Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Babam Romulus  (Okunma sayısı 667 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 23, 2015, 11:33:01 ös
  • Aktif Uye
  • ***
  • İleti: 647
  • Cinsiyet: Bayan

2007 Avustralya yapımı biyografik drama filmidir.

1987'den başlayarak TV filmlerinde rol alan, 1991'den beri de sinema oyunculuğu yapan Avustralyalı tiyatro yönetmeni Richard Roxburgh'un sinemadaki ilk ve tek yönetmenlik denemesidir. Senaryosunu şair ve oyun yazarı Nick Drake'nin Raimond Gaita (d.1946) 'nın 1998 yılında yayımladığı aynı adlı ödüllü anı kitabından uyarlayarak yazdığı filmin başlıca rollerinde Eric Bana, Franka Potente, Kodi Smit-McPhee, Marton Csokas, Russell Dykstra ve Jacek Koman oynamışlardır.

Filmin uyarlandığı biyografik kitabın yazarı Alman kökenli Avustralyalı yazar Raimond Gaita anılarının çarpıtılıp basitleştirileceğinden çekinerek önceleri film haklarını satmak istememiş, ancak senaryo taslağını okuyunca ikna olmuştur.

Film 1960'lı yılların başlarında Romanya'dan Avustralya'ya göç etmiş bir ailenin dramını anlatır. Dürüst ve çalışkan bir insan olan baba Romulus bir yandan güç çalışma şartları içerisinde oğlu Raimond'u yetiştirmeye çalışırken diğer yandan aileyi sık sık terkeden ihmalkâr ve bunalmış karısı ile alışılageldik ahlak kurallarına pek de uymayan bir şekilde ilişkisini sürdürmeye devam eder. Küçük Raimond ailenin birliğini sağlamak için çırpınırken felaketlerin ardı arkası kesilmez.

İlk gösterimi Cannes Film Festivali'nde yapılan filme çeşitli uluslararası yarışmalarda tam 25 ödül verilmiştir. (Vikipedi)


http://www.film--izle.com/filmizle/babam-romulus-romulus-my-father-2007-full-hd-altyazili-izle/
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...