Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Malang nick'li üye hakkında  (Okunma sayısı 2199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 04, 2018, 10:48:35 ÖS
Yanıtla #10
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Kişi seyirci statüsüne alınmıştır. Gerekli duyuruyu sayın Risus yapacaktır.

Sayın Malang forum yönetimine mason oldugunuza dair herhangi bir belge sunmanız halinde seyirci statüsünden üye statüsüne alınacaksınız. Daha fazla rencide olmamanız ve üyeler ile güven bağınızın daha fazla yıpranmamasu için yönetim olarak bu kararı aldık.

Saygılarımla

2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 05, 2018, 02:09:43 ÖS
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Konuyu açan kişi sonunda bu vesile ile ait olduğu yeri söyledi.
Malangin yaptığı nedir bilmemde bir masonun bunu ulu orta teşhir etmesi ,forumda tu kaka yapılmasına neden olması yetmiyor moderatorun üzüm bağında bir kurtçuk yakalamış gibi sanki adam rencide olmamış gibi davranması ne bu foruma yakışır nede moderasyona.

Rencide etmek istemiyor isen sessiz sedasız hallet gitsin nedir bu rezalet?

Ben buradan açıkça ilan ediyorum
Ben bir masonu m.
Bu konuyu bu şekilde açan adamdan daha iyi bir masonu m.
Başkalarının hatalarını örtmede gece gibi olun der mevlana.
Bu arkadaş güneşin en parlak halinde kişiyi ifşa edip güya forumu çokta gerekli olmayan,hatta daha önce benzerini bu forumda görmediğim bir şekilde sanki çok hoş bir davranış gibi yazıyor.

O yüzden ben masonu m dedim.
Herhangi bir locaya kayıtlıda değilim.

Ben mason olsam bunu yapmaz /yapamazdım.
Forumdaki dostlaraysa teessüf ederim kişi karakteri her ne olursa olsun bu forum linç etme yeri değil bizde ne cellat nede yargiçiz.
Yanlış bir şeyi çözmenin yolu bir başka yanlış yapmak değildir.
Sessiz sedasız çözülebilecek bir konu kişiyi rencide edip linç ile çözülmüştür,unutmayınız sn.anorchasa bu forumda sizde bunu
n benzerini yaşamıştınız ve siddetle karsı çıkmıştım. Bu yaptiginiz hic hos olmadi üstelik bir masona hic yakismadi.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 05, 2018, 02:50:40 ÖS
Yanıtla #12
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

27 Eylül

Sn Malang

Masonların bir özelliği de kimin mason olup kimin olmadığını (profilinde ne yazdığına, forum tarafından o şekilde tanınıp tanınmadığına bakmaksızın) bir iki kelime ya da cümlesinden rahatlıkla anlayabilecek olmasıdır. Birbirlerini ister forum özel yazışmalarından ister dış alemden tanıyor olmalarıdır.

Paylaşımlarınızda ''Mış'' gibi yaptığınızı görüyorum. Ancak hatalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Topluluk önünde bunu ifşa etmek istemem. Ancak durum devam ederse başka şansım kalmaz.

Arkadaşça bir dikkat çekme olarak algılarsınız umarım.

Aynı gün

Sayın Risus merhaba,

Sn. Malang'a gönderdiğim kişisel iletiyi forum moderatörü olma sebebiyle size de aşağıda göndeiryorum. Zira hatalı paylaşımlarında rahatsızım. Açık ortamda rencide etmek istemedim. Umarım anlar.

Sn Malang

Masonların bir özelliği de kimin mason olup kimin olmadığını (profilinde ne yazdığına, forum tarafından o şekilde tanınıp tanınmadığına bakmaksızın) bir iki kelime ya da cümlesinden rahatlıkla anlayabilecek olmasıdır. Birbirlerini ister forum özel yazışmalarından ister dış alemden tanıyor olmalarıdır.

Paylaşımlarınızda ''Mış'' gibi yaptığınızı görüyorum. Ancak hatalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Topluluk önünde bunu ifşa etmek istemem. Ancak durum devam ederse başka şansım kalmaz.

Arkadaşça bir dikkat çekme olarak algılarsınız umarım.

3 Ekim

Sn. ANARCHOSA, Son olarak İfşanızı bekliyorum!!!

3 Ekim de konu başlığı açılmıştır...

Alterius non sit qui suus esse potest

Ekim 05, 2018, 04:59:20 ÖS
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Yani siz haklısınız?
Ben elimden geleni yaptım ama o kaşındı.
Ben mason olsam yada olmasam böyle yapmam ,moderasyon sessizce hallederdi bunu ifşa etmek te ne ola?
Daha büyük bir ayıp değilmi sizce?

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 05, 2018, 05:46:16 ÖS
Yanıtla #14
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin karahan iddialariniz haksiz ciktigi icin ozur dileyeceginize ayni seyleri yazmissiniz. Masonlar nasil davranacaklarini haricilerden ogrenmezler. Konulari sulandirmayi adet edinmissiniz lakin burada masonluga zarar verecek bir girisimin ifsasi soz konusudur ve sayin ANARCHOSA ettigimiz yeminin geregini yapmistir.

Sevgiler

Ekim 05, 2018, 07:32:18 ÖS
Yanıtla #15

Oluşan olguyu yönetemiyorsanız,en azından o olgunun sizde yarattığı o hissi kontrol etmeye çalışın bence.Zira bu konu doğası gereği tahrikten beslenmesi için yetiştirilmiş gibi.

Gördüğüm kadarı ile de Sayın Karahan, bu tip tahriklerde yüksek manevra kabiliyetine sahip.Ya bu platformdan farklı bir derneğe üye olan sizler...

Konu sadece fevri çıkışlarınızdan doğacak olan kısır döngü değil, aleni olarak haricilere hakaret de içeriyor.

Ben harici formundaki bir harici olarak,mason imzası olmayan hiç bir üyeyi mason olarak tanımıyorum.Diğer üyelerde eminim buna katılırlar; ki bu konuda bu belirsizlikten beslenmiş.
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2018, 07:34:34 ÖS Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ekim 05, 2018, 07:55:45 ÖS
Yanıtla #16
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Karahan haklı bu tür ifşalar hoş değil.. Kişisel imzamda yazdığı gibi

Hertürlü soru ve sorun için öncelikle tarafıma başvurunuz.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 05, 2018, 08:31:42 ÖS
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Sayın Karahan haklı bu tür ifşalar hoş değil.. Kişisel imzamda yazdığı gibi

Hertürlü soru ve sorun için öncelikle tarafıma başvurunuz.

Saygılarımla
Nihayet aklıselim bir söz beni biri anlamış.

EDMUND BURKE

Ekim 05, 2018, 08:38:15 ÖS
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Sayin karahan iddialariniz haksiz ciktigi icin ozur dileyeceginize ayni seyleri yazmissiniz. Masonlar nasil davranacaklarini haricilerden ogrenmezler. Konulari sulandirmayi adet edinmissiniz lakin burada masonluga zarar verecek bir girisimin ifsasi soz konusudur ve sayin ANARCHOSA ettigimiz yeminin geregini yapmistir.

Sevgiler
Sn.surgeus
Yazımı ne için yazdigimi okumamış ve anlamamış beni oyuzden birbirinizi savunmak için akli selimden uzak bakıyorsunuz.
Sn.surgeus
Ben artık arada bir yazıyorum lakin hangi konuda yazsam bir şekilde karşındasın,tuhaf şekilde muhalif ve onyargilisin bana karşı lakin benim için çok önemli değil nedeninize merak etmiyorum lakin senden ricam bana böyle gelme.

EDMUND BURKE

Ekim 05, 2018, 08:41:19 ÖS
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Birdaha diyeyim.

Ifsa bir çeşit ispiyondur.
Moderatore sen işini yapmıyorsun yap demektir.
Masonluk fikir ve düşünce özgürlüğüne olağanüstü önem verir buda onun düşüncesi.
Ifsa etmek bir mason geleneği değildir.

Siz masonlar kardeşlerinizde böyle ifşa edermisiniz?
Malang in yanlışını düzeltmektir doğru olan yok etmek değil.
Sn.anorchasa
Bu sözüm size fikirlerinizi ifade ettiğiniz için ceza aldığınızda da ben fikir özgürdür diye sizi destekledim.

Görüyorum ki öğün desteklediğin adam aynı suçu işliyor.
Benim için hayal kırıklığı.
Kendinizi bayağı bir yontmaniz  gerekecek sanırım.

Her yapılan yanlışta moderasyon ceza verecekse zaten özgürüz dememek lazım.
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2018, 08:49:58 ÖS Gönderen: karahan »

EDMUND BURKE