Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Obama, Erdoğan’a posta koydu  (Okunma sayısı 19338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 10, 2010, 12:21:29 ös
Yanıtla #10
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1091
 • Cinsiyet: Bay

Sn. Skullg
Tartışmalar forumun tuzu biberidir. Hakaret olmadığı taktirde cezaya gerek olmadığını düşünüyorum.
''Kızıl elmada buluşalım''


Eylül 10, 2010, 01:04:37 ös
Yanıtla #11
 • Skoç Riti Masonu
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 3734
 • Cinsiyet: Bay

Tartismanın, müzakerenin gerekliliğini kabul ederim. Ama bu konu kapsamında kalmak şartıyla ise yarar. FK 12 kapsamına giren gereksiz-kişisel atismadir. Ki bu kural nihayet başka kurallar da desteklenmistir. Forum Kuralları kapsamında yapılan paylaşım ve tartışmalara zaten yonetim olarak müdahil olmuyoruz. Uyelerimizden de bu kapsam icinde paylaşım ve muzakere bekliyoruz.

Saygılarımla


Eylül 10, 2010, 08:59:18 ös
Yanıtla #12
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 319
 • Cinsiyet: Bay

Posta koymak her yiğidin harcı değildir sn. Mozart.

Hem hatırlatmak isterim, 3 ay önce Erdoğan'a güvenlik konseyinde hayır oyu kullanması için 40 takla atan Obamaydı.
1'i hamile 4 israilli sivil öldü diye burada sitem ederken, binlerce Filistin'li şehit olur iken hiç böyle konu açtığını görmedik.
*** Kaldı ki o ölen masum israilli kişileri öldürenlerde israillidir. Mahmut Abbas'ın  israilin piyonu olduğunu biliyoruz.  Almanya'daki Yahudi katliamından beridir yahudi menşeli yöneticilerin, kendi insanını basiretsiz oyunları için nasıl da harcadıklarını çok iyi biliyoruz.

Ben o ölen 4 sivil için Allah'tan rahmet dilerim. Onları katleden insan değildir, insan dışı adi mahluktur diyorum.
Peki siz binlerce Filistinli sivili haksız yere öldürenlere karşı aynı tutumu gösterebilir misiniz?

Forumdaki eski konu ve mesajlarından zaten biliyorum ki, Filistin de ölen masum insanları savunanlara Filistin özentisi diyorsunuz.***


Toplumları geliştirelim, kıtaları birleştirelim diyorsun da bu sizin ve olmaya çalıştığıniz zümre ile imkansızdır. Bunu zamanında başarmışlardı. Onlarca milleti, farklı dinlere mensup insanları ve 16 mezhebi tek çatı altında özgür ve insan gibi zaten yaşıyordu. Bunu başaran Osmanlı Devletiydi. Osmanlı Devleti'nin arkasında Evrenin Yüce Mimarının, Türk Milleti'ne vermiş olduğu gücü vardı. Bu gün Amerika'nın arkasında olduğu gibi sayamayacak kadar çok gizli örgütlenme ve para hakimi maddi açıdan güçlü aileler yoktu!

Mesaj tarafımca duzeltilmistir. skullG
« Son Düzenleme: Eylül 10, 2010, 10:22:30 ös Gönderen: skullG »


Eylül 10, 2010, 10:09:58 ös
Yanıtla #13
 • Skoç Riti Masonu
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 3734
 • Cinsiyet: Bay

Forum kuralları

Madde 7 - Forum Alanlarımız internetteki diğer forumlardan daha ciddi ve düzeyli niteliktedir. Üye mesajlarının üslubu, içeriği, diğer üyelere hitabı ve benzeri konularda forum teamüllerine ve Masonlar.org Sitesi geleneklerine uygun yazışma yapılması beklenir.

Madde 8-    Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez.

Madde 12- Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Paylaşmak dışında yönelim içeren mesajlar uyarıda bulunmaksızın silinir. Aynı mesajların tekrar yazılması ve/veya forum yönetimine mesaj alanında yazılarak soru sorulması eylemlerinde bulunanların erişimleri kısıtlanarak üyelikten çıkartılırlar.

Madde 16-  Mesajlarda bir olay anlatıyorsa, olay içinde olumsuz şekilde nitelenen kişi, kuruluş ve marka isimleri gizlenmeli ve forum teşhir amaçlı kullanılmamalıdır.

------

Sn. Barbaros,

Yukarıda gönderdiğiniz mesajla tekraren hatirlatilan yukarıdaki kuralları ihlal ettiginiz saptanmistir.

Forumumuzun statusu ne olursa olsun, gorusleri ne yonde olursa olsun Hicbir uyesine karsı hicbir forum uyesi, nezaketten yoksun, gereksiz bicimde sert, kırıcı. Kişilik haklarına saldırır nitelikte mesaj gonderemez. Göndermesine müsaade edilmez.

Tüm Forum üyeleri eğer bu forumda paylaşımda bulunmak, görüş ifade etmek istiyorsa Forum Kurallarına göre davranmak zorundadır. Aksi yaklaşımlara bugüne degin müsaade edilmediği gibi bundan sonrada görmezden gelinmesi söz konusu bile olamaz.

Burası Haricilerin de görüşlerini paylasabildikleri Masonlar.org'un Genel forum bolumudur. Ve burası diğer forumlarla, internet ortamlariyla karistirilmamalidir. Burada aklınıza geleni fevri bir bicimde saygıdan yoksun, nezaketten uzak bicimde aktaramaz ve yazamazsiniz.

Mesajinizda düzeltme yapmakla birlikte ayrıca yaptırım hususunda da bir karar verileceğini bilmenizi isterim.

Bu vesile ile saygılarımla.

Eylül 11, 2010, 01:22:16 öö
Yanıtla #14
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1648
 • Cinsiyet: Bay

Sevgili Dostlar,

Kötü sözleriniz benim için önemli, belki de onlar benim tekamülüm için gerekli. Neyse bunlar bi(r) yana, yazdıklarınız beni heyecanlandırmıyor. Söyledikleriniz klasik gözle bakılmış, sağdan soldan duyma bilgiler. Öyle bir yazın ki içim kıpır kıpır olsun, Size cevap vereyim.
Kimin haklı, kimin haksız olduğu önemli değil, önemli olan yeni bir şey öğrenmek.

Sevgiyle


Eylül 11, 2010, 01:24:41 öö
Yanıtla #15
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1091
 • Cinsiyet: Bay

Sn. Skullg bu işi iyice sıkıcı bir hale getirmeye başladınız. Yazmayalım isterseniz, ne dersiniz ?
''Kızıl elmada buluşalım''


Eylül 11, 2010, 01:44:47 öö
Yanıtla #16
 • Skoç Riti Masonu
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 3734
 • Cinsiyet: Bay

Sn II. Abdülhamit,

Forum Kurallarini okuyunuz. Eğer Anlaşılmayan bir yer varsa sorunuz aciklanacaktir. Forum Kuralları m. 14e de dikkat edınız.

Forumda yüzlerce üye tarafından açılmış binlerce konu var. Bu konulara pek çok mesaj gönderilmiş. Bunlar icinde yonetim tarafından kurallara aykırılık sebebiyle düzenlenen, silinen mesaj sayısı çok küçük bir binde oluşturur.

Her konuda hersey yazilabilir. Yeter ki kurallara aykırı olmasın. Bunu forumun en eski üyelerinden biri olan sizin daha iyi bilmeniz gerekmektedir diye dusunmekteyim.

Ahenkin bozulmasına asla izin verilmeyecektir. Eğer bu durum yazmanıza mani olacaksa yazmaya bilirsiniz.

1,5 yıl evvel (16.03.2009'da) yaZdiklarimi lüzum uzere alintiliyorum:

"Sn. Üyeler,

www.Masonlar.org sitesi ve bu sitenin Harici üyelerinin paylaşımda bulundukları "Harici Forum" bölümü diğer internet paylaşım platformlarından daha ciddi ve daha seviyelidir. Forumun yozlaştırılmasına asla izin verilemez. Tüm Forum üyeleri buraya niçin geldiklerini, neden bu foruma üye olduklarını tekrar kendilerine sormalıdırlar. Eğer anlamsız tartışmalar yaparak günlük sıkıntılardan ve gerçek hayattaki dertlerden sıyrılmak ve bunların stresini sanal dünyada atmak gayesiyle ise ne yazık ki www.Masonlar.org bu isteklerini gerçekleştirebilecekleri bir platform değildir. www.Masonlar.org'un Harici Forum bölümününde bilgi paylaşımının en üst düzeyde olduğu, üyelerin birbirleriyle anlamsız tartışmalara değil güncel bir mevzu üzerinde bile konuşurken bilgi birikimlerini birbirlerine aktardıkları, birbirlerini değil fikirlerini eleştirdikleri bir platform olması çabası içerisindeyiz.  

"Hınca hınç ile karşılık verilince hınç nasıl biter"  diye sorar veya çok güzel bir ders verir Buda, hakarete hakaretle, aşağılamaya aşağılamayla, hınca hınçla karşılık verilen değil, hıncın, hakaretin, aşağılamanın, hor görmenin olmadığı buna karşılık Hoşgörünün Toleransın karşılıklı saygının, sevgininin, yüceltmenin, farklı fikirlerin özgürce tartışılablidiği ve katılmasam bile söz hakkınızı sonuna dek savunuyorum denilebilen bir Japon şiirinde denilen "Kör bir dilenci de hiç olmazsa çiçeklerin kokusunu duyar" derinliğine sahip, başkalarının kusurlarını gösteren değil onları örten ve kendi kusurlarını açık bir dille söyleyebilen, Protogaras'ın "evrenin ilkeleriyle uğraşmayı bırakın... herşeyden önce kendinize dönün, kendinizi tanıyın. Kendinizi tanırsanız evreni de tanımış olursunuz" Hz. Muhammedini "kendini bilen rabbini bilir" sözüne kulak verip başkalarını değil kendini bilen Şeyh Galipçe "Hoşca bak zatınakim zübde-i alemsin sen / merdüm-ü dide-i ekvan olan ademsin sen" deyip sevgiye ulaşacak olgunluğa erişme yolundaki paylaşımcıların çoğunlukta olduğu bir platformdur www.Masonlar.org ve oyle de kalmalıdır.

Farklı düşünmeliyiz ki tartışabilelim, tartışalım ki ilerleyebilelim. hiçbir şey bilmeyen hiçbir şeyi sevemez der Paracelsus ve şöyle devam eder Anlayan kişi aynı zamanda sever, farkına varır, görür. Bir şeyin aslında ne kadar bilgi varsa daha fazla sevgi vardır. Bunun için daha fazla sevelim, daha fazla sevdikçe eminim ki etrafımıza daha fazla ışık sacacağızdır. "

Sevgi ve Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2010, 01:48:49 öö Gönderen: skullG »


Eylül 11, 2010, 09:13:44 öö
Yanıtla #17
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1731
 • Cinsiyet: Bay


Sayın SukulG'un son iletisindeki vurguladıklarına katılmamak mümkün değil.

Bulunduğumuz ortamı kişisel gelişimimiz için bir zemin olarak kabullenirsek,duygularımızı kontrol etmekte daha rahat davranabilecğimize inanıyorum.

Tölerans,gelişimin öncül şartlarından belkide en önemlilerinden birisi.Her ortamda olduğu gibi,bu sosyal ortamda da kişilik sorunlarını çözmeyi düşünmeden başkalarını taciz ve tahrik etmeyi alışkanlık haline getiren,bu durumdan haz duyan,bu şekilde eksikliklerini örtebileceğine inanan,henüz gelişime istek duymayan,mevcut durumlarını muhafaza ederek onaylanmayı huzur ve kişisel mutlulukla eşdeğer sanan,güdülerini aklına ikame eden,onaylanmak adına inanmadıklarını savunan,aidiyet adına dikkat çekme yöntemlerini benimsemiş,kusurlarını kabullenmekte zorlanan kimseler olacaktır.

İşte tölerans bunun için gereklidir.Böyle durumlarda,töleranslı davranmayı başarabilenler forumda boşa vakit geçirmemişler demektir.

Umarım,bu kutsal erdemi elde etmeyi ve korumayı hepimiz başarabilecek duruma geliriz.


Saygılar

Ben"O"yum,"O"ben değil...


Eylül 11, 2010, 02:46:53 ös
Yanıtla #18

Birkaç çeşit tartışmacı vardır. Büyük resmi gören, ve göremeyen.

Büyük resmi gören, tartıştmanın amacını karşısındakini ikna etmek olarak görür veya karşısından bilmediği bir şeyi öğrenmişse, bunu "veri" olarak kabul edip kendi yanlışını düzeltmek ister ve doğruya, hakikate ulaşmaya çalışır. Bu hakikat ise yarar sağlayan temiz bilgidir.

Küçük hesaplar peşindeki tartışmacı ise, karşısındaki kişiyi ikna etmek yerine, onu alt etmeye çabalar. Bir müzakere salonunda değildir; ringdedir. Savunduğu şey her neyse, girdiği yolu sonuna kadar götürmek ister. Kendi bildiklerinden başkası ona hatırlatıldığında, görmezden gelmeye veya çarptırmaya eğilimlidir. Yanlış yaptığı gösterildiğinde, kabul etmek yerine ego savunma mekanizmalarını devreye sokar. Tartışmada amacı, kesinlikle "iyi niyet" değildir. Motivasyonu merak ve ortak paydadan çok, öfke ve rövanş hissidir.

Hep düşünmüşümdür, özelliklse siyasi tartışmalarda, bu sonuncular, böyle yapmakla neye ulaşmaya çalıştıklarının bilincindeler mi diye. Çünkü tartışırken kullandıkları metodlar, daha baştan, düşmanlık ve öfke üzerine kurulu olduğu için, tartıştığı tarafı hiçbir zaman ikna edemeyecektir. Bariz bir şekilde meseleler, olgular , veriler değil, egolar çarpışır. Söylemlere de (morartmak, posta koymak, alt etmek, yapıştırmak vb.) bunlar yansır.

Öfke tabii ki doğal bir duygudur, ve insan ilişkilerinde zaman zaman gösterilmesi, ifade edilmesi gereken bir duygudur. Fakat hakikate götüren yolda, baştan öfke ile donanmak hakikate değil, düşmanlığa götürür. Konular değil, kişiler tartışılır.

Çok sevdiğim bir sözle bitireyim;

"Büyük insanlar fikirleri, normal insanlar olayları, küçük insanlar ise kişileri tartışırlar"

Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare


Eylül 11, 2010, 06:41:31 ös
Yanıtla #19
 • Ziyaretçi

Sayın Forum üyeleri;

Bir Dernek adı altında, Hamas teröristlerine açıkca destek veren insanlari milli kahraman yapmak,onları şehit göstermek hangi etik değerle bağdaştırılabilir ki?

Birileri sizin ülkenizin ortasına füze yerleştirip,her aklına estiğinde sivillerin bulunduğu yerleşim birimlerine bomba yağdırsa,sizin yapacağınız eylem ne olurdu?

Kargaşayı çıkaran ve dünyaya fesat salan,iddia edildiği gibi İsrail mi,yoksa bir cemaate mensup olan 10-15 beyni yıkanmış (sözde dernek mensubu) zavallı mı?

10-15 acizaneyi bir gemiye doldurup, hangi akla hizmet göstermelik yardım kampanyası adı altında savaşı körükleyen eylemlerde bulunuyorsunuz?

Türkiye ulusal arena'da bugün ekonomik anlamda yükseliyor ise bunun tek gerçek sebebi yahudi sermayesidir...

                                                                                                                                                             Saygılarımla*


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
10 Yanıt
10479 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 22, 2007, 08:44:41 ös
Gönderen: Ittihatci
Penguen'den Tayyip Erdoğan karikatürü :)

Başlatan LEON COMANDANTE « 1 2 » Mizah

15 Yanıt
11922 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 30, 2014, 12:26:55 ös
Gönderen: yazbenide
2 Yanıt
5499 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 20, 2011, 02:19:08 ös
Gönderen: hakan_34_06
6 Yanıt
6585 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 27, 2009, 12:27:56 öö
Gönderen: zebex
1 Yanıt
30511 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 20, 2009, 09:20:22 ös
Gönderen: Mozart
4 Yanıt
5148 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 02, 2011, 09:46:31 öö
Gönderen: 418
13 Yanıt
20950 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 30, 2009, 11:52:11 ös
Gönderen: merimac
24 Yanıt
14045 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 13, 2012, 03:24:22 ös
Gönderen: Masor1976
0 Yanıt
1929 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 30, 2013, 03:03:33 öö
Gönderen: Ares
0 Yanıt
2078 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 06, 2014, 04:38:39 ös
Gönderen: MEDUSA