Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Ihanet Cemberi /Bulent Orakoglu  (Okunma sayısı 1566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 27, 2008, 12:32:00 ÖÖ
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 1668

Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Son Yazdığı Kitabında Müthiş Iddialara Yer Veriyor


 

İHANET ÇEMBERİ/ Bulent Orakoğlu, Timaş Yayınları, 2007“Abdullah Öcalan, ABD güdümlü Ergenekon örgütünün bir üyesiydi. İlk eğitimini bu örgütün içinde almıştır. ABD, İngiltere ve İsrail derin devletleri ile bizim Ergenekon'un ortak kararıyla, Türkiye'deki ayrılıkçı iç dinamikleri kontrol etmek amacıyla, Öcalan'a bir terör örgütü kurma görevi verilmiştir.”

“Uğur Mumcu ile Eşref Bitlis'in ölüm tarihlerine dikkat ediniz: Mumcu, ölmeden birkaç gün önce, Cumhurbaşkanı Özal'dan gizli bir konuyu görüşmek için randevu talep etmiş, konu hakkında Bitlis'e de telefonla bilgi vermiştir. Mumcu, bu görüşmeden birkaç gün sonra suikasta uğramış, konu hakkında açıklama yapacağını söyleyen Bitlis Paşa da hemen arkasından hayatını kaybetmiştir. Bakınız, Türkiye olarak şimdi söyleyeceklerimle yüzleşmek zorundayız!”

“Ergenekon Operasyonu'nda, bu yapılanma içinde bulunan bazı kişilerin Hizbullah terör örgütü içinde aktif rol oynadığı belirlendi. Bu ilişki, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'a düzenlenen suikastı bir kez daha gündeme getiriyor. Çünkü Okkan suikastını işlediği söylenen sanıkların dosyasında, suikastın sanıklar tarafından işlenmediği yazılı.”

“Geçmişte, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Hüseyin Kıvrıkoğlu'na suikast düzenlediler, Genelkurmay Başkanı olmasını engellemek istediler, fakat kurşun bir albaya isabet etti. Aynı kişilerin Başbakan Erdoğan'la birlikte TSK'nın üst düzey komutanlarından birkaçını hedef aldıkları istihbaratı güvenlik birimlerini harekete geçirmiş durumda…”

Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Türkiye'nin yüzleşmesi gereken korkunç gerçekleri ilk kez bu kitapta açıklıyor.


Şubat 27, 2008, 12:53:17 ÖÖ
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 1668

Bu kitaptan da Bulent Orakoglu'nun katildigi bir tv programinda haberdar oldum. Programda, eseri genel hatlariyla ihtiva eden konusmalari oldu. Gecen gelisimde D&R'ya ugramis olmama ragmen, bu kitabi almayi unutmusum.Muhabbetle


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
6 Yanıt
4999 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 09, 2007, 03:58:17 ÖS
Gönderen: MYSTICPROVOCATEUR
11 Yanıt
5567 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 26, 2008, 05:15:29 ÖS
Gönderen: blossom