Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Malang nick'li üye hakkında  (Okunma sayısı 1980 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 05, 2018, 08:54:13 ÖS
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Oluşan olguyu yönetemiyorsanız,en azından o olgunun sizde yarattığı o hissi kontrol etmeye çalışın bence.Zira bu konu doğası gereği tahrikten beslenmesi için yetiştirilmiş gibi.

Gördüğüm kadarı ile de Sayın Karahan, bu tip tahriklerde yüksek manevra kabiliyetine sahip.Ya bu platformdan farklı bir derneğe üye olan sizler...

Konu sadece fevri çıkışlarınızdan doğacak olan kısır döngü değil, aleni olarak haricilere hakaret de içeriyor.

Ben harici formundaki bir harici olarak,mason imzası olmayan hiç bir üyeyi mason olarak tanımıyorum.Diğer üyelerde eminim buna katılırlar; ki bu konuda bu belirsizlikten beslenmiş.

Sn.tik_tak doğru demiş.
Bir insan zamanında muzdarip olduğu bir şeyi hata olarak yapmaz.Mason olup yemin etmek kişiyi hemen değiştirmez bir ustunlukte vermez.
Tevazu bir erdemdir A.101 de satılan bir urun değildir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 05, 2018, 09:14:10 ÖS
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Olay hepten subjektif boyutta tartışmaya dönüşüyor. Suçlu birisi var; rahatsız edip mesajlar attığı bireyler var ki konuya "Evet banada aynı şekilde mesaj attı" deniyor. Kural ihlali yapan kişi hakkında konu açılıyor ve kişi cezalandırılıyor. Savunması var mı? Yok, savunulacak bir şey var mı? Yok. Herkes kendi ahlaki kurallarını birbirine zorla kabul ettirmeye çalışacağına az empati duygusunu geliştirip bahsedilen erdemliğin ortak insan ahlakındaki değerini edinmeli. Biriniz kendi düşüncenizde yakışmayan hareket olduğunu söylüyor diğeri söyleyen kişiye değer verip gerekli açıklamayı yapıyor. Neyin haklı haksız tartışmasına girdiğinizi çözemedim arkadaşlar.

Sayın @Tık-Tik-Tak, sizde aleni olarak Özgür Masonlar Büyük Locasına olan nefret söylemini kusuyorsunuz. Konu: "HKEMBL masonları tektir çünkü ÖMBL üyelerini sevmiyorum"a çevirmeye çalışmanız ayrı bir saçmalık. Bu yaptığınız şey sitede üyelerarası kutuplaşmaya neden olabilecek bir söz. Bazı şeylerin ortalık yerde düşünülmeden söylenmemesi gerektiğini bilmeniz gerekir diye düşünüyorum. ÖMBL üyelerinin haricilere sert tepki gösterdiğini düşünüyorsunuz bende HKEMBL üyelerinden sert tepkiler aldığımı düşünüyordum fakat empati sonrası bir konuda bilgisi olmadan yanlış bilgiler dağıtan birine karşı gösterdiğim tepkinin aynısı olduğunu fark ettim. Konuya genel olarak verdiğim tavsiye olan empatiyi keşfi sizde deneyin lütfen  :)

Ekim 05, 2018, 11:12:08 ÖS
Yanıtla #22
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Oluşan olguyu yönetemiyorsanız,en azından o olgunun sizde yarattığı o hissi kontrol etmeye çalışın bence.Zira bu konu doğası gereği tahrikten beslenmesi için yetiştirilmiş gibi.

Gördüğüm kadarı ile de Sayın Karahan, bu tip tahriklerde yüksek manevra kabiliyetine sahip.Ya bu platformdan farklı bir derneğe üye olan sizler...

Konu sadece fevri çıkışlarınızdan doğacak olan kısır döngü değil, aleni olarak haricilere hakaret de içeriyor.

Ben harici formundaki bir harici olarak,mason imzası olmayan hiç bir üyeyi mason olarak tanımıyorum.Diğer üyelerde eminim buna katılırlar; ki bu konuda bu belirsizlikten beslenmiş.

Sn.Tık-Tik-Tak'ın bu sözü üzerine kişisel görüşümü belirtmek isterim.Masonluk bana göre kimsenin tekelinde değildir.Evet bu forumda yalnız HKEMBL üyesi masonlar "mason"statüsünü elde edebiliyorlar.Ama bu forumu takip eden veya üye olan farklı obediyansa bağlı masonlar olabilir.Dualitenin gereği olarak zaten her şey zıttı ile birliktedir.Kabul edilmiş veya edilmemiş bunun bu forum için haricilere açık olması nedeniyle harici üyeler açısından çok önemi olmasa ve hatta avantaj olması gerek...

Sn.karahan'a katılıyorum.Bu tür konulara tevazu ve hoşgörü ile yaklaşmak zarar vermez..
Görmek, varlığın yükselişidir.

Ekim 06, 2018, 04:07:02 ÖS
Yanıtla #23
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Olay gereksiz yere büyütülüyor Obedisyan tartışmasımasına gerek yok Burası bir bilgi paylaşım platformu aynızaman güzel mesafeli saygılı tartışma platformu bu vesile ile kapımız herkese açık antimasonlara bile hatta ençok onlara masonlugu en yanlış anlayan olar çünkü ben üye oldugum tarihi çok iyi hatırlıyorum 2011 sene zaman ne hızlı akıyor.  7 sene olmuş  üye oldugumda anti masonik önyargılara sahiptim bakınız şu anda moderatörlük görevi yapıyorum. Bu vesile ile saygı sevgi dialoğ çercevesinde kapımız herkese açık statü ayrımmız yok.

Sayın Karahan sizde biraz sakin olun bazen aşırı tepki gösteryorsunuz  eleştirdiğiniz kişiyle aynı duruma düşüyorsunuz.

Mantıksal değilde duygusal davranıyorsunuz.

Masonlar.org ailesine sevgilerimle
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 06, 2018, 04:14:41 ÖS
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Hem mantık çokta duygu kullanıyorum ben.Durustce ve mertçe yazıyorum yanlış bir şey olduğunda ben karşı çıkıyorum siz ise karahan haklı diyorsunuz lakin malang cezalı ikilem yaşıyorsunuz.
Ben haklı isem malang a hoşgörü gosterilemezmi?

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 06, 2018, 04:34:22 ÖS
Yanıtla #25
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Kendisi isterse foruma geri dönmesi için gerekli yolu kendisine gösterdik. Bize karşı dürüstse ve diğer üyelere karşıda geri dönebilir. Değil ise zaten gözümüzün içine baka baka yalan söyleyen bir üyenin forumda işi yok. Heleki masonum deyip suistimal edilicek bir konuda. 3-4 üyeden şikayet var.

Üyelerimizin huzuru bizim için önemli..
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 06, 2018, 07:06:15 ÖS
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hem mantık çokta duygu kullanıyorum ben.Durustce ve mertçe yazıyorum yanlış bir şey olduğunda ben karşı çıkıyorum siz ise karahan haklı diyorsunuz lakin malang cezalı ikilem yaşıyorsunuz.

Sayın Karahan, Sayın Malang'ın kendisini bile düşünmediği kadar düşünüyor. Ortada suçlu birisi var fakat sayın Karahan "Karahan haklı" lafından kastı "Ceza alacak bir şey yapmadı" gibisinden görüyor herhalde? Haklı haksız tartışmasına girilecek bir şey mi var ortada yoksa ben mi kör oldum? Ortada suçlu var, şikayetçi var ve olay kapanmış. Sayın Mason'un yada forum yetkililerinden sayın Arais ile sayın Risus'un bütün "X kişisi" adı altındaki yaptırım konularına neden aynı tepkiyi göstermiyor?

Bütün moderatörlere de tepki gösterelim bence; siz forum yönetimi!! Kural çiğneyenlere ceza verdiğiniz için sizleri protesto ediyorum!! Masonluk hoşgörü dinidir, İsa'nın söylediği gibi "Sağ yanağına vurana sol yanağını çevir" yapalım! Kabala'da bile Adam Kadmon yolunda ilerleyen kişiler için hoşgörünün de sınırı olduğu sınır koruma felsefesini boşverelim, herkes kaotik yaşam sürsün! Düzen, kural bunlar özgürlüğü kısıtlar! SUÇLUSUNUZ (!)

Ekim 06, 2018, 08:56:37 ÖS
Yanıtla #27

Masonluk hoşgörü dinidir

Masonluk bir din değildir. kafalar karışmasın.
.

Ekim 06, 2018, 09:19:04 ÖS
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Sayın Karahan, Sayın Malang'ın kendisini bile düşünmediği kadar düşünüyor. Ortada suçlu birisi var fakat sayın Karahan "Karahan haklı" lafından kastı "Ceza alacak bir şey yapmadı" gibisinden görüyor herhalde? Haklı haksız tartışmasına girilecek bir şey mi var ortada yoksa ben mi kör oldum? Ortada suçlu var, şikayetçi var ve olay kapanmış. Sayın Mason'un yada forum yetkililerinden sayın Arais ile sayın Risus'un bütün "X kişisi" adı altındaki yaptırım konularına neden aynı tepkiyi göstermiyor?

Bütün moderatörlere de tepki gösterelim bence; siz forum yönetimi!! Kural çiğneyenlere ceza verdiğiniz için sizleri protesto ediyorum!! Masonluk hoşgörü dinidir, İsa'nın söylediği gibi "Sağ yanağına vurana sol yanağını çevir" yapalım! Kabala'da bile Adam Kadmon yolunda ilerleyen kişiler için hoşgörünün de sınırı olduğu sınır koruma felsefesini boşverelim, herkes kaotik yaşam sürsün! Düzen, kural bunlar özgürlüğü kısıtlar! SUÇLUSUNUZ (!)
Sanırım beni tanımıyorsunuz.

Boşa yazmışsın. Tolerans ve hoşgörü fikir özgürlüğü bu forumun şiarı olmalı.
Ben ceza alan herkes için bu forumda kendimce savaştım.Ben susan değilim.

EDMUND BURKE

Ekim 06, 2018, 09:47:46 ÖS
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk hoşgörü dinidir

Masonluk bir din değildir. kafalar karışmasın.

Orada bir kinaye ve düşünce ironisi yarattığımı belirtmesi için bu cümlenin bağlı olduğu satırdaki sözün sonuna "(!)" koydum tabii anlayana ve dil yazım bilgisi olana...

Sanırım beni tanımıyorsunuz.

Boşa yazmışsın. Tolerans ve hoşgörü fikir özgürlüğü bu forumun şiarı olmalı.
Ben ceza alan herkes için bu forumda kendimce savaştım.Ben susan değilim.

Sayın Karahan burada görüşünüze katılmamam sizi tanımamamdan değil farklı düşüncede olmamdan kaynaklıdır. Nihal Atsız hakkındaki şiir paylaşımınızdan tutun pek çok gönderinizi, düşüncenizi beğeniyor ve yazılarınızı vakit buldukça eski-yeni ayırt etmeksizin okuyorum. Sorun şudur ki asıl problem ütopik hayaller için düzensiz kaotik bir ortam arzuladığınızı fark etmiyorsunuz. Kurallar ve yaptırımlar olmazsa forumda ortada sadık bir kitle olacağını zannetmem. Buradaki yazımda sustuğunuzu öne sürmekten çok yanlış görüşte olduğunuzu öne sürmektir. Lütfen biraz daha derin ve geniş düşünelim.

Esenlikler diliyorum arkadaşlar...