya da Pan denilen tanrı tarafından yönetiliyordu, Yunanlılar bunu, yarı insan yarı keçi olan kır ya da orman tanrısı olarak betimliyordu. Pan aslında 'iyi adam'dı ve bereketi ve verimliliği sembolize ediyordu.

Ne zaman bir ulus yeni bir tür yönetim biçiminin egemenliği altına girse, geçmişin kahramanları şimdinin kötü karakterleri olur. Dinde de bu böyledir. İlk Hristiyanlar, Pagan ilahlarının şeytan olduğuna ve onları kullanmanın 'kara büyü' olduğuna inanırdı. Mucizevi, ilahi olaylara 'ak büyü' derlerdi ; ikisi arasındaki tek fark buydu. Eski tanrılar ölmedi, Cehennem'e gittiler ve şeytan oldular. Çocukları korkutmak için kullanılan cin, öcü ya da gulyabani kelimeleri, Slavca'da BOG ve Hintçe'de BHAGA kelimelerinden gelir ve ikisi de TANRI demektir.

Hristiyanlığın gelişinden önce kutsal sayılan birçok zevk, din tarafından ayıplandı. Keçinin İblis'i çağrıştırması, Hristiyan Kutsal Kitabı'nda vardır ; yılın en kutsal günü, Tövbe Günü, 'kusursuz' iki keçi için kura çekilerek kutlanırdı, biri Tanrı'ya ve biri de Azazel'e adanırdı. İnsanların günahlarını taşıyan keçi çöle sürülürdü ve 'günah keçisi' olurdu. Ayrıca Mısır'da da yılda bir, Tanrı'ya kurban edilen ve bugün hala adak törenlerinde kullanılan keçinin başlangıç noktası budur.

İnsanoğlunun iblisleri çoktur ve çıkış noktaları farklıdır. Satanist ayinleri, cehennem zebanilerini çağırmayı içermez; bu uygulama sadece, çağırdıkları güçlerden korkanlar tarafından yapılır. Eski zamanın gizli saklı bilgileri der ki, sadece en güçlü 'korunan' ya da deli cesareti olan büyücü, Şeytan'ın kendisini çağırmaya çalışır.

Satanistlerin Tanrı'ya inanmadığı yaygın bir yanlış anlaşılmadır. Her zaman insanoğlu tanrılarını yaratmıştır, tanrılarının onu yaratmasından ziyade. Satanistlere göre Tanrı, doğadaki dengeleyici bir faktör ve acıyla alakasız olarak görülür. Evreni dengeleyen ve onun içine işleyen bu etkili güç, üzerinde yaşadığımız bu pislik topundaki mutluluğu ya da ızdırabı ya da etten kemikten yaratıkları umursamayacak kadar gayri şahsidir.

Şeytan hakkında kötü düşünenler, 'Tanrı'nın isteği' olduğu için ölen bütün adamları, kadınları, çocukları ve hayvanları düşünsün. Şüphesiz, sevdiği birinin zamansız ölümü için yas tutan bir insan, sevdiğinin Tanrı'nın ellerinde olmasını değil, kendi yanında olmasını isterdi.

ŞEYTAN AYİNİ


Şeytan ayininin genel konsepti şöyledir : papazlıktan menedilmiş bir papaz, çıplak bir kadından oluşan bir mihrabın önünde durur. Kadının bacakları açıktır ve vajinası da gerilerek açılır. Uzanmış yumrukları, vaftiz edilmemiş bebeklerin yağından yapılmış siyah bir mum ve bir fahişenin sidiğinin(ya da kanının) koyulduğu bir kadehi göbeğinin üstünde tutar. Bir ters haç mihrabın üzerinde asılı durur. Üçgen çavdar ekmeği ya da kara lekeli şalgam, papaz tarafından mihraptaki kadının dudaklarına sürülerek sistemli bir şekilde kutsanır. Sonra, söylenilene göre, Şeytana ve diğer iblislere yalvarılır ve bir dizi dua ve mezmur, tersten söylenir ya da aralarına ahlaksız sözler karıştırılır. Hepsi, yere çizilmiş bir 'koruyucu' pentagramın sınırları içinde gerçekleşir. Eğer Şeytan görünürse, her zaman omuzlarının üstünde siyah bir keçi kafası olan canlı bir insan kılığındadır. Sonra, kırbaçlama, dua kitabı yakma, oral seks ve kıç öpmeyle devam eder -hepsi yapılırken arka planda alay ederek İncil okunur ve haca tükürülür! Eğer ayinde bir bebek kesilebilirse, bu çok daha iyidir; çünkü herkes bilir ki bu, Satanistlerin en sevdiği oyundur!

Genel anlamda 1666 yılının, ilk 'ticari' şeytan ayini yılı olduğunu söylemek doğrudur. St. Denis'in güneyindeki şu an LaGarenne denilen bölgede, duvarlarla çevrilmiş büyük bir ev LaVoisin tarafından satın alındı ve buraya bakımevleri, hücreler, laboratuvarlar ve bir tapınak yapıldı. Çok geçmeden, kraliyet ailesi ve sanat meraklılarının, bu bölümün başlarında anlatılan türden bir törene katılması zorunlu hale geldi. Bu törenlerde yapılan organize sahtekarlıklar, tarihe 'gerçek şeytan ayini' olarak kalıcı bir şekilde geçti.

Sonra, 18. yüzyılın ortasında İngiltere'de oyun ve eğlence için Satanizm çılgınlığı ortaya çıktı, bu genel olarak Cehennem Ateşi Kulübü denilen Sir Francis Dashwood'un Medmanham Franciscans Tarikatı'ydı. Önceki yüzyılın ayinlerindeki kan, kan pıhtısı ve bebek yağından yapılmış mumları çıkartarak, Sir Francis müstehcen eğlencelerle dolu bir şekilde, dönemin önemli liderlerinin birçoğuna renkli ve zararsız bir tür psikodrama göstererek ayinler yapmayı başardı.

Ak büyücülerin, kara büyü yapmaya çalışma girişimleriyle Satanizmi temize çıkaran 19. yüzyıldı. Bu çağ, dikkatle zaptedilmiş ruh ve iblisleri olan ve ayrıca bugün kendilerine parapsikolog diyen çoğu zihin dondurmayı başarmış Eliphas Levi ve sayısız trans medyum gibi kara büyü uzmanlarının çağıydı. Şüphesiz en önemli örnek Aleister Crowley olmuştur.


KİTABIN GERİ KALANINI MERAK EDENLER İÇİN KAYNAK : A.S LAVEY - ŞEYTANIN KİTABI
« Son Düzenleme: Şubat 12, 2015, 05:53:31 ös Gönderen: Fay Frin »
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...


Şubat 12, 2015, 05:54:40 ös
Yanıtla #1
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 2145
 • Cinsiyet: Bay
  • Masonluk ve Masonlar

Şeytan İncili Maddeleri vardı bir de;

Dokuz büyük günah
Aptallık.
Özentilik.
Sevilme, benimsenme beklentisi.
Kendini kandırma.
Perspektif eksikliği.
Geçmişteki Ortodoks Satanist uygulamalara sahip çıkma.
Üreticiliği engelleyecek kadar kibir sahibi olma.
Estetik duygu yoksunluğu.
Ödlekleştiren konformizm.

Dokuz ilke
Tevekkül ve yetinme yerine sonsuz kişisel tatmin için çalış.
Mistik düşler yerine capcanlı hayatı yaşa.
Kendini kandırma. Kirletilmemiş bilgeliğin temsilcisi ol.
Sevgini hakedene sakla. Şaklabanlara harcama.
Sana tokat atana öbür yanağını dönme, intikam al.
Sorumlu olana karşı sorumluluk göster. Şevkat, enerji vampirlerine dikkat.
İnsan dört ayaklılar gibi bir hayvandır. Kimi zaman onlardan iyi, çoğunlukla onlardan beterdir. "Ruhi ve entelektüel yüceliği" onu hayvanlar aleminde en acımasız yaratık yapar.
Şeytan, günah adı verilen fiziki, duygusal, düşünsel yücelikleri savunur.
Şeytan, öcü gibi kullanıldığı sürece caminin ve kilisenin en iyi dostudur.


20 satanist nokta
Gücünü kaybetmemek için, zayıf ve aciz (karaktersiz, kişiliksiz) olanlara saygı gösterme.
İçinde başarı yattığı için gücünü her zaman sına.
Mutluluğu barışta değil zaferde ara.
Uzun süreli dinlenmeden ziyade istirahatlerini kısa tut.
Yeni bir şey yaratacaksan eskiyi tamamen yok et.
Ölümünü göremeyeceğin hiçbir şeyi çok fazla sevme.
Yapıyı kumun üzerine değil kayanın üzerine inşa et... Çünkü yapı sadece bugün ya da dün için değil her zaman içindir.
Her zaman, yapılmamışı keşfetmek için daha fazla çalış.
Boyun eğmektense öl.
Demircilik ölümün kılıcını işlemek dışında hiçbir sanatsal değere sahip değildir. Çünkü ölüm getiren kılıç bir sanat şaheseridir.
Her şey üstünde başarıyı elde etmek için önce kendinin üstüne çık. (kendini aşmayı öğren.)
Yaşayanların kanı yeni bir tohum yaratmak için iyi bir gübredir.
Kurukafadan oluşan piramitlerin üzerinde duran kişi, daha uzakları görebilir.
Sevgiyi bir kenara atma, fakat onu her zaman tehdit et çünkü o bir sahtekardır.
Bütün büyük olan şeyler acı üzerine kurulmuştur.
En önde olmaktan çok en üstte olmaya çalış, çünkü büyüklük orada yatar.
Daha önceden yaratılmış engelleri yok etmek için taze ve güçlü bir rüzgar gibi gel.
Bırak sevgi, hayatında bir amaç olsun, ama en büyük hedefin büyüklük olsun.
Erkek dışında hiçbir şey güzel değildir ama bütün her şeyden güzel olan kadındır.
Gücü engellediği için bütün aldanma ve yalanları reddet.
Yanlızlık dostun , rüzgar ise kılıç'ın olsun.. Anubislyder
LaVey'in dokuz büyük bildirisi
Satanizme göre insan kendini sakınmamalı istediğini yapmalıdır.
Satanizm ruhsal umutlar yerine var oluşu savunur.
Satanizm nankör insanlar için vakit harcamaktansa hak edenlere incelik göstermeyi emreder.
Satanizm kendilerine vuranlara diğer yanaklarını uzatmaktansa intikam almayı emreder.
Satanizm vampir olmak için vakit harcamaktansa daha gerçekçi sorumluluklarını yerine getirmek gerektiğini savunur.
Satanizm tüm dinlerde günah diye dayatılan şeylerin duygusal ve zekasal zevkten ibaret olduğunu savunur.
Şeytan kilisenin en sadık dostudur.
Satanizme göre hayvanlar, insanlara bazen iyi ama çoğunlukla kötülük yapan canlılardır.
Satanizm'e göre insan kendini kandırmamalı aklıyla olduğu gibi gözükmelidir.


Kaynak; Şeytan İncil / Wkipedia
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe


Şubat 12, 2015, 05:56:16 ös
Yanıtla #2
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 647
 • Cinsiyet: Bayan

Teşekkür ederim Sayın Risus, konuya ek bilgi vermiş oldunuz.

Sevgiler
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...


Şubat 12, 2015, 06:01:30 ös
Yanıtla #3
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 2145
 • Cinsiyet: Bay
  • Masonluk ve Masonlar

Paylaşımınız ve emeğiniz için, ben teşekkür ederim sevgili Fay Frin.

Saygılar...
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
43 Yanıt
12927 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 13, 2008, 09:13:51 ös
Gönderen: shemuel
16 Yanıt
7513 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 28, 2008, 07:32:57 ös
Gönderen: Prenses Isabella
57 Yanıt
13044 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 20, 2017, 01:05:38 ös
Gönderen: Achilles