Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kader, Talih, Şans, Şanssızlık  (Okunma sayısı 700 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 29, 2019, 01:05:38 ÖÖ
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MERHABALAR
sezai karakoçun bir şiir kesitiden en sevdiğim bir kesitinde 
"Ey sevgili Uzatma dünya sürgünüm benim Ülkendeki kuşlardan ne haber vardır Mezarlardan bile yükselen bir bahar vardır Aşk celladından ne çikar madem ki yar vardır Yoktanda vardan da ötede bir Var vardır Hep suç bende değil beni yakıp yıkan bir nazar vardır O şarkıya özenip söylenecek mısralar vardır Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır Sırların sırrına ermek için sende anahtar vardır Gögsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır Senden umut kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır Sevgili En sevgili Ey sevgili " yani hem yenilerek büyüyecez yoksa yenilmesek sağlam adımlar atamayız.
saygılarımla ve sevgilerimle

Ocak 29, 2019, 04:26:17 ÖÖ
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

https://www.facebook.com/100015175121538/videos/559016654614167/?t=116

Buda ALLAHın varlığının kanıtı.  Niye hiç bir şeye müdahil olmadığı için İnsanı kendi cinsiyle eziyor .Lütfen kadına dikkat edelim . Şükür ve sabrın sonu işte buraya kadar .

Not: Olmayanı tartışmıyoruz olanın eksiğini sorguluyoruz .

Saygılar  ;  dahada yazmam bu konuda inanan inanır bana göre bir yerde yanlış var .Ha ben ne yapıyorum sesli düşünüyorum .İslam aleminin geldiği yer ortada hiristıyanların ve yahudilerin maskarası olduk .Anlamak isteyene ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 29, 2019, 09:19:56 ÖS
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 31, 2019, 02:09:01 ÖS
Yanıtla #13

Konunun ilk sayfasında paylaştığım hikaye çoğunuzun da farkettiği üzere benim kısa bir hayat hikayemdir.

Biraz fazla trajik anlatmışım ama eksiği yok fazlası vardır  :).

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2019, 02:45:32 ÖS Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Beni böyle sev, seveceksen.

Ocak 31, 2019, 02:19:38 ÖS
Yanıtla #14
  • Yeni Katilimci
  • *

Atalarımızın dediği gibi öldürmeyen şey güçlendirmiştir.
Lütfen yanlış anlamayın beni nitekim sizin soy ağacınızı bilmiyorum. Bilmeden de bir yorum yapmak isterim. Bu yorum sizin Türk olduğunuz varsayımına dayanarak yapılmıştır ve  herhangi bir ırkçılık içermez lütfen öyle algılamayınız.

Atalarımız sanırım yanlış olucak, bu söz Friedrich Nietzsche'ye aittir.

Sevgilerim, saygılarımla.
Şeyler şeklini sadece mekanda değil, zamanda da bulur.
Öyle mermer bloklar vardır ki, geleceklerinde gömülü heykeller saklıdır içinde.

Ocak 31, 2019, 02:25:17 ÖS
Yanıtla #15

Lütfen yanlış anlamayın beni nitekim sizin soy ağacınızı bilmiyorum. Bilmeden de bir yorum yapmak isterim. Bu yorum sizin Türk olduğunuz varsayımına dayanarak yapılmıştır ve  herhangi bir ırkçılık içermez lütfen öyle algılamayınız.

Sayenizde kendi açımdan yeni bir bilgi öğrendim. Teşekkürler sayın Arslan. Ben de o zaman Hz. Ali’nin şu sözüyle yorumu kapatayım; ‘ bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’.  :)

Sevgiler.
Errare humanum est.

Ocak 31, 2019, 03:00:38 ÖS
Yanıtla #16

Bu arada Friedrich Wilhelm Nietzsche‘de atamız sayılır. İnsanlığa değer katmış her birey gibi. İlla Türk olması gerekmez.

Sevgiler.  :)
Errare humanum est.