Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: UYARI  (Okunma sayısı 275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 04, 2019, 08:37:28 ÖS
  • ÖMBL/KMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Sayın üyeler

Şu forumda onca şey yazıldı, bilgilendirmeler yapıldı. Kurallar var. Yine de tekrar tekrar da konuşuluyor.

Bu forum birini mason yapma hizmeti vermediği gibi üyelerin de birbiri ile kişisel bilgi telefon vs paylaşması özellikle engellenmiştir.

Bunun çeşitli sebepleri var. Daha önce de benzeri bir olay olmuş, birileri birilerine masonum bize katıl ya da biz bir loca kuralım filan gibi zırvalamıştı.  Seni "mason"  yapayım gibi saçmalıklarla çeşitli sebeplerle çıkar elde etme ya da yakınlaşma gibi yollar denenebilinir.

Çırak derecesinde olup seni önereyim diyebilir! Mason sıfatı almış bile olsa unutmayın ki insan insandır. Mason ettiği yemini unutmuş olabilir!!! Ama siz bu sitede yazılı onca yol, yöntem kural varken bu safsatalara kanmayın...

Hatta birileri benim ismimi verip benimle samimi olduğunu ya da başka bir masonla samimi olduğunu iddia edebilir. Bunu bir avantaj olarak kullanabilir...

Sayın üyeler uyanık olunuz!
Bir isim vermeyeceğim ya da spesifik bir olaydan bahsetmeyeceğim ama nerdense bir yerden bunları söyleme gereksinimi duydum...

İyi niyetler kötü niyetlilerin elinde kötü bir açık kapıya dönüşür.

Uyanık olalım.

Özellikle benim benden başkası üzerinden iletilecek sözüm olmadığını da belirtmek isterim.
Sevgiler
Alterius non sit qui suus esse potest

Ekim 04, 2019, 08:51:40 ÖS
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Küçük bir uyarı da ben eklemek isterim. Forumdaki Mason kardeşlerim(HKEMBL, ÖMBL ya da KMBL üyesi) de dahil hiç kimse bir kişiyi mason yapamaz. Önerse bile bu tahkikat işidir. Tek bir kişinin sizi Mason yapabilme şansı yoktur. Böyle sözler veren kişiler Masonluğa ya yeni girmişlerdir ya da Masonluğu sindirememişlerdir.

Sevgi ve Selam ile...

Ekim 04, 2019, 09:34:48 ÖS
Yanıtla #2

Uyarı için teşekkürler. Harici üyeler olarak bu konuda dikkatli olmamız lazım, haklısınız.

Bunu söylediğinize göre demek ki olası bir böyle durum var. Bize de daha dikkatli olmak düşer.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Beni böyle sev, seveceksen.

Ekim 04, 2019, 11:15:42 ÖS
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Yani, bu konu yıllardır çeşitli vesilelerle gündeme gelmesine rağmen hala bir çırpınış varsa, yazık oluyor. Defalarca söylendi. Bırakın artık bu formu kullanarak Locaya üye olma sevdasını.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 05, 2019, 05:25:40 ÖÖ
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Günümüzde samimi arayışta olan insanlar maalesef kandırılıyorlar. Garip olusumlar, garip öğretiler türedi.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...