Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: yaz saati uygulaması  (Okunma sayısı 728 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 05, 2016, 06:22:05 öö

yaz saati uygulaması türkiye için;
-güneşlenme süresi ve gün ışığının farklı olması nedeniyle,
-türkiyenin meridyenler arası mesafesinin yüksek olması nedeniyle;(haritadan bakıldığında eni büyük bir dikdörtgendir)
yıllardır yapılagelen yanlış bir matematiksel hesabın sonucunda aslında tasarruf yerine zarar edilen bir uygulamadır.
-T1:06:00-17:00
T2:17:00-22:00
T3:22:00-06:00 saat dilimlerinde T2 ye geçiliyor 1 saat ileri.
ancak bu uygulama ile çalışanlar akşam karanlığında işte oluyorlar ve eve  geç gidiyorlar.yani enerji harcanması durumu söz konusu.
bu uygulamadan enerji şirketleri kar etmektedir sadece.
sayısal verilerin fakülte tarafından hesaplanıp protokol imzalanması süreci söz konusudur.yakın bir zamanda bu uygulamadan vaz geçilecektir.ancak bunun hesabını verecek olan gene meteoroloji mühendisliği uzmanlarıdır.
bu uygulumanın bir rivayete göre mumdan çıktığı söylenmektedir. 8)( şöyle ki; bir torun saati bir saat ileri alarak ekmekçi kadına şaka yapıyor.kadın da daha az mum yaktım diyerek seviniyor,sonra bunu gerekli yerlere yazıyor ve kabul görüyor.böyle rivayet edilir-paris)
esas mesele: çalışma saatlerindeki çılgınlıktır tabii ki.çünkü batı toplumlarında insanlar işe erken gider ve de erken çıkarlar.sosyal hayatlarını idame ettirirler.fakat bu uygulama ile mevcut kölelik sistemi iyice kalaylanmakta ve insanlar gece yarılarında işten çıkmaktadırlar.
hesap edilen elektrik faturaları bilgisini paylaşmam doğru olmadığından sonucu aktarıyorum: saati ileri ya da geri almakla bir kazanç elde edilmiyor.tam aksine gözle görülür bir kayıp yaşanıyor.(4 kişilik bir ailenin evinde en düşük enerjiyle çalışan ampülü kullanması-teknokentin iş saatleri)
siz de 12 aylık faturanızı kontrol edebilir ve saati ileri geri alıp aynı hesabı tekrar yapabilirsiniz.sonuçlar şaşkınlık verici.
hala daha neden devam ediliyor sorusunun esas cevabı kesinlikle birilerine para kazandırmak değildir bu sefer.çünkü onlar da bu işten para kazandıklarını bilmiyorlar,çünkü kimse oturup bunu ciddi ciddi hesaplamamış.

 
« Son Düzenleme: Mart 05, 2016, 06:24:10 öö Gönderen: hyperbolic metamaterial »
kalite çöplükte aranmaz.