Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yeni Üyeler Hk.  (Okunma sayısı 702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 24, 2020, 12:55:02 ös
  • ÖMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Görünen o ki Sayın MASON pek çok yeni üyeliği onaylamış ve foruma pek çok yeni üye katılmış. Sevindirici bir gelişme.
Tüm yeni üyelere hoşgeldiniz diyorum. Forumdan alacakları kadar katacakları da olması dileğiyle.

Öte yandan yeni üyelerin neredeyse her biri
Merhaba, Merhabalar, Yeni Üye vb. başlıklarla bir konu açmış gibi; var olan üyeler hoşgeldiniz diyor, yeni katılanlar her hoşgeldinize teşekkür ediyor. Bu da sıcak bir ortam oluştursa da forum gündemini allak bullak etmiş gibi.

Belki tek bir başlıkta, ki daha önce açılmış kendini tanıt vb. pek çok başlık var, kendilerini bir mesajla tanıtmaları daha doğru olur ille tanıtım isterlerse. Ancak benim şahsi kanaatim bir nickname'e hoşgeldiniz demektense, onların çeşitli başlıklarda düşünce ve yazılarıyla kendilerini bize daha dolu tanıtabilecekleri yönünde. Zaten o zaman hoşgelenleri ve sadece gelenleri herkes ayırabilecektir.
Sevgiler
Alterius non sit qui suus esse potest

Mart 26, 2020, 12:13:47 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aynı şeyleri düşünmekle farklı sonuca ulaşmaktayım. Her üyenin kendine ait bir tanıtım konusu olmalı ve zaman içinde forumda izlediği gelişimi veya gelişmemeyi kendini tanıttığı konu üzerinden , hem o üye hem de ona değer veren diğer üyeler takip edebilmelidir.
     Foruma üye olarak katılan arkadaşlarımızın her birinin açık fikirli olduğu kabulü ile forumdaki bilgileri okumaları, değerlendirmeleri ve öğrenmeleri dileğiyle onlara bu vesileyle hoş geldiniz diyorum.
    Üyelerin farklı tarihlerde foruma katıldığını ancak onlara bilgilendirmenin admin tarafından geç yapıldığını düşünüyorum ve bu nedenle karmaşa oluşturanın admin olduğunu, yeni üyelerin bu karmaşadan sorumlu tutalamayacaklarını da açıkça söylemek istiyorum. Yöneticinin de forum dışındaki işleri olması ve forumdaki yoğun tempoda uyarı mesajlarını gözden kaçırmış olması insanın tabiiyatındandır, o da mesul değildir.

Yeni üyelerin çekingen davranmamaları, foruma değişik bakış açıları ve konuları taşımalarını çok isterim.
ANCAK YENİ ÜYELER İÇİN ;
konu açmadan önce benzer bir konunun açılmış olup olmaması ve aynı konunun tartışılmış olup olmamasına,
açacakları konunun ilgili bölüm altında açılmış olmasına,
forumun takip edilmesinde kullandığımız son mesajlar bölümünde yığılma olmaması adına art arda yanıt göndermemelerine,
saygının karşılıklı olması ve biçimsel değil ayrıca anlamsal olarak da var olmasına,
dikkat etmelerini forumun düzeni ve seviyesinin korunması adına sizden saygılarımla rica ederim.
"Rehber olarak erdemi değil talihi seçenler aklın ışığından yoksun kalır, özgürlük bilincini yitirerek başkalarına kul olur."
Lucius Annaeus Seneca