Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Malang nick'li üye hakkında  (Okunma sayısı 1950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 06, 2018, 10:47:46 ÖS
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Alıntı
Ben ceza alan herkes için bu forumda kendimce savaştım.Ben susan değilim.

Sayın Farmaloji hakkında da  biraz daha duyarlı olabilseydik.  İnşallah yönetim geri dönmesini önerir .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 06, 2018, 11:06:21 ÖS
Yanıtla #31
  • Uzman Uye

Hem mantık çokta duygu kullanıyorum ben.Durustce ve mertçe yazıyorum yanlış bir şey olduğunda ben karşı çıkıyorum siz ise karahan haklı diyorsunuz lakin malang cezalı ikilem yaşıyorsunuz.
Ben haklı isem malang a hoşgörü gosterilemezmi?

Sayın Karahan, Sayın Malang'ın kendisini bile düşünmediği kadar düşünüyor. Ortada suçlu birisi var fakat sayın Karahan "Karahan haklı" lafından kastı "Ceza alacak bir şey yapmadı" gibisinden görüyor herhalde? Haklı haksız tartışmasına girilecek bir şey mi var ortada yoksa ben mi kör oldum? Ortada suçlu var, şikayetçi var ve olay kapanmış. Sayın Mason'un yada forum yetkililerinden sayın Arais ile sayın Risus'un bütün "X kişisi" adı altındaki yaptırım konularına neden aynı tepkiyi göstermiyor?

Bütün moderatörlere de tepki gösterelim bence; siz forum yönetimi!! Kural çiğneyenlere ceza verdiğiniz için sizleri protesto ediyorum!! Masonluk hoşgörü dinidir, İsa'nın söylediği gibi "Sağ yanağına vurana sol yanağını çevir" yapalım! Kabala'da bile Adam Kadmon yolunda ilerleyen kişiler için hoşgörünün de sınırı olduğu sınır koruma felsefesini boşverelim, herkes kaotik yaşam sürsün! Düzen, kural bunlar özgürlüğü kısıtlar! SUÇLUSUNUZ (!)

Masonluk hoşgörü dinidir

Masonluk bir din değildir. kafalar karışmasın.

Orada bir kinaye ve düşünce ironisi yarattığımı belirtmesi için bu cümlenin bağlı olduğu satırdaki sözün sonuna "(!)" koydum tabii anlayana ve dil yazım bilgisi olana...

Hem mantık çokta duygu kullanıyorum ben.Durustce ve mertçe yazıyorum yanlış bir şey olduğunda ben karşı çıkıyorum siz ise karahan haklı diyorsunuz lakin malang cezalı ikilem yaşıyorsunuz.
Ben haklı isem malang a hoşgörü gosterilemezmi?

Sayın Karahan, Sayın Malang'ın kendisini bile düşünmediği kadar düşünüyor. Ortada suçlu birisi var fakat sayın Karahan "Karahan haklı" lafından kastı "Ceza alacak bir şey yapmadı" gibisinden görüyor herhalde? Haklı haksız tartışmasına girilecek bir şey mi var ortada yoksa ben mi kör oldum? Ortada suçlu var, şikayetçi var ve olay kapanmış. Sayın Mason'un yada forum yetkililerinden sayın Arais ile sayın Risus'un bütün "X kişisi" adı altındaki yaptırım konularına neden aynı tepkiyi göstermiyor?

Bütün moderatörlere de tepki gösterelim bence; siz forum yönetimi!! Kural çiğneyenlere ceza verdiğiniz için sizleri protesto ediyorum!! Masonluk hoşgörü dinidir, İsa'nın söylediği gibi "Sağ yanağına vurana sol yanağını çevir" yapalım! Kabala'da bile Adam Kadmon yolunda ilerleyen kişiler için hoşgörünün de sınırı olduğu sınır koruma felsefesini boşverelim, herkes kaotik yaşam sürsün! Düzen, kural bunlar özgürlüğü kısıtlar! SUÇLUSUNUZ (!)
Sanırım beni tanımıyorsunuz.

Boşa yazmışsın. Tolerans ve hoşgörü fikir özgürlüğü bu forumun şiarı olmalı.
Ben ceza alan herkes için bu forumda kendimce savaştım.Ben susan değilim.

Sayın Karahan burada görüşünüze katılmamam sizi tanımamamdan değil farklı düşüncede olmamdan kaynaklıdır. Nihal Atsız hakkındaki şiir paylaşımınızdan tutun pek çok gönderinizi, düşüncenizi beğeniyor ve yazılarınızı vakit buldukça eski-yeni ayırt etmeksizin okuyorum. Sorun şudur ki asıl problem ütopik hayaller için düzensiz kaotik bir ortam arzuladığınızı fark etmiyorsunuz. Kurallar ve yaptırımlar olmazsa forumda ortada sadık bir kitle olacağını zannetmem. Buradaki yazımda sustuğunuzu öne sürmekten çok yanlış görüşte olduğunuzu öne sürmektir. Lütfen biraz daha derin ve geniş düşünelim.

Esenlikler diliyorum arkadaşlar...

Derdim anlaşılmamış sanırım.
Sn.anarscasa nın yaptığı nadir tepkim.
Moderasyonda konuyu açan kişi ve diğerleri istediği için ceza vermiştir olayı kendi görmemiştir.

Bu şekild e bir başlık açıp ceza almasını istemek benim için kabul edilemezdir.

Malang bir çok konuda yanlış olabilir bu sorum moderatorundur.
Burada yapılan uygulama yanlıştır anlattığım budur.
Kaldiki bunuda yapan ombl ye kayıtlı basında özgür kelimesi olan biri ve tolerans ortada yok.

Bir mason böyle olmamalı ilkokul çocuğu gibi arkadaş şikayet edilmez yetişkin insanlarız biz.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 07, 2018, 08:36:01 ÖS
Yanıtla #32
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Konuyu açık ve net olarak anladım. Fakat bu tür bu olay başımıza ilk deda geliyor. Olurda ben yada  Risus görevi bırakırsa hazır başlık açılmışken burayayı okuyarak ders almasın açısından konuyu kaldırmadım. Bazı konularda karar vermek gerçekten sorun olabiliyor..

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 07, 2018, 08:42:21 ÖS
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Sn.Arais beni şaşırttınız.😁😁😁

Başından beri anlatmaya çalıştığım şey bu idi ,Sn.surgeus'ta anlamadigi icin karahan fobisi tuttu yine.
Neyse mutlu oldum bu sefer fenerin maçının üzerine iyi geldi.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 08, 2018, 09:54:13 ÖÖ
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Tık tik tak'ın durup dururken Özgür Masonlar Büyük Locası'na sataşmasına mı gülersin, Sn Karahan'ın sırf koruyacağım güdüsü ile suçluluğu ispatlanmış birisini savunmaya geçmesine mi gülersin...

Gelelim şu ifşa meselesine; Uzun zaman önce Sn Malang bana da ÖMBL üyesi olduğunu iddia eden bir ileti göndermişti. Kendisinin imzasından mason olmadığını anlamış ama aldırış etmemiştim. Yaptığının tutkusunun bir tezahürü olduğunu düşünmüş ve iyi niyetli bir kabul edilme arzusu olduğunu düşünmüştüm. Ta ki Sn Anarchosa Sn Malang adlı üyenin forumda bunu bir konu altında açarak ifşa etmiş olmasına kadar. Sn Malang'ın bu tutkuyu nasıl kötü niyete dönüştürdüğünü gördüm ve müdahil olmak istedim. Sn Anarchosa'da anlaşılan benzer bir tutum sergilemiş, önce sabretmiş ancak Sn Malang'ın niyetinin kötü olduğunu düşünerek diğer forum üyelerine de açmak istemiş. Peki Sn üyeler; ya Sn Malang bu tarz iletileri mason olmayan diğer üyelere de göndermişse! Kendisini mason olarak tanıtıp, Masonluğa da zarar verecek eylemlerde bulunmuşsa ve bu eylemlere devam ediyorsa! Sn Anarchosa bu kötü niyetli kişiyi ifşa ederek buna engel olmuşsa! Bu durumda forum yöneticileri ve HKEMBL'nı da kendisine atfedilecek bir iftirayı da bertaraf etmişse!

Hayal kuruyorsun diyenlere seslenmek adına; Belki bilmezler ama bu duruma benzer olaylar bu forumda yaşandı. Bu forumda gezi olayları sırasında çıkıp Masonları açık açık gezi eylemlerine destek vermeye çalışan bir üyenin yazısı yüzünden, kötü niyetli çevrelerce Masonlar gezi olaylarına destek vermekle suçlandı ve haber yapıldı. Bir başka olar: Üyenin adını hatırlamıyorum ama bir üye benden açık açık borç istedi. Birde Sn Farmakoloji'yi de oyununa alet ederek. Kim bilir ben belki o üyeyi ifşa etmeyerek hata ettim ve bir başka üye bu kişiye para bile gönderdi.

Sizlerden ricam biraz daha meselelere tepeden bakarak, olabilecekleri de objektif olarak düşünmeniz. Kişisel tepkilerinizi olaylar ile karıştırmadan, "aslolan forumun kirlenmemesi" iç güdüsü ile kötü niyetli eylemleri ifşa etmekten çekinmeyiniz. Ama fakat burada sadece Masonluk değil, hem kişisel bilgilerimiz, hem de bizlerin güvenliği forum yöneticilerinin koruması altındadır. Aksi takdirde yaşanacaklardan forum yöneticileri de suçlular kadar sorumludurlar! Biraz bunu günlük hayattan bir örnek ile açmak, yanlış anlaşılmaların önüne geçmek isterim. Girdiğiniz otoparklarda ya da alış veriş merkezlerinde bir uyarı levhası görürsünüz. "Çalınan eşyalardan müessesemiz sorumlu değildir" yazar. Biraz hukuk bilen bir kardeşiniz olarak şunu söyleyebilirim ki; en küçük çöpüne kadar sorumludurlar. Bunu bir uyarı ile belirtmiş olsalar dahi, sorumluluklarından kurtulamazlar. Hırsızlık ya da bir eşyaya zarar verilmesi halinde, suçlunun bulunması için kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak ve zarar gören müşterinin zararını karşılamak zorundadırlar. Ben açıkçası Sn Malang'a verilen ceza ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorum. Kendisine verilen ceza eğer sadece seyirci konumuna alınmak ve belli bir süre sonra geri dönmesi ise, bu cezayı oldukça hafif buluyorum. Hakikaten bilmediğim için soruyorum. Kendisine verilen ceza tam olarak nedir?

Bir başka konu ise ÖMBL'ı üyesi masonlar olarak bu forumda herhangi bir avatar ile bulunmuyoruz. Bu şekilde çok kolay bir şekilde trollenebilir ve masonluğumuzu da kötü niyetli kullanımlara açık hale getirebiliriz. (Bu durumu ÖMBL üyesi mason kardeşlerimin mutlaka cevaplaması için başka bir başlık altında açıp idelenmesini talep ediyorum)
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2018, 09:56:24 ÖÖ Gönderen: 38 »

Ekim 08, 2018, 11:56:55 ÖÖ
Yanıtla #35
  • Uzman Uye

Sn.38 olayları saptırmayın,neye guleceginize biz karar veremeyiz.Illa biz yaptık oldu biz masonuz yanlış yapmayız modunda olmayın.

Konuyu açan kişi yanlış yapmıştır ve hatalıdır.
Bir masona yakışmaz kişi hata yapabilir onu ifşa edip rezil etmekte ne ola.

Daha önce dedim yine diyeyim mevlana hataları örtmekte gece gibi olun der.
Ifsa edin demez.Bos işlerle uğraşmak bir masona yakışmaz bizim gibi fikrini söyleyen insanlara çamur atmakta kimsenin haddine değil.

Malang ı koruma güdüm varmış bu başlığı açan kişi için ben bu forumda ne gürültü çıkardım moderasyon ile nasıl dalaştım o biliyor.
O zaman çıkıp ta neden sn.anorchasa yı koruyorsun demediniz bu ikircikli tutum için sizi kınıyorum.

Tekrar söylüyorum ben malang
Koruma derdinde değilim. Forumun işleyişi belli ona cezayı moderasyon kişi ifşa edip gereğini yapın dedi diye ceza veremez.

Yaptığınızda savundugunuzda birbirinden berbat.
Bu yaptığınız ile masonluğu bagdadtiriyorsaniz size diyeceğim yok.
Bir hata yaptınız bari ikrar edin devam etmeyin.

EDMUND BURKE

Ekim 08, 2018, 05:31:31 ÖS
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.38 olayları saptırmayın,neye guleceginize biz karar veremeyiz.Illa biz yaptık oldu biz masonuz yanlış yapmayız modunda olmayın.

Konuyu açan kişi yanlış yapmıştır ve hatalıdır.
Bir masona yakışmaz kişi hata yapabilir onu ifşa edip rezil etmekte ne ola.

Daha önce dedim yine diyeyim mevlana hataları örtmekte gece gibi olun der.
Ifsa edin demez.Bos işlerle uğraşmak bir masona yakışmaz bizim gibi fikrini söyleyen insanlara çamur atmakta kimsenin haddine değil.

Malang ı koruma güdüm varmış bu başlığı açan kişi için ben bu forumda ne gürültü çıkardım moderasyon ile nasıl dalaştım o biliyor.
O zaman çıkıp ta neden sn.anorchasa yı koruyorsun demediniz bu ikircikli tutum için sizi kınıyorum.

Tekrar söylüyorum ben malang
Koruma derdinde değilim. Forumun işleyişi belli ona cezayı moderasyon kişi ifşa edip gereğini yapın dedi diye ceza veremez.

Yaptığınızda savundugunuzda birbirinden berbat.
Bir hata yaptınız bari ikrar edin devam etmeyin.

Bence Masonluk bireyi Mevlana yapma amacı gütmez. İnsanoğlunun yapısı kendi bakışı ve düşünceleri üzerine kuruludur. Burada kişi hakkında sadece bir açıklama yapılmış bu sayede sadece sayın Anarchosa'nın değil iki üyenin daha aynı türden mesaj aldığı anlaşılmış. "İfşa" etme terimi isim, soyisim, adres, e-posta gibi kişisel bilgileri sıralamakla ortaya koyulur. Forumda apaçık konulara bir mason gibi yazı yazan ve forum adından bahsedilen birisi için "İfşa" ve "Linç etme" terimi koymanız kendi görüşünüzü de kabul ettirmeye zorlamanız insanları çok saçma bence.

Sizin görüşünüzde bir Mason bu olayı sessiz halleder diye her bir masonun aynı tepkiyi vermesi yada bir din adamının sözü/felsefesi kaynak edinilip yanıt verilmesi mantıksızdır. Kişi bir başkasının düşüncesinden çıkamaz ve kendi başına, kendi aklıyla kendine yol veremezse o insanın hür iradesi yoktur. Hürlük ve Özgürlük üzerine sık sık değinen Masonlar için fazla özgürlük kısıtlayıcı konuşuyorsunuz.

"Yaptığınızda savundugunuzda birbirinden berbat.
Bir hata yaptınız bari ikrar edin devam etmeyin." Bu söz size söylenmeli.
Sayın Tiktak'ın Özgür Masonlar locasına saldırması karşısında sessiz kalıp "doğru demiş" diyerek kendi destekçinizi övmeniz sizi 'dilsiz şeytan' yapmaz mıdır? Masonluk üzerine eğer subjektif değil objektif konuştuğunuzu, locadaki sözel şart olduğunu iddia edersenizde sizden ya HKEMBL masonu olduğunuzu görmek için mason tagi yada ÖMBL'den olduğunuza dair bir açıklama beklerim...

Konuyu fazla uzatmanın daha anlamı yoktur bence çünkü en baştada dediğim gibi;
Olay hepten subjektif boyutta tartışmaya dönüşüyor. Suçlu birisi var; rahatsız edip mesajlar attığı bireyler var ki konuya "Evet banada aynı şekilde mesaj attı" deniyor. Kural ihlali yapan kişi hakkında konu açılıyor ve kişi cezalandırılıyor. Savunması var mı? Yok, savunulacak bir şey var mı? Yok. Herkes kendi ahlaki kurallarını birbirine zorla kabul ettirmeye çalışacağına az empati duygusunu geliştirip bahsedilen erdemliğin ortak insan ahlakındaki değerini edinmeli. Biriniz kendi düşüncenizde yakışmayan hareket olduğunu söylüyor diğeri söyleyen kişiye değer verip gerekli açıklamayı yapıyor. Neyin haklı haksız tartışmasına girdiğinizi çözemedim arkadaşlar.

"Benim fikrim doğru seninki yanlış kabullen!!" kafasında tartışma sayfalara mâl oluyor ve moderatörler bile rahatsız oluyor. Sayın Karahan yaptığı olayda verdiği zararları fark edip konuyu kapatacağı yerde Siyasetçiler gibi "Aa bakın doğru konuştuğumun kanıtı moderatör ceza verdiğinden üzüldü  :D" gibi sevinmesi ayrı bir tuhaflık! Zaman ilerledikçe ya yaşlanma sebebiyle ya farklı sebeplerle bu forumda tanıdığım güzel insanlar çirkin insanalra dönüşmeye başlıyor. İlk başlarda gördüğüm sayın Tiktak ile şimdiki Tiktak arasında dağlar kadar fark, konularını ve yorumlarını incelediğim sayın karahan ile şimdiki karahan arasındada bir o kadar fark var.

Uzunca tartışma ve tez-antitezvari sohbet isteyen insan felsefe bölümünden o saygıdeğer bilgileriyle saygıdeğer filozofların görüşlerinden yada kendi görüşünden katarak istediğini alabilir bence... Sayın @ANARCHOSA 'ya çok teşekkür ederim ben sayın Malang'ı Mason sanıyordum yorumlarından dolayı sayenizde gerçeği öğrendim.

Ekim 08, 2018, 06:56:42 ÖS
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

Bakınız yazdığimin neresini anlamadiniz/anlaşılmıyor bilemedim oysa oldukça açık.

Bu forumda nasıl ve ne şekild e kişiye ceza verilir kural ile belli.Bu kuralları uygulama yetkisi ise sn.arais ve sn.risus ta dır.Simdi konuyu açan kişi bu olayı 2 şekild e yapardı biri moderator e şikayet eder diğeri ise ifşa idi.

Moderatore bak bu adam bunu yaptı gereğini yap demek bir had meselesidir ve bana göre haddini aşmıştır.
Sn.arais zaten gereğini yaptı hatta daha önce böyle bir şey ile karşılaşmadığını söyledi.

Benim itirazım olayın bu tarzına malangin aldığı cezaya değil.

Şimdi bunun nesini anlamlarınızda tik tak ile beni burda uzun uzun analiz edip tahrik etmeye çalışıyorsunuz.

Bu iş ombl ,hkmbl savaşına donduruyorsunuz.
Konu iyice şirazeden çıktı.
Benim ile bir yere varamazsın bir mesajın varsa direk şöyle sende rahat et bende huzur bulayım.

EDMUND BURKE

Ekim 08, 2018, 07:36:52 ÖS
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

Malang isimli üye ile bu güne kadar hic sohbetim olmadi, kendisinin yazdigi veya actigi hic bir seye yazi yazmamaya gayret ettim veya benim yazdiklarima yönelik yazdigi seylere hic cevap vermedim. Gün geldi irkciliga varacak kadar milliyetci yazilar yazdi, gün geldi " Fetö´cü Masonlar" diye baslik acti, vs.vs.vs.
Hepsi olabilir, bu burdaki özgürlügü gösterir.
Ama hepimiz de biliyoruzki sinirsiz bir özgürlükte yoktur.

Karahan derki ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

Bu sahis kalkip özel ileti ile birilerine Mason olup olmadiginida sorabilir, banada bir kac kez soruldu Mason olup olmadigim, gayet normal.

Ammaaaaaa birileri kalkipta kerndisini, Mason olmadigi halde Mason diye tanitmaya calisirsa, iste orda sinir asilmistir diye düsünüyorum.

Konuyu acan arkadasinda bunu buraya tasimasi bu noktadan sonra olmustur ki bence dogrudur, ki bir daha birileri kalkipta kücük hesaplar pesinde kosup böyle cocukca seyler yapmasin.

Bana kalsa böyle bir seyi yapan birini bu cati altinda barindirmamak lazim.

Diye düsünüyorum.

Ekim 08, 2018, 08:00:26 ÖS
Yanıtla #39

Bu tip durumların önüne geçilmesi için neler yapılabilir?
Sen Özelsin