Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Gazi Osman Paşa Mason Mu?  (Okunma sayısı 14321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 03, 2012, 01:32:18 ös

İmam Hatip kararı tartışma yarattı

BALIKESİR’de yayın yapan yerel Marmara Bölge Gazetesi, Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa’nın adını taşıyan ilköğretim okulun İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülecek olmasını ’Paşa takke takacak’ manşetiyle ve farklı bir tasarımla okurlarına duyurdu. ’Alay etmeyin’ başlığıyla bu habere tepki gösteren yerel Ayna Gazetesi, ’Beyler sizi rahatsız eden İmam Hatip öğrencilerine okul verilmesi mi?’ diye sordu ve Gazi Osman Paşa’nın ’mason’ olduğunu iddia etti.Balıkesir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın, Eğitim-İş Balıkesir Şubesi’ni ziyaret etti. Şube Başkanı Hüseyin Semerci ve yönetim kurulu üyeleri ile tanışıp, sohbet etti. Ziyarette basın mensupları Balıkesir’deki üç okulun imam hatip ortaokuluna dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği iddialarını gündeme getirdi. Müdür Aydın, gazetecilerin bu konudaki sorusunu yanıtlarken, "Balıkesir’de sadece bir okul o da Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülecek" dedi.

Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki Yetiştirme Yurdu’nda kalan öğrencilerin Sevgi Evi’ne taşındığını hatırlatan Milli Eğitim Müdürü Aydın, boşalan 21 derslikli binaya Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu öğrencilerin taşınacağını açıkladı. Aydın, "Balıkesir’de başka İmam Hatip Okulu’na dönüştürülme olmayacak. 4+4+4 ile ilgili planlamalarımız bitti" diye konuştu.

Balıkesir’de günlük olarak yayımlanan Marmara Bölge Gazetesi, geçen 30 Haziran’da, ’Paşa takke takacak’ manşetiyle ve farklı bir tasarımla Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa’nın adını taşıyan okulun İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürüleceğini okurlarına duyurdu. Haberde Aydın’ın açıklamalarına yer verilirken, başına takke montajı yapılan Gazi Osman Paşa’nın yaşam öyküsü ve kahramanlıkları da anlatıldı.

GAZİ OSMAN PAŞA MASONMUŞ

Balıkesir Ayna Gazetesi, dünkü sayısında ’Alay etmeyin’ manşetiyle Marmara Bölge Gazetesi’nin haberini eleştirdi. Manşetten, ’Beyler sizi asıl rahatsız eden İmam Hatip öğrencilerine okul verilmesi mi yoksa Hür Mason olduğu tescilli Gazi Osman Paşa’nın isminin silinecek olması mı?’ diye sordu. Haberi ’skandal’ olarak yorumlayan Ayna Gazetesi, olayı Danimarka’daki karikatür krizine benzetti, İslami değerlerle alay edildiğini ileri sürdü.

SADECE GAZETECİLİK YAPTIM

Haberi yazan ve tasarımı yapan gazeteci Mehmet Örs, "Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nun İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürüleceğini çarpıcı ve esprili bir şekilde kamuoyuna duyurdum. Okulun İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülmesini Paşa’nın başına takke yaparak anlatmak istedim. Dinimizle ya da Gazi Osman Paşa ile kesinlikle hiç bir sorunum yok. Bu haberde de sadece gazetecilik yaptım. Kimseyle alay etmedim. Ancak Ayna Gazetesi’ndeki arkadaşlar olayı çok başka yerlere çekmiş, çok farklı bir boyuta taşımış. Gazi Osman Paşa’nın mason olduğunu da ilk kez duyuyorum" diye konuştu.

Kaynak: HÜRRİYET 3 TEMMUZ 2012 13:30
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus


Temmuz 03, 2012, 03:01:13 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 498
  • Cinsiyet: Bay

Bu nasıl bir ironidir, anlayan beri gelsin. Bu zihniyet başka başka yerlerde bir kahraman, bir Allah dostu (!) olarak gördüğü/gösterdiği nice insanı bir başka yerde nasıl kullanıyor/ kullanır... Bu anlattığım durumun örneklerini çoca görmüşüzdür.

Fakat şunu anlayamam: Sen gel, kullan kullan, bir gün bir yerden karalamaya veya bir bahane uydurmaya çalış, ama bununla da ilgili bir şey tutturama, sonra gel son atımlık kurşununu yani Masonluğu kullan. Bunun da örneklerini eminim siz de çokca görmüşsünüzdür.

Gazi Osman Paşa Mason mu?... Hmm... Gazi Osman Paşa hakkında bildiklerimi bir gözden geçiriyorum... Ben kendi adıma mason olmasını umut ederim. Mason mu değil mi bilmiyorum. Fakat bunu dilerim. Dilerim, çünkü, onu mason olmakla suçlayan bu örümcek kafanın ( Masonluk bu ülkede yasal değil mi yahu) mason olmasından daha iyidir... Dilerim, çünkü, her taşın altında kendilerinden daha büyük ve bilinmez güçlerin varlığını arayan aciz zihniyetten daha iyidir. 

Aslında kendisine mason dendiği için dava açan ve tazminat hakkı kazanan insanların ( dahsı politikacıların) bulunduğu bir ülkede aslında bunu çok da yadırgamamak lazım.

Kuyular taş atmakla dolmuyor bu ülkede... Çıkarmaya çalışanı da bitmiyor...   
enelsır


Temmuz 03, 2012, 03:24:26 ös
Yanıtla #2

Sayın enelsir,

Yapmış olduğunuz yorum için teşekkürlerimi sunarım. Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa'nın Mason olduğu bilinmekte. Fakat belirttiğiniz üzere, birilerinin sıkışınca bir takım anlamsız yollara başvurmaları oldukça ilginç. Sadece ilginç değil, üzücü ve komik. Hele ki bu zihniyetin sıkça İslam gibi bir dini kullanarak kendilerini haklı çıkarmaya çalışmaları var ya!

Din, kullanılması için değil inanılması, insanlığı geriye götürmesi için değil ileriye götürmesi için, aldatmak ve kandırmak için değil, doğruları ve gerçekleri söylemek içindir. Keşke bunu öğrenebilselerdi.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus


Temmuz 03, 2012, 05:55:50 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye
  • ***
  • İleti: 599
  • Cinsiyet: Bay

Komikler değilmi...
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
4945 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 17, 2007, 04:24:18 öö
Gönderen: Kaan
9 Yanıt
13566 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 10, 2008, 01:04:01 ös
Gönderen: Veritas
0 Yanıt
4076 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 09, 2007, 03:11:47 ös
Gönderen: Ittihatci
ENVER PAŞA

Başlatan Ittihatci « 1 2 3 » Tarihteki Onemli Kisiler

22 Yanıt
31978 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 27, 2007, 06:39:16 ös
Gönderen: Ittihatci
2 Yanıt
5011 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 17, 2009, 04:44:20 öö
Gönderen: de_hund
ORALET OSMAN :D

Başlatan bilmeliyimgalilei Mizah

2 Yanıt
2707 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 09, 2008, 10:31:15 ös
Gönderen: tuana
5 Yanıt
7154 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 27, 2009, 11:25:17 öö
Gönderen: lucifer
4 Yanıt
4738 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 06, 2010, 09:35:08 ös
Gönderen: Kaan
7 Yanıt
3415 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 26, 2014, 12:58:39 ös
Gönderen: 38
4 Yanıt
5234 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 01, 2017, 08:22:54 ös
Gönderen: ADAM