Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkiye'de Masonluk Tarihi -Celil Layiktez  (Okunma sayısı 337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 29, 2020, 11:11:15 ös
  • ÖMBL Üyesi
  • Uzman Uye
  • *

Haricilerin pek duymadığı, masonların ise genellikle araştırma yapanlarının duyduğu bir isim. Forumu aradım, pek çok konuda eserlerine atıf yapılmış, adı geçmiş. Ancak kendisi üzerine pek bir şey yazılmamış.

Türk Masonluk Tarihinin en önemli kaynaklarının yazarı olan Celil Layiktez Kardeşimiz maalesef Sonsuz Doğu'ya göçmüştür. Artık eserleri yanında keselere anısına katkılarla da adını ünleyeceğiz.

İşte anlattığımız budur. Eser bırakan, ÖLMEZ.
"Hiçbir şey, ölmez. Her şey yaşar."

Nur içinde yatsın.
Alterius non sit qui suus esse potest

Haziran 30, 2020, 10:49:25 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Eserlerini ve makalelerini okumaktan zevk duyduğum, Türk Masonluğunun köşe taşlarından Pek Muhterem Celil Layiktez dün ebedi maşrıka intikal etti. Nurundan nafakamı almış olduğum için kendimi şanslı addediyorum. Nur içinde uyusun.
The Brotherhood of Man begins with the Manhood of the Brother.

Haziran 30, 2020, 12:54:07 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her ne kadar eserlerini okumamis olsam da, insanliga biraktigi hatiralarinin titiz, durust ve sanatin ruhunu idrak etmis bir calismanin izlerini tasidigina inaniyorum. Basiniz sag olsun, Allah rahmet eylesin.

Haziran 30, 2020, 06:54:42 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Türkiyenin bir değerini  daha kaybettik demek .Allah rahmet eylesin , Mason camiasının başı sağ olsun ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 01, 2020, 01:17:53 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Eser bırakanlar asla ölmezler. Işıklar içinde uyusun. Tüm camianın, yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 02, 2020, 03:43:11 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hiç bir şey ölmez, her şey yaşar.