Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Spiritual Satanizm  (Okunma sayısı 29656 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 21, 2008, 02:15:28 ös
Yanıtla #30

Karşı olduğum bir düşünce, merak ediyorum nasıl cevap verileceğini :) Yoksa asla kafamı meşgul edecek bir konu değil sevgili kardeşim :)

Haklısın, Güzel Kardeşim; ama Sen gene de bunlardan uzak dur :)

Sevgi ve Saygılarımla,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 21, 2008, 02:23:42 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Karşı olduğum bir düşünce, merak ediyorum nasıl cevap verileceğini :) Yoksa asla kafamı meşgul edecek bir konu değil sevgili kardeşim :)

Haklısın, Güzel Kardeşim; ama Sen gene de bunlardan uzak dur :)

Sevgi ve Saygılarımla,

Öyle olacağını bilmeni isterim sevgili kardeşim :)

Sevgilerimle,

Mart 21, 2008, 02:47:51 ös
Yanıtla #32

Doğrular, Tartışmasız Gerçeklik Taşır Sevgili Kardeşim; önemli olan Tartışılmasız Gerçekleri Bulmandır. Bulduğun an ise Doğru Yoldasın demektir.

Yanlış Bilgiler, Kişiyi yıkıma bile götürebilir. Bu nedenledir ki Bilgi'ye Saygı Duymakla birlikte aynı zamanda Temkinli olarak da yaklaşılması gereken Durumdur da.....

Kardeşim; Doğru, Güzel ve Çiçekli Yollarda Yürümen Dileğiyle;)

Mart 21, 2008, 05:02:00 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Doğrular, Tartışmasız Gerçeklik Taşır Sevgili Kardeşim; önemli olan Tartışılmasız Gerçekleri Bulmandır. Bulduğun an ise Doğru Yoldasın demektir.

Yanlış Bilgiler, Kişiyi yıkıma bile götürebilir. Bu nedenledir ki Bilgi'ye Saygı Duymakla birlikte aynı zamanda Temkinli olarak da yaklaşılması gereken Durumdur da.....

Kardeşim; Doğru, Güzel ve Çiçekli Yollarda Yürümen Dileğiyle;)

Güzel temennilerin senin içinde olsun sevgili kardeşim :)

Nisan 23, 2008, 12:03:19 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Sevil hanım gerçektende satanizimle ilgili farklı bir portre çizmiş , burda bizimle paylaştıgınız için teşekkür ederim. umarım devamı gelir

Haziran 11, 2008, 03:31:25 ös
Yanıtla #35

Sevil hanım gerçektende satanizimle ilgili farklı bir portre çizmiş , burda bizimle paylaştıgınız için teşekkür ederim. umarım devamı gelir

Evet, tabiki ama öncelikle Satanizm Konusunda yapmış olduğum önemli bir Araştırmanın neticesinde sunacağım İddiayı öncelikle Sayın Mason'un İzni ve Onayı'yla burada sizlerle paylaşmayı ümid ediyorum.

Haziran 11, 2008, 05:09:52 ös
Yanıtla #36

Evet, tabiki ama öncelikle Satanizm Konusunda yapmış olduğum önemli bir Araştırmanın neticesinde sunacağım İddiayı öncelikle Sayın Mason'un İzni ve Onayı'yla burada sizlerle paylaşmayı ümid ediyorum.

Ya aslında tehlikeli bir iddia değil de her ihtimale karşı Saygı'dan ibaret bu tümceyi kullandım. Sayın Mason'un Fikir ve İrade Özgürlüğünü savunduğunu bütün Site Sakinleri biliyor ben de dahil tabi  :D Anlayışlı olduğundan dolayı bu arada  merak oluşturmamak adına kısa bir önsezimi sunmak istedim. İnsanlarda merak uyandırmaktan nefret ettiğim için, her neyse;

Şimdi sadece kaynağına indiğimde Satanizmin diğer Akımlar gibi belirli bir Amaç doğrultusunda kurulduğunu ve devam ettirildiğini saptadım.

En önemlisi de '' Şeytan'' olayı ilgimi çekti ve  bu da beni Varoluş Kaynağındaki Adem - Havva - Şeytan üçlemesine götürdü. 

Vaktim kısıtlı olduğu için gerisini Tanrı'm İzin verirse ölmez sağ kalırsak yarın getiririm :D

İyi Forumlar;)

Haziran 12, 2008, 09:49:53 öö
Yanıtla #37

Öncelikle Konu üzerinde yapmış olduğum derin araştırma esnasında bana yardımcı olan beni Doğru Bilgilendiren Satanist Arkadaşlarımı Saygı ve Sevgi'yle hatırlamak adına şimdiye dek üzerimde Emeği geçen ( özellikle Sayın Mason ve Sayın Mystic )  bütün Dostlarımı Kalbimde taşıdığımı belirterek Kişisel Görüşlerimi sunarak Araştırmalarıma burada bu Konuyla son verdiğimi ve noktaladığımı belirtmek istiyorum.  Hepinize son kez Saygılarımı sunarak Teşekkürlerimi daima bir borç bileceğimi özellikle bu Site'nin benim için çok önemli olduğunu vurgulayarak daima da öyle kalacağını düşündüğümden umarım ortaya çıkardığım Sonuçlar Tarafınızca Mantıklı olarak değerlendirilir.

Satanizm; başlangıçta bu Konuya yöneldiğim zaman bende birtakım tereddütler oluşturmuş ve açık konuşmak gerekirse bir hayli çekimser kaldığım en zor ve son Konum olması itibariyle benim için ne denli zor bir seçim yaptığım sanırım sözlerimden anlaşılıyordur.

Odak noktası olarak ''Şeytan'' üzerine temellendirilmiş ve Kaynağı itibariyle İnsanlığın Varoluşuyla önemli derecede bağ kurduğum Dünyanın ilk yaratılış zamanına gittiğim İnsanlığın Yaratılma esnasında Yaratılış Hikayesinden yola çıkarak Dünyanın Temel Kuramını bir çark döngüsü misali keşfetmiş olduğumu farkettim.

Tevratın büyük bir yer tuttuğu bu Akımda birçok sembollerin Masonlukta da mevcut olduğu ancak farklı anlamları teşkil ettiğinden çıkış noktasının İsrail'e dayandığı sezinlemesine kapıldım. Ancak Kişisel Yorumlara açık olarak sunduğum bu iddianın geçerliliği üzerinde net bir ayrıma gitmediğimden başka ortaya çıkardığım bazı ipuçlarını belirterek bunun üzerinde fazla duramıcağımı vurgulamak istiyorum.

Sonuçta İnsanlığın Gelişim Sürecini yakınen izlediğimde gördüğüm şey; Akımlar, Dinler, Mezhepler İnsanoğlunu Kardeşlik ve Bağlılık Dugularını geliştirmesi bazında bir araya getirmek ve aradaki bağı güçlendirmek Amacı güdüldüğünden ön planda tutulmak istenen bu Duygu'nun maalesef Karşıt Görüşlerle ya da Fikirlerle / Dinlerle, Mezheplerle negatif duygular artmış Kin / Nefretin önüne geçilememiştir. ''Kaş yapayım derken Göz'den olmak '' misali :(

Evrende bilinen adıyla İyilik - Kötülük simgesi Negatif ve Pozitif Güçlerin temel adlandırılması adı altında her İnsanda kendini gösterebilmiş olan bu Güçlerin hakimiyetini Dünyamızda bir Güç Dengesi olarak etkisi altına almış ve İnsanların Temel İçgüdüsel Duyguların direkt temel noktası olmuştur.

Şimdi yukarda sunduğum üçleme ( Adem, Havva ve Şeytan ); Tanrı'nın Nötr bir özelliğe sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Pozitif ve Negatif Güçlerin etkisinde kalmış olan İnsanlığın Kötülüğü simgeleyen Şeytan ve Cinler olarak tasnif edilen bu tür şeylerin Bilinmemezlikten ötürü ortaya yanlış sonuçlar olarak çıktığını önemle vurgulamak istiyorum. Şeytan'ın Dünyamızda bilinen anlamıyla uzaktan yakından bir ilgisinin olmadığını da iddia ediyorum.

Satanizm, beni Ana Kaynağa yöneltti ve Başa Dönmek misali neyin ne olduğunu farketmemi / anlamamı sağladı. Bilinçlenmenin bütün tereddütleri / korkuları nasıl silip attığını yaşayarak öğrendim. Dünyanın temel manasını bu şekilde kavradım. Bireysel İnsani Bilinçlenmenin kendimde mevcut olan bütük negatif duyguları da bir anda yok ettiğini ve bunun benim için ne denli büyük bir önem taşıdığını bilerek bu Dünyaya gelişimin asıl sebebinin Bilinçlenmek ve Ne yapabilme yetisine sahip olmamın gerektiğini anladım.

Dünyanın Temel Koşulları baz alındığında İnsanın tam anlamıyla Pozitif olması tabiki düşünülemez. İnsnaoğlunun belirli bir Olgunluğa erişmesinin sadece bir yaşamla sınırlı kalınmayacağını gerekirse bir değil birden çok kez >DÜnyaya gelme zorunluluğunun temelinde bulunan bu çok önemli Gerçeğin İnsanın Evrimleşmesiyle son bulduğu Bilgisine ulaştım. Analizim ne derece Sizler tarafından doğru ya da yanlış kabul edilir ya da edilmez benim için farketmez ama asıl önemli olan benim sunduğum bu iddianın beni Varoluş Kaynağıma götürmesi ve Hakiki Bilinci kazanmamı sağlamasıdır.

İyilik ve Sevgi; sihirli bir Güç'tür. Hakiki Sevgi de ancak kazanılınca anlaşılır. İnsan olmanın koşulunu ve mücadelesini verenler eminim ki hak ettikleri yere geleceklerdir.

Şimdi neden kötülüğe iyilikle cvp verilmesi gerektiğini İsa'nın Söz'üyle noktalamak adına Sağ Yanağına Tokat Atana Sol Yanağını da Çevir Misali :)  ( sonunu getiremedim ) Sanırım anladım ve biliyorum artık!. 

Sevgi ve Saygılarımla

Not: Konu üzerinde herhangi bir tartışmaya katılamayacağımı şimdiden affınıza sığınarak vurgulamak istiyorum. 
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2008, 10:01:06 öö Gönderen: Sevil »

Haziran 12, 2008, 10:13:19 öö
Yanıtla #38

:D Şemo Kardeş Özür Seni de unutmuyorum. Başlangıçta Sana kızmıştım ama sonradan bu durum minnetarlığa dönüştü. Haberin olsun ;)

Sevgili Blossom sana önceki yanıltıcı sözlerimden dolayı bir açıklama yapma gereksinimini duydum o anki düşüncemle şimdiki düşüncemin farklı olduğunu ve beni asla yanlış olarak değerlendirmeni istemediğimden ki Senin de araştırmaya yönelik ilgin ve merakını bildiğimden önceki yapmış olduğum açıklamaların yanlış olduğunu ve doğru olanınsa ne olursa olsun Öğrenmek ve Bilgi edinmek adına herşeyi göz alman gerekliliğidir. Ki Doğru yoldaysan zaten Sana yardım elleri bi şekilde uzanacaktır. Ancak yanlış yoldaysan zamanın gidişatı gereği durumu anlar ve başının derde girmesinden yakanı kurtaramazsın. O anki hissettiklerimle tehlikeli olduğunu sandığım şey konusunda seni de uyardım ama durumun sonradan ciddi bir boyuta dönüştüğünü farkedince önceki tereddütlerimin yersiz olduğunu anladım. Özür dilerim. 

=> Bilgi, çok Değerlidir. Amaç Bilgi'yi Doğru Yönde ve İnsanlık Hizmetinde Kullanmaktır.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2008, 10:26:08 öö Gönderen: Sevil »

Haziran 14, 2008, 04:58:35 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

Sevgili Sevil,

Ortada ozur dilenecek birsey yok. Insan hayatindaki gayesini belirledikten sonra hicbir durum onu etkileyemez. Ben kendi adima cok sey ogrendigimi, hatta bu forum sayesinde gercek dostluklar ve cok buyuk bir supriz kazandigimi soyleyebilirim. Hayatimin en onemli ve tek  "anlamini" forum sayesinde elde ettim. Bu vesile ile Sayin Admine tesekkuru bir borc bilirim.

Saygilarimla,