Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: COVID-19 VE ÖTESİ  (Okunma sayısı 1126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 28, 2020, 10:48:45 ös
Yanıtla #20

bence insanlık çok büyük bir hatanın eşiğinde ve öncelikle yurttaşlarımız. 1200'lü yıllardan beridir insanlığın mücadele verdiği özgürlükler bir salgın yüzünden  anında kendi rızamızla devlet gibi otoriter ve özgürlük düşmanı bir aygıta bırakılıyor. Bu korkarım dönüşü olmayacak çok vahim sonuçlar yaratacaktır. Ruhu ve aklı köle olan insanlar elbette bundan şikayetçi olmayacaktır hatta belki farkında bile olmayacaklar ama bence bu karantina,sokağa çıkma yasağı için yaygara koparan insanlar ateşle oynuyorlar.

Buradaki masonların görüşleri neler merak ediyorum doğrusu.

Mart 28, 2020, 11:17:02 ös
Yanıtla #21
  • ÖMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

merak ediyorum aranızda gerçek mason varsa onların fikirleri neler bu konuda ?

Sayın Transcendental

Forumda Mason derneği üyesi olanlar kendilerini usulünce tanıttılarsa profillerinde Mason ya da ÖMBL üyesi şeklinde ibare kullanma hakkı verilmektedir. Gerçek mason varsa derken neyi kast ettiğinizi anlamadım ama "gerçek mason" masonlar için farklı bir anlam, olunmak için çalışılan bir erek ifade eder...

Ancak neredeyse tüm mesajlarınızın altına masonların fikirlerini duymak isterim şeklinde belirtiyorsunuz. Masonlar sormuş olmak için ve yormuş olmak için değil, bilmek/anlamak için sorulan "Masonluk" ile ilgili sorulara cevap verecektir. Ancak onun dışında GENEL konular için harici ya da mason tüm üyelerin görüşleri kıymetlidir, masonların özellikle görüşünü sormak anlamlı olmaz. Zira kimi masonlar meslek dışındaki başlıkları okumaz, cevap vermez bile...

Bu vesileyle size değil ama yeni katılan üyelere de bir hatırlatma yapmak isterim. Forumumuz Masonluk üzerinedir, yine de sayın üyelere farklı konularda başlık açma imkanı da verilmiştir. Forum bir harici forumdur. Forum moderatorleri de haricilerden seçilir. Forumda Masonlar Mason ya da ÖMBL üyesi başlıklarına sahiptir. Eğer bir üye harici görünmek isterse kendi seçimidir. Ancak Mason ise kendini sayın MASON'a tanıtmalıdır. ÖMBL üyelerine ise ben yardımcı oluyorum.

Bunu neden söyledim:

Kimi üyeler forum üyesi olmayı mason olmakla karıştırıyor! Forum bir harici forumdur, kimseye de Mason olmak için yardım/aracılık yapmaz.

Kardeş, üstat gibi kelimeler masonların tekelinde değildir. Ancak Masonluk özelinde kurulmuş bir forumda bunların meslekle ilgisi bilinirken, harici üyelerin kardeşlerim ya da üstat diye seslenmesi de yanlıştır...

Yani diyeceğim hitapları kişilere değil tüm üyelere yapmak, ve yukarıda bildirdiğim konulara dikkat etmek şahsi ricamdır...

Sevgiler
Alterius non sit qui suus esse potest

Mart 29, 2020, 07:46:53 ös
Yanıtla #22

Bence Bilimlerin tasdik,dinlerin tenkit edildiği bol teknolojili az yahudili bir fasıla giriyoruz.
Sen Özelsin

Mart 30, 2020, 08:16:07 ös
Yanıtla #23

Bu süreç biraz daha sürerse, ki bana göre sürecek, kapitalizmin sonuna doğru koşar adım gidiyoruz demektir, ve bu süreç sonunda, laik, demokratik ve sosyalist devletler oluşmak zorunda kalacak gibi.

Bu süreç beraberinde bizlere şunu sorgulatacak

Sosyal yardımlaşma ve iyilik mi?
Bencillik, egoistlik, kişisel çıkarlar mı?

İlginç bir dönemde olduğumuzu düşünmekteyim.

Sonumuz hayrola.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Müzmin öğrenci

Nisan 01, 2020, 08:46:22 ös
Yanıtla #24
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba,
Ben bu konu hakkında fikrimi belirtirken açıkçası Çinliler hakkında ırkçılık yapmadım. Onların dini dili ırkı beni alakadar etmiyor. Bu hayatta kimsenin kimseye kimlik olarak üstünlüğü olduğunu düşünmüyorum. Bana göre tek üstünlük bilgi ve çağdaşlık ile geçerli. Yoksa yazımda Çin bayrağını yakalım Çinlileri öldürelim demedim. Her devlete ve her ulusa saygım var böyle anlaşıldıysam özür dilerim.
Sadece belirtmek isterim ki Çin'de bu hastalığın çıktığı hayvan pazarları yeniden açılmış ve farklı hayvanların yenmesinden dolayı bazı farklı virüslerde ortaya çıkmış. Sosyal medyanın bu olayda belki yanıltıcı istatistikleri olabilir. Ancak geleneksel medyanın da bir gazeteci olarak doğruları kamuoyuna verdiğini düşünmüyorum.
Saygılarımla.
"Ordular mideleri üzerinde yürür." Napolyon Bonapart

Nisan 01, 2020, 09:07:39 ös
Yanıtla #25

Bu süreç biraz daha sürerse, ki bana göre sürecek, kapitalizmin sonuna doğru koşar adım gidiyoruz demektir, ve bu süreç sonunda, laik, demokratik ve sosyalist devletler oluşmak zorunda kalacak gibi.

Bu süreç beraberinde bizlere şunu sorgulatacak

Sosyal yardımlaşma ve iyilik mi?
Bencillik, egoistlik, kişisel çıkarlar mı?

İlginç bir dönemde olduğumuzu düşünmekteyim.

Sonumuz hayrola.
Sevgiler.

Kendisinden soyutlaşmış insanlık,biraz tefekkür,kendini tanıma şansı yakaladı.Gerçi kaç kişi buna hazır, o'da muamma.
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2020, 09:31:05 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin