Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar Netflix'te  (Okunma sayısı 834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 18, 2018, 08:19:58 ÖÖ
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Masonlar her yerde, masonluk hiçbir yerde... Böyle bir söz duymuştum!

Ancak kimileri de Masonluk her yerde, dünyayı sarmış gibi sözler ediyor. Gizli örgüt filan da diyen var! Oysa ki, İngiltere'de locaların üyelerinin yaş ortalaması ve gençlerin mesleğe ilgi göstermemesi gibi sebeplerle gazete ilanlarına kadar kendini açığa vurmuş durumda. Geçtiğimiz sene Spekülatif Masonluğun 300. yılı kutlanırken bir de UGLE tanıtıcı nitelikte dizi-belgesel tadında bir kaç bölümlük seri hazırlatmış gibi görünüyor. Üstelik öyle gizli saklı değil. Netflix'te herkes izleyebilir.

Hani deniyor ya Masonluk masonlardan öğrenilmeli diye. Buyrun izleyin. Youtube'dakiler gibi kötü çekimli ve içine abuk sabuk montajlar yapılmış görüntüler yerine hiç değilse kaliteli görüntülerle zaman geçirirsiniz.

Tabi görüntüleri izlerken muntazamlık konusunu bir takıntı ve sahiplenme unsuru yapmış Anglosakson Masonluğun bir 'Göreve getirme' törenini kameralara açtığını, ''...'' duruşunu ve daha nice şeyi ifşa ettiğini, bir kardeşin yükümlülükleri ezberlerken ritüel kitabını sevgilisine verip oradan takip ettirerek kontrol yaptırdığı gibi GARİP şeyleri de ''ilgili'' gözler hayretle karşılayabilir. Eh, hayret... Ama en azından 'Kardeşlik' gayet güzel anlatılmış bence...

İyi seyirler

https://www.netflix.com/tr/title/80240816
Alterius non sit qui suus esse potest

Eylül 18, 2018, 09:41:37 ÖS
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bu güne kadar hep böyle olagelmistir, hep bir "günah kecisi" aramisizdir.

Veya söylede diyebiliriz, bu güne kadar anlayamadigimiz, aciklayamadigimiz, sebep ve sonuc ilskisi icinde cözümlemesini yapamadigimiz her olayi birilerine veya bir seylere mal etmisizdir.

Bunu Tanri´dan tutup Seytan´a, oradan devam edip "dis güclere" ve oradan da Masonlar ve Masonluk´a kadar getirebiliriz.

Kendi yetersizliklerimizi, kabiliyetsizligimizi, geri kalmisligimizi vs.vs. hep birilerine yüklemek isin en kolay yolu olmustur.

Tabi Masonluk gibi ezoterik ( icine kapanmis ) örgütler ve/ veya düsünceler bu tür komplo teorileri icin en iyi malzemeyi olusturmuslardir..

Bu arada videoyu izlemek icin sanirim ismi gecen siteye üye olmak lazim.

Eylül 18, 2018, 10:28:41 ÖS
Yanıtla #2
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Üye olmak gerekse de, 1 aylık üyelik ücretsiz. Dolayısıyla bölümleri rahatlıkla herkes izleyebilir Sn Tij...
Alterius non sit qui suus esse potest

Eylül 19, 2018, 01:04:00 ÖS
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Öncesinde izlemiştim bence gayet güzel anlatılmış ben beğenmiştim :)
Whom united with virtue, death shall not seperate.

Eylül 25, 2018, 10:33:15 ÖÖ
Yanıtla #4
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın ANARCHOSA' ya paylaşımı için teşekkür ederim. Birçok kişiye Masonluk hakkında gerçek fikirler verebileceğini düşünüyorum.

Bu faydalı paylaşımın arasına Muntazam Masonluğu iğneleyen bir paragraf koymayı da ihmal etmemiş Sayın ANARCHOSA  :) Yanlış anlaşılmasın bu yazdığım, eleştiriye kapalı değilim fakat Sayın ANARCHOSA'nın bu paragrafına, yanlış anlaşılmaya mahal vermemesi için bir açıklama ekleme gereği duydum.

Tabi görüntüleri izlerken muntazamlık konusunu bir takıntı ve sahiplenme unsuru yapmış Anglosakson Masonluğun bir 'Göreve getirme' törenini kameralara açtığını, ''...'' duruşunu ve daha nice şeyi ifşa ettiğini, bir kardeşin yükümlülükleri ezberlerken ritüel kitabını sevgilisine verip oradan takip ettirerek kontrol yaptırdığı gibi GARİP şeyleri de ''ilgili'' gözler hayretle karşılayabilir. Eh, hayret... Ama en azından 'Kardeşlik' gayet güzel anlatılmış bence...

https://www.netflix.com/tr/title/80240816

Göreve getirme törenine biz "İs'ad Töreni" deriz. İs'ad töreni, bazı yurt dışı Muntazam Obediyanslarda ritüellik bir tören değildir, haricilere ve hemşirelere açıktır. Bazı yurt dışı Muntazam Obediyanslarda ise bir kısmı ritüelliktir. Ritüel kısmı gelince hariciler dışarıya çıkartılır. 

Yanlış anlaşılma olmaması için açıklama gereği duydum.

Saygılarımla ve Sevgilerimle
The Brotherhood of Man begins with the Manhood of the Brother.

Ekim 04, 2018, 12:22:29 ÖÖ
Yanıtla #5

işten güçten izleyemiyordum. 4 bölümünü izlemiştim. şimdi bir bölüm daha izleyeceğim .) Güzel yapım.
.