Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason Olmak İsteyen Kişiye Öneriler  (Okunma sayısı 12877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 07, 2017, 12:28:26 ÖÖ
Yanıtla #80
  • Uzman Uye

Sn.anorshasa
İsmimle hitabiniza ben kızmam ama o (sn.adam)kızıyor.
Sorduğuna cevap bile vermez aklında olsun😂
Yeni baştan konu açmak için bitti dedim sadece.
Aslında yeni başlıyoruz.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 07, 2017, 12:46:55 ÖÖ
Yanıtla #81

Sn.tik-tak
Sizin gibi felsefik bakarsam eğer sizin gibi düşünürüm.
Ben ise tarih gözü ile bakıyorum ve bunu önemsiyorum.
Masonlugun bir çok sorununda burada olduğunu düşünüyorum. Elimde değil bilmem lazım ancak o zaman anlatılanları analiz etmem kolaylaşır. Şu an aslinda yapılan yorumlar beni şaşırtıyor bu forumda olmaz olmaması lazım.
Bilipte ne işine yarayacak tarzı yorumlar bilmeye aç insanların işini güçleştirir.Bakınız masonlugun tarihi ile bu sorular ilintili dır.
Bilmek ve bilmemiz gerek ne işimize yarayacağını kişi belirler.
Biraz daha cesur olursak o dönem kralı kandıran masonlar birer yalancı idi çünkü bunu düzeltme gereği duymadiklari için yalan döngüsü hala iş görüyor,kimse itiraz etmediği içinde halden memnun herkes.

Sayın Karahan;

Aslında felsefi bir yazı yazmamıştım.

Örneğin,bir benzetme yapar isek; ben 1'im,siz 0'sınız diyelim yada sizin Sol tarafınız 1.Sağ tarafınız 0.Her şekilde de birleşimi "10" olunca ,neyi bulmuş oluruz/olursunuz?. 10'nu mu,Tanrıyı mı,özü mü,ortak noktayı mı,dengeyi mi?.Sizi hangisi tatmin edebilir? Şimdi felsefi olarak ifade etmeye çalışır isem...

Sizinde farklı şekilde belirttiğiniz gibi ;"Ben söylediğimden,siz anladığınızdan,sorunun muhattapları ise, suskunluklarından mesuldür".Harici biri için,bu soruların cevaplarını bulabilmek ,spekülatif bir düzlemde hareket eden bir yapıya,formel bir disiplin-mantık ile ulaşabilir.Dahili bireylerin Diyalektik disiplin şekli sınırlanmış ise,hür düşünce zaten yaralıdır.
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2017, 12:58:48 ÖÖ Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ocak 08, 2017, 01:40:29 ÖÖ
Yanıtla #82
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Adam gibi adam olsun yeter..
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Şubat 06, 2017, 10:30:31 ÖÖ
Yanıtla #83
  • Yeni Katilimci
  • *

Benim yaşam felsefelerimden biride mücadele etmeden öyle oturduğun yerden ideallerime kavuşayım diye bir şey yoktur bu hayatta..Öyle oturduğun yerden ne karnın doyar,ne aşk yaşar bulursun nede ait olduğunu his ettiğin yerden biri çıkıp hadi gel der bu hayatta mücadele etmeden uğraşmadan girişimde bulunup çabalamadan kimse kimseyi görmez fark etmez anca platonik aşk misali öyle karşıdan baka kalırsın uzaktan seversin..O yüzden bence üstatların baktığı ne meslek ne de başka bişeydir bence kişinin kişi olması düşünceleri ve en önemlisi de bu düşüncelerinde samimi olduğunu ispat etmesidir..
Dünya'da daha keşfedilmemiş milyonlarca şey varken ben buradayım işte ben Dünyanın en değerlisini en kıymetlisini keşfetmeye onunla birlikte olmaya onunla yaşamak için uğraş veriyorum..Ne mutlu bana..

Şubat 06, 2017, 11:24:06 ÖS
Yanıtla #84
  • Yeni Katilimci
  • *

Zeki,  guvenilir ve kendini ispatlamis olmalı  bana gore