Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mustafa Kemal Atatürk - Kuran-ı Kerim ve 19 sayısı  (Okunma sayısı 2553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 09, 2018, 08:20:22 ÖS
Yanıtla #10

İskoç riti (daha doğrusu Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti/EKEİR) konusuna bir daha göz atarsanız iyi olur. Okuyarak doğruya ulaşamazsanız, yardımcı olmak için buradayım...

13. Derece adı Royal Arş/Dokuzuncu Kubbe/Süleyman Royal Arşı isimleriyle bilinir. 33 lük dizgenin tamamına EKEİR denir.

Yine bilgiye boğdunuz beni hem de çok az bir yazıyla sayın ANARCHOSA  :). Bu cümlenizdeki çoğu terimi bilmiyorum ama etimolojilerine varıncaya dek araştıracağım, söz. Teşekkürler yardımınız için.

Bolca sevgiler :)
Errare humanum est.

Kasım 09, 2018, 09:07:50 ÖS
Yanıtla #11

Tamamlanmak, daha yüksek bir varoluş seviyesine çıkmak hepimizin arzusudur...

1'i "pi" sayısı,beynimizin sol lop'u,aydınlık ve burdan sonsuz soyutlaşan değerler olarak ele alalım... 3,1415926535…olarak sonsuza doğru dallanır.Bu yaratımın pozitif gelişimidir.

0'ı  "fi" sayısı,beynimizin sağ lop'u,karanlık ve burdan sonsuz soyutlaşan değerler olarak ele alalım...1,61803398749894…olarak sonsuza doğru dallanır.Bu yaratımın negatif gelişimidir.

10 ise, bilinç düzeyinde bir denge ve bütünlenmedir ve bu şekilde gelişir:

1-10-0 3'lemesi bütünlenmiş ve dallanmadan gelişen bilinçlerdir.

10'u yani dengeyi alıp bu 3'üne böldüğümüzde...

3'33333333...olarak sonsuza uzanır.Ayni şekilde çarptığımızda; 9,9999999999...olarak sonsuza uzanır.

İlerledikce anlatımı daha güc bir durum olsada, kısaca:

19'u anlamak ve yukarıda dediğim gibi...Tamamlanmak, daha yüksek bir varoluş seviyesine çıkmak, hepimizin arzusudur...

Sevgiler.

Çok güzel bir analiz olmuş. Matematiği özümsediğiniz anlaşılıyor. Ben eski bir fizik olimpiyatçısıyım, sayısal zekam da fena değildi açıkçası ama tıp fakültesinde köreldim anlaşılan sayın Tık -Tik -Tak  :).

Ben de rakamların daha çok  ‘sözlerdeki’ anlamlarını, negatif ve pozitif titreşimlerini irdeleyebiliyorum. Ama sizin analiziniz daha güzel geldi gözüme nedense.

Sevgiler.

Sizin tanımınız, konuştuğumuz bu olguyu zihinlerde "hiç" "bir" "şey" kalmıyacak dereceden alıp, başka bir dereceye taşıyor; ve bizim cümlelerimizde doğal olarak lafügüzah bir seviyede kilitli kalıyor.

En derin saygılarımla
Sen Özelsin

Kasım 10, 2018, 03:35:07 ÖS
Yanıtla #12

Tamamlanmak, daha yüksek bir varoluş seviyesine çıkmak hepimizin arzusudur...

1'i "pi" sayısı,beynimizin sol lop'u,aydınlık ve burdan sonsuz soyutlaşan değerler olarak ele alalım... 3,1415926535…olarak sonsuza doğru dallanır.Bu yaratımın pozitif gelişimidir.

0'ı  "fi" sayısı,beynimizin sağ lop'u,karanlık ve burdan sonsuz soyutlaşan değerler olarak ele alalım...1,61803398749894…olarak sonsuza doğru dallanır.Bu yaratımın negatif gelişimidir.

10 ise, bilinç düzeyinde bir denge ve bütünlenmedir ve bu şekilde gelişir:

1-10-0 3'lemesi bütünlenmiş ve dallanmadan gelişen bilinçlerdir.

10'u yani dengeyi alıp bu 3'üne böldüğümüzde...

3'33333333...olarak sonsuza uzanır.Ayni şekilde çarptığımızda; 9,9999999999...olarak sonsuza uzanır.

İlerledikce anlatımı daha güc bir durum olsada, kısaca:

19'u anlamak ve yukarıda dediğim gibi...Tamamlanmak, daha yüksek bir varoluş seviyesine çıkmak, hepimizin arzusudur...

Sevgiler.

Çok güzel bir analiz olmuş. Matematiği özümsediğiniz anlaşılıyor. Ben eski bir fizik olimpiyatçısıyım, sayısal zekam da fena değildi açıkçası ama tıp fakültesinde köreldim anlaşılan sayın Tık -Tik -Tak  :).

Ben de rakamların daha çok  ‘sözlerdeki’ anlamlarını, negatif ve pozitif titreşimlerini irdeleyebiliyorum. Ama sizin analiziniz daha güzel geldi gözüme nedense.

Sevgiler.

Sizin tanımınız, konuştuğumuz bu olguyu zihinlerde "hiç" "bir" "şey" kalmıyacak dereceden alıp, başka bir dereceye taşıyor; ve bizim cümlelerimizde doğal olarak lafügüzah bir seviyede kilitli kalıyor.

En derin saygılarımla

Ben de ‘hiç’ ‘bir’ ‘şey’ anlatamadım gibi hissetmiştim. Bu yazınızdan sonra tekrar okudum ve fena yazmamışım dedim. Kısaca kendimi mutlu hissetmemi sağladınız.

Umarım siz de her zaman mutlu olursunuz.

Teşekkürler sayın Tık Tik Tak.
Errare humanum est.