Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar ve operasyon  (Okunma sayısı 1887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 27, 2020, 09:38:54 ÖS
Yanıtla #20
  • ÖMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Buz’un “vakıftım” sözü hiçbir şeye vakıf olmadığını gösteriyor. Üstelik derneğimizde 30 seneden fazla çalışan kardeşlerimizin hala mason olmaya çalışıyoruz dediklerini düşündükçe...

En Muhterem Remzi Sanver kardeşimin çalışmalarına çok katılmışımdır. Masonik bilgisi ve kişiliği engindir. Remzi Üstadımızın düşünceleri sayın ANARCHOSA kardeşim tarafından anlatıldı. Gören gözler için gerçekler açık.

ÖMBL ve KMBL deki masonlar ÖZBEÖZ kardeşimizdir.

Tüm ezoterik bilgiye hakim olduğumu söylemedim, ANARCHOSA'nın tekrar anlamlarına bakmamı tavsiye ettiği kavramlar için kullandım vakıf olduğum beyanatını, eğer sözlerim bu kalitede çarpıtılmaya devam edecekse bu konuşma çok lezzetsiz bir hal alacağı gibi kendimi ifade etmemin de çok gereksiz olacağı kanaatindeyim..

Bu forumda bir hitap geleneği vardı. Eski üye olduğunu iddia edenler buna hakim olmalı. Üye isimlerinin başına sayın ekleriz. Ancak birine sayın demekle sayın olunmaz. Bir üye nick başına sayın eklemiyorsa, bana üye diye hitap ediyorsa, bir düşünürüm. Yine de önemsemem. Çünkü bu forumda bulunma sebebim bireysel tatmin değildir. Sayın Buz ne düşünür çok önemli değil.

Yine de forumun mottosu: "Masonluk Masonlardan Öğrenilmelidir." Olsa da  Masonluğa masonluğu öğretmeye meyilli pek çok kişi görmeye başladık. Türk masonluğunun iki saygın kurumunun üyelerinin birbirine kardeş diye seslenmesi neden rahatsız ediyor anlayamadım?

Burası harici forum. Burada her bilgiyi paylaşmıyor oluşumuz eksik bilgiyle büyük yorumlar yapanlara da sessiz kalacağımız anlamına gelmiyor.

Kendi paylaşımını bir daha okursa neye vakıf olup, neyi kullandığını görecektir.

Yine de Sayın BuZ'a hak verdiğim bir konu var. Buradan ötesi bilgi paylaşımı ve artı değer getirmez. Sanırım eski içinde kalmışlıkların dışa vurumuna yol açar. Bu da forumun konusu değil. Bu sebeple konuyu kilitliyorum. Sorulan soruya soran sayın üyemiz zannederim cevap bulmuştur.
Alterius non sit qui suus esse potest