Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Malang nick'li üye hakkında  (Okunma sayısı 2190 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 08, 2018, 08:04:58 ÖS
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Karahan hakikaten sınırlı özgürlüğü savunuyor.Karahanin savunmadigi şey aleni olarak birisi için istenen o kişinin varsa hatalarının ortaya dökülmesidir,ve bunun için ceza istenmesidir.

Konuyu açan kişi ye olan bakışım beni sasirtmasindan kaynaklanıyor.
Halbuki o oldukça zeki ve zekasına inandığım yazdığına güvendiğim ilgi ile konularını okuduğum geldiği günden beride hep yürekten desteklediğim birisi.

Lakin bu kadar kendini eğitmiş üstelikte mason bile olmuş bir kişinin böylesi bir işi sessiz sedasız halletmesi lazım idi ondada bu yetenek vardır.

Belki oda farkında dahada yazmıyor konuya ki bencede doğru yapıyor sn.38 ile surgeus ve novary konuya devam ediyorlar.

Bu konu bizim forumumuz için yanlış bir konudur bir kişi istedi diye moderator ceza veremez/vermemeli .Başka kişilere moderator ceza verdiğinde sesimiz çıkıyor mu?
Sn.anarscasa nın aldığı cezadan beri yanlış bulmuyor isem fikrimi söylemem illa bildikleri vardır.

Şimdi ben bir başlık açıp şu tij denen adam acaip şeyler yapıyor diyip sıralasam sonrada atın bunu burdan desem sık olurmu?

Ben kimim yahu .

Konu benim için sadece budur.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 08, 2018, 08:10:20 ÖS
Yanıtla #41
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ego tatmin etmek için tartışmak ve yazdıklarımın sadece birkaçına cevap vermek kimin neyi ne kadar okuduğunu belli ediyor. Sayın Anarchosa, kesinlikle anlamakta zorlanan ve anlamak istemeyen kişilerle münakaşada bulunmak istemiyor. Bende yeteri kadar konuşup haklılığımı gösterdiğimi düşünüyorum.

İmzamda yazan yazıyla son veriyorum buraya yazma olayıma...
“En uzun yolculuklar bile, tek bir adımla başlar.” -Lao Tzu

Ekim 08, 2018, 08:56:33 ÖS
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

Mottonuz çok hoş o zaman hakkını ver.
Neyin egosunu yasiyacagim?

Bu forumda moderator e görev dikte etmeye başlarsak bu forum biter anlamiyormusunuz.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 09, 2018, 03:44:50 ÖÖ
Yanıtla #43
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu yazıyı yazıp yazmama konusunda çok düşündüm. Ancak bu yaşıma kadar öğrendiğim şey, ki bunu bana rahmetli dedem hep söylerdi. “seni ölüme de götürse doğrudan şaşma…”

Öncelikle ve kendi kanaatimce Sn. Karahan haklıdır.

Bu site Masonluk ile ilgili en derli toplu, olabildiği kadarı ile tarafsız ve içeriği ile eşsiz sayılacak on binlerce makale içeren Türkçe hazırlanmış en büyük kaynaktır. Günümüz çevirisi ile Masonluğun Türkçe Wikipediasıdır. Burası ifşa/itiraf platformu değildir. Konu bu şekilde uluorta açılması yerine moderatör veya yöneticiler ile temasa geçilerek bu sessiz sedasız aynı gün çözülebilirdi. Ne gerek vardı bu konuyu bu kadar büyütmeye…

Sn. ANARCHOSA durumun hassasiyeti konusunda haklıdır. Kendisinin ÖMBL tarafından tanınan bir mason olduğunu ifade etmiştir. Ne güzel… Kim bilir ? Belki ne süreçlerden geçti ve geçmeye devam ediyor ki, mason olmak ve masonluk kavramı onun için basit bir şey değil… Önemsediği ve kalbini verdiği için haliyle hassasiyetine diyecek yoktur. Yaşadığı deneyim gereği rahatsız olması gayet normaldir. Ancak onu aktarma yapısı son derece yanlış…

Burası HKEMBL tarafından tanınmış mason bireyler tarafından kurulmuş ve yönetilmeye çalışılan bir platformdur. Bu platform yöneticileri, işlerini ciddiye aldıkları için forumun oldukça ustalıkla hazırlanmış, üye sözleşmesi, forum kuralları ve yönetim hiyerarşisi pdf formatında bile mevcuttur. Elbet bunlar insanlar tarafından hazırlandığı için, hata içerebilir, geliştirilebilir veya kısmen kaldırılabilir. Bu yönetimin bileceği iştir… Gerek forum kurallarında yazıldığı üzere, gerek yöneticiler de forum içi yaşanan herhangi bir sorunda öncelikle kendileri ile iletişime geçilmesi gerektiğini özellikle belirtmişler. Eh işte! Bunun bir sebebi var… Forumun bu şekilde işgal edilmemesi ile ilgili alınmış olabilir mi acaba ? Diğer yönden burası kurulduğu günden bu siteyi kuran, emek harcayan, para harcayan HKEMBL tarafından Mason olarak tanınmış bireyler tarafından hazırlanmış Türk Masonluk Tarihinin en başarılı tanıtım çalışması olarak kabul etmek herhalde oldukça yerinde bir davranış olur. Sizin yapmış olduğunuz bu davranış, hem forum yöneticilerini sanki görevlerini yapmıyormuş gibi ezip geçmek; hem de siteyi ziyaret eden, masonluk hakkında ön yargıları olan, tarafsızca öğrenmek isteyen bireylerinde gereksiz şekilde bu konuya kanalize olmasını sağlıyorsunuz. 3 ekim ile 8 ekim arası 5 sayfa yazı yazılmış 43 adet paylaşım var… Forum’un ana konusu bir üyenin aykırı tutumlar sergilemesi… Hem forum hem de masonluk açısından ne büyük bir kazanç olmuş bu 5 sayfanın burada yer alması… Tebrik etmeli… Ayrıca bu siteyi ziyaret eden bireylerin böyle bir vakayı görerek bu siteden soğuması, tedirgin olması, belki de aman buradan uzak duralım bizi dolandırabilirler demesi… Ben demiyorum. Sn. 38 birisinin kendisinden acık açık borç istediğini söyledi. Yine kendi dediği gibi belki o borcu isteyen birey başkalarından aldı (dilerim böyle bir şey olmamıştır. Yoksa üzücü…) ve o aldığı insanlarda buradan gereksiz şekilde korktu ve herhangi bir davranış sergilemedi… Sizce bu tarz olayların bu şekilde buraya yazılması insanları bu siteden soğutmaz mı ? Korkutmaz mı ? Bu şekilde açık konuşulan konular bu siteye zarar veriyor. Buraya oldukça amatörce montajlanmış belgeleri gerçek gibi yutturan gazetelerin taraftarları da giriyor. Adnan Oktar’ın 33. Derece mason zannedenler de giriyor. (Halen gülüyorum o italyan’ın belgeyi verişini hatırlayınca…). Madem geriden bakmak gerekiyor… Madem büyük resmi görmek gerekiyor…. Bu siteye zarar verecek davranışlardan lütfen kaçınalım… Sn. ANARCHOSA hassasiyetiniz doğru, sinirlenmeniz doğru… Gayet iyi anlıyorum. Ancak aktarım metodunuz son derece yanlış… Özel mesaj yolu ile yönetime bu konuyu açtınız ancak onlar bir şey yapmadılar ve siz bunun üzerine mi herkese açık konu açtınız ? Hiç sanmıyorum…

Sn. Ziyaretçiler, bu forum konusuna bakarak lütfen siteyi kötü yargılamayalım. İnsanların olduğu her ortamda matematiksel olarak her olasılık söz konusudur. Sizler lütfen tarafsızca araştırmaya ve öğrenmeye devam ediniz. Sitenin amacı masonluğu tanıtmaktır.
Bu konuya dönersek Sn. karahan yine haklıdır.

Bu forumda bir kişi istedi diye ceza verilmemeli… Demokratik açıdan düşünmek gerekirse kesinlikle de doğrudur. Gayri demokratik davranışlar evet siteye zarar verebilir. Ancak ben bu sitenin üyesiyim ve böyle bir durum olursa sitenin var olma amacı adına üzülürüm. Ama yine de sitenin sahibi veya yöneticisi değilim. Sorumluluk ve bu sorumlukların getirdiği sonuçlar yine onları bağlayacaktır.

Cezaya konu olan kişi forum kurallarına aykırı hareket etmişse zaten sonucu bellidir. Diğer yönden, Sn. Risus ve Sn. Arais site moderatörleri olarak forum kurallarına aykırı iş yapmaktan öncelikle kendileri kaçınırlar… Ayrıca forum kurallarında yazmayan konular da kanaatimce üst yönetim kendi arasında düşünür taşınır ve yine ona göre karar verir. Ben burada ceza alan üyenin sadece bir kişinin tutumu ile ceza aldığını düşünmüyorum. Elbet incelenmiş, konuşulmuş ve ortak bir karar alınmıştır. Ayrıca hoşumuza ister gitsin ister gitmesin bu site bir veya birden fazla kişinin şahsi malıdır. Bu zamana kadar böyle devam etmiştir. Büyük ihtimalle bu zamandan sonra da böyle devam edecektir. Haliyle yine bu sitenin işleyişiyle ilgili kurallara yine onlar karar verecektir. Belki bu yazdıklarım sonrası site sahipleri beni forumdan çıkartabilir, kendi aralarında rus ruleti gibi rastgele üyeleri seçerek hem yazdıkları makaleleri hem de üyeleri silebilirler… Buna kimse ne laf söyleyebilir ne karışabilir. Sadece lütfen böyle bir şey yapmayın diye ricada bulunabiliriz 

Son olarak benimde forumla ile ilgili bir şikayetim var ancak bunu moderatörlere özel mesaj yolu olarak iletmeyi tercih ettim. Ne bu konu ile alakası vardır. Ne de bu konu içerisinde yazmış olan üyeler ile ilgilidir. Tamamen başka bir konu ile ilgili ancak önlem alınmasını düşündüğüm bir konudur. Çünkü site veya üyeler ile ilgili şikayetler yönetimi ve şikayet konusu bireyleri ilgilendirir... Masonlar.org masonluğun ilk elden ve olabildiğince objektif şekilde tanıtılmasını sağlamak amacı taşımaktadır.

Tekrardan bu sitenin gerek yapımında, gerek mali sorumluluklarında, gerek yürütme aşamasında sorumluluk alan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve bu sitenin daha uzun yıllar devam etmesini diliyorum.
« Son Düzenleme: Ekim 09, 2018, 04:00:22 ÖÖ Gönderen: proxima »
Concordia Res Parvae Crescunt

Ekim 09, 2018, 11:58:33 ÖÖ
Yanıtla #44
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Değerli forum arkadaşlarım;
Konuyu inceledikten sonra biraz endişelenip, kendi adıma açıklama yapma ihtiyacı duydum. Kendimce zaman zaman bazı paylaşımlara yanıtlar yazıyorum. Az da olsa açtığım konular var. Ancak asla kendime mevcut localardan birine üye bir mason görünümü verme kaygım olmadı.
Yine de paylaşımlarımda böyle bir eğilimim olduğu gibi bir kanaat oluşturduysam diye belirtmeyi gerekli gördüm.
Ben herhangi bir Loca ya kayıtlı bir üye değilim.
Paylaşımlarım ya da yazdıklarım hiç bir şekilde Masonları ve masonluğu bağlamaz, kendi fikir ve düşüncelerimdir.

Forumu izleyen masonlar bunu zaten bilir ve farkederler, forumu izleyen okuyan benim gibi diğer harici üyelerleri bilgilendirmek açısından açıklamak gereği duydum.

Ancak öyle olmadığı halde kendini kayıtlı bir mason olarak göstermeye çalışıp bu ortamdan herhangi bir menfaat elde etme eğilimine girebilecek bir üye söz konusu olursa bunun bir istismar olacağını düşünürüm ve uzaklaştırılmasını desteklerim.

Saygılarımla
Bir noktadan sonsuz doğru geçer. İki noktadan ise bir doğru geçer. Senin koordinatlarını diğer noktalarla çizdiğin doğrular belirler.

Ekim 09, 2018, 11:45:11 ÖS
Yanıtla #45
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın üyeler, kıymetli ailem,

Görüyorum ki burda gereksiz bir tartışma sürüp gidiyor. Yönetim olarak adımıza konuşuluyor. İlgi ve alakanızdan
Dolayı çok teşekkür ederim. Bizim yönetim olarak verdiğimiz bir çok karardan şikayetimiz yok. Vicdanımız hür bir şekilde yada özgür diyelim önemli bazıları için veriyoruz kararları duygusal davranmamaya forumun üyenin menfaatleri ve kurallar bu menfiidir. Menfaat derken yanlış deperlendirmeylim lütfen. Daha önce de söylediğim gibi üye ayrımımız yok. Ben verilmiş olam cezadan değil. Konuyu kaldırmamaktan pişman olmuştum. Haksız da değilmişim. Bir yandan da iyi oldu. Herkes eteklerinde ki talı döktü ve rahatladı bizde yönetim olarak yeni doneler elde ettik.

Sayın 38

Sizden para isteyen üye kimse forumdan uzaklaştıralabilmesi için kullanıcı adını lütfen tarafıma bildirimiz.

Sayın üyeler her türlü kötü niyetli davranış hareket ve su istimal olarak görünen durumu tarafımıza bildirmenizi sizden tekrar tekrar rica ediyorum.

Bu konuyuda daha fazla uzatmayarak kişsel yada örgütsel bir tartışmaya dönüştürmemenizi rica ederim.
İnanın hepiniz bizim için kıymetlisiniz. Ceza verip  gönderdiğimiz. Bir çok üye bile bizim için kuymetlidir.
Sizler bizler için böylesine değerli iken lütfen sizden çok rica ediyorum. Birbirinizi kıymetsiizleştirmeyin.
Unutmayın birlikte daha güzeliz tüm farklılıklarımıza rağmen

En kalbi duygularımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 10, 2018, 02:15:38 ÖÖ
Yanıtla #46
  • Uzman Uye

Sn.Arais orta yolu bulmuş,umarım herkes tatmin olmuştur.
Sn.38 den para isteyen kişi yı zaten forumdan uzaklaştırdınız unuttunuz galiba.

EDMUND BURKE

Ekim 10, 2018, 09:58:31 ÖÖ
Yanıtla #47
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın üyeler, kıymetli ailem,

Görüyorum ki burda gereksiz bir tartışma sürüp gidiyor. Yönetim olarak adımıza konuşuluyor. İlgi ve alakanızdan
Dolayı çok teşekkür ederim. Bizim yönetim olarak verdiğimiz bir çok karardan şikayetimiz yok. Vicdanımız hür bir şekilde yada özgür diyelim önemli bazıları için veriyoruz kararları duygusal davranmamaya forumun üyenin menfaatleri ve kurallar bu menfiidir. Menfaat derken yanlış deperlendirmeylim lütfen. Daha önce de söylediğim gibi üye ayrımımız yok. Ben verilmiş olam cezadan değil. Konuyu kaldırmamaktan pişman olmuştum. Haksız da değilmişim. Bir yandan da iyi oldu. Herkes eteklerinde ki talı döktü ve rahatladı bizde yönetim olarak yeni doneler elde ettik.

Sayın 38

Sizden para isteyen üye kimse forumdan uzaklaştıralabilmesi için kullanıcı adını lütfen tarafıma bildirimiz.

Sayın üyeler her türlü kötü niyetli davranış hareket ve su istimal olarak görünen durumu tarafımıza bildirmenizi sizden tekrar tekrar rica ediyorum.

Bu konuyuda daha fazla uzatmayarak kişsel yada örgütsel bir tartışmaya dönüştürmemenizi rica ederim.
İnanın hepiniz bizim için kıymetlisiniz. Ceza verip  gönderdiğimiz. Bir çok üye bile bizim için kuymetlidir.
Sizler bizler için böylesine değerli iken lütfen sizden çok rica ediyorum. Birbirinizi kıymetsiizleştirmeyin.
Unutmayın birlikte daha güzeliz tüm farklılıklarımıza rağmen

En kalbi duygularımla

Sn Arais yazdıklarınızı anlamak için 2 defa okudum. Sanırım imla hataları ve cümle bütünlüğü olmayan yerlerde düzeltmeler yaparsanız yazdıklarınız daha anlaşılır hale gelecektir. Forum buna müsade ediyor.

Obediyansımız bir üye tarafından kötü amaçlı kullanıldı. Daha kötü sonuçlar vermeden, Sn Anarchosa tarafından bertaraf edildi. Bir daha yaşanmaması adına kimliği ifşa edilmeden diğer forum üyelerine bildirildi. Aslında eylemin özeti budur. Bunu eteklerimizde ki taşı dökmek olarak görmeyin lütfen. Başka sıkıntılarımızı özel ileti olarak sizlerle paylaşırız zaten ama bu konu sadece obediyansımızın kötü niyetli kullanımlara açık hale geldiğini belirtmek çin açılmıştır. Derdimiz burayı siyaset meydanına çevirmek değil, "ışığı arayanların hikayesinde" mehenk taşı olan bu foruma bir mala da bizden olsun mottosu ile forumu zenginleştirmektir. Aksi bizler için söz konusu bile değildir.

Sn Karahan'ın da belirttiği gibi benden para isteyen üye aramızdan çıkarılmıştır.

Ekim 10, 2018, 01:09:15 ÖS
Yanıtla #48
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Yazım hataları için özür dilerim. Genel olarak cep telefonundan giriyorum. Yazışmalar sırasında gelen aramarlardan dolayı dikkatim dağılabiliyor. Lütfen beni mazur görün..
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 10, 2018, 09:52:36 ÖS
Yanıtla #49
  • Uzman Uye

Böyle bir yola neden başvurulduğunu anlamış değilim. Tabii ki, Mason olmayı çok istemiş olabiliriz, Masonluğun bir çok özelliğini de çeşitli kaynaklardan öğrenmiş olabiliriz. Ancak, kendinizi mensup olmadığınız bir camiaya aitmiş gibi göstermek size ne yarar sağlayabilir ki?. Şahsen böyle harekette bulunanları kınıyorum.
     Bir de müracaatına rağmen kabul edilmediği için kızan ve her fırsatta Masonluğu eleştirmeye çalışanlar var ki, bunları da kınıyorum.
     Sözün özü; Mevlana'nın deyişiyle: "Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol."
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"