Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lions klüplerinin yönetim şeması?  (Okunma sayısı 4829 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 16, 2017, 11:58:35 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın 38, "Sayın Risus'un bahsettiği gibi ritüelik bir çalışma olmaz" demiş. Benim hangi bahsim ritüelik çalışma içeriyor merak ettim. Yoksa ben farklı bir lions kulübüne mi katılıyorum. Toplantı öncesi yapılan yemin, çana vurulma ve diğer adetler Lions'a ait değil mi? Bakın bunlar zaten gizli yahut masonluk gibi gizemli olmadığı için rahatça anlatabiliyorum.

Ayrıca ben geleneklere uyuyoruz, çeşitli kural ve düzeni yerine getiriyoruz diye hizmet aşkından mahrum kaldığımızı görmedim. Sayın Samuray yukarıdaki iletisinde başkanın selamlaması sırasında çaktırmadan ayağa kalkmasını işaret ettiğini söylemiş. Aynı şeyi biz de aday üyeyken yaşadık. Ayağa kalkmamız, oturma düzenimiz vs. öğretildi ve şuanda tüm bunları yaparak hizmet aşkıyla çalışmalarımıza devam edebilmekteyiz.

Saygılarımla
Toplantı öncesi yemin nedir ? nasıl yemin ediyorlar. Açıklayabilir misiniz
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Mayıs 17, 2017, 01:46:12 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın 38, "Sayın Risus'un bahsettiği gibi ritüelik bir çalışma olmaz" demiş. Benim hangi bahsim ritüelik çalışma içeriyor merak ettim. Yoksa ben farklı bir lions kulübüne mi katılıyorum. Toplantı öncesi yapılan yemin, çana vurulma ve diğer adetler Lions'a ait değil mi? Bakın bunlar zaten gizli yahut masonluk gibi gizemli olmadığı için rahatça anlatabiliyorum.

Ayrıca ben geleneklere uyuyoruz, çeşitli kural ve düzeni yerine getiriyoruz diye hizmet aşkından mahrum kaldığımızı görmedim. Sayın Samuray yukarıdaki iletisinde başkanın selamlaması sırasında çaktırmadan ayağa kalkmasını işaret ettiğini söylemiş. Aynı şeyi biz de aday üyeyken yaşadık. Ayağa kalkmamız, oturma düzenimiz vs. öğretildi ve şuanda tüm bunları yaparak hizmet aşkıyla çalışmalarımıza devam edebilmekteyiz.

Saygılarımla
Toplantı öncesi yemin nedir ? nasıl yemin ediyorlar. Açıklayabilir misiniz

Lions ve Leo değerleri üstüne söz verilir. Bu değerler liderlik, özgürlük, eşitlik, olanak yaratma vs. dir.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 26, 2017, 01:55:14 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Mumunuzun ışığı hiç sönmesin değerli dostlarım.

saygılarımla.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Haziran 29, 2018, 11:47:09 ös
Yanıtla #13
  • Yeni Katilimci
  • *

Bir ara detaylı bilgi vereyim.
Lions'un kapısı, kalbi iyiliğe açık olan herkese açıktır.
Herhangi bir kulübün bir toplantısında iyice bilgilenebilirsiniz.
Saygılarımla
Işık, biraz daha ışık...