Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

En sevdiginizi oldurseler ne yapardiniz?

Yaptigindan cok daha beter bir intikam alirdim ve bunu zevkle yapardim.
Yaptiginin aynisini yapardim.
Hukuki yollara basvururdum
Allaha havale ederdim.
Gormezden gelirdim.
O kisiyle teke tek konusarak bu sorunu cozmeye calisirdim.

Gönderen Konu: Intikam  (Okunma sayısı 15371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 21, 2007, 05:53:24 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Ama ilahi adalet var diye de yasalardan vazgecersek siz kaosu o zaman gorunuz. Zaten ilahi adalet bizim islemesini istedigimiz gibi isleseydi, ne suc olurdu ne suclu.
İşte buna imza. :)

Mayıs 22, 2007, 01:43:21 ös
Yanıtla #21

Sayın Hamlet, sanırım sorduğunuz soru herkes için geçerli değildir, her ne kadar bir genelleme yaptığınızı düşünsem de sonuç itibariyle anket konusu olarak bunu seçmeniz tuhaf ve demekki yaşamın kısır_döngüsü hakkında herhangi bit bilgiye sahip olmadığınızın kanısındayım,
Yanlış anlaşılmasın siz dahil herkesin düşüncesine sonsuz saygım vardır, ancak şu kesinlikle bilinmelidir ki bugün benim başıma bu olay gelmişse daha önce bu olayın oluşmasına zemin hazırlayan da benim ve bu yüzden de herkes yaptığına göre karşılık alır!
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 22, 2007, 02:58:00 ös
Yanıtla #22

Sayın SublimePrince, ben İlahi Adalet var derken yasaları yok sayarak Hukuk'un düzeninin olmadığı bir durum diye düşünmedim ki, öyle bir durumun olması bile söz konusu olamaz!Elbetteki yasalar, insanoğlunu çeşitli yönlerden kısıtlayarak baskı yapan unsurlardır,
İlahi Adaletin sadece diğer dünyada işlediğini mi sanıyorsunuz?

Mayıs 22, 2007, 06:49:10 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Sayın SublimePrince, ben İlahi Adalet var derken yasaları yok sayarak Hukuk'un düzeninin olmadığı bir durum diye düşünmedim ki, öyle bir durumun olması bile söz konusu olamaz!Elbetteki yasalar, insanoğlunu çeşitli yönlerden kısıtlayarak baskı yapan unsurlardır,
İlahi Adaletin sadece diğer dünyada işlediğini mi sanıyorsunuz?
Sevgili Sevil,

Sizden alinti yaptim ama cevabim direk size fdegil genel foruma idi. Yani konu uzerindeki fikrimi belirtmek istedim. Ilahi adaletin sadece diger dunyada olmadigini biliyorum, ama ve fakat gunluk hayatimizda ilahi adaleti gormek istedigimiz kadar goremedigimiz icin buyuk ihtimalle diger dunyada daha etkili isliyordur diye dusunuyorum. Simdi ilahi adalet kavraminin bu dunyada nasil isledigini tartismaya baslarsak (ki saygi sinirlari icinde hersey tartisilabilir) bu konu orneklerle cok uzar, malesef din/inanc tartismasina doner.

Tek soylemek istedigim (ve saniyorum sizin de soylediginiz), butun yasal yollardan sonra care bulunamazsa, siddet veya diger yollar yerine Ilahi adaleti beklemek en faydalisi olacaktir.

Sevgiler, saygilar.

Mayıs 28, 2007, 02:43:00 ös
Yanıtla #24

Sayın SulimePrince, biraz geç oldu farkındayım ama görüşleriniz itibariyle direkt olarak beni hedef aldığınızı söylemek başlı başına yanlış olur, demek istediğim bu sitede doğal olarak farklı görüşlere sahibiz ve her birimiz bahsettiğimiz konularda hemfikir olmak adına böyle bir girişimde bulunyoruz, benim size vermiş olduğum cevap tamamiyle sizinle ortak bir konu paylaşımına girmekten ibarettir, bakın zıt fikirlere sahip olabiliriz aynı görüşlere de önemli olan bilgilerimizi paylaşmaktır, çünkü paylaşıldıkça anlam kazanır bir o kadar da değer!
Bu amaçla siz dahil bütün arkadaşlar benim ileri sürmüş olduğum fikirler konusunda eleştiri yapmanız öncelikle benim açımdan söylüyorum, konularımın ne kadar çok ciddiye alındığının göstergesidir, kendi kanaatime göre, bu nedenle ben yapım gereği özeleştiri yapabilen bir insanım;
Konu paylaşımımda iddia etmiş olduğum fikirllerimde herhangi bir eleştirnin olmaması benim açımdan üzücü bir durumdur, söylediğim gibi burada ortak konu paylaşımında fikir sahibi olmaktır önemli olan_
Yanlış anlaşıldıysam çok özür diliyorum, ve cevabımın biraz geç olması da maalesef uygun bir zaman bulamadığımdan kaynaklanmaktadır_
Bencilliği bırakıp kendi gerçeğimize dönmemiz herşeyden önce gereklidir diye düşünüyorum...
SEVGİ ve SAYGILARIMLA....

Mayıs 29, 2007, 06:40:34 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sayın SulimePrince, biraz geç oldu farkındayım ama görüşleriniz itibariyle direkt olarak beni hedef aldığınızı söylemek başlı başına yanlış olur, demek istediğim bu sitede doğal olarak farklı görüşlere sahibiz ve her birimiz bahsettiğimiz konularda hemfikir olmak adına böyle bir girişimde bulunyoruz, benim size vermiş olduğum cevap tamamiyle sizinle ortak bir konu paylaşımına girmekten ibarettir, bakın zıt fikirlere sahip olabiliriz aynı görüşlere de önemli olan bilgilerimizi paylaşmaktır, çünkü paylaşıldıkça anlam kazanır bir o kadar da değer!
Bu amaçla siz dahil bütün arkadaşlar benim ileri sürmüş olduğum fikirler konusunda eleştiri yapmanız öncelikle benim açımdan söylüyorum, konularımın ne kadar çok ciddiye alındığının göstergesidir, kendi kanaatime göre, bu nedenle ben yapım gereği özeleştiri yapabilen bir insanım;
Konu paylaşımımda iddia etmiş olduğum fikirllerimde herhangi bir eleştirnin olmaması benim açımdan üzücü bir durumdur, söylediğim gibi burada ortak konu paylaşımında fikir sahibi olmaktır önemli olan_
Yanlış anlaşıldıysam çok özür diliyorum, ve cevabımın biraz geç olması da maalesef uygun bir zaman bulamadığımdan kaynaklanmaktadır_
Bencilliği bırakıp kendi gerçeğimize dönmemiz herşeyden önce gereklidir diye düşünüyorum...
SEVGİ ve SAYGILARIMLA....
Sevgili SEVIL, foruma katkilarinizdan ve objektif yaklasiminizdan dolayi sizi kutluyor ve tesekkur ediyorum.
Yazilarinizi begenerek okuyorum, fakat son zamanlarda fazla yorum yazmaya vakit bulamiyorum.

Sevgiler, saygilar.

Ocak 05, 2012, 07:32:19 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Forumda potansiyel 17 tane katil zanlisi mi var yani? :D

Bazi insanlarin olaylara reaksiyonu extreme olabiliyor. Ozellikle kriminal hadiselerde provake olmus cok zanliya rastliyoruz. Bu tabiki felsefeden cok insanin anlik psikolojik durumu ile alakali oldugu ve bu sayfanin da felsefe bolumunde oldugunu dusunursek boyle bir arastirma psikoloji bolumunde tartisilabilir. Hadi bu 17'nin bir kisminin psiko travma bozuklugu oldugunu varsaysak, geriye kalanin kacta kacinin yakini olduruldu hakkaten merak ettim.

Mart 22, 2012, 11:58:17 ös
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

KISAS' a KISAS ! :-X
 Bir istisna oda; KAZA'ra olmuş ise Ölüm olayı :'(  durum değişir .
Saygılar   
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 17, 2012, 04:22:39 ös
Yanıtla #28

Hiçkimse durduk yere öldürülmez diye düşünüyorum. Konu hakkında yeteri kadar bilgim yoksa en ince ayrıntısına kadar düşünürdüm. Bütün planları yapardım. Sonrasında gereken neyse onu yapardım...Ama asla öfkeyle ve hızlı hareket etmezdim...