Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tarafını seç  (Okunma sayısı 800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2020, 02:59:19 ÖS
Yanıtla #10
  • ÖMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Harun Yahya denilen adam bir suç örgütü lideridir, o gibi adamların dediklerine gülüp geçmek bile fazla gelir..

Ancak toplumda kimi insanlar var ki, Türkiye'de belirli bir kesimin algısına hitap eden ve çekirdek kadrosu satılmış kalemlerden oluşan; işte bunların ağzından çıkan safsatalara, hedef göstermelere öyle gülünüp geçilerek yok sayılırsa eğer bunun sonuçlarının dramatik olmaması içten bile değil..

Mesela sırtını iktidara dayamış, gazetecilikle uzaktan yakından alakası olmayan gazeteci kılıklı biri çıkıp da TV ekranlarında veya sosyal medyada "bu localar Türk ve İslam düşmanıdır" dediği takdirde bunu ciddiye alıp yanlış işlere kalkışacak kimselerin olduğu unutulmamalıdır..

Bu gibi omurga yoksunları önemsenmeli ve mütekabiliyet nezdinde hukuki yollara başvurularak cevap verilmelidir.

İftira suçunun umuma açık alanlarda işlenmesine "alenen iftira" denir ve bu "alenen iftira", "toplumu kin ve nefrete teşvik" suçunu da doğurabileceğinden dolayı normal "iftira" suçundan farklı olarak dikkate alınır..

Ben locaların "sekreterlik" departmanı gibi sadece "basın yayın aracılığı ile işlenen suçlar" ile alakalı bir bölüm kurup, topluma kin tohumları eken bu şarlatanlara karşı, gülüp geçmek veya önemsememek yerine ciddi önlemler alması gerektiğini düşünüyorum..

Çünkü şu 15 küsür yıldır günler geçtikçe geriye giden tek millet olduk..

Ulu Önderin de dediği gibi; "En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır."

Localar bu tür işlerle uğraşmaz, Büyük Localar uğraşır. Çünkü dernek olan yapı budur. Bunlarında Hukuk İşleri ve Avukatları vardır. Gereğini yaparlar. Ancak çamuru atanı okuyan olur da bu cevapları okuyan olur mu bilmem.

Şurada bir kaç örnek bulmak mümkün:

http://www.mason-mahfili.org.tr/kamuoyu-duyurusu-20-01-2020/
Alterius non sit qui suus esse potest

Şubat 02, 2020, 03:29:12 ÖS
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bilgilendirme için teşekkür ederim sn. ANARCHOSA

Örneklerin bir kısmını okudum ve söz konusu gazetelerde tekzip yayınlanması için noter aracılığı ile ihtarname gönderildiğini gördüm.

Bu örnekleri okurken fark ettim ki tekzip yayınlamak bir yana dursun kimi gazeteler bir kaç ay arayla aynı suçu işlemeye devam etmişler ve akıllanmamakta resmen diretmişler..

Umarım gereken yapılmıştır, saygılar..
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk