Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Kadin Imam  (Okunma sayısı 1834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 05, 2017, 09:26:02 ös
Yanıtla #20

Tüm dinlerde olması gerekendir. Islamda imam, hiristiyanlikta papaz, papa vb. musevilikte haham gibi kadınların olması çok iyi bir şey..

Umarım ki Papa'nin da bir gün bir kadın olması dileğiyle..

Saygılarımla..

Sayın malang,
          Papa'nın kadın olması yüz yıllardır süre gelen hristiyanlık anlayışına terstir.Benim şahsi görüşüme göre en sert ve sıkı olan katolik inancı asla kadın bir Papa'ya izin vererek geleneklerinden vazgeçmez.


Temmuz 05, 2017, 09:38:57 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 1828

Aman Allahim, Karl Marx mezarinda bir milyon defa döndü.


Temmuz 05, 2017, 11:14:10 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 298
  • Cinsiyet: Bay

Sn. enveratilgan,

Hıcbır dınde değışmemezlık soz konusu değıldır.. Papa erkek olmuş kadın olmuş farkeder mı? Bence etmez. Önemlı olan bu asırlardır surecek bır sey değıldır..
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”


Temmuz 06, 2017, 01:42:38 öö
Yanıtla #23

Aman Allahim, Karl Marx mezarinda bir milyon defa döndü.

O çağlarda O kadar bilgi ile,O; bu çağlarda bu kadar bilgi ile bu...Sayın Tij.Ezilmiş halkların en büyük sorunu bilgisiz bırakılmalarıdır.Çağına göre yapılan devrimlerin anahtarı, ezilen halkın ortak değerlerinde gizlidir..Herşeyin dinler ile acıklana bildiği o kadim çağlarda yaygın inanış ve bilinmezliği açıklama yöntemi  bu idi, ve kitleler ancak bu şekilde örgütlenebilinirdi.

Sizin tarif ettiğiniz şahsın etkilediği kitlelerin eğilimi de, sizin eğilim de olduğunuz devrin ve anlayışın düzeyinde idi.Tarih kendi çağının bilgi birikimine göre ayni hikayelere farklı senaryolar yazar. Yönetici azınlıklar külltürleri,çoğunlukların nabızlarına göre şekillendirirler.Kısaca: yağmur ilk azar azar damlalar şeklinde yağar,çoğalır ve sonunda yıldırım çakar.

Bolşevik İhtilali benzeri devrimlerin ve bu devrimlerin oluşum sürecleri ile, geçmiş dinsel devrimlerin benzerliklerini  karşılaştırma fayda sağlayabilir.Fark sadece: Çoğunluk kitlenin bilgi düzeyi ve ortak değerleridir.
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2017, 01:49:03 öö Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin


Temmuz 06, 2017, 02:06:51 öö
Yanıtla #24

Sn. enveratilgan,

Hıcbır dınde değışmemezlık soz konusu değıldır.. Papa erkek olmuş kadın olmuş farkeder mı? Bence etmez. Önemlı olan bu asırlardır surecek bır sey değıldır..
Sayın malang,
        Değişmemezlik söz konusu değil haklısınız lakin katolik inancı çok daha sıkı bir inançtır.Böyle bir muhafazakar düşüncede kadın papa olması abes kaçacaktır