Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TESLA  (Okunma sayısı 321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 20, 2018, 03:04:48 ÖS
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Aktif Uye
  • *

Bugünlerde Elon Musk'ın Elektrikli aracı modeli olarak belki daha çok duyuluyor. Ancak 20. yüzyılın mucidi değil, 20. yüzyılı icat eden kişi denilebilir kendisine. Bugün gündelik hayatımıza etki eden baraj ve elektrik iletim sistemlerinden radyolara kadar pek çok konuda Tesla imzası vardır.

Philedelphia deneyi ile gemileri yok edip başka bir yerde ortaya çıkardığı gibi iddialar vardır.
Şu linkten inceleyebileceğiniz Deprem Osilatörleri yaptığı bilinmekte http://www.freeinfosociety.com/article.php?id=190
Uzaktan kumanda, kablosuz telgraf, alternatif akım ve motoru icatları bilinen Tesla'nın Yerçekimsiz ortam, telsiz olarak elektriğin iletilmesi ve hazır olun, ZAMAN MAKİNESİ icatları olduğu ileri sürüldü. ( http://www.zamandayolculuk.com/teslazamandayolculuk.htm )

Zaman makinesi çizimlerine baktığınızda size neyi anımsattı?

Bu bilim insanının diğerlerinden çok daha ileri buluşları varken, neden neredeyse hiç yokmuş gibi davranıldığı ve sadece basit bir tesla bobini ile anıldığını hiç düşündünüz mü?

« Son Düzenleme: Aralık 20, 2018, 03:20:40 ÖS Gönderen: ANARCHOSA »
Laicus Humanitas Scienti

Aralık 20, 2018, 03:45:05 ÖS
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tesla'nın değer görüp görmeme konusuna katılmıyorum. Çetin beyin yazısı ise "Philadelphia Deneyi" olarak bilinen efsaneyi andırıyor. Bunun dışında Tesla en fazla komplo teorileri başta olmak üzere pek çok konuda geniş bir kitle tarafından sürekli anılıyor. Tesla adında çakmak yapılması, araç markasının oluşması gibi pek çok şeyde cabası. Günümüzün en popüler, ön plana çıkan bilim insanına değer verilmediği söylenmesi... Ne bileyim...
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2018, 03:48:09 ÖS Gönderen: Novayst »

Aralık 20, 2018, 03:54:06 ÖS
Yanıtla #2

Zaman makinesi çizimine baktığımda zamana bağlı 3 boyutlu uzaydan, yani maddeden, titreşimi arttırarak bir üst enerjisel maddeye geçiş ve bu sayede zamandan da bağımsız hale gelme anlatılıyor gibi. Eski bir fizik olimpiyatçısıyım ama Üniversiteside köreldim sanırım. Ancak bu kadar derine inebiliyorum, affola. :)
Errare humanum est.
Beni böyle sev, seveceksen.

Aralık 20, 2018, 03:56:54 ÖS
Yanıtla #3

Biraz konu dışı olacak ama, bu zaman makinesi felsefesini insana uygularsak ise, vecd hali ile ruh enerjisinin zamanda dolaşması diyebiliriz. Ruhun yolculuğa çıkması için ise enerjisinin ve titreşiminin artması gerekli. Ve sanırım ruh enerjisi o boyuta ve daha üst boyutlara titreşim arttırarak geçmeye insan vücudu gibi bir maddesel yapıdan daha elverişli.
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2018, 04:05:25 ÖS Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Beni böyle sev, seveceksen.

Aralık 21, 2018, 12:38:28 ÖÖ
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Tesla ile ilgili epey kitap okudum. Kendisinin hayranıyım. Teorilerinin zaman içinde gerçekleşeceğine inananlardanım. Hatta bir kitapta, Tesla'nın yakın dostuna "zamanda yolculuk yaptığını " bile söylediği belirtilmektedir. Dediğim gibi, teorileri ve hatta daha fazla bile gelişmelerin yaşanacağına inanıyorum.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"