Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Yılbaşı gecesi gökten kara tavuk yağdı  (Okunma sayısı 4871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 03, 2011, 01:56:09 ÖS
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 223
 • Cinsiyet: Bay

Flashforward dizisini izlediğimin 2. günü bu haberi gördüm mailimde aynen aktarıyorum.


ABD Arkansas eyaleti Balık ve Av Komisyonu yılbaşı gecesi saat 23:30'da, gökten ölü kuşlar yağdığı yolunda halktan ihbarlar almaya başladıklarını kaydetti.

Gece yarısında ise, Beebe kentindeki bir bölgeye 1000'i aşkın kırmızı kanatlı kara tavuk ölüsü düştüğü saptandı.
Kuşbilimci Karen Rowe kuşların, yıldırım çarpması ya da yükseklerde meydana gelen dolu yağışı sonucu ölmüş olabileceklerini kaydetti.
Kuşların hangi nedenle ölmüş olduklarının belirlenmesi için 65 kadar kara tavuk, laboratuvara gönderildi.
Rowe, kuşların zehirlenmiş olduklarının sanılmadığını söyledi.
Arkansas eyaletindeki ağır kış koşullarının, esrarengiz kuş ölümlerine yol açmış olabileceği belirtiliyor.
Kuşbilimci Karen Rowe, "Gökten yalnızca kara tavuk sürüsü yağdığı için, bu kuşların zehirlenmiş olduğu sanılmıyor. Yapılacak incelemeyle, bu kuşların travma sonucu mu, yoksa zehirlenerek mi öldükleri anlaşılacak." dedi.
31 Aralık'ta Arkansas eyaletini etkisi altına alan kasırgalarda 7 kişi ölmüştü.

MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...


Ocak 06, 2011, 06:18:38 ÖS
Yanıtla #1
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 223
 • Cinsiyet: Bay

ABD’nin Arkansas eyaletinde meydana gelen gizemli kuş ve balık ölümlerinden sonra, benzeri bir olay Louisiana eyaletinde görüldü. Arkansas’ta olduğu gibi Louisiana’da da gökyüzünden 500 kırmızı kanatlı kara tavuk düştü. Olayların benzerlerinin tüm dünyada görülmesi ise endişe yarattı.
Sırasıyla geçtiğimiz pazar günü Brezilya’nın Paranagua plajında yaklaşık 100 ton sardalya balığı, önceki gün Yeni Zelanda plajlarında yüzlerce “snapper” cinsi balık ve son olarak yine önceki gün ABD’nin Maryland eyaletinde tam 2 milyon balığın ölü bulunmaları global bir çevre felaketi ile karşı karşıya olunduğu ihtimalini gündeme getirdi.
Ölümlerin yaşandığı bölgelerde uzmanlar ölü hayvanları incelemeye alırken ölümlere fırtına, hastalık ve böcek ilacı gibi etkenlerin neden olabileceği ihtimali gündeme geldi.
Kuş ölümlerine neden olduğu düşünülen bir diğer senaryo yılbaşı gecesi atılan havai fişeklerin kuşlar üzerinde şok etkisi yaratması ve hayvanların bunun sonucunda geçirdikleri travma sonucu ölmeleri oldu. Kuş bilimciler bu travmanın dolu veya yıldırım etkeni ile de oluşabileceğini dile getirdiler.

İsveç’te 100’e yakın karga gizemli şekilde öldü (üstte). Lousina eyaletinde de yüzlerce kuş otoyola düştü.
Akıl almaz teori: Flash Forward gerçek oldu!

Gizemli ölümlerin kesin nedeninin anlaşılamaması internette ve basında birbirinden farklı senaryoları gündeme getirdi. Olaylarla ilgili kurulan bir senaryoda, bu toplu ölümlerin ardında devletin olabileceği düşünülüyor. ABD’nin biyolojik ve elektro-manyetik silahlar üzerinde yaptığı düşünülen deneylerin ekolojik dengeyi bozduğu öne sürülüyor. Ölümler ile ilgili en akıl almaz teoriyi ise Flashforward adlı Amerikan dizisinin gerçek olduğunu söyleyenler öne sürdü. Dizide, tüm dünyada insanlar 137 saniye boyunca baygın kalıyor ve bu sırada geleceklerini görüyorlardı. Dizinin ilk bölümünde de gökyüzünden binlerce ölü kuş düşüyordu

bununla ilgili değişik bir yorum yapa arkadaşın yrumunu veriyorum:Söylentilere göre Meksika Körfezinde batırılan dev Petrol platformları ve ardından halen havaya yükselmekte olan metan gazı aslında bu yaşanan kuş ve balık ölümlerine sebep olmaktadır.
Amaç belli bazı çevreler dünyayı Kıyamet havasına sokmak istiyorlar.

bu haberimizde vatan gazetesinden alınma : http://haber.gazetevatan.com/Haber/351168/1/Gundem
ABD'nin Arkansas eyaletindeki 5 bine yakın kuşun ölümüne havaî fişeklerin sebep olduğu ortaya çıktı.

Yazı aynen bunları içeriyor: Geçtiğimiz Çarşamba Arkansas'taki Little Rock yakınlarında meydana gelen toplu kuş ölümlerinin gizemi aydınlandı.
USA Today'in haberine göre, Arkansaslı kuşbilimci Dr. Karen Rowe kuşların yaşam alanlarında birinin profesyonel havaî fişekler fırlattığını ve korkuyla tüneklerinden kaçan kuşların saat 40 km hızla uçarken kiminin evlere, kiminin tabelalara, kimininse yere çarparak öldüğünü açıkladı.
Zaten gece görüşü oldukça sınırlı olan kırmızı kanatlı karatavuklar ve Avrupa sığırcıklarından oluşan sürünün ani ve yüksek sesli gürültüyle kafasının karıştığı düşünülüyor.
Olayın görgü tanıkları da kuşların görüş alanlarındaki her şeye çarptıklarını söylüyor. Kuşlara yapılan otopside görülen yaralanmalar ve kanat kırıkları da bu açıklamayı doğruluyor.


 

MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...


Ocak 11, 2011, 01:07:45 ÖÖ
Yanıtla #2
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 223
 • Cinsiyet: Bay

Bursa'ya gökten ölü sığırcık kuş yağdı

Önce Amerika sonra İsveç şimdi de Türkiye'de gökten ölü kuşlar yağmaya başladı. Bursa'nın Karacabey ilçesinde karayolu üzerine onlarca sığırcık cinsi çlü kuş yağdı. Ölümler inceleniyor.

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, karayolu üzerinde onlarca ölü kuşa rastlanıldı.Alınan bilgiye göre, vatandaşlar, Bursa-İzmir karayolunun Karacabey yakınlarındaki bölümünde ''Sığırcık'' cinsi onlarca ölü kuş bulundu. Durumun bildirilmesinin ardından Karacabey İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Kuş ölümlerinin, araç çarpması sonucu olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu, kesin nedenin belirlenmesi için araştırmaların sürdürüldüğü bildirildi.


http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakikaGaleri&ArticleID=1337388&PAGE=1


MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...


Ocak 13, 2011, 01:32:19 ÖS
Yanıtla #3
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 223
 • Cinsiyet: BayRomanya'da kuş gribi yüzünden öldüğü sanılan yüzlerce sığırcık kuşunun ölüm sebebinin alkol zehirlenmesi olduğu anlaşıldı.

Ülkenin doğusundaki Constanta şehrinin sakinleri cumartesi günü yüzlerce sığırcığın kuş gribi sebebiyle öldüğünü sanıp, yetkillere haber verdiler.
İlgili KonularYaşam, Balkanlar, Bilim ve Teknoloji Şehirdeki hayvan sağlığı yetkilileri yaptıkları incelemeler sonucu sığırcıkların, aşırı miktarda yedikleri "mark" isimli bir üzüm yüzünden öldüklerini tespit etti.
Şarap yapımında kullanılan sözkonusu üzümlerin kuşlar tarafından, şehirdeki bir şarap fabrikasının atıkları arasından bulundukları tahmin ediliyor.
Şehirdeki hayvan sağlığı birimi Dvsva, Agerpres haber ajansına yaptığı açıklamada kuşların ölümünün alkol zehirlenmesi olduğunu belirtti.
Romanya'daki sığırcık ölümleri, geçtiğimiz günlerde ABD ve İsveç'te yaşanan toplu kuş ölümleri vakalarının ardından yaşandı.
ABD'nin Arkansas eyaletindeki kuş ölümlerinin havayi fişekler yüzünden, İsveç'tekilerin ise araba çarpması sebebiyle yaşandığı açıklanmıştı
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...


Ocak 28, 2011, 05:59:19 ÖS
Yanıtla #4
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 223
 • Cinsiyet: Bay

Ağır kış şartları kargaları aç bıraktı ve Muş Şeker Fabrikası arazisinde onlarca ölü karga bulundu.
17:06 | 28 Ocak 2011

Muş Tarım Müdürü Murat Yıldız, ilde etkili olan ağır kış şartları nedeniyle onlarca kuşun telef olduğunu bildirdi.

Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, ağır kış şartlarının etkisini giderek daha fazla hissettirmeye başladığını belirterek, bu durumun yaban hayatını olumsuz etkilediğini söyledi.

Muş'ta onlarca kuş ölü bulundu


Muş şeker Fabrikası arazisinde onlarca ölü karga bulunduğunu bildiren Yıldız, telef olan kuşlardan alınan numune üzerinde inceleme yapılacağını belirterek, şunları kaydetti: "Daha önce de ölü bulunan kuşlardan aldığımız numunelerde, kuşların açlıktan öldüğü anlaşılmıştı. Mevsim şartları itibariyle kuşlarda beslenme yetersizliği söz konusu. Burada da ağır kış şartlarına maruz kalan kuşların, yem sıkıntısı nedeniyle telef olduğunu tahmin ediyoruz. Kuşlar, karla örtülü doğada yem kaynaklarına ulaşmıyorlar ve dolayısıyla aç kaldıkları için bir takım ölümler olabiliyor. 15 gün önce de arkadaşlarımız bu bölgede birkaç tane kuştan numune almışlardı. Laboratuvar sonuçlarına göre, herhangi bir zehirlenme veya hastalık görülmemişti."

"Eğer hayvanlar, ölüm hakkında ademoğlunun bildiğini bilseydiler insanlar onlardan semiz bir et yiyemezlerdi." (Beyhâkî)
Hz. Âişe (r.a.) şöyle sordu: "Ey ALLAH'ın Rasûlü! Şehidlerle beraber haşrolunacak bir kimse var mı?" Hz. Peygamber cevap olarak şöyle dedi.
"Evet! yirmi dört saatte yirmi defa ölümü anan bir kimse!"
Bütün bu faziletlerin sebebi ölümün anılmasındandır. Ölümün anılması da aldanış evinden uzaklaşmayı ve ahiret için hazırlıklı bulunmayı gerektirir. Ölümden gaflet ise; insanı, dünyâ şehvetlerine dalmaya davet eder.


MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
1 Yanıt
3239 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 07, 2008, 11:22:53 ÖS
Gönderen: Prenses Isabella
5 Yanıt
2611 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 12, 2011, 08:20:00 ÖS
Gönderen: Yücel
3 Yanıt
2311 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 08, 2009, 05:25:10 ÖS
Gönderen: Prenses Isabella
13 Yanıt
5230 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 19, 2011, 10:02:29 ÖS
Gönderen: ruzber
3 Yanıt
6652 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 17, 2009, 12:30:27 ÖÖ
Gönderen: semih_tatar
4 Yanıt
2792 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 19, 2013, 04:27:46 ÖÖ
Gönderen: GOASISG
0 Yanıt
4384 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 30, 2011, 12:22:50 ÖS
Gönderen: Eser
7 Yanıt
8126 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 26, 2017, 03:28:00 ÖS
Gönderen: moonlight
0 Yanıt
1682 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 06, 2011, 03:59:39 ÖÖ
Gönderen: Yücel
1 Yanıt
2006 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 14, 2019, 10:55:00 ÖS
Gönderen: Samuray