Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Biraz da magazin -Rumuz değişimi  (Okunma sayısı 292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 25, 2018, 04:34:58 ÖS
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Sayın ALŞAH'ın rumuzu Lavoisier olmuş. Pek şaşırdım, bu da kim dedim.

Zaman zaman farklı sebeplerle rumuzunu değiştiren üyeler oldu forumda. Herkesin rumuz seçimi veya değişiklik tercihi farklı. Ancak ben bu forumda gelmiş geçmiş yüzlerce üye arasında birazda magazin ile fikir fırtınası yapmak istedim.

Tek seçim hakkınız var, rumuzunuzu değiştireceksiniz. Ancak kendi seçtiğiniz başka biri ile değil, bir başka üyenin rumuzu ile. Hangisini seçerdiniz ve neden?

Not, üyeler başlığında forum üyeleri listelenmiş durumda buradan aktif olmayan pek çok üyenin rumuzu içerisinden de seçim hakkımız var.

Alterius non sit qui suus esse potest

Ekim 25, 2018, 04:46:30 ÖS
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @Mozart 'ın ismini edinmek isterdim. Bunun bir sebebi bazı değerli forum üyelerinin verdiği gizlilik tavsiyesi, bir diğer sebebi de Mozart'ın karizmatik kimliğidir.  :)
“En uzun yolculuklar bile, tek bir adımla başlar.” -Lao Tzu

Ekim 25, 2018, 04:54:27 ÖS
Yanıtla #2

‘Dante’ olsun isterdim. Üniversitede Knight Online oynarken beni kestiği videoyu internete koymuştu. Acımasız bir Warrior’du  ;D :D. Tabi klasik Dante’den bahsetmeme gerek yok sanırım. Karizmatik bir isim açıkçası  ;D ;D
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2018, 04:58:47 ÖS Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Beni böyle sev, seveceksen.

Ekim 25, 2018, 05:17:13 ÖS
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Yani  magazin konusu da olduk sayın ANORCHOSA. İzin verirseniz biraz kendimi savunayım.
      Lavoisier çok takdir ettiğim bir bilim insanıdır. Kısaca anlatmak gerekirse; ruhbanlara "Bu kellelerden hiç bir şey olmaz" dediği için engizisyonca ölüme mahkum edilmiş, giyotine giderken bile arkadaşına "kafam kesilince gözlerime iyi bak, eğer iki kez açıp kaparsam  insanın kafası  kesildikten sonra bile beyni çalışıyor demektir" demiştir. Neticede kafası kesildikten sonra bile gözlerini iki kez kapayarak bir şekilde beynin çalıştığını ispat etmiştir.
      Gelelim rumuzun değiştirilmesine; gülsem mi kızsam mı bilemiyorum!.
      Yönetimden sayın Arais'e Alşah rumuzumun altına parantez içinde  "Lavoisier" ibaresinin eklenip eklenemeyeceğini sordum, eklenebileceğini bildirdi. Ben de kabul ettim.   
          Yani rumuzumun;
                                   Alşah
                                (Lavoisier)  şeklinde yazılmasını istedim ama, sayın Arais her halde yanlış anlamış olacak ki Alşah'ı tamamen silerek Lavoisier olarak yazmış rumuzumu.
        Dün akşam durumumun  düzeltilmesini, istediğim şekil olmadığı takdirde tekrar Alşah rumuzumu kullanmak istediğimi sayın Arais'e ilettim ama şu ana kadar bir cevap almış değilim.
        Umarım en kısa zamanda gereken düzeltme yapılır.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 25, 2018, 05:26:31 ÖS
Yanıtla #4
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Yani  magazin konusu da olduk sayın ANARCHOSA. İzin verirseniz biraz kendimi savunayım.

Sn ALŞAH, rica ederim. Biz sizi her halinizle severiz. Sadece durum bana bu merakı uyandırdı. Konu siz değilsiniz ama sebep sizsiniz diyelim:)
Alterius non sit qui suus esse potest

Ekim 25, 2018, 07:40:13 ÖS
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

;) ;) ;)
    Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"