Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 100. YIL KUTLAMASI  (Okunma sayısı 337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 23, 2020, 10:37:21 öö
  • ÖMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Tek bir insanın ağzından çıkan söz ile milyonların kaderi belirlenmesi yerine milletin ortak aklı olan TBMM'nin varlığı çok önemlidir. Her ne kadar güdük bırakılmışsa da antik çağlardan beri insanlığın yönetim için ortak akıl ile oluşturduğu parlamento, bizim deyişimizle Millet Meclisi yine önemini koruyacak ve zamanla etkinliğini daha da kazanacaktır.

Bu minvalde zorlu bir milli mücadelenin ardından her kesimi kapsayan Millet Meclisinin kurulmasında emeği geçenlere, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şükranlarımızı borç biliyoruz. Bu büyük olayın 100. Yıl dönümünü kutluyorum. ULUSAL EGEMENLİĞİN önemini asla unutmamalıyız.

Ayrıca geleceğin çocuklarımızın olduğunu bize hatırlatarak bu mutlu günü bir bayram olarak çocuklara armağan eden Atatürk'ü anarak tüm çocuklarımızın Bayramını kutluyorum.
Alterius non sit qui suus esse potest

Nisan 23, 2020, 11:06:14 öö
Yanıtla #1

Ortak akıl her zaman tek akıldan kuvvetlidir. Onun için parlemento bir ihtiyaç ve gerekliliktir.

Atatürk’ün bizlere mirasına sahip çıkmak ve çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak da bizlerin görevidir.

Bu minvalde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.
Errare humanum est.
Müzmin öğrenci

Nisan 23, 2020, 11:37:31 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir." Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK..
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun..
Büyük bir sevgi ,saygı ve minnetle...

Nisan 23, 2020, 02:50:27 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dünyada çocuklara bayram hediye eden ilk ve tek lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, minnet ve özlemle anıyorum.
Kutlu olsun Cumhuriyet.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...