Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Trend Topic Konu Başlığı  (Okunma sayısı 295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 31, 2019, 12:04:41 öö
  • Yeni Katilimci
  • *
  • İleti: 27
  • Cinsiyet: Bay

Merhabalar,

Foruma yeni bir başlık kazandırmak için aklıma gelen öneriyi sizle paylaşmak istedim. Forumun Diğer kategorisinde ayrı açılacak olan Trend Topic başlığının neden önerdiğimi öncelikle açıklamak isterim.

Nedeni;
Forumda hali hazırda güncel başlığı bulunmakta ve haberler hakkında herkes fikrini söylemekte. Gördüğünüz gibi genellikle haber alıntıları ve ülkece her gün bültende duyduğumuz şeyler tartışılmakta. Twitter'ı kullananlarımız çoktur diye düşünüyorum. "TT" yani Trend Topic en sık konuşulanlar listesini görüyoruz. Bu listede gördüğünüz çoğu şeyi haber olarak duyamıyoruz fakat insanlar daha fazla söz ediyor. Forumda haber unsuru olarak görülmeyip üyelerin de fikirlerini rahatlıkla paylaşabileceği bir başlık olacağını düşünüyorum.

Amacı;
Gündemde sadece haber paylaşılmamış olup aktüel hakkında fikir belirtme isteği daha fazla olacaktır. Ve bazen öyle konular oluyor ki ne bu kategoride paylaşabilirsiniz ya da diğer kategorilerde. Tam arası olacaktır diye düşünüyorum. Böylece gündem Twitter'daki gibi daha hızlı ve daha etkileşimli paylaşılacaktır forum üyelerine. Karşılaştırma yaptığınızda benzer bir konu görüyor musunuz ya da bu konuların içinde sıcak bir tartışma ortamı?
Yeni başlığa herkes uyum sağlayacaktır.

Aralık 31, 2019, 10:23:34 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *
  • İleti: 599
  • Cinsiyet: Bay

Sayın EROS'un fikri güzel ama burası tartışma amacı güden bir forum değil ki.

Burası daha çok Masonik bilgi deposu olması için kurulan, herkesin çalışmalarını, okuduklarını ve düşündüklerini paylaştıkları bir platform.

Forumda her üyenin bir şeyler yazması gerektiğini de düşünmüyorum, hatta sadece yazmış olmak için yazan üyeleri gördükçe üzülüyorum. Aynı konular, temcit pilavı gibi ısıtılıp, aynı argümanlarla tartışılırsa bu forum özelliğini kaybeder maalesef.

Kısacası, bu foruma giren birisi, çok laf kalabalığına takılmadan aradığı bilgiyi bulabilmelidir, amaç tartışmak değil, efsaneleri dedikoduları paylaşmak değil bilgi paylaşmak olmalıdır.

Sevgilerimle ve saygılarımla
The Brotherhood of Man begins with the Manhood of the Brother.